Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie


  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#361 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-19, godz. 14:57

hahahaha

bo larw to tam juz nie ma?

#362 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-19, godz. 15:07

Larwa to jeszcze nie pszczoła. Dopiero później, w zależności od długości wylęgania, powstanie z niej albo matka, albo truteń, albo robotnica. Czyli możnaby przyrównać larwę jako istotę Boga w której mieszczą się trzy osoby boskie, tak jak w larwie trzy różne postacie jednego gatunku pszczoły.

Dołączona grafika

Czyli nie prawdę piszą w artykule?

Matka pszczela zwana królową, trutnie i pszczoły robotnice to skład rodziny pszczelej w jednym ulu, roju.

http://www.pasieka-u...l/pszczoly.html


http://www.pogranicz...ly/pszczola.htm

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-19, godz. 15:13

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#363 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-19, godz. 15:22

Czyli możnaby przyrównać larwę jako istotę Boga w której mieszczą się trzy osoby boskie, tak jak w larwie trzy różne postacie jednego gatunku pszczoły.


mam dosyc O_O

ty chyba jednak wcale nie wierzysz w trojce, bo ciagle musisz i chcesz na sile widziec ja wszedzie, zeby sie tylko upewnic ze tak jest na pewno i taka jest prawda bo jesli tego nie widac to tego tez nie ma; rzekłbym: myslenie swiadkowskie typowo, czego nie widac i czego nie slychac to pewnie nie ma.

#364 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-19, godz. 15:26

Najzupełniej wierzę w Trójcę Świętą i również potrafię znaleźć analogie w przyrodzie.

W niebie istnieją aniołowie. Tworzą również trójcę: archaniołowie, serafinowie i cherubiny. Serafinowie na przykład mają sześć szkrzydeł a cherubinowie wiele oczu. I nawet mamy potwierdzenie w Biblii tych istot.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#365 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2010-04-19, godz. 15:40

Piszesz ...

I nawet mamy potwierdzenie w Biblii tych istot.

Dosyć nawet ciekawie to ujmujesz .. Gdzie to w Biblii jest potwierdzone..
Duch anioł szatn to raczej postaci brak. Duch brak wymiaru.. czyż nie..
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#366 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-19, godz. 20:39

Dosyć nawet ciekawie to ujmujesz .. Gdzie to w Biblii jest potwierdzone..

Znamy trzech archaniołów: Gabriela, Rafała i Michała.
O serafinach pisze na przykład Izajasza 6:2,6 jak wychwalają Boga w Trójcy.
O cherubinach również Izajasza 37:16 czy też opis jak to Bóg po wygnaniu ludzi z Raju postawił na straży cherubów, aby strzegli drzewa życia: Rdz 3:24.

A ja przy okazji znalazłem w pewnym artykule na siecitakie przykłady ilustrujące Trójcę:

Dołączona grafika

http://www.chrystus....cje/tem_g07.htm

Oczywiście były one przedstawiane w tym wątku a nawet o wiele lepsze.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#367 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-20, godz. 07:13

Ostatnio przeczytałem, iż mrówki żyją w społeczeństwie składającym się z trzech kast: samce, samice i robotnice.

Dołączona grafika

http://www.stowcip.w...zewodnik/s5.htm

To również, podobnie jak w przypadku pszczół, mogłoby być ilustracją Trójcy Świętej w przyrodzie. T
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#368 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 19:14

Na pewno każdy zauważył, iż w wątku tym opisywano rzeczy za pomocą trójek, które z kolei znowu były przedstawiane jako trójki. I tak dalej... Pewnie stąd wzięło się słynne powiedzenie: trzy po trzy. ;)

Ale w związku z tym chciałbym zwrócić uwagę na pewną konstrukcję geometryczną wymyśloną przez matematyka Kocha. Chodzi o podział boku trójkąta na trzy równe części i dopisywanie w miejsce podziału nowego trójkąta jak na rysunku, gdzie przedstawiono cztery iteracje:

Dołączona grafika

Nietrudno domyśleć się, iż otrzymana figura, nazywana na cześć odkrywcy krzywą Kocha, po wykonaniu wielu iteracji ma cały czas skończone pole, jednak jej brzeg zbliża się szybki do nieskończonej długości.

Więcej można przeczytać tutaj:

http://www.mini.pw.e...tek/platek.html

W 1905 roku włoski matematyk Ernesto Cesaro zachwycony wewnętrzną nieskończonością krzywej Kocha napisał o niej:
Gdyby była obdarzona życiem, można by się jej pozbyć tylko niszcząc ją w całości. W przeciwnym razie odżywałaby znowu i znowu, z głębi swych trójkątów, tak jak czyni to życie we Wszechświecie.

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#369 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-22, godz. 21:36

co ma płatek kocha do Trojcy?

#370 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 09:25

co ma płatek kocha do Trojcy?

A to, że trzy (boki trójkąta) to w rzeczywistości jedno (skończone pole z nieskończonym obwodem)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#371 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-24, godz. 09:37

W dywanie sierpinskiego cztery boki kwadratu zawieraja w sobie nieskonczenie wiele innych kwadratow, a pole figury tez jest skonczone a powierzchnia boczna wszystkich kwadratow nie.


zaden dowod.

poza tym identyczne operacje mozemy przeprowadzic na wszystkich plaskich figurach foremnych - cztero, pieco, szescio,....., n-katach foremnych, w efekcie otrzymamy koło, gdy z n zawedrujemy za daleko

#372 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 10:01

W dywanie sierpinskiego cztery boki kwadratu zawieraja w sobie nieskonczenie wiele innych kwadratow, a pole figury tez jest skonczone a powierzchnia boczna wszystkich kwadratow nie.


zaden dowod.

poza tym identyczne operacje mozemy przeprowadzic na wszystkich plaskich figurach foremnych - cztero, pieco, szescio,....., n-katach foremnych, w efekcie otrzymamy koło, gdy z n zawedrujemy za daleko

Ale przyznasz, iż każda figura, obojętnie jak narysowana składa się z trójkątów. I tak na przykład kwadrat ma w sobie dwa trójkąty, pięciokąt foremny to trzy trójkąty, sześciokąt foremny składa się z czterech trójkątów nieforemnych, ale z sześciu równobocznych itd....
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#373 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-24, godz. 11:04

Ale przyznasz, iż każda figura, obojętnie jak narysowana składa się z trójkątów. I tak na przykład kwadrat ma w sobie dwa trójkąty, pięciokąt foremny to trzy trójkąty, sześciokąt foremny składa się z czterech trójkątów nieforemnych, ale z sześciu równobocznych itd....

bzdura

#374 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 11:57

bzdura

powinieneś więc podać jakiś kontr-przykład! Nawet koło zawiera nieskończoną ilość trójkątów, co udowodnił płatek Kocha!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#375 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-24, godz. 13:00

co O: !!??

platek kocha udowadnia, ze kolo to nieskonczenie wiele trojkatow??


z niego nigdy kolo nie wyjdzie

#376 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-25, godz. 12:41

platek kocha udowadnia, ze kolo to nieskonczenie wiele trojkatow??

Z daleka tak, z bliska oczywiście nie. I tak nigdy nie narysujesz dokładnie koła. Zależy więc w jakiej skali wszystko mierzymy. Ale masz rację z tym porówaniem się zapędziłem.


z niego nigdy kolo nie wyjdzie

Zgadza się, ale zgodzimy się, iż koło możemy podzielić na trójkąty.

A ja znalazłem ciekawą ilustrację:

Dołączona grafika

Kwiaty podobnież dzieli się na trzy części: hypogyny, perigyny oraz epigyny.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-25, godz. 12:41

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#377 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-25, godz. 13:03

Zgadza się, ale zgodzimy się, iż koło możemy podzielić na trójkąty.


absolutnie nie.

#378 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-26, godz. 08:01

absolutnie nie.

Dlaczego nie? Przecież materia jest podzielna a więc zawsze kiedyś otrzymamy malutki trójkącik łączący środek koła z dwoma niepodzielnymi cząstkami materi a więc da się?


W jednym z poprzednich postów podałem, iż cały nasz żywy świat można podzielić na trzy kategorie: ludzie, zwierzęta i rośliny. Przedstawiłem też pewien diagram:

Dołączona grafika

Z moim poglądem nie zgodził się rhundz, który oponował:

brakuje bakterii i grzybów.


W takim razie czy zgodzi się z podziałem: człowiek, fauna i flora? Zarówno bakterie jak i grzyby zaliczylibyśmy do flory prawda?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#379 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-26, godz. 08:07

Dlaczego nie? Przecież materia jest podzielna a więc zawsze kiedyś otrzymamy malutki trójkącik łączący środek koła z dwoma niepodzielnymi cząstkami materi a więc da się?

Bo kazda płaska figura geometryczna jest nieskonczonym zbiorem punktów o skonczonej lub nieskończonej powierzchni, punkt posiada wymiar 0, za czym idzie nie posiada powierzchni ani objetosci i zarówno koło jak i trójkąt są z takich punktów zbudowane

W takim razie czy zgodzi się z podziałem: człowiek, fauna i flora? Zarówno bakterie jak i grzyby zaliczylibyśmy do flory prawda?

A człowieka do fauny.

#380 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-26, godz. 08:12

A człowieka do fauny.

Ja tam nie uważam człowieka za zwierzę.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych