Skocz do zawartości


Zdjęcie

ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?


121 replies to this topic

#21 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2009-08-17, godz. 18:48

POlecam dość ciekawe artykuły na ten temat pod: http://www.ekklesia....m_jest_kosciol/

#22 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-18, godz. 10:01


3. Organizacja, jest ŚLEPYM przewodnikiem, wpadnie w dół pociągając za sobą 6 milionów wiernych JEJ osób, które będą wołać do Jezusa w dniu sądu PANIE PANIE, Jezus powie NIGDY was nie znałem........

Czy są ślepymi przewodnikami tego nie wiem,ale nie wyobrażam sobie żeby Jezus mógł tak powiedziec 6 milionom ludzi,za co?Za to ze są przekonani ze słuzą Bogu najlepiej jak potrafią?Według wts 6 miliardów ludzi zginie ale kazdy ma szanse bo jest ostrzegany,a co ze świadkami,kto ich ostrzega że tkwią w nieprawdziwej religii?Zakładając ze wiekszośc nich jest szczera,dlaczego Bóg pozwla im życ w błedzie?
Wydaje mi sie że Jezus mówiąc "nigdy was nie znałem" miał na myśli po prostu ludzi którzy czynią zło.

A co do organizacji to w moim zyciu spełniła role koła ratunkowego,tak w pewnym momencie zycia była mi bardzo potrzebna,wiec czy mogłabym powiedziec teraz ze jest niepotrzebna,jeśli by miała jeszcze komus pomóc odnalezc chocby na chwile sens zycia to niech sobie będzie.

#23 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-08-18, godz. 17:48

Zakładając ze wiekszośc nich jest szczera,dlaczego Bóg pozwla im życ w błedzie?


Odpowiedź:
Mt 12:24 Powstanąbowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkieznaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.
Mk 13:22 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe, wybranych.
pozdrawiam Andrzej

#24 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-18, godz. 19:33

Odpowiedź:
Mt 12:24 Powstanąbowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkieznaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.
Mk 13:22 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, żeby wprowadzić w błąd, jeśli to możliwe, wybranych.

To inaczej,dlaczego Bóg pozwala na wprowadzanie w błąd wartosciowych ludzi głodnych duchowo i szukających prawdy?Czemu pozwala ze serce tych ludzi pała miłością do Niego kiedy stykają sie z naukami wts?

#25 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-08-18, godz. 19:39

To inaczej,dlaczego Bóg pozwala na wprowadzanie w błąd wartosciowych ludzi głodnych duchowo i szukających prawdy?Czemu pozwala ze serce tych ludzi pała miłością do Niego kiedy stykają sie z naukami wts?


pozwalał także wprowadzać w błąd własnych proroków i czyni to teraz.
pozdrawiam Andrzej

#26 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-18, godz. 19:43

To inaczej,dlaczego Bóg pozwala na wprowadzanie w błąd wartosciowych ludzi głodnych duchowo i szukających prawdy?Czemu pozwala ze serce tych ludzi pała miłością do Niego kiedy stykają sie z naukami wts?

Poznając nauki WTS wydają się one pozornie właściwe. Ludzie spragnieni duchowo dostrzegają że jest coś co może im zaspokoić ten głód. Dopiero z biegiem czasu zaczynają dostrzegać że ta droga nie prowadzi do Boga a wpędza jedynie w niewolę służby dla człowieczej organizacji. Dla prawdziwie szczerych osób, poszukujących Boga jest to etap przejściowy do pełnego i prawdziwego poznania Ewangelii. Wielu decyduje się pozostać w strukturach WTS, żyjąc w jedynym słusznym przekonaniu że służą Bogu - nie nam ich oceniać.

#27 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-18, godz. 19:44

ŚJ nie czynią żadnych cudów ani znaków. Prowadzą działalność mającą na celu zapoznanie ludzi z Bogiem, Jego wspaniałą osobowością, zamierzeniem. A przy okazji kibice mogą popluć jadem.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#28 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-18, godz. 20:00

Dopiero z biegiem czasu zaczynają dostrzegać że ta droga nie prowadzi do Boga

Ilu dostrzega garstka?A co z resztą roznoszącą gazetki w przekonaniu że ich ukochany Bóg tego wymaga?Usłyszą "nigdy was nie znałem"?To mega sprawiedliwe.

pozwalał także wprowadzać w błąd własnych proroków i czyni to teraz.

W takim razie wszystko to o d...ę rozbić

#29 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-18, godz. 20:11

I właśnie o to chodzi Szatanowi: abyś tak myślała.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#30 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-18, godz. 20:36

I właśnie o to chodzi Szatanowi: abyś tak myślała.

Myślę że Szatanowi chodzi raczej o wypełnianie przez organizację słów z Jeremiasza 14:13-16

#31 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-18, godz. 20:41

Myślę że Szatanowi chodzi raczej o wypełnianie przez organizację słów z Jeremiasza 14:13-16


Pomarzyć zawsze możesz, to nic nie kosztuje.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#32 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-18, godz. 20:50

Pomarzyć zawsze możesz, to nic nie kosztuje.

Tu nikt o niczym nie marzy, tu się stwierdza fakty.

#33 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-18, godz. 21:38

Ilu dostrzega garstka?A co z resztą roznoszącą gazetki w przekonaniu że ich ukochany Bóg tego wymaga?Usłyszą "nigdy was nie znałem"?To mega sprawiedliwe.


W takim razie wszystko to o d...ę rozbić

Do zbawienia wiedzie wąska droga i niewielu ją odnajduje..... tak mówi ewangelia, więc trzeba trochę wysiłku i ODWAGI aby sprawdzić czy moja droga jest tą wąską prowadzącą do Chrystusa.... Niewielu tak czyni, niewielu dostrzega..... to wyższa szkoła jazdy :) I nie tak wygodna jak bycie członkiem WTS... Tam myslą i decydują za Ciebie, na wąskiej drodze do Chrystusa, która prowadzi do zbawienia, sam musiszbyć ODPOWIEDZIALNY za siebie i sam musisz podejmowac decyzje które osądzi Bóg.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#34 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-19, godz. 04:04

Tu nikt o niczym nie marzy, tu się stwierdza fakty.

Nic nie kosztuje i .. nie boli Dołączona grafika
Rzeczywistość mamy jedną, ale punktów jej widzenia - wiele. Stąd różnice w jej postrzeganiu.

Do zbawienia wiedzie wąska droga i niewielu ją odnajduje..... tak mówi ewangelia, więc trzeba trochę wysiłku i ODWAGI aby sprawdzić czy moja droga jest tą wąską prowadzącą do Chrystusa.... Niewielu tak czyni, niewielu dostrzega..... to wyższa szkoła jazdy Dołączona grafika I nie tak wygodna jak bycie członkiem WTS... Tam myslą i decydują za Ciebie, na wąskiej drodze do Chrystusa, która prowadzi do zbawienia, sam musiszbyć ODPOWIEDZIALNY za siebie i sam musisz podejmowac decyzje które osądzi Bóg.


Jeżeli uważasz że bycie ŚJ jest wygodne, to niewiele wiesz o tym temacie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#35 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-08-19, godz. 05:33

Do czego potrzebna jest organizacja? A do czego potrzebny jest kościół ludzi wierzących? Do czego potrzebna wspólnota współwyznawców? Zapewne do pomagania nam w naszym duchowym wzroście, do korygowania naszego chrześcijańskiego lub mniej chrześcijańskiego życia, do ulepszania naszego wielbienia Boga, do prowadzenia nas wąską drogą do życia wiecznego. Celem nas/ chrześcijan/ jest zbawienie w Chrystusie i do tego celu powinna nas prowadzić. Pytanie tylko czy istotnie prowadzi? Myślę, że sama w sobie - Organizacja stała się niesłusznie celem dążeń. Wszak to Organizacja karmiła nas nauką o jedynej arce zbawienia i schronienia, jaką możemy znaleźć tylko w zborze śJ. Postawiła się zatem w roli wybawiciela i drogi prowadzącej do odkupienia z grzechów. Czyżby zajęła tym pozycję naszego prawdziwego Wybawiciela, Jezusa Chrystusa?
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#36 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-19, godz. 06:52

Jeżeli uważasz że bycie ŚJ jest wygodne, to niewiele wiesz o tym temacie.

Tak , masz rację, 20 lat bycia świadkiem nie czyni mnie alfą w tym temacie :)

No popatrz nie jest wygodnie? A Jezus mówił, że JEGO JARZMO JEST LEKKIE I PRZYJEMNE :) Przykro mi Dick że Tobie jest tak cięzko być świadkiem, ale Cię rozumiem :) Mnie też nie było lekko :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#37 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2009-08-19, godz. 10:05

To widzę, że nikomu się czytać nie chciało, a szkoda. Oczywiście, organizacja na taką skalą jak to jest we wspólczesnych kościołach i u ŚJ jest wynalazkiem człowieka, nie Bożym planem. Ani Katolicki Kościół ani protestanckie denominacje nie ustrzegły swoich członków przed zwodniczymi naukami i nie robią tego obecnie, a wręcz przeciwnie, zwodzą miliony w zależności od tego jak im doktrynalny wiatr zawieje (kobiety biskupi, homoseksualni pastorzy, . . . zeby wyliczyć tylko kilka współczesnych wynalazków).
Przeczytajcie te artykuł i pogadamy o konkretach.
http://www.ekklesia....m_jest_kosciol/
Jest tam przedstawiona rzeczywiście biblijna koncepcja kościoła, też organizacji, ale zupełnie innej niż to mamy w wyobraźni i doświadczeniu.

2.
Czy można powiedzieć, że to Bóg pozwala??!! Wszyscy mają do dyspozycji Biblię i dostępny jest jej Autor Duch Święty każdemu kto pragnie poznać prawdę. Trzeba tylko czytać Biblię z otwartym umysłem (a raczej duchem człowieczym) na to, co ona rzeczywiście mówi, a nie czytać to, co nam kościoły mówią, że mówi.
Kult organizacji jest bawłochwalstwem, zatem jak mówi tenże Bóg; "Nie znają Boga, bo duch wszeteczeństwa jest w nich", podobnie jak kult jakiegokolwiek człowieka, w tym również dowolnego nauczyciela. Dlatego Jezus ostrzegał przed fałszywymi nauczycielami i prorokami, że dał Ducha Świętego, który jest 'wyższą instancją' weryfikującą w wenętrzu wierzycych prawdziwość nauczania zza kazalnicy, czy stron książek. Wbrew pozorom te drobne 'ściśnięcia serca/gardła/brzcha', gdy się czegoś słucha lub czyta, są sygnałami od Boga, że coś jest nie tak. Jeśli wnętrze (odrodzone duchowo, oczywiście) potwierdza z radością to, co się słyszy, jest OK.

To nie jest prawda, że "Bóg pozwala", Bóg daje rozeznanie i nadal pozostawia wolną wolę, aby się poddać Jego prowadzeniu lub nie. To, ze zrozumienie, przemyślenie i wyjście zajmuje czasami wiele lat to tylka łaska Boża i Jego święta cierpliwość do nas, jak sam mówi: "Ja nie jestem człowiekiem, aby niszczyć", gdyby ktokolwiek inny był na Jego miejscu już dawno posprzątałby świat do zera. Ale dzięki Bogu, że Bóg jest Bogiem takim jak się opisał w Biblii.
Jeśli w ST testamnecie są liczne miejsca, w których Bóg mówi "gdy mówiłem, nikt nie słuchał,...: wołałem, a nikt nie odpowiadał",(np. Iz.66:5),
czy jak u Jeremiasza: "do kogo mam mówić, kogo mam przestrzeć, aby słuchali? Oto ich ucho \jest nieobrzezane, więc nie mogą słyszeć. Oto Słowo Pana stało się dla nich przedmiotem drwiny, nie mają w nim upodobania" (Jer.6:10).
To co dopiero w Nowym, gdzie Jego dzieci odkupione są za tak nieprawdopodobnie wysoką cenę!! Czy Bóg nie mówi i nie ostrzega?? Paweł wyraźnie pisze, że "Ci, których Duch Boży prowadzi są dziećmi Bożymi"... Kto nie jest prowadzony przez DUcha Bożego do Boga, jest prowadzony przez ludzi, organizację do piekła, są tylko dwie drogi, a okrakiem się nie da.




Ale też mówi:
Słuchajcie słowa Pana, w którzy z drżeniem odnosicie się do jego Słowa,...."





Bóg prowadzi nawet niewierzących, przecież inaczej by do Niego nie trafili "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeśli go Ojciec nie pociągnie".

Mam na stronach kilka artykułow o słuchaniu głosu Bożego, mogę znaleźć i podesłać tutaj linki (?).

Użytkownik piotrz edytował ten post 2009-08-19, godz. 10:18


#38 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2009-08-19, godz. 11:33

Pozwolę sobie zareklamować następujące artykuły:

Pięć części połączonych na końcu linkiem pn.:"Następny Artykuł..."

Jak mam słuchać głosu Bożego 01 - 05
http://www.poznajpan...body.asp?id=470


Różne sposoby przemawiania Boga do swoich dzieci.
http://www.poznajpan...body.asp?id=352

#39 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-08-20, godz. 17:21

To inaczej,dlaczego Bóg pozwala na wprowadzanie w błąd wartosciowych ludzi głodnych duchowo i szukających prawdy?Czemu pozwala ze serce tych ludzi pała miłością do Niego kiedy stykają sie z naukami wts?


Droga kremówko, to nie jest tak, że Bóg do nich nie mówi i nie ostrzega, pozwala na to bezczynnie.
Ilu ŚJ rozmawia z tymi co ich ostrzegają i pokazują błędy w naukach WTS?
Ilu ŚJ słucha kiedy mówi im się, że tkwią w złym miejscu?
Ile osób, które są ostrzegane przed wejściem w organizację jest w stanie przyjąć logiczne argumenty mówiące o tym, że wejście w szeregi WTS jest błędem, że tam nie służy się Bogu.
Myślę, że niewielu.

A dlaczego powala? Dlatego, że wszyscy mamy wolną wolę.
Myślę, że Bóg ostrzega, a my głupi ludzie często nie potrafimy tego dostrzec i nie chcemy tego słuchać, potem ponosimy tego konsekwencje wołając "gdzie byłeś Boże?" "dlaczego pozwoliłeś?"...

Ze Świadkami niestety jest tak, że nie chcą i/lub nie potrafią przyjmować logicznych argumentów w tym temacie.
:(

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#40 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2009-08-20, godz. 19:24

Zrobi się z tego pewnie spory off-topic, moze przenieść pod inny temat.
[...] dyskusja o pokrewnych sprawach: link | Moderator


A wracając do tematu głównego. Przyjrzyjcie się dokładniej tamu, jak został powołany pierwszy król nad Izraelem (1Sam 8)., to daje dużo do myślenia, szczególnie konsekwnejce i słowa zarówno Izraela, jak i Samuela i Samego Boga - "chcemy być jak inne narody", kiedy Bóg wcale nie chciał, aby tak było. WTedy wyparli się Boga, nimi. NIektórzy bibliści twierdzą, że nie był to tylko odpowiedni czas, bo Bóg przygotowywał Dawida na króla, ale wydaje mi się to naciagane. DAwid urodził się znaczenie później. Izrael nie miał mieć króla, Bóg miał być ich królem. Przyjrzycie się szczególnie dokładnie temu, jakie uprawnienia będzie miał król (8:11in.). Czy któregokolwiek z tych uprawnień nie zostało wykorzystane przez papieży przez poprzednie stulecia? A czu Strażnica nie działa według tego samego 'uprawnienia' w wielu dziedzinach. To dopiero otwiera oczy szeroko.
Podobnie niestety skończyła się sprawa z kościołem, JEzus miał być Głową Kościoła, ale ludzie ustanowili własne "głowy". Co za róznica czy to papież, centrum Betel, Centralny Zarząd jakiegoś tam kościoła, czy nazwijcie to jak tam chcecie. To jest system Babilonu i o tym Bóg mówi: "WYJDŹ Z NIEGO LUDU MÓJ"... System babiloński jest przeklęty, bez względu na to jak się nazywa, jak szczytne hasła głosi i ilu ma ludzi w swojej niewoli.
To też jest w Biblii, każdy może przeczytać i przemyśleć.
Oczywiście, "Bóg zna tych, którzy mu ufają" potrafi oddzielić z sieci dobre od złych ryby, kozły od owiec, plewy od ziarna itd,..itd,... tylko po co się męczyć samemu.

Użytkownik jb edytował ten post 2009-08-20, godz. 19:44




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych