Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2008-09-28, godz. 20:13

gambit,
ja wiem co to znaczy "bedziesz ze mną w raju"
wiem, "gdzie" jest raj lub raczej czym jest raj..
tobie to chyba umyka
nie wiem czemu przytoczyles wypowiedź z Mat. i powiązałeś ją ze sceną z Łuk. ale oczywiście miałeś do tego prawo :)
pozdrawiam
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#22 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-09-28, godz. 20:58

Do JOACHIMA:
Niezwykłe opracowanie i precyzyjnie wydobywające Prawdę Biblijną z gmatwaniny nauk Strażnicy.
"Owce" znają Głos Swojego Pasterza. Pozostaje więc apel do członków organizacji ŚJ, aby każdy sam przed sobą i we własnym sumieniu odpowiedział sobie samemu - czy słyszy Głos Chrystusa. Bo jeżeli NIE, jeżeli NIE MA osobistej relacji z Chrystusem - to czas, aby zadać sobie pytanie - dlaczego NIE SŁYSZĘ GŁOSU DOBREGO PASTERZA.


Do GAMBIT:
Czy zaprzeczysz, że Bóg jest wszędzie. Swoim Duchem Bóg ogarnia każdy zakamarek wszechświata. Tak samo Chrystus, będący Jednego Ducha z Bogiem Ojcem - choć nie osobiście (materialnie) - to duchowo jest wszędzie.
Jednocześnie niezwykła przebiegłość, gdyż akurat kryjesz przed światło7 pewną wiedzę, w której akurat jesteśmy zgodni. Słowa "Będziesz ze Mną w raju" - dotyczą przyszłości, gdy Chrystus przyjdzie ponownie i zabierze wszystkich zbawionych do Swego Królestwa. Nie zmienia to faktu, że Obietnica dana łotrowi jest niepodważalna.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#23 ichtisek

ichtisek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-02-08, godz. 09:39

"Zaprawdę powiadam Ci: Dziś będziesz ze Mną w raju" Dziś
Panie do kogóż pójdziemy?

#24 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-02-08, godz. 13:53

A ja przeczytałem wypowiedź Jezusa, że jest na ziemi. ,,Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich". (Mat.18:20) Nie ma podstaw podważać wypowiedzi Jezusa. Nawet to katolicy potwierdzają, gdy ksiądz jedzie z ostatnim namaszczeniem mówią; 'ksiądz jedzie z Panem Jezusem do chorego'. Oj, oj robi się mroczno. Czy rozumiesz teraz wypowiedź 'będziesz ze mną w raju'?
-- gambit

gambit a ładnie to tak zmieniać słowa Jezusa? Gdyby było bowiem tak jak mówisz, Jezus musiałby powiedzieć: będę z Tobą w raju. Jezus jednak powiedział całkiem odwrotnie: będziesz ze mną w raju. A skoro Jezus jest w niebie, to wiadomo, gdzie jest łotr! Tam gdzie Jezus! A więc w niebie. :)

pisałem o tym też tutaj:

http://watchtower.or...s...ost&p=71475

interpretacja Strażnicy to jeszcze jedno kłamstwo. wciskanie w słowa Jezusa tego, czego nie powiedział.

Użytkownik mirek edytował ten post 2009-02-08, godz. 13:55

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-02-08, godz. 14:14

"Zaprawdę powiadam Ci: Dziś będziesz ze Mną w raju" Dziś

Jeśli wyróżnieniem ,,dziś" chcesz mi 'ichistek' powiedzieć, że Jezus z dobrym złoczyńcą był w raju ? To proszę o biblijne uzasadnienie gdzie ten raj był, w niebie, na ziemi czy jeszcze gdzie indziej? Ponieważ przez nieprawidłowe wstawianie znaku interpunkcyjnego w wielu przekładach wprowadza się czytelników samo-zaprzeczenia. Polega to na tym, że jest nieprawdą aby Jezus był w dniu śmierci razem z nim w raju. Biorąc nawet pod uwagę niebiblijną (moim zdaniem) naukę o dwu naturach Jezusa (Bóg-człowiek), to i tak w każdym przypadku odrębnej natury jest niemożliwe.

Po pierwsze; w naturze człowieka przez trzy dni leżał martwy w grobie. (Dz.2:31-32; 10:40)
Po drugie; w naturze Boga (duchowej) poszedł do otchłani. (1Pi.3:18-19, BT wyd.II) W przypisie do wers. 19 napisano:
,,3,19 ,,W nim" - inni tłum: ,,w tym stanie"; ,,duchom" - są to dusze ludzi; ,,w więzieniu" - w otchłani (wyrażenie obrazowe)"
Po trzecie; do nieba odszedł dopiero po 40 dniach. (Dz.1:3, 9-10)

Zatem jakie jest wytłumaczenie: "Dziś będziesz ze mną w raju" ? A może tak, jak PNŚ i po problemie gdy dwukropek po "dzisjaj" ?
Łk. 23:43 NS "A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju"."
Tak więc mówiąc dzisiaj, miał na myśli bliżej nie określony czas. Czy tak ?

Ponadto "będziesz ze mną" nie musi oznaczać fizycznej obecności. Ponieważ Jezus obiecał, że po odejściu do nieba będzie razem z osobami go naśladującymi.
Mat.18:20, BT Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
Czy nie może być podobnie, że ten złoczyńca będzie żył na ziemi w raju, natomiast Jezus w niebie ? Natomiast "razem", będzie oznaczać w znaczeniu zapewnieniu opieki jak w przypadku Mat. 18:20 ?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#26 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-02-08, godz. 14:25

Jeśli wyróżnieniem ,,dziś" chcesz mi 'ichistek' powiedzieć, że Jezus z dobrym złoczyńcą był w raju ? To proszę o biblijne uzasadnienie gdzie ten raj był, w niebie, na ziemi czy jeszcze gdzie indziej? Ponieważ przez nieprawidłowe wstawianie znaku interpunkcyjnego w wielu przekładach wprowadza się czytelników samo-zaprzeczenia. Polega to na tym, że jest nieprawdą aby Jezus był w dniu śmierci razem z nim w raju. Biorąc nawet pod uwagę niebiblijną (moim zdaniem) naukę o dwu naturach Jezusa (Bóg-człowiek), to i tak w każdym przypadku odrębnej natury jest niemożliwe.

Takie sprzeczności otrzymujesz, gdy nie wierzysz w duszę nieśmiertelną!


Po pierwsze; w naturze człowieka przez trzy dni leżał martwy w grobie. (Dz.2:31-32; 10:40)
Po drugie; w naturze Boga (duchowej) poszedł do otchłani. (1Pi.3:18-19, BT wyd.II) W przypisie do wers. 19 napisano:
,,3,19 ,,W nim" - inni tłum: ,,w tym stanie"; ,,duchom" - są to dusze ludzi; ,,w więzieniu" - w otchłani (wyrażenie obrazowe)"
Po trzecie; do nieba odszedł dopiero po 40 dniach. (Dz.1:3, 9-10)

A jak ŚJ wyjaśniają powiedzenie Boga: "gdyż w dniu w którym zjesz niechybnie umrzesz"? Kiedy umarł Adam a kiedy zgrzeszył?


Zatem jakie jest wytłumaczenie: "Dziś będziesz ze mną w raju" ? A może tak, jak PNŚ i po problemie gdy dwukropek po "dzisjaj" ?
Łk. 23:43 NS "A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju"."
Tak więc mówiąc dzisiaj, miał na myśli bliżej nie określony czas. Czy tak ?

Tutaj znajdziesz dowód, w jaki sposób Jezus używał słowa DZIŚ:

http://watchtower.or...s...ost&p=77113

Chodziło mu zawsze o dzisiaj w sensie dosłownym!!!!


Ponadto "będziesz ze mną" nie musi oznaczać fizycznej obecności. Ponieważ Jezus obiecał, że po odejściu do nieba będzie razem z osobami go naśladującymi.
Mat.18:20, BT Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.
Czy nie może być podobnie, że ten złoczyńca będzie żył na ziemi w raju, natomiast Jezus w niebie ? Natomiast "razem", będzie oznaczać w znaczeniu zapewnieniu opieki jak w przypadku Mat. 18:20 ?

Znowu ten sam błąd: JEzus nie powiedział do łotra: będę z Tobą w raju. Tylko "będziesz ze mną w raju". To ogromna różnica.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#27 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-08, godz. 14:32

Mirku,

Zatem jakie jest wytłumaczenie: "Dziś będziesz ze mną w raju" ? A może tak, jak PNŚ i po problemie gdy dwukropek po "dzisjaj" ?
Łk. 23:43 NS "A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju"."
Tak więc mówiąc dzisiaj, miał na myśli bliżej nie określony czas. Czy tak ?

Tutaj znajdziesz dowód, w jaki sposób Jezus używał słowa DZIŚ:

http://watchtower.or...s...ost&p=77113

Chodziło mu zawsze o dzisiaj w sensie dosłownym!!!!


Czy więc Jezus spotkał się ze złoczyńcą w Raju jeszcze tego samego dnia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych