Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie przewrotni są odrazą dla Pana


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-21, godz. 08:28

Prz 11:20 NS „Ludzie o spaczonym sercu są dla Jehowy obrzydliwością, lecz nienaganni na swej drodze są dla niego rozkoszą.”

Prz 11:20 Br „Ludzie przewrotni są odrazą dla Pana, ma On upodobanie w chodzących prostymi drogami.”

Prz 11:20 BT „Obrzydłe dla Pana są serca przewrotne, On tych miłuje, których droga prawa.”

Prz 11:20 Bw „Ohydą dla Pana są ludzie przewrotnego serca, lecz podobają mu się ci, którzy postępują nienagannie.”

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-21, godz. 08:53

Qwaz, ale o co chodzi?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-21, godz. 09:53

Prz 11:20 Br „Ludzie przewrotni są odrazą dla Pana, ma On upodobanie w chodzących prostymi drogami.”

Chodzi Ci o temat zmieniania nauczania zamiast trzymania się prostej linii ewangelii? Może dajmy spokój CK dezerterom, co? ;)

#4 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 07:21

Prz 11:20 NS „Ludzie o spaczonym sercu są dla Jehowy obrzydliwością, lecz nienaganni na swej drodze są dla niego rozkoszą.”

Prz 11:20 Br „Ludzie przewrotni są odrazą dla Pana, ma On upodobanie w chodzących prostymi drogami.”

Prz 11:20 BT „Obrzydłe dla Pana są serca przewrotne, On tych miłuje, których droga prawa.”

Prz 11:20 Bw „Ohydą dla Pana są ludzie przewrotnego serca, lecz podobają mu się ci, którzy postępują nienagannie.”


chodzi mi o to że to ja chyba jestem człowiekiem o spaczonym sercu bo wchodzę na to forum i nie idę prostą ścieżką

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 07:40

chodzi mi o to że to ja chyba jestem człowiekiem o spaczonym sercu bo wchodzę na to forum i nie idę prostą ścieżką

No niestety Qwaz - zhańbiłeś się przebywając razem z nami i nic już teraz nie uratuje przed gniewem Jehowy. :lol: A to przecież taki miły Bóg. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-22, godz. 07:56

Ja bym tam z Qwaza nie drwił. To klasyczny przykład rozdarcia wewnętrznego pomiędzy tym, co zakazuje WTS-u ( czytania odstępczych stron ) a co podpowiada rozum.

Być może po latach indoktrynacji budzą się u Qwaza lęki, gdy myśli inaczej niż każe niewolnik. Potrafię to zrozumieć. Pamiętam, że w początkowej fazie mojego odstępstwa miewałem czasami myśli, że to Szatan podsuwa mi wątpliwości. Potem to przeszło, zwłaszcza jak uświadomiłem sobie, że nie ma Szatana - są tylko ciemne strony naszej psychiki.

Qwaz, nie postrzegaj siebie jako osoby o spaczonym sercu. Nie oceniaj się tak nisko. To nie z Tobą jest coś nie tak. To idea jest chora a nie my!

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 08:00

Być może po latach indoktrynacji budzą się u Qwaza lęki, gdy myśli inaczej niż każe niewolnik. Potrafię to zrozumieć. Pamiętam, że w początkowej fazie mojego odstępstwa miewałem czasami myśli, że to Szatan podsuwa mi wątpliwości.

Masz rację - ja miałem podobnie. Też myślałem, że mnie zwodzi szatan, więc w końcu zwierzyłem się z moich problemów starszym zboru i poprosiłem ich o pomoc, i... fik wyleciałem ze zboru. :lol:

Na serio. :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-07-22, godz. 08:00

Qwaziu, bracie :

21 Wszystko[/b] badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!

(11) Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i [b]codziennie badali Pisma
:rolleyes: , czy istotnie tak jest. (12) Wielu też z nich uwierzyło, a także [wiele] wpływowych Greczynek i niemało mężczyzn. (13) Gdy Żydzi z Tesaloniki dowiedzieli się, że również w Berei Paweł głosi słowo Boże, przyszli tam, podburzając tłumy i wzniecając rozruchy.
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#9 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-22, godz. 08:15

chodzi mi o to że to ja chyba jestem człowiekiem o spaczonym sercu bo wchodzę na to forum i nie idę prostą ścieżką

Co prawda ,,…Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje” (1Kor.15:33), ale Pan Jezus powiedział też: ,,…Zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko niedomagający” (Mt.9:12) Jeżeli masz coś na ,,sercu”, powiedz może kogoś uleczysz. Być może ktoś Ci wmówił, to co zarzucano Jezusowi ,,…przyjaciel poborców i grzeszników….” (Mt.11:19) Czy Bóg nie ostrzega przed takim oto nastawieniem: ,,Nie wolno wam stronniczymi w sądzie. Macie wysłuchać zarówno małego, jak i wielkiego. Nie wolno wam się ulęknąć człowieka, …” (Pwt.1:17) Podziel się qwaz, jakie argumenty świadczą o Twych obawach.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#10 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 09:03

Co prawda ,,…Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje” (1Kor.15:33), ale Pan Jezus powiedział też: ,,…Zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko niedomagający” (Mt.9:12) Jeżeli masz coś na ,,sercu”, powiedz może kogoś uleczysz. Być może ktoś Ci wmówił, to co zarzucano Jezusowi ,,…przyjaciel poborców i grzeszników….” (Mt.11:19) Czy Bóg nie ostrzega przed takim oto nastawieniem: ,,Nie wolno wam stronniczymi w sądzie. Macie wysłuchać zarówno małego, jak i wielkiego. Nie wolno wam się ulęknąć człowieka, …” (Pwt.1:17) Podziel się qwaz, jakie argumenty świadczą o Twych obawach.
-- gambit


Szkoda , że nie ma w sieci strażnic przeznaczonych do studium w zborze - coś ciekawego bym przytoczył.
Jak nie ma to może zeskanuję.

A co do argumentów - jesli 99% osób w zborze postępuje słusznie a 1% nie to chyba słuszność jest po stronie tych 99%.
Znam tych ludzi wiele lat i nie są źli , pomagają innym, niosą ewangelię, naśladują Chrystusa.
A wielu tych którzy nigdy nie byli ŚJ to tacy są największymi wrogami.
Dlaczego?
Przeraża mnie to , bo może to doprowadzić do drugiej Jugosławi.

Użytkownik qwaz edytował ten post 2008-07-22, godz. 09:09


#11 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-07-22, godz. 09:33

qwaz
Mam pomysł... może razem postanowimy tu nie wchodzić. Od jakiegoś czasu mam taki zamiar.
Co o tym myślisz? Razem bedziemy silniejsi.

#12 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 09:44

qwaz
Mam pomysł... może razem postanowimy tu nie wchodzić. Od jakiegoś czasu mam taki zamiar.
Co o tym myślisz? Razem bedziemy silniejsi.


Brie to dobry pomysł, poszukajmy więcej chętnych ,

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-07-22, godz. 09:51

qwaz każdy z nas tak miał, ja też...

z Tobą jest wszystko w porządku, naprawdę...

#14 Brie

Brie

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 416 Postów
  • Lokalizacja:Serlandia...:)

Napisano 2008-07-22, godz. 09:57

qwaz
Ale nie za długo... bo jak tu wchodzę, to czytam, a im dłużej czytam, tym trudniej jest sie stąd wyrwać.
Skoro każdy tak miał, to coś w tym musi być.
Ktoś się przyłącza do qwaza i do mnie?

#15 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 10:05

qwaz
Ale nie za długo... bo jak tu wchodzę, to czytam, a im dłużej czytam, tym trudniej jest sie stąd wyrwać.
Skoro każdy tak miał, to coś w tym musi być.
Ktoś się przyłącza do qwaza i do mnie?


no bo co dają takie niekonstruktywne dyskusje?
Gdzie przeciwnik nie podejmuje walki.
Jak to mówią psy szczekają a karawana i tak idzie dalej.
to może daje , że tu można sobie bezkarnie ponarzekać , poskarżyć się, nawtykać innym, inni cię pocieszą i od razu człowiekowi lżej na duszy.
Człowiek jest takim stworzeniem, że potrzebuje ciągłej aprobaty, głaskania drugiego stworzenia :))

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-07-22, godz. 10:18

takie "niekonstruktywne" dyskusje dużo dają i nie ogranicza się to do głaskania.
Podstawą wolności jest informacja i świadomy wybór. W zborze słyszałem że "nie ma innej drogi" (poza drogą ku zagładzie) a to za przeproszeniem g... prawda - jest wiele innych możliwości pokierowania swoim życiem a wybór nie jest dokonywany między życiem a śmiercią lecz między drogami dobrymi i lepszymi...

#17 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 11:18

takie "niekonstruktywne" dyskusje dużo dają i nie ogranicza się to do głaskania.
Podstawą wolności jest informacja i świadomy wybór. W zborze słyszałem że "nie ma innej drogi" (poza drogą ku zagładzie) a to za przeproszeniem g... prawda - jest wiele innych możliwości pokierowania swoim życiem a wybór nie jest dokonywany między życiem a śmiercią lecz między drogami dobrymi i lepszymi...


Naprawdę mądrze piszesz , nic dodać, nic ująć.

pozdrawiam

#18 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-22, godz. 11:54

Szkoda , że nie ma w sieci strażnic przeznaczonych do studium w zborze - coś ciekawego bym przytoczył.

Podaj namiar ,,Strażnicy” to sobie przeczytam.

A co do argumentów - jesli 99% osób w zborze postępuje słusznie a 1% nie to chyba słuszność jest po stronie tych 99%.
Znam tych ludzi wiele lat i nie są źli , pomagają innym, niosą ewangelię, naśladują Chrystusa.
A wielu tych którzy nigdy nie byli ŚJ to tacy są największymi wrogami.

Może masz na myśli m.in. głosząc ewangelię od domu do domu, gdy to ma się tyle do powiedzenia, a tymczasem nikt nie chce wysłuchać. To boli prawda? A jeśli ktoś się odezwie, to tylko kąśliwe uwagi – prawda? To jeszcze bardziej boli. Myślimy sobie wówczas; niech jak najszybciej nadejdzie Armagedon, gdyż w takim społeczeństwie bez dialogu nie da się żyć.

Znam to uczucie. Chcesz to wież, jeśli nie, to nie, ale qwaz chcę Ci powiedzieć, że będąc Ś.J. zostałem skrzywdzony i 99% nie chce mnie wysłuchać (włącznie z Nadarzynem), które to owe 99% żywi do mnie nienawiść nie wiedząc za co i na jakiej podstawie. Pomimo, że jestem gotów nawet ,,dziś” stanąć przed wszystkimi nie tylko w moim zborze i odkryć prawdę, a jeszcze bardziej usłyszeć zarzuty. Niestety Ś.J. organizacyjnie nie dają takiej możliwości. Wiem, że Cię nie przekonam, natomiast przekonało, by Cię dopiero własne doświadczenie.
Podejrzewam, że wielu na tym forum jest wykluczonych z uzasadnionych przesłanek biblijnych, ale to jeszcze nie powód by im utrudniać szanse szansę na zbawienie. Oni też chcą kochać Boga, pragną sprawiedliwości, znać pełniejszą prawdę o Bogu , pragną ciepła ludzkich uczuć. itp. i może dlatego są tu na forum. No i jeszcze jedno, są różne temperamenty i z tym nieraz trzeba się pogodzić, jak i z tym, że jedni są wysocy a inni niscy.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-22, godz. 12:55

Bardzo mądrze powiedziane Gambit. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#20 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-07-22, godz. 13:14

Przeraża mnie to , bo może to doprowadzić do drugiej Jugosławi.




WYJAŚNISZ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych