Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszanie kont na Allegro


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#61 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-05-20, godz. 08:56

Znalazłam w sieci takie oto cos, i tak sobie pomyslałam, ze może to jest jakieś wyjaśnienie dlaczego zdejmują starą literaturę

"Świadkowie Jehowy domagają się 100 tys. dolarów odszkodowania za cytowanie ich publikacji
8 września rozpoczął się proces, wytoczony przez Towarzystwo Strażnica, organizację Świadków Jehowy, Peterowi Mosierowi, właścicielowi portalu Dawne Cytaty ze Świadków Jehowy (http://quotes.watchtower.ca).

Towarzystwo domaga się odszkodowania w wysokości 100 tys. dolarów oraz zamknięcia portalu internetowego. Świadkowie Jehowy, którzy niejednokrotnie publicznie i głośno domagali się wolności słowa, prasy i wyznania, tym razem żądają odszkodowania od portalu, który nie publikuje żadnych słów krytyki przeciwko nim, a jedynie udostępnia zbiór cytatów z religijnej literatury dystrybuowanej bezpłatnie przez Towarzystwo już od ponad 100 lat. Oskarżenie twierdzi bowiem iż głównym celem portalu jest oczernianie Towarzystwa poprzez wybiórcze cytowanie jego niektórych wydawnictw. W konkluzji uznaje, iż cierpiało i nadal cierpi szkody z powodu utraty reputacji i dobrego imienia.

Portal rzeczywiście dokumentuje niespełnione proroctwa, ciągle zmienianą biblijną chronologię, zmiany doktryny, niezwykłe porady medyczne, które mogą być uznane za szkodliwe, zarówno fizycznie jak i psychicznie, dostarcza także cytatów, w których Świadkowie demonizują Internet, inne media, ONZ i inne organizacje oraz obiekty uznawane przez Świadków za narzędzia szatana. Większość z cytowanych w portalu wydawnictw nie jest już publicznie dystrybuowana przez Towarzystwo. Natomiast są one dostępne na wydanej przez Towarzystwo płycie CD, jednakże zgodnie z licencją, wg której są to materiały poufne, przeznaczone wyłącznie dla Świadków Jehowy i jakakolwiek dystrybucja tych tekstów jest, zgodnie z licencją, zabroniona.

Peter Mosier, założyciel portalu i były Świadek Jehowy tłumaczy, iż nie przypomina sobie, aby organizacja, z której wystąpił, poinformowała go, że materiały te są poufne, kiedy zmuszała go do ich wieloletniej dystrybucji, w codziennej wędrówce od drzwi do drzwi nieznajomych osób.

Kiedy po latach bezkrytycznej wiary we wszystko, co organizacja mu nakazywała poczuł, że jest oszukiwany, postanowił stworzyć portal, który w duchu naukowej uczciwości opisze Świadków Jehowy ich własnymi słowami. Portal zaopatrzył w wyszukiwarkę, która umożliwia dotarcie do odpowiednich cytatów na szukane tematy. W opisie portalu zawarł informację, iż nie zawiera on żadnych materiałów krytycznych ani jakichkolwiek komentarzy, czy krytyki wobec Świadków Jehowy a jedynie zestawione cytaty z dzieł Strażnicy wraz z dokładnymi informacjami o ich pochodzeniu. Obok cytatów umieszczone są także linki do aukcji internetowych oraz antykwariatów, w których cały czas jeszcze można zakupić cytowane wydawnictwa. Portal zawiera także galerię grafik z dzieł Strażnicy."
źródło http://www.psychoman....pl/akt/196.htm
nie potrafiłam uwierzyć.......

#62 raihin

raihin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów
  • Lokalizacja:hacking.pl

Napisano 2009-07-13, godz. 08:20

Dodajmy tylko, że watchtower.ca zostało przechwycone przez WTS. Poczekajmy aż .org.pl zacznie przekierowywać ;)
Nie, nie zostałem wykluczony. Odszedłem sam, w pełni świadom swojej decyzji.

#63 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-07-13, godz. 17:09

wszystkie drogi prowadzą na Brooklyn
pozdrawiam Andrzej

#64 Mag

Mag

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano 2009-08-12, godz. 07:40

Ostatnio zauważyłem osobę która próbuje co jakiś czas sprzedać stare druki biblii i książek związanych z badaczami pisma oraz świadkami, lecz są one systematycznie usuwane z allegro, a konta zawieszane. Obecnie aukcja prowadzona jest pod adresem allegrowym: http://www.allegro.p...hp?uid=12966606 Czy ktoś wie może dlaczego się tak dzieje, że allegro tak bezczelnie usuwa aukcje z tak cennymi pozycjami? Poprzednie usunięte pozycje widoczne są w zakończonych aukcjach: http://www.allegro.p...&st=gtext&buy=0 - patrz po miniaturkach, bo niestety nie da się wejść na strony z przedmiotami.

Użytkownik jb edytował ten post 2009-08-12, godz. 10:36
post został włączony do tematu


#65 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-12, godz. 08:10

Ostatnio zauważyłem osobę która próbuje co jakiś czas sprzedać stare druki biblii i książek związanych z badaczami pisma oraz świadkami, lecz są one systematycznie usuwane z allegro, a konta zawieszane. Obecnie aukcja prowadzona jest pod adresem allegrowym: http://www.allegro.p...hp?uid=12966606 Czy ktoś wie może dlaczego się tak dzieje, że allegro tak bezczelnie usuwa aukcje z tak cennymi pozycjami? Poprzednie usunięte pozycje widoczne są w zakończonych aukcjach: http://www.allegro.p...&st=gtext&buy=0 - patrz po miniaturkach, bo niestety nie da się wejść na strony z przedmiotami.

Jest duzy temat poświęcony temu zagadnieniu :) Może jb pomoże i przesunie do tematu.....
Też to zauwazylismy, że aukcje sa wyrzucane a konta zawieszane.... Nikt nie wie na pewno, bo allegro nie chce wypowiadac się w tej sprawie, więc musieli otrzymać jakieś wytyczne z biura SJ, że sprzedaż ich publikacji jest niezgodna z prawem może autorskim?
Nie udało się rozwikłac tej zagadki.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#66 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-08-12, godz. 09:27

Kilka dni temu zablokowano jedno konto z 9 pozycjami, ale wczoraj widziałem, że już odblokowano je. Tylko niech nikt nie waży mi się tam licytować bo poluje na kilka wrrr Dołączona grafika.

Autor zablokowanej i odblokowanej licytacji wyraził, że poszło o nieporozumienie co do książki 'Co Russell opowiadał' z 1989 wydanej przez badaczy.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#67 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 07:19

posiadam Czysciutka , nigdy nie uzywana ksiazke z KSP. chetnie oddam za przyzwoita cene. (Zanim wystawie na allegro) :).

Prawdopodobnie usuną ci aukcję. Chyba, że coś sie ostatnio zmieniło i dział prawny Allegro mniej niż kiedyś trzęsie d...ą przed działem prawnym WTS Poland.

Użytkownik jb edytował ten post 2010-08-19, godz. 10:08
wątek włączony do tematu

[db]

#68 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 08:12

[db] , jak mam rozumieć Twoje słowa ? .

#69 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 08:30

[db] , jak mam rozumieć Twoje słowa ?

A czego w nich nie rozumiesz?
[db]

#70 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 08:33

WTS tak konsekwentnie dochodzi swoich roszczeń ? .

Użytkownik romeo edytował ten post 2010-08-19, godz. 08:42


#71 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 09:14

Parę lat temu ludzie skarżyli się na tym forum, że Allegro usuwało ich aukcje z literaturą WTS. Oczywiście WTS nie ma żadnych podstaw prawnych do takich działań, ale Allegro i tak się podporządkowywało ich żądaniom.

Tak jak wspomniałem - nie wiem, czy sytuacja nadal tak wygląda.
[db]

#72 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-08-19, godz. 15:01

Ostatnimi miesiącami nie zauważyłem by nadal blokowano stare pozycje Strażnicy. Wcześniej występowało to nagminnie, a obecnie nie. Sam zakupiłem jedna stara pozycję już bez wcześniejszych problemów.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#73 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-19, godz. 18:09

Prawdopodobnie usuną ci aukcję. Chyba, że coś sie ostatnio zmieniło i dział prawny Allegro mniej niż kiedyś trzęsie d...ą przed działem prawnym WTS Poland.


obecnie nic juz nie blokuja. mozna wkladac wzystko co sie chce sam widzialem ze ostatnio byly ksiazka z kursu. mase straznic z lat 1947-1969.. ale naprawde Duzo. i wiele innych rzeczy nawet rozne instrukcje wewnetrzne.... tak wiec to blokowanie to juz chyba przeszlosc.

#74 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 20:35

Betel już sobie rady nie daje ??? . :lol: .

#75 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-19, godz. 22:17

podejzewam ze sie Allegro wybronilo...

#76 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 22:43

I bardzo dobrze . Dostali by palec , nabrali by ochoty na więcej .

#77 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-08-27, godz. 11:31

podejzewam ze sie Allegro wybronilo...

Albo zwolniło u siebie jakiegoś pracownika ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#78 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-30, godz. 16:49

Albo zwolniło u siebie jakiegoś pracownika ;)


i znowu nowosci na Allegro... nawet ksiazka dla pionierow.....

#79 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-30, godz. 20:34

i znowu nowosci na Allegro... nawet ksiazka dla pionierow.....

czy tutaj kłania się zasada , że religia to dobry interes ??? :lol: :lol: :lol:

#80 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-30, godz. 21:59

a moze ktos chce sobie tylko odszkodowac zmarnowane lata..... :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych