Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Saul miał kontakt ze zmarłym Samuelem?


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#41 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 06:37

Pawel77 napisal:

wyjasnij prosze
samuel opowiada o przyszlosci saula
lazarz zas byl wstanie nieswiadomosci?


Jeden i drugi był w stanie nieświadomości do chwili OBUDZENIA z Szeolu/ Hadesu. Samuel (jego dusza) był widzialny jedynie medium, natomiast dusza Łazarza powróciła do ciała. Fakt że Samuel zapowiada przyszłość Saula oraz zna jego położenie NIE DOWODZI że Samuel przez cały czas przebywania w Szeolu BYŁ ŚWIADOMY. Był prorokiem. Otrzymał informacje od Boga PO OBUDZENIU z Szeolu.

Mat. 9:24   24. Rzekł: Odejdźcie, bo nie umarła dziewczynka, lecz śpi. I naśmiewali się z niego.




i co dziweczynka spala?

obudzila by sie gdyby Jezus jej nie wzbudzil?


Sugerujesz że Pan Jezus KŁAMAŁ ? Posługuję się językiem biblijnym. Z ludzkiego punktu widzenia dziewczynka umarła. Jej ciało było martwe. Jej dusza SPAŁA w Szeolu/ Hadesie.

spali czy umarli


Pan Jezus i Ap. Paweł twierdzi że JEDNO I DRUGIE, Ty zaś że TYLKO TO DRUGIE.

czy potrzebuja zmartwychwzbudzenia czy obudzenia?


Niczego nie potrzebują. Są nieświadomi. Dzień Sądu - "Dzień Ostateczny" zadecyduje o ich życiu bądź śmierci.

mirku czy zydzi madrosci syracha uznawali za natchnione

jesli tal lub nie to dlaczego?


To bez znaczenia. Cytat ilustruje JAK SAMI ŻYDZI ODCZYTYWALI od tysiącleci tekst o obudzeniu ducha Samuela. Odczytywali go w odróżnieniu od Ciebie w sposób HERMENEUTYCZNY, czyli zgodnie z intencją pisarza. B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#42 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 08:05

Mirek napisał:

Jak można bowiem zabronić zwracania się do duchów zmarłych, gdyby one w ogóle nie istniały?


Dokładnie ! To tak jakby zabrać prawo jazdy człowiekowi sparaliżowanemu od szyi w dół. :D

5 Moj. 18:10-14
10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
13. Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim,
14. Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.
(BW)

Izaj. 8:19
19. A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?
(BW)

Żaden z tekstów mówiących o stanie umarłych NIE TWIERDZI ŻE UMARŁYCH NIE MA, mówią one jedynie o tym że ich stan jest nieświadomy, oraz że nie wolno się z nimi kontaktować. Niektórzy na ich podstawie wyciągają pochopne wnioski. B)

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#43 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 09:39

Pawel77 napisał:

czy zydzi madrosci syracha uznawali za natchnione

jesli tal lub nie to dlaczego?


A co ? Sugerujesz że księga ta jest inspirowana przez szatana, bo popiera egzystencję Samuela po śmierci ?

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-16, godz. 10:35

Taka mała dygresja i szczegół, który należy wziąć pod uwagę omawiając ten temat. Co medium wywołało? Zobaczmy wersety

1 Sam. 28:13-14

13. I rzekł jej król: Nie bój się; cóżeś widziała? I rzekła niewiasta do Saula: Widziałam bogi występujące z ziemi.(BG)

PNŚ - "Widzidzę boga wychądzącego z ziemi"

Kiedyś spotkałem się z tym argumentem, ale moje spojrzenie na ten temat nie jest sprecyzowane.

Co myślicie ?

Quster
Słowo „elohim”, przetłumaczone we współczesnych przekładach, jako „duch” dosłownie znaczy „nieziemska istota” – stąd często odnoszona jako Bóg. Stąd pewnie BG oddaje chcąc odróżnić od jedynego Boga jako „bogi”
Ot jeszcze jedno słowo przybierające znaczenie w zależności od kontekstu, o czym niektórzy śJ nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć.
Czesiek

#45 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 13:06

witam
dzis troche inaczej


Umarł Samuel i cały Izrael opłakiwał jego śmierć. Pochowano go w jego rodzinnym mieście, w Rama. Saul zaś kazał przepędzić z kraju wszystkich wróżbitów i czarnoksiężników


Umarł Samuel

co pismo mowi na temat smierci?

ywi wiedzą przynajmniej tyle, że umrą, podczas gdy umarli nie wiedzą już nic. Nie mogą liczyć na żadną zapłatę, bo zaginęła o nich wszelka pamięć.(6) Ich miłość, nienawiść, zawiść - wszystko to już minęło. Nie będą już nigdy uczestniczyć w tym wszystkim, co dzieje się pod słońcem.(


co slychac tym czasem u saula?

Filistyni, zebrawszy się, przybyli, by rozbić namioty koło Szunem. Tymczasem Saul zgromadził wszystkich Izraelitów i rozbił obozowisko w Gilboa.(5) Na widok namiotów filistyńskich przeraził się Saul i trwoga ogarnęła jego serce.


a jak trwoga to do Boga

Zwrócił się Saul po radę do Jahwe, ale Jahwe nic mu nie odpowiedział, ani żadnym snem, ani przez urim, ani przez proroków.


ok. jak Bog nie chce pomoc to trzeba uderzyc gdzies indziej

no i wybral


Wtedy rzekł Saul do swoich sług: Poszukajcie mi jakiejś kobiety, która wywołuje duchy; do niej się udam i ją poproszę o radę


wywoluje duch czy dusze?

za czyja pomoca kobietka te duchy wywoluje? nie ciekawi to was.

ale wrocmy do tematu


saul jest ciekawy a jak wiadomo ciekawosc to 1 stopien do piekla




Przepowiedz mi przyszłość, wywołując duchy, i spraw, żeby przyszedł do mnie ten, którego ci wymienię.

wybiera samuela bedac swiadom tego ze przekracza Bozy zakaz
ciekawe jest ze wczesniej tych ludzi wytepil bo tak kazal Bog

Przywołaj mi, proszę, Samuela


Kpł 20:27 Br „Każdy mężczyzna i każda kobieta, wywołujący duchy albo uprawiający wróżby, zasługują na karę śmierci. Powinno się ich ukamienować. Krew ich zstąpi na nich.”


kto sie pojawia


Kiedy już ukazał się Samuel,


wbrew


Nie będą już nigdy uczestniczyć w tym wszystkim, co dzieje się pod słońcem.([/B]


Wszystko, co zamierzasz robić, rób najlepiej, jak możesz, bo w Szeolu, ku któremu zmierzasz, nic już się nie robi, na nic się nie liczy, nic się nie wie ani nie zabiega się o mądrość.(


co widzi kobieta


Widzę coś jakby bóstwo wyłaniające się z ziemi

bostwo?


Ma wygląd wchodzącego na górę starca, okrytego płaszczem

reakcja saula


Wtedy Saul przekonał się, że był to Samuel. Skłonił się tedy nisko i upadł na twar

ciekawe co bedzie dalej



Samuel powiedział do Saula: Dlaczego mnie niepokoisz, każąc mi się pojawić?
kto mial moc wymusic na samuelu aby sie pojawil

każąc

czyli wystarczy isc do czarownicy i powiedziec sluchaj chcialem pogadac z ojcem wez go zawolaj bo chce sie zaptac na jakiego konia postawic
a ona siada na fotelu i trala lalala stachu dawaj bo syn czeka a stachu o jej a tak dobrze spalem. cholera, a teraz musze isc bo mnie czarownica wola.

no ale...
saul mial dola wiec chcial sie pozalic a do tego najlepsi sa zmarli oczywiscie


Znalazłem się w wielkim niebezpieczeństwie. Oto Filistyni rozpoczęli ze mną wojnę, a Bóg odsunął się ode mnie, nie udzielił mi żadnej odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sny

Bog sie odsuna wiec trzeba isc do konkurencji. no nie?




Dlaczego mnie pytasz o radę, skoro Jahwe odsunął się od ciebie, stając się twoim przeciwnikiem

Iz 8:19 Bw „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga?Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?”


Jahwe wyda w ręce Filistynów całego Izraela, łącznie z tobą. Jutro ty pozostaniesz razem ze swymi synami przy mnie


skad samuel znal przyszlosc jesli


Wszystko, co zamierzasz robić, rób najlepiej, jak możesz, bo w Szeolu, ku któremu zmierzasz, nic już się nie robi, na nic się nie liczy, nic się nie wie ani nie zabiega się o mądrość.(

nic się nie wie

ciekawe jak to jest

Bog odwraca sie od saula i nie chce mu odpowiadac na jego pytania

no to saul przekraczajac Bozy zakaz idzie do konkurencji a ta wyciaga z Boga odpowiedz na pytania?

Bog wyjawia przyszlosc po przez zmarlego proroka czego nie uczynil przez zywych

czyli sa zmysly poznania itd
co ciekawsze dzieje sie to za pomoca szatana mam na mysli ta cala opisana sytuacje


a apropos tych wnioskow ze Bog zakazal extra wywolywania umarlych to znaczy ze jednak mozna ich przywolywac.

no tak zydzi nie kumali sie z innymi narodami nie byli podatni na ich wierzenia, wiec to naprawde bardzo ciekawe dlaczego tak Bog powiedzial


a teraz slow kilka o rozumieniu biblii

[opracowanie z epifania.pl] [cut]

Znajdź odpowiedni wątek lub otwórz nowy, by to omówić. Moderator
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#46 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 21:56

Pawel 77
Mam na dzieję nie wkurzysz się za mocno, za to że nie wszyscy uwierzą w Twoją pokrętną i zawiłą argumentację w jawny sposób ZAPRZECZAJĄCĄ PISMU ?

Nadal pozostaje problem:
Biblia twierdzi: I RZEKŁ SAMUEL
Ty zaś twierdzisz: I RZEKŁ SZATAN

Jeżeli nadal utrzymujesz że to Ty masz rację, a NATCHNIONY PROROK myli się, to masz stary poważny problem. Nie gniewaj się jednak proszę że Ci nie uwierzymy. ;)

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#47 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 22:19

jaki prorok?

co jest pokretne?

podalem ci texty dla ktorych to nie mogl byc samuel

i nie tylko ja tak mysle



[B]w Biblii Poznańskiej odnotowano, że przeciw poglądowi o zjawieniu się ducha Samuela występowali niektórzy Ojcowie Kościoła (m.in.: Justyn, Tertulian, Bazyli Cyryl Jerozolimski); ich zdaniem była to ingerencja szatana. Z kolei Augustyn i Syr skłaniali się ku poglądowi, że to jednak był duch Samuela

a to czy wierzysz tak czy inaczej to juz inna sprawa. dodam tylko ze ignorujesz te texty ktore podalem bo wytlumaczenie ich sprawilo by problem. taki unik prawda?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#48 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 22:39

Pawel77

dodam tylko ze ignorujesz te texty ktore podalem bo wytlumaczenie ich sprawilo by problem. taki unik prawda?


O których konkretnie mówisz wersetach. W ostatnim poście ich nie było. Produkowałeś się by uzasadnić że Pismo w 1 Sam. WPROWADZA NAS W BŁĄD, mówiąc że duchem był Samuel, czy nie ? Wcześniej podawałeś jedynie wersety które dowodzą że umarli po śmierci idą do Szeolu i są tam nieświadomi. One nie dowodziły ŻE UMARŁYCH NIE MA.

[B]w Biblii Poznańskiej odnotowano, że przeciw poglądowi o zjawieniu się ducha Samuela występowali niektórzy Ojcowie Kościoła (m.in.: Justyn, Tertulian, Bazyli Cyryl Jerozolimski); ich zdaniem była to ingerencja szatana. Z kolei Augustyn i Syr skłaniali się ku poglądowi, że to jednak był duch Samuela


Podane tam są źródła cytatów ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#49 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 22:57

jaki prorok?


Autor 1 ks. Samuela.

co jest pokretne?


Argumentacja nakłaniająca do NARUSZENIA PISMA !:
Jan. 10:35
35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone],
(BW)

Biblia twierdzi: I RZEKŁ SAMUEL
Ty zaś twierdzisz: I RZEKŁ SZATAN, lub ktokolwiek inny byle nie przyznać że Samuel.

Taki tok myślenia prowadzi WPROST do absurdu w rodzaju: to nie Pan Jezus zmartwychwstał - był to podszywający się pod Niego Szatan. Czy odrzucasz natchnienie 1 ks. Samuela ?

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#50 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-17, godz. 09:13

Pawel77    QUOTE    dodam tylko ze ignorujesz te texty ktore podalem bo wytlumaczenie ich sprawilo by problem. taki unik prawda?


sprawdz wczesniejsze posty


O których konkretnie mówisz wersetach. W ostatnim poście ich nie było. Produkowałeś się by uzasadnić że Pismo w 1 Sam. WPROWADZA NAS W BŁĄD, mówiąc że duchem był Samuel, czy nie ? Wcześniej podawałeś jedynie wersety które dowodzą że umarli po śmierci idą do Szeolu i są tam nieświadomi. One nie dowodziły ŻE UMARŁYCH NIE MA.


pamietasz co napisal pawel
jesli nie ma zmartwychwstania to jestesmy ludzmi najbardziej pozalowania godnymi


jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy.

rozumiesz te texty
jesli nie zmartwychwstania to nie ma sensu bycia chrzescijaninem


dlatego opis w 1sam 28 jest sprzeczny z tym co biblia na ten temat sie wypowiada



jaki prorok?   


   Autor 1 ks. Samuela.


dzieki teraz juz wiem kto jest autorem ;)


QUOTE    co jest pokretne?       Argumentacja nakłaniająca do NARUSZENIA PISMA !:  Jan. 10:35  35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone],  (BW)



dokladnie to ten fragment narusza pismo


i potwierdza klamstwo szatana
a jakie to chyba znasz


biblia twierdz ze umarli ...

Bog odwraca sie od saula
saul za pomoca szatana wywoluje ducha ktory podaje sie za samuela

i ten samuel odpowiada przez usta slugi szatana choc powinien wedle pisma nic nie wiedziec

wytlumacz mi prosze jak to jest ze pismo nie powinno byc naruszone a tu jest zaprzeczenie rzetelnosci pisma


jeszcze bym byl wstanie zrozumiec gdyby to Bog uczynil tzn.wzbudzil samuela aby powiadomil saula o tym co ma zrobic. tylko ze z tego textu wynika ze Bog nie chcial odpowiadac na prosby saula. czyzby samuel dzialal na wlasna reke?


Taki tok myślenia prowadzi WPROST do absurdu w rodzaju: to nie Pan Jezus zmartwychwstał - był to podszywający się pod Niego Szatan. Czy odrzucasz natchnienie 1 ks. Samuela ?



to twoj komentarz?
zmartwychwstanie nie jest sprzeczne z nauka pisma :P

rozumiesz roznice?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#51 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-05-18, godz. 22:30

Pawel 77 pisae:

pamietasz co napisal pawel
jesli nie ma zmartwychwstania to jestesmy ludzmi najbardziej pozalowania godnymi


jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy.

rozumiesz te texty
jesli nie zmartwychwstania to nie ma sensu bycia chrzescijaninem


Strzelasz w próżnię przyjacielu :) Wierzę w zmartwychwstanie

dlatego opis w 1sam 28 jest sprzeczny z tym co biblia na ten temat sie wypowiada


Nieprawda. Jeżeli odrzucasz WYRAŹNĄ naukę 1 Sam 28 rozdz. że medium skontaktowało się ze zmarłym Samuelem to twoja sprawa. Jeżeli argumenty podane przeze mnie i innych ciebie nie przekonały, TRUDNO. Odrzucasz kluczowe wersety w tym temacie. W obliczu tego nie mogę prowadzić dalej z tobą dyskusji.

dokladnie to ten fragment narusza pismo


Powinieneś więc TĘ SZATAŃSKĄ NAUKĘ wykreślić ze swojej Biblii, skoro tak bardzo kłuję cię w oczy. :D Wykreśl też ten werset:
Izaj. 14:9
9. Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów,
(BW)

Pamiętaj jednak:
1 Piotr. 1:25
25. Ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane.
(BW)

Być może z czasem odejdziesz do KRAINY UMARŁYCH, jednak te wersety nadal będą TRWAŁY i w twoim przekonaniu WPROWADZAŁY W BŁĄD. :(

i potwierdza klamstwo szatana
a jakie to chyba znasz


Model "świadkowy" stanu umarłych ( że nie istnieją) po prostu nie sprawdza się. Powoduje TEGO WŁAŚNIE RODZAJU sztuczne, chore problemy: "musimy odrzucić wypowiedź Pisma że duchem był Samuel, ponieważ w innym miejscu Pismo mówi że umarli nie są niczego świadomi". Ja z tym problemem borykałem się 14 lat. Przy założeniu że umarli ŚPIĄ problem ten po prostu ZNIKA. WSZYSTKIE WERSETY mówiące w tym temacie POZOSTAJĄ ZE SOBĄ W ZGODZIE ! Po prostu ciężko przyjąć ci to do wiadomości.

saul za pomoca szatana wywoluje ducha ktory podaje sie za samuela


No, to całkiem potężny ten twój OSZUST, CZYTA W BOŻYCH MYŚLACH !:
1 Sam. 28:19
19. Nadto wyda Pan Izraela wraz z tobą w ręce Filistyńczyków i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną. Również i obóz izraelski wyda Pan w ręce Filistyńczyków.(BW)

Mało tego że OMAMIŁ pisarza natchnionej księgi ! :D

wytlumacz mi prosze jak to jest ze pismo nie powinno byc naruszone a tu jest zaprzeczenie rzetelnosci pisma


Już mówiłem. NIE MA ŻADNEGO ZAPRZECZENIA. Twoje założenia odnośnie stanu umarłych są po prostu błędne ! B) Biblia mówi że umarli po śmierci przebywają w KRAINIE UMARŁYCH w stanie NIEŚWIADOMOŚCI, przypominającym sen. Biblia nie mówi że ich NIE MA. Oni są, TYLKO ŚPIĄ i nie wolno nam się z nimi kontaktować.

jeszcze bym byl wstanie zrozumiec gdyby to Bog uczynil tzn.wzbudzil samuela aby powiadomil saula o tym co ma zrobic. tylko ze z tego textu wynika ze Bog nie chcial odpowiadac na prosby saula. czyzby samuel dzialal na wlasna reke?


Ja natomiast przez szereg lat indoktrynacji, jakiej byłem poddawany w WTS, nie potrafiłem zrozumieć jak Biblia MA SŁUŻYĆ DO WYKRYWANIA BŁĘDÓW, skoro WPROWADZA W BŁĄD CZYTELNIKÓW w tak WAŻNEJ KWESTII, jaką jest STAN UMARŁYCH ?. Przyjąłem więc inne założenie przy rozważaniu Biblii: "Pismo nie może być naruszone", a założenia w tą zasadę uderzające są Z GRUNTU NIEPRAWDZIWE.:

Jan. 17:17
17. Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.(BW)

Nie znam mechanizmu, który pozwolił medium obudzić Samuela ze Szeolu. Biblia go po prostu nie wyjaśnia. Tak po prostu jest i już. Nie jest to potrzebne dla naszego zbawienia.

QUOTE 
Taki tok myślenia prowadzi WPROST do absurdu w rodzaju: to nie Pan Jezus zmartwychwstał - był to podszywający się pod Niego Szatan. Czy odrzucasz natchnienie 1 ks. Samuela ?




to twoj komentarz?
zmartwychwstanie nie jest sprzeczne z nauka pisma 


Oczywiście że zmartwychwstanie nie jest sprzeczne z nauką Pisma. Swoim przykładem starałem się wykazać że skoro BIBLIA OKŁAMUJE NAS w 1 Sam. 28 rozdz., mówiąc że DUCHEM BYŁ SAMUEL, jak starałeś się do tej pory wykazać, to może OKŁAMUJE NAS TEŻ ŻE TO PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ, a w istocie zjawą ukazującą się apostołom był PODSZYWAJĄCY SIĘ POD JEZUSA demon. To jest właśnie absurd, do jakiego prowadzi twoje rozumowanie braciszku !

Pozdrawiam Pokojem Bożym

#52 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-19, godz. 12:22

Strzelasz w próżnię przyjacielu smile.gif Wierzę w zmartwychwstanie


nie o to chodzi czy wierzysz czy nie
tylko o to ze jak nie ma zmartwychwstania to nie ma nic i nie ma co sie wyslilac

dlatego opis w 1sam 28 jest sprzeczny z tym co biblia na ten temat sie wypowiada


Nieprawda. Jeżeli odrzucasz WYRAŹNĄ naukę 1 Sam 28 rozdz. że medium skontaktowało się ze zmarłym Samuelem to twoja sprawa. Jeżeli argumenty podane przeze mnie i innych ciebie nie przekonały, TRUDNO. Odrzucasz kluczowe wersety w tym temacie. W obliczu tego nie mogę prowadzić dalej z tobą dyskusji.


nieprawda to wszystko co mozesz powiedziwc?

podaj mi przyklady ktore twoim zdaniem udowadniaja ze sie myle;)


Iz 14:9 Bw „Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów,”


wez mi to troche wyjasnij, bo jakos nie wiem o co tu chodzi
cytujesz fragment piesni nie zapominaj tego

1 Piotr. 1:25


ja pamietam


Być może z czasem odejdziesz do KRAINY UMARŁYCH, jednak te wersety nadal będą TRWAŁY i w twoim przekonaniu WPROWADZAŁY W BŁĄD. sad.gif


no coz ja w grobie bede czekal na zmartwychwstanie, w ktorym mam nadzieje

nie bede udzielal informacji dla saula nie bede czytal ksiazek nie bede chwalil Pana
bo bede martwy w przeciwienstwie do innych;)


i potwierdza klamstwo szatana
a jakie to chyba znasz


Model "świadkowy" stanu umarłych ( że nie istnieją) po prostu nie sprawdza się. Powoduje TEGO WŁAŚNIE RODZAJU sztuczne, chore problemy: "musimy odrzucić wypowiedź Pisma że duchem był Samuel, ponieważ w innym miejscu Pismo mówi że umarli nie są niczego świadomi". Ja z tym problemem borykałem się 14 lat. Przy założeniu że umarli ŚPIĄ problem ten po prostu ZNIKA. WSZYSTKIE WERSETY mówiące w tym temacie POZOSTAJĄ ZE SOBĄ W ZGODZIE ! Po prostu ciężko przyjąć ci to do wiadomości.


nic nie jest mi ciezko, poprostu nie uznaje greckiej filozofii

dla ciebie czlowiek zyje po smierci dla mnie nie.

poza tym zauwazylem ze bardzo upraszczasz katolickia nauke o duszy, troche pomyszkuje i przytocze kilka wypowiedzi na ten temat aby bardziej uwidocznic co tak naprawde glosicie.


saul za pomoca szatana wywoluje ducha ktory podaje sie za samuela


No, to całkiem potężny ten twój OSZUST, CZYTA W BOŻYCH MYŚLACH !:
1 Sam. 28:19
19. Nadto wyda Pan Izraela wraz z tobą w ręce Filistyńczyków i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną. Również i obóz izraelski wyda Pan w ręce Filistyńczyków.(BW)


potezny potezny

skoro tylu ludzi nie wierzy ze jest smierc

odnosnie tego ze wiedzial szatan o przyszlosci byc moze jest mu dane cos wiedziec na ten temat. poza tym sBog odwrocil sie od saula i ten byl w rekach szatana, podobnie zwaz Bog mowi do szatana aby nie odbieral zycia dla Ioba. widocznie szatan sobie tak to zaplanowal. poza tym gdzie mieli sie spotkac w szeolu czy w niebie.


wytlumacz mi prosze jak to jest ze pismo nie powinno byc naruszone a tu jest zaprzeczenie rzetelnosci pisma


Już mówiłem. NIE MA ŻADNEGO ZAPRZECZENIA. Twoje założenia odnośnie stanu umarłych są po prostu błędne ! cool.gif Biblia mówi że umarli po śmierci przebywają w KRAINIE UMARŁYCH w stanie NIEŚWIADOMOŚCI, przypominającym sen. Biblia nie mówi że ich NIE MA. Oni są, TYLKO ŚPIĄ i nie wolno nam się z nimi kontaktować..

spia czy nie zyja?

Bog mowi do adama i ewy zjecie owoc to umrzecie

Rdz 2:17 Bw „ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.”

Bog twierdzi ze umra ty twierdzisz ze zasna


jeszcze bym byl wstanie zrozumiec gdyby to Bog uczynil tzn.wzbudzil samuela aby powiadomil saula o tym co ma zrobic. tylko ze z tego textu wynika ze Bog nie chcial odpowiadac na prosby saula. czyzby samuel dzialal na wlasna reke?


Ja natomiast przez szereg lat indoktrynacji, jakiej byłem poddawany w WTS, nie potrafiłem zrozumieć jak Biblia MA SŁUŻYĆ DO WYKRYWANIA BŁĘDÓW, skoro WPROWADZA W BŁĄD CZYTELNIKÓW w tak WAŻNEJ KWESTII, jaką jest STAN UMARŁYCH ?. Przyjąłem więc inne założenie przy rozważaniu Biblii: "Pismo nie może być naruszone", a założenia w tą zasadę uderzające są Z GRUNTU NIEPRAWDZIWE.:

Jan. 17:17
17. Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.(BW)

Nie znam mechanizmu, który pozwolił medium obudzić Samuela ze Szeolu. Biblia go po prostu nie wyjaśnia. Tak po prostu jest i już. Nie jest to potrzebne dla naszego zbawienia.


widzisz to podobnie jak ja nie wim dlaczego zostalo napisane samuel:D


biblia stan umarlych przedstwawia bardzo jasno. co wczesniej juz pisalem.
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#53 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-20, godz. 11:29

Pawel77 napisał:

biblia stan umarlych przedstwawia bardzo jasno. co wczesniej juz pisalem.


Oczywiście chodzi cały czas o fragment z Księgi Kaznodziei Salomona, człowieka, który swoją mądrością starał się zbadać coś, co jest dla ludzkiego umysłu niedostępne.
Kiedyś na tym forum Jan Lewandowski próbował pokazać, jak twierdzenia Kaznodziei {Koheleta} współgrają z innymi częściami Biblii. Pozwolę sobie przypomnieć fragment tego postu, gdyż może być pomocny w zrozumieniu tego, co pisał Kaznodzieja.


Jan Lewandowski Post: 2004-07-21 13:04
http://watchtower.or...findpost&p=2153

"ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie" (Kaznodziei, 9,5; BT)

Księga Koheleta (Kaznodziei) jest literackim opisem ludzkiego niezdecydowania i zwątpienia, więc nie na miejscu jest używanie jej jako argumentu bez uwzględnienia kontekstu i tego wyjątkowego w całej Biblii rodzaju literackiego, jak to robisz. Księga Koheleta jest literackim opisem ludzkiego niezdecydowania i zwątpienia, co najlepiej widać jak się weźmie Księgę Koheleta całościowo, bez wyrywania z niej wersów. I tak np. w Koh 1,17 i 2,15 autor stwierdza o mądrości:

„I postanowiłem sobie poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę.

Poznałem, że również i to jest pogonią za wiatrem […]”.

„I po cóż więc nabyłem tyle mądrości? Rzekłem przeto w sercu, że i to jest

marność” (BT).

Zatem samo zwątpienie. Ale już dalej autor ten wyzwala się ze zwątpienia co do wartości posiadania mądrości, i w Koh 7,11-12 stwierdza:

„Lepsza jest mądrość niż dziedzictwo, i z większym pożytkiem dla tych,

którzy widzą słońce […], a większa jest jeszcze korzyść z poznania

mądrości: darzy życiem tego, który ją posiada” (BT).

W Koh 3, 21 Kohelet pisał, że nie wiadomo, czy duch ożywiający ciało ludzkie wraca do Boga, ale już dalej, w Koh 12,7, jest pewien, że wraca, itd.

Zatem autor ten jest miotany wątpliwościami raz po raz i nie może być bez uwzględnienia kontekstu być cytowany jako wyrocznia kwestiach teologicznych. Nawiązując do tego niezdecydowania autora Księgi Koheleta, można wspomnieć, że rabini żydowscy również je dostrzegali, jak pisze Abraham Cohen:

„Trudności z zaakceptowaniem Księgi Koheleta wypływały z jej widocznych niespójności. >>Mędrcy starali się wycofać Księgę Koheleta, ponieważ jej stwierdzenia są wzajemnie sprzeczne. Dlaczego tego nie uczynili? Dlatego że zaczyna się od słów Tory i kończy się słowami Tory […]<< (Szab. 30 B )” (A. Cohen, Talmud. Syntetyczny wykład na temat Talmudu i nauk rabinów dotyczących religii, etyki i prawodawstwa, Warszawa 1995, str. 159).

Cytowanie zatem słów z Koh 9,5 (zaprzeczających niby karze pośmiertnej) w celu dowodzenia czegokolwiek jest chybione i stanowi manipulację na tekście biblijnym. Równie dobrze można by z Biblii cytować słowa przeciwników Bożych, grzeszników i diabłów, żeby dowieść, czego się chce.

Aby ukazać, że zacytowany przez Ciebie fragment Księgi Koheleta (9,5) nie był pełną nauką Biblii o stanie umarłych, a raczej ilustracją ludzkiego zwątpienia, poniżej rozbijam na części powyższy tekst z Księgi Koheleta 9,2-6 i do każdego fragmentu z tego tekstu podaję dla przeciwwagi inne cytaty z ST, aby ukazać, czego ST naprawdę uczy na ten temat. A więc do dzieła:

Kohelet:

Wszystko jednakie dla wszystkich: Ten sam spotyka los sprawiedliwego, jak i złoczyńcę, tak czystego, jak i nieczystego, zarówno składającego ofiary, jak i tego, który nie składa ofiar; tak samo jest z dobrym, jak i z grzesznikiem, z przysięgającym, jak i z takim, którzy przysięgi się boi.

Stary Testament:

„Toteż występni nie ostoją się na sądzie ani grzesznicy – w zgromadzeniu sprawiedliwych, bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych, a droga występnych zaginie” (Ps 1,5-6 – BT).

„Zło, którego się grzesznik boi, spadnie na niego, sprawiedliwi uzyskają to, czego pragną. Gdy wicher zawieje – nie ma już grzesznika, lecz sprawiedliwego podstawy są wieczne […]. Sprawiedliwy nie runie na wieki, grzesznicy na ziemi nietrwali” (Prz 10,24-25.30 – BT).

„Lepsza jest odrobina, którą ma sprawiedliwy, niż wielkie bogactwo występnych, bo ramiona występnych będą połamane, a sprawiedliwych Pan podtrzymuje. Pan zna dni nienagannych, a ich dziedzictwo trwać będzie na wieki; w czasie klęski nie zaznają wstydu, a we dni głodu będą syci. Występni natomiast poginą; wrogowie Pana jak krasa łąk zwiędną, jak dym się rozwieją […]. Błogosławieni przez Pana posiądą ziemię, przeklęci przez Niego będą wyniszczeni […], bo Pan miłuje sprawiedliwość i nie opuszcza swych świętych; nikczemni wyginą, a potomstwo występnych będzie wytępione” (Ps 37,16-22.28 – BT).

„Występny czatuje na sprawiedliwego i usiłuje go zabić, lecz Pan nie zostawia go w jego ręku i nie pozwala skazać, gdy stanie przed sądem. Miej nadzieję w Panu i strzeż Jego drogi, a On cię wyniesie, abyś posiadł ziemię; zobaczysz zagładę występnych. Widziałem, jak występny się pysznił i rozpierał się jak cedr zielony. Przeszedłem obok, a już go nie było; szukałem go, lecz nie można było go znaleźć. Strzeż uczciwości, przypatruj się prawości, bo w końcu osiągnie [ten] człowiek pomyślność. Wszyscy zaś grzesznicy będą wyniszczeni, potomstwo występnych wyginie. Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana; On ich ucieczką w czasie utrapienia. Pan ich wspomaga, wyzwala; wyzwala ich od występnych i zachowuje, do Niego bowiem się uciekają” (Ps 37,32-40 – BT).

„Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec – za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie. A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego – wyrocznia Pana Boga – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu poczytany, ale umrze z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił” (Ez 18,20-24 – BT; por. też Ez 33,12-16).

Kohelet:

To złem jest wśród wszystkiego, co się dzieje pod słońcem, że jeden dla wszystkich jest los. A przy tym serce synów ludzkich pełne jest zła i głupota w ich sercu, dopóki żyją.

ST:

„Tam zadrżeli ze strachu, gdyż Bóg jest z pokoleniem sprawiedliwym. Chcecie udaremnić zamiar biedaka: lecz Pan jest jego ucieczką. Kto przyniesie z Syjonu zbawienie Izraela? Gdy Pan odmieni los swego narodu, Jakub się rozraduje, Izrael się ucieszy” (Ps 14,5-7 – BT).

„I odmienię los Judy i los Izraela, odbudowując ich jak przedtem. Oczyszczę ich ze wszystkich grzechów, jakimi wykroczyli przeciw Mnie, i odpuszczę wszystkie ich występki, którymi zgrzeszyli przeciw Mnie i wypowiedzieli Mi posłuszeństwo. Jerozolima zaś będzie radością, chwałą i dumą wśród wszystkich narodów ziemi, które usłyszą o dobrodziejstwach, jakie jej wyświadczyłem. Będą się one lękać i drżeć wobec wszelkich przejawów dobroci i pomyślności, jaką jej dałem. To mówi Pan: Na tym miejscu, o którym mówicie: &laquo;Jest to pustkowie bez ludzi i bez trzody&raquo; – w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy, opuszczonych, bezludnych, niezamieszkałych i bez trzody rozlegnie się jeszcze głos radości i głos wesela, głos oblubieńca i oblubienicy, głos tych, co mówią, składając ofiary dziękczynne w domu Pańskim: &laquo;Wychwalajmy Pana Zastępów, bo dobry jest Pan, bo na wieki Jego łaskawość&raquo;. Odmienię bowiem los tego kraju na taki, jaki był przedtem – mówi Pan. To mówi Pan Zastępów: W miejscu tym opuszczonym, bezludnym i bez trzody i we wszystkich jego miastach będzie znów schronisko dla pasterzy, pędzących trzodę do legowiska. W miastach górskich, w miastach nizinnych, w miastach Negebu, w ziemi Beniamina, w okolicach Jerozolimy i w miastach judzkich znów będą stada przechodzić przez ręce tego, który je liczy – mówi Pan. Oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – kiedy wypełnię pomyślną zapowiedź, jaką obwieściłem domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu. W owych dniach i w owym czasie wzbudzę Dawidowi potomstwo sprawiedliwe; będzie wymierzać prawo i sprawiedliwość na ziemi. W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie mieszkała bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: &laquo;Pan naszą sprawiedliwością&raquo;” (Jr 33,7-16 – BT).

„Dlatego tak mówi Pan Bóg: Teraz odwrócę los Jakuba i zmiłuję się nad całym domem Izraela, i zatroszczę się o moje święte imię. I zapomną oni o swojej hańbie i o wszystkich swoich niewiernościach, których dopuścili się przeciwko Mnie, gdy bezpiecznie żyć będą w swoim kraju, a nikt ich nie będzie niepokoił, gdy spośród narodów sprowadzę ich i zgromadzę ich z rąk nieprzyjaciół, i okażę się w nich świętym przed oczami wielu narodów pogańskich. I poznają, że Ja, Pan, jestem ich Bogiem, gdy wyprowadziwszy ich na wygnanie pomiędzy pogan, zgromadzę ich znowu w ich kraju i nie pozostawię tam już żadnego z nich. I już nie będę na przyszłość ukrywał oblicza mojego przed nimi, kiedy Ducha mojego wyleję na Izraelitów - wyrocznia Pana Boga” (Ez 39:25-29, BT).

„Ty zaś idź i zażywaj spoczynku, a powstaniesz, by otrzymać swój los przy końcu dni” (Dn 12,13 – BT).

„W owym czasie was przywiodę, w czasie, gdy was zgromadzę; albowiem dam wam imię i chwałę u wszystkich narodów ziemi, gdy odmienię wasz los na waszych oczach – mówi Pan” (So 3,20 – BT).

Kohelet:

[…] zapłaty też więcej już żadnej nie mają […].

ST:

„Oto co Pan obwieszcza wszystkim krańcom ziemi: >>Mówcie do Córy Syjońskiej: Oto twój Zbawca przychodzi. Oto Jego nagroda z Nim idzie i zapłata Jego przed Nim. Nazywać ich będą ‘Ludem Świętym’, ‘Odkupionymi przez Pana’. A tobie dadzą miano: ‘Poszukiwane’, ‘Miasto nie opuszczone<<” (Iz 62,11-12 – BT).

„Zesłał odkupienie swojemu ludowi, ustanowił na wieki swoje przymierze; a imię Jego jest święte i lęk wzbudza. Bojaźń Pańska początkiem mądrości; wspaniała zapłata dla tych, co według niej postępują, a sprawiedliwość Jego trwać będzie zawsze” (Ps 111,9-10 – BT).

Kohelet:

[…] bo pamięć o nich idzie w zapomnienie.

ST:

„Przysiągł Pan na dumę Jakuba: Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków” (Am 8,7 – BT).

Jak widać, prawie każde twierdzenie Koheleta jest niezgodne z nauczaniem ogólnym ST, co potwierdza to, o czym pisałem wyżej, mianowicie, że jego księga jest literacką ilustracją ludzkiego zwątpienia i nie można tekstów tej księgi bezdyskusyjnie stosować jako rozstrzygającej o tym, czego ST uczy lub czego nie uczy w jakiejś kwestii teologicznej (jak to właśnie błędnie robisz).


Czesiek

#54 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-20, godz. 20:37

czesiu tak krotko

kara za grzech jest sen czy smierc?

czy moze czysciec lub pieklo ale o tym troszeczke pozniej
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#55 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-20, godz. 20:56

czesiu apropos samuela 28. glownym argumentem na rzecz niesmiertelnej duszy jest ze mowil to samuel. w ewangeliach jest napisane ze zydzi nienawidzili Jezusa nie tylko ze lamal sabat ...



J 5:18 Bw "Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."

czy Jezus lamal sabat czesiu?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#56 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-21, godz. 16:30

Pawel77
Po pierwsze, brudzia nie piliśmy i proszę zwracać się do mnie tak jak się przedstawiłem.
Po drugie: czym jest śmierć? Jeśli w Ef. 2 apostoł Paweł martwymi określa ludzi żyjących, to czym jest dla nich śmierć z powodu grzechu?
Po trzecie: dla Żydów Panem sabatu był Bóg a nie Jezus, stąd dla nich to co robił Pan Jezus było łamaniem przez niego sabatu. Ale jak to ma się do Sam. 28? Czyżbyś uważał tę część Biblii za nie natchnioną przez Boga? Za wymysł samych Żydów, którzy dodali sobie do natchnionych Pism swoje własne dziełko, aby wprowadzić nauki jakich nie kazał im wyznawać Bóg?
Czesiek

#57 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 17:55

czeslawie


jest mi ogromnie przykro ze ciebie obrazilem


Jezus powiedzial ze tez jest Panem sabatu
jak to sie ma do rzeczy
ano tak ze w ewangelii urzyty jest zwrot LAMAL

jesli wiec potraktuje to tak jak ty samuela to okarze sie ze Jezus umarl za wlasny grzech i z planu zbawienia nici

teraz jasne?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych