Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegląd najnowszych publikacji WTS


  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#241 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-09-27, godz. 11:24

Rok 1914. Ta kwestia była wytłumaczona około kilku lat temu w sposób nie za bardzo dla mnie przekonujący, ale z doświadczenia wiedziałem że Jehowa nie śpi i sprawę wyjaśni i nie zawiodłem się. Niedawne kolejne sprostowanie sprawy mnie w pełni zadowala.


proszę oświeć mnie konkretniej bo ja chyba ciemna masa jestem, dalej nie rozumiem kwestii pokolenia, które miało nie przeminąć, może byc na priv

#242 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-27, godz. 11:30

proszę oświeć mnie konkretniej bo ja chyba ciemna masa jestem, dalej nie rozumiem kwestii pokolenia, które miało nie przeminąć, może byc na priv



stoje z agnes w rzedzie, tez czekam, bo to był moj kamien potkniecia, nauka o pokoleniu.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#243 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 18:56

stoje z agnes w rzedzie, tez czekam, bo to był moj kamien potkniecia, nauka o pokoleniu.


Też umieram z ciekawości...? ;)

#244 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 18:57

stoje z agnes w rzedzie, tez czekam, bo to był moj kamien potkniecia, nauka o pokoleniu.


No to odpowiem wam zgodnie z nomenklaturą. Wybierzcie sobie jakiegoś starszego z waszego zboru i poproście o pomoc, zapewne lepiej to zrobi w rozmowie niż ja na forum. Życzę powodzenia.

#245 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-27, godz. 19:47

Też umieram z ciekawości...? ;)


Ja prześledziłam wszystkie 6 świateł....."jasna d...a"....<_< , jedno wyklucza drugie, a miało "rozjaśniać"...

Pozdrawiam cieplutko

stojąca na końcu ogonka Dosia

#246 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 22:11

Odpowiedz z2010-09-27 godz.11:16 Powyższy cytat nie ocenia czynów ale osoby.
Może teraz romeo widzisz różnicę?

A co z tolerancją do mniejszości ?

Użytkownik romeo edytował ten post 2010-09-27, godz. 22:15


#247 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 23:11

Odpowiedz z2010-09-27 godz.11:16 Powyższy cytat nie ocenia czynów ale osoby.
Może teraz romeo widzisz różnicę?

A co z tolerancją do mniejszości ?



Nie łapię pytania w świetle kontekstu.

#248 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 17:29

No to odpowiem wam zgodnie z nomenklaturą. Wybierzcie sobie jakiegoś starszego z waszego zboru i poproście o pomoc, zapewne lepiej to zrobi w rozmowie niż ja na forum. Życzę powodzenia.


Tak się zastanawiam czemu lam wstydzi się wyjaśnić zawiłą
naukę o Pokoleniu skoro jego akurat przekonały najnowsze
korekty do tego zagadnienia ?

Co zatem z misją nawracania zagubionych owieczek ?

Czyżby zapał Świadków ostygł w pozyskiwaniu uczniów
i teraz już tylko oczekują Armagedonu...?

#249 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-09-28, godz. 17:32

IAM niczego nie wyjaśni bo po prostu ma zbyt małą wiedzą zarówno teokratyczną jak i (właściwie innej nie ma wcale)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#250 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-09-28, godz. 17:40

No to odpowiem wam zgodnie z nomenklaturą. Wybierzcie sobie jakiegoś starszego z waszego zboru i poproście o pomoc, zapewne lepiej to zrobi w rozmowie niż ja na forum. Życzę powodzenia.


Iam ale ja nie mogę wybrać sobie starszego... nie należę już do zboru więc jak? , ze mną jest zakaz rozmowy bom odstępca jak cholera


swoją drogą to twoje ironiczne "zyczę powodzenia" brzmiało prawie jak "sam tego też nie kumam"

jak pisałam, z chęcią przyjmę na priv tłumaczenie - nie musisz robić tego na forum

#251 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 19:08

Nie mordujemy odstępców, wbrew pozorom odejście aż tak traumatyczne nie jest (...)


Jakies masz doświadczenia w tym temacie? Byłeś kiedyś wykluczony bądź sam odszedłeś z Organizacji, że masz czelność wypowiadać się w tym temacie? Jeśli nie, to nie zabieraj głosu w sprawie o której nie masz bladego pojęcia. Tyle ode mnie.

#252 kinga308

kinga308

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 19:39

Jestem za! Myślę,że nie tylko ja :lol:

#253 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-09-28, godz. 21:14

To wszystko wygląda mniej więcej tak:

Organizacja daje swoją interpretację Biblii i wyjaśnienia rzeczy w niej zawartych i wszyscy ŚJ mają obowiązek się z nią zgadzać.

Jeśli czegoś nie rozumiesz lub się z czymś nie zgadzasz to masz szukać odpowiedzi w publikacjach lub u członków zboru. Jeśli w ten sposób nie znajdziesz odpowiedzi to masz czekać na Jehowę aż ci to wyjaśni. Nie możesz mieć innego spojrzenia na daną kwestię, jeśli jednak je masz to nie możesz przedstawiać tego członkom zboru ani tym bardziej ich do tego przekonywać bo możesz się narazić na powołanie komitetu sądowniczego pod zarzutem odstępstwa.

Komentarze na studium Strażnicy możesz udzielać, ale muszą być zgodnie z odczytanym akapitem oraz doktrynami organizacji. Możesz dodać coś od siebie co jest związane z tematyką bieżącego studium Strażnicy, ale nie możesz przedstawiać poglądów niezgodnych z interpretacją organizacji. Jeśli będziesz przedstawiał inne poglądy zostaniesz natychmiast naprostowany przez uczestników studium. Jeśli będziesz dalej przedstawiał inne niż organizacja poglądy na dany temat możesz się narazić na rozmowę ze starszym zboru lub nawet na powołanie wobec ciebie komitetu sądowniczego.

Jeśli Organizacja (nauczyciel) mówi że 1+1=3 to ty (uczeń) masz w to wierzyć i basta. A jak nie wierzysz w to i twierdzisz że 1+1=2 to lepiej nie mów tego nikomu bo cię wezwą do "dyrektora szkoły" na "dywanik".

Użytkownik ble edytował ten post 2010-09-28, godz. 21:41


#254 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 22:18

Jeśli Organizacja (nauczyciel) mówi że 1+1=3 to ty (uczeń) masz w to wierzyć i basta. A jak nie wierzysz w to i twierdzisz że 1+1=2 to lepiej nie mów tego nikomu bo cię wezwą do "dyrektora szkoły" na "dywanik".


Nie nie musisz w nic wierzyć. To nie średniowiecze na szczęście. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Masz wybór, paleta religii jest ogromna. Zobacz ile osób znalazło sobie taka jak im odpowiada. I żyją i są z tego wyboru zadowoleni.

Przecież w każdym związku religijnym obowiązują pewne zasady, nie można być np. Adwentystą lub Katolikiem i nie zgadzać się z oficjalnymi naukami tego kościoła. Chyba to normalne.

#255 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-09-30, godz. 04:40

Nie nie musisz w nic wierzyć. To nie średniowiecze na szczęście. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Masz wybór, paleta religii jest ogromna. Zobacz ile osób znalazło sobie taka jak im odpowiada. I żyją i są z tego wyboru zadowoleni.


Oczywiście, wybór religii to sprawa osobista. Ale my nie mówimy tutaj o wyborze religii tylko o sytuacji gdy już się jest ŚJ i dopiero wtedy nadchodzą wątpliwości co do wierzeń - nie ma wtedy możliwości niezależnego, jawnego myślenia jak również akceptowalnego przez organizację odejścia. Zawsze wiąże się to z napiętnowaniem przez komitet sądowniczy a w razie nie okazania "skruchy" (nie porzucenia innych poglądów) również napiętnowaniem - wykluczeniem (zły człowiek, grzeszy, trzeba go traktować jak powietrze). W przypadku odłączenia jest podobnie.

Przecież w każdym związku religijnym obowiązują pewne zasady, nie można być np. Adwentystą lub Katolikiem i nie zgadzać się z oficjalnymi naukami tego kościoła. Chyba to normalne.


Niezupełnie. Gdy się jest adwentystą lub katolikiem to można nawet jawnie nie zgadzać się z oficjalnymi naukami tych Kościołów i nie wiąże się to z takim napiętnowaniem, jak u ŚJ. Zasady w każdej z ww. religii oczywiście są i należy ich przestrzegać ale ich przestrzeganie tylko u ŚJ jest egzekwowane w dość drastyczny sposób o którym pisałem wyżej.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-09-30, godz. 05:30


#256 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-30, godz. 21:39

Niezupełnie. Gdy się jest adwentystą lub katolikiem to można nawet jawnie nie zgadzać się z oficjalnymi naukami tych Kościołów i nie wiąże się to z takim napiętnowaniem, jak u ŚJ. Zasady w każdej z ww. religii oczywiście są i należy ich przestrzegać ale ich przestrzeganie tylko u ŚJ jest egzekwowane w dość drastyczny sposób o którym pisałem wyżej.


Musielibyśmy wejść na temat innych religii a to by sie równało "nie trzymaniu sie tematu". A miałbym troszkę do powiedzenia nawet o Adwentystach.

#257 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-01, godz. 21:30

Musielibyśmy wejść na temat innych religii a to by sie równało "nie trzymaniu sie tematu". A miałbym troszkę do powiedzenia nawet o Adwentystach.


Ja też. Mój znajomy zna bardzo dobrze adwentystów i ich wierzenia ponieważ często się z nimi spotykał i rozmawiał i nic mu nie wiadomo na temat praktyk napiętnowywania grzeszników u adwentystów, tak jak to się dzieje u ŚJ.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-10-01, godz. 21:34


#258 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-02, godz. 07:05

Z kolei aktualnie dla tych którzy dopuszczają że Boga nie ma, najnowsze Przebudźcie Się - "Ateizm w natarciu"

To wydanie "Przebudźcie się!" (listopad 2010) wzbudziło zainteresowanie różnych ateistycznych i racjonalistycznych stron oraz blogów. Najbardziej krytykowano pewnego rodzaju pretensję, że ateiści nie pozostawiają swoich poglądów dla siebie. W treści artykułu "Przebudźcie się!" napisano bowiem między innymi:

W społeczeństwie pojawiła się grupa zwana nowymi ateistami. Wyznawanego światopoglądu nie zatrzymują dla siebie, lecz jak napisał felietonista Richard Bernstein, przyjmują postawę ofensywną – „aktywnie, gorliwie i zaciekle starają się przekonać do swego stanowiska ludzi religijnych”.


.jb

#259 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-02, godz. 07:20

szeregowi świadkowie nie potrafią wytłumaczyć, żadnej skomlikowanej doktryny a tym bardziej nowego światła. Podswiadomie wiedzą, że nie mogą w to wniknąc bo na logike jest to nie do zrozumienia. Starsi jako że już są zamianowani i bardziej im zależy muszą w to wniknąć i najlepiej nauczyć się na pamięć tłumaczenia.
Szerwgowi świadkowie czują tylko ulgę, bo w przypadku pokolenia zaczął się już smród ciągnąć, no boilez oni mogą żyć? No i przyszło cudowne wyjaśnienie.... więc wszystkim kamień z serca ale nikt już nie wniknął na ile tłumaczenie jest spójne i logiczne :)
Nikt nie wniknął dlaczego CK musiało własnie teraz zmienić doktrynę na której opierała się cała ich religia :)

No bo po co :)
Iam, także nie wytłumaczy, bo przecież jest inteligentny i wie dobrze że tłumaczenie kupy się nie trzyma..... więc odsyła do starszych :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#260 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-02, godz. 08:14

szeregowi świadkowie nie potrafią wytłumaczyć, żadnej skomlikowanej doktryny a tym bardziej nowego światła. Podswiadomie wiedzą, że nie mogą w to wniknąc bo na logike jest to nie do zrozumienia. Starsi jako że już są zamianowani i bardziej im zależy muszą w to wniknąć i najlepiej nauczyć się na pamięć tłumaczenia.
Szerwgowi świadkowie czują tylko ulgę, bo w przypadku pokolenia zaczął się już smród ciągnąć, no boilez oni mogą żyć? No i przyszło cudowne wyjaśnienie.... więc wszystkim kamień z serca ale nikt już nie wniknął na ile tłumaczenie jest spójne i logiczne :)
Nikt nie wniknął dlaczego CK musiało własnie teraz zmienić doktrynę na której opierała się cała ich religia :)

No bo po co :)
Iam, także nie wytłumaczy, bo przecież jest inteligentny i wie dobrze że tłumaczenie kupy się nie trzyma..... więc odsyła do starszych :)



Bo szeregowi świadkowie zostawili swoje myślenie w depozycie - na wszelki wypadek jak by chcieli odejśc:) :) - a przyjeli lamus ciemnogrodu od WTS i po co będą myślec skoro za nich myślą??


O! tempora o mores!,dobre obyczaje i racjonalnośc giną w morzu absurdalnych modyfikacji strażnic i przebudźcie się!



Przebudźcie się! świadkowie jehowy,przyszedł czas na normalnośc.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-02, godz. 08:15

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych