Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie


  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#341 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-03, godz. 17:47

stary testament dzieli sie na prawo prorocy i pisma.

moj swiecznik stoi na jednej nodze z ktorej rozdzielaja sie 3 ramiona

to chyba jakies znaki
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#342 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-03, godz. 18:04

No dobrze załóżmy, że masz rację. Czyli wynikałoby z tego, iż grzybów nie wolno jeść, bowiem Bóg o nich nie wspomniał. Czy ten pogląd akceptujesz? Poza tym Noe pewnie nie wiedział co to grzyby, a w Biblii nie ma żadnej wzmianki czy można je spożywac. A więc masz czyste sumienie je jeść? Pewnie dlatego wkradł się tam szatan i jeden z nich tak się nazywa :D



bo 'geniusze' izraelici akurat wiedzieli o bakteriach. grzyby mogli znac i nie nazywac ich grzybami, bo grzyb to zaden nowy wynalazek.
jak nie chcesz jest grzybow, to musialbys przestac spozywac kurcze wiekszosc pokarmow, bo na kazdym zawsze znajdzie sie jedna bakteria badz jakis zalazek grzyba.

#343 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-03, godz. 18:20

bo 'geniusze' izraelici akurat wiedzieli o bakteriach. grzyby mogli znac i nie nazywac ich grzybami, bo grzyb to zaden nowy wynalazek.
jak nie chcesz jest grzybow, to musialbys przestac spozywac kurcze wiekszosc pokarmow, bo na kazdym zawsze znajdzie sie jedna bakteria badz jakis zalazek grzyba.

No ale Noe jeszcze pewnie nie znał grzybów bo po wyjściu z arki nie miał nawet czasu pójśc na grzyby po deszczu. Mamy więc problem. <_<
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#344 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-03, godz. 18:22

Mysle, ze jakies pleśnie i tym podobne znali.

#345 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-03, godz. 18:24

Właśnie mnie ciekawi zmiana klimatu po potopie bo wtedy dopiero pierwszy raz pojawiła sie tęcza, która nawet Boga zastanowiła, przestraszył się i powiedział, że juz więcej potopem nie ukarze. :lol:

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-03, godz. 18:40

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#346 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 09:28

Niektórzy tutaj naśmiewali się, iż przyrównuję przyrodę do Trójcy Świętej. Jednak czyni tak wielu naukowców. Oto przykłady:

http://fkiprofessor....435044830/item/

http://real-world-ne...s-rwn/atom.html

http://www.answersin...v3/n1/spacetime

Jeśli ktoś szczerze zainteresowany byłby, aby przetłumaczyć te teksty to oczywiście można to zrobić.

W pierwszym artykule pewien professor znajduje wiele analogii między budową atomu a Trójcą Świętą, w drugim mowa jest między innymi o kwarkach a w trzecim porównanie do budowy materii, czasu i przestrzeni.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#347 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-05, godz. 10:19

widzisz Mirek, podane przezen przyklady są takie, ze nie mozna sie do nich za bardzo z wielu stron przyczepic, a Twoje mechanizmy samochodowe z tym nic wspolnego nie maja.

A klocic sie i tak mozna, bo w koncu istnieją atomy mionowe, bezneutronowe, czastki dwukwarkowe, przestrzenie wiecej niz 3D a czasu nikt formalnie nie zdefiniował i istnieją teorie, ze czas jest złudnym wynikiem obrazowania przepływu materii przez nasz mózg.

Jak juz chcesz szukac tych podobienstw, to przynajmniej rob to tak jak ci panowie - czyli tak, by nie pozostawiac wielkego pola do interpretacji.

#348 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 14:32

widzisz Mirek, podane przezen przyklady są takie, ze nie mozna sie do nich za bardzo z wielu stron przyczepic, a Twoje mechanizmy samochodowe z tym nic wspolnego nie maja.

Ja myślę, że przyczepisz się nie możesz, bo nie masz takiej wiedzy jak ten profesor. :P


Jak juz chcesz szukac tych podobienstw, to przynajmniej rob to tak jak ci panowie - czyli tak, by nie pozostawiac wielkego pola do interpretacji.

No ale wtedy mało który z forumowiczów, albo nikt, problemu nie zrozumie. Co jest więc lepsze: podawać przykłady, wprawdzie dziecinnie proste, ale w miarę troszeczkę przybliżające ideę nauki o Trójcy czy tak trudne, że mało kto zrozumie a już napewno nikt nie będzie mógł kwestionować tego przykładu?

Bo ja na przykład mógłbym wspaniale wyłożyć teorię troistości Boga na przykładzie problemów informatycznych, których znamy trzy rodzaje: rozwiązywalne (przez komputer) w czasie wielomianowym, nierozwiązywalne w czasie wielomianowym (tak zwane problemy NP-zupełne) czy nierozstrzygalne (problem odpowiedniości Posta jest jednym z takich przykładow).

Przy okazji mam pytanie do Ciebie. Na poniższym rysunku przedstawiono trzy generacje leptonów:

Dołączona grafika

Moje pytanie brzmi: czy istnieją leptony o ładunku +1?

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-05, godz. 14:33

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#349 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-05, godz. 15:35

Ja myślę, że przyczepisz się nie możesz, bo nie masz takiej wiedzy jak ten profesor. :P

NO, bo nie podałem wcale przykładów którymi można to konfrotować, nie? Nie wystarczy wyciąć z cytatu, by to znikneło.

Moje pytanie brzmi: czy istnieją leptony o ładunku +1?



np pozyton.

#350 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 16:04

NO, bo nie podałem wcale przykładów którymi można to konfrotować, nie? Nie wystarczy wyciąć z cytatu, by to znikneło.

Ja myślę, że do każdego obiektu w przyrodzie da się dopasować teorię o trójcy.


np pozyton.

dziękuję serdecznie. :rolleyes: To antymateria. A więc rysunek był niekompletny. Mamy więc następujące LEPTONY. (teraz będę pletł trzy po trzy :D ):

I. naładowane z ładunkiem +1
1. pozyton
2. antymion
3. antytaon

II nienaładowane
1. neutrino elektronowe
2. neutrino mionowe
3. neutrino taonowe

III. naładowane z ładunkiem -1
1. elektron
2. mion
3. taon


Kto wie może stąd właśnie pochodzi powiedzienie: pleść trzy po trzy. Jak myślisz? :wub:

A wiesz może czy istnieją kwarki o ładunku 0?

Dołączona grafika

Świta mi po mału pewien pomysł na kolejną trójcę, kształtującą wszystkie cząstki we wszechświecie! <_<

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-05, godz. 16:05

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#351 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-05, godz. 16:08

Kurcze, fanatyk do kwdratu.



Serdecznie dosc mam tego.

#352 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 16:15

To nie odpowiesz na pytanie czy istnieją kwarki bez ładunku?

Bo skoro istnieją kwarki górne i kwarki dolne, to może powinny też istnieć kwarki środkowe?


Bo tak naprawdę wydaje się, iż mogą istnieć tylko trzy obiekty z których buduje się cegiełki materii. Odpowiadałoby to na przykład trzem ładunkom:

1, -1/3 oraz -2/3

Mając te trzy można zbudować dalsze biorąc

1. jedynki
a. 1
b. -1/3
c. -2/3

2. dwójki
a. 2/3 = 1 + (-1/3)
b. 1/3 = 1 + (-2/3)
c. -1 = -1/3 + (-2/3)

3. trójkę
0 = 1 + (-1/3) + (-2/3)


Mamy więc w wyniku końcowym 7 liczb:

-1, -2/3, -1/3, 0, 1/3, 2/3, 1

Wyjaśniałoby to dlaczego tęcza posiada siedem kolorów. Zrozumiałe powinno więc być, dlaczego czasami trójcę przedstawia się tak:

Dołączona grafika

Pierwszymi słowami Boga w Biblii są przecież "Niech stanie się Światło" (Księga Rodzaju 1: 3), a Jezus powiedział "Ja jestem światłością świata" (zobacz Ewangelię wg Świętego Jana 8: 12). Dlatego też na widzialne światło albo białe światło, które mamy ze Słońca, składają się trzy podstawowe barwy: czerwona, zielona i niebieska. Naukowcy nazywają je "barwami prostymi światła". Wszystkie kolory światła, widzialne dla oka ludzkiego, są tworzone przez jedną lub więcej z tych trzech barw. Te trzy kolory są podstawowymi budulcami wszystkich widzialnych kolorów z siedmiu różnych barw tęczy. Równe ilości tych trzech tworzą białe światło.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-05, godz. 17:22

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#353 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-05, godz. 17:41

Nie do wiary, po raz naprawde ostatni:


KWARKI:

górny (+2/3), dolny (-1/3), dziwny(-1/3), powabny (+2/3), szczytowy(+2/3), spodni (-1/3) + sześć antykwarków o ładunkach idealnie odwrotnych co do znaku;

istnieją tylko w układach 3 kwarki (bariony) / 3antykwarki (antybariony) / kwark+antykwark(mezony)

a tęcza nie ma 7 kolorów, tylko całe mnóstwo, i nie składa sie z kwarków a jest wynikiem ZAŁAMANIA PROMIENIOWANIA ELEKTROMAGNETYCZNEGO, każdy mikropasek tęczy to fala świetlna o innej długości, czyli fotony, a fotony sie z kwarków nie składają.



idź się DOUCZ!

#354 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 17:48

KWARKI:

górny (+2/3), dolny (-1/3), dziwny(-1/3), powabny (+2/3), szczytowy(+2/3), spodni (-1/3) + sześć antykwarków o ładunkach idealnie odwrotnych co do znaku;

istnieją tylko w układach 3 kwarki (bariony) / 3antykwarki (antybariony) / kwark+antykwark(mezony)

No właśnie a może nie odkryto jeszcze! Jesteś pewien, że znamy wszystkie cząstki elementarne?


a tęcza nie ma 7 kolorów, tylko całe mnóstwo, i nie składa sie z kwarków a jest wynikiem ZAŁAMANIA PROMIENIOWANIA ELEKTROMAGNETYCZNEGO, każdy mikropasek tęczy to fala świetlna o innej długości, czyli fotony, a fotony sie z kwarków nie składają.

Wiem z tęczą, ale dla człowieka odróżnialne jest 7 kolorów. Znam nawet wierszyk pomagający je zapamiętać. :P
Z tym przykładem chodziło mi o symetrię we wszechświecie. Zarówno do zbudowania całej materii, antymaterii, promieniowania czy energii potrzeba tak naprawdę tylko trzech elementów. A wiadomo coś o grawitonie?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#355 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-05, godz. 17:51

No właśnie a może nie odkryto jeszcze! Jesteś pewien, że znamy wszystkie cząstki elementarne?


formalnie znamy ich wiecej niż odkryliśmy - DOUCZ SIĘ.

#356 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-05, godz. 17:54

formalnie znamy ich wiecej niż odkryliśmy - DOUCZ SIĘ.

jak jednak spojrzy się na przegląd wszystkich to zauważy się trój-symetryczność, która właśnie w przypadku kwarków jest zaburzona. A więc może nie znamy wszystkich?

Dołączona grafika

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-05, godz. 17:54

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#357 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-18, godz. 14:34

Ostatnio zająłem się światem roślin i zauważyłem w nim następujące ciekawe trójki:

Narządy wegetatywne
1. Korzenie
2. Łodygi
3. Liście


Narządy generatywne
1. Kwiaty
2. Owoce
3. Nasiona


Plastydy
1. Chloroplasty (Biorą udział w procesie fotosyntezy. Nadają zielone zabarwienie nadziemnym pędom rośliny)
2. Chromoplasty (Nadają barwę kwiatom i owocom – związek z zapylaniem kwiatów i rozsiewaniem owoców)
3. Leukoplasty (Biorą udział w tworzeniu i magazynowaniu substancji zapasowych - skrobi, białek i tłuszczów)


Ostatnia grupa - Leukoplasty, których główną funkcją jest przechowywanie materiałów zapasowych, dzielą się na:
1. Amyloplasty (magazynują węglowodany – w postaci ziaren skrobi)
2. Proteinoplasty (magazynują białka)
3. Elajoplasty (magazynują tłuszcze)



Być może ktoś wymieni więcej trójek!

Bardzo ciekawy jest zwłaszcza ten przedostatni zbiór, gdyż wzajemne relacje zachodzące pomiędzy nimi są bardzo podobne do relacji między osobami Trójcy:

Dołączona grafika
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#358 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-04-19, godz. 08:48

Mirek!

Już naprawdę nie wiem co mamy zrobić ,abyś przestał rysować i głosić te swoje trójkoncepcje. Dopóki była to zabawa to jakoś przebolałem ale proszę abyś nie wchodził na dziedziny biologi i fizyki bo głosisz teroię zasługujące co najmniej na Nobla jesli sa prawdziwe (w co wątpie)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#359 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-04-19, godz. 09:21

Arturze, z tego co do tej pory się zorientowałem, to Mirek wcale nie głosi Trójcy Świętej w formie znanej katolicyzmowi, prawosławiu i protestantyzmowi, ale jakieś starożytne (potępione jeszcze przed nastaniem średniowiecza) trójcopodobne herezje.

#360 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-19, godz. 14:09

Już naprawdę nie wiem co mamy zrobić ,abyś przestał rysować i głosić te swoje trójkoncepcje. Dopóki była to zabawa to jakoś przebolałem ale proszę abyś nie wchodził na dziedziny biologi i fizyki bo głosisz teroię zasługujące co najmniej na Nobla jesli sa prawdziwe (w co wątpie)

A przecież takie porównania czyni też wielu naukowców.


Arturze, z tego co do tej pory się zorientowałem, to Mirek wcale nie głosi Trójcy Świętej w formie znanej katolicyzmowi, prawosławiu i protestantyzmowi, ale jakieś starożytne (potępione jeszcze przed nastaniem średniowiecza) trójcopodobne herezje.

Wydaje mi się, że się grubo mylisz. Problem polega na tym, iz moje przykłady są dobre, tylko ludzie ich nie rozumieją. Ludzie nie rozumieją też o co tak naprawdę chodzi w nauce o Trójcy Świętej i dlatego moje przykłady ignorują. Żeby ci uzmysłowić, iż wiem co to jest Trójca Święta (to jeden Bóg w trzech osobach) mogę ci powiedzieć, iż nie naucza ona o trzech Bogach czy też o jednej osobie.

Trójca Święta JEST
- jedną istotą
- jednym Bogiem
- trzema osobami

Trójca Święta NIE JEST
- jedną osobą
- trzema Bogami


Ostatnio zwróciłem uwagę na owada jakim jest pszczoła. Jest to rodzina w trzech istotach: królowa, truteń oraz robotnica, które muszą istnieć, aby przetrwał cały gatunek. Każdy z nich jest oddzielną istotą ale należącą do jednego i tego samego gatunku owadów jakim są pszczoły. Można to przyrównać do Trójcy Świętej, w której każda z osób należy do jednej i tej samej istoty jednego Boga.

Na przykład o pszczołach można przeczytać tutaj:

http://www.terrarium...zczoly-159.html


Podobnie działające byty przyrodnicze to jeszcze termity czy też mrówki.

Na rysunku poniżej trzy osobniki przedstawiające jeden gatunek jakim jest pszczoła miodna:

Dołączona grafika

Od lewej: królowa, truteń, robotnica.

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-19, godz. 14:19

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych