Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kwestia czasów pogan - Carl Olof Jonsson


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#21 HATTI

HATTI

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2005-05-15, godz. 20:35

Dziękuje Liberalowi i ehomo za zainteresowanie i szybką odpowiedz.

#22 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-21, godz. 15:16

Czy ja też mógłbym dostać książkę "Kwestia czasów pogan"?

[---]@wp.pl

Serdecznie pozdrawiam :P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#23 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-07-26, godz. 13:31

Czy kto pamieta skad mozna sciagnac te pozycje?? Gdzies mi sie to zapodzialo :huh:


---------
post z przeniesienia | jb

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#24 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2005-07-27, godz. 12:28

Czy ja także mógłbym prosić o przesłanie książki " "Kwestia czasów pogan" .Byłbym bardzo wdzięczny..
Z góry dziękuję:)
Mój adres: [email protected]
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#25 poszukiwacz

poszukiwacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 15:23

Witam, czy ja rowniez moglbym prosic o ksiazke "Kwestia czasow pogan" Carla Olofa Jonnsona, najlepiej w oryginale?
Jesli to mozliwe, prosilbym tez o ksiazke "In Search of Christian Freedom" Raymonda Franza.
Z gory serdecznie dziekuje.

Moj adres e-mail: [email protected]

#26 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 20:02

No wlasnie przez takie ksiazki pana Jonnsona mozna zostać ŚJ. Znam jej fragmenty i w jednym z nich autor pisze ze daty 587/86 i 538/37 nie są sprzeczne z siedemdziesięcioma latami wymienionymi w Jr 29:10 gdyż odnosza sie do Babilonu a nie do Jerozolimy. Tylko że pan Jonnson zapomina o Jr 25:11 i Dan 9:2 z ktorych wyraznie wynika ze 70 lat nalezy liczyc od zburzenia Jerozolimy. Do dzisiaj nie wiem co myslec o tym problemia i jak sie do niego ustosunkowac...
Podkreślam znam tylko fragmenty... ale po zapoznaniu sie z tym o którym pisze zrezygnowałem z zapoznania sie z reszta...
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#27 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-02-04, godz. 20:09

NAPISAŁEŚ:

„…pan Jonnson zapomina o Jeremiasza 25:11 i Daniela 9:2 z których wyraźnie wynika ze 70 lat należy liczyć od zburzenia Jerozolimy...”

„…Do dzisiaj nie wiem co myslec o tym problemia i jak sie do niego ustosunkowac... Podkreślam znam tylko fragmenty... ale po zapoznaniu sie z tym o którym pisze zrezygnowałem z zapoznania sie z reszta...”


PO PIERWSZE:
Pan Jonnson nie zapomina o tych wersetach, nie będę podawał stron po prostu przeczytaj całą książkę (najlepiej dwa, trzy razy) a potem myślę że można wyciągnąć jakieś wnioski... :)

PO DRUGIE:
Gdy się przeczyta całość czyli kilka rozdziałów księgi Jeremiasza to wtedy wdzimy o co chodzi (może napiszę o tym kiedyś). Najprościej i w dużym skrócie mówiąc, rozdział 25 zapowiada niewolę narodów w tym Judy a w rozdziale 29 Jeremiasz umacnia Judejczyków w nadziei wyzwolenia z niewoli Babilońskiej już trwającej…

Werset wspomniany zwraca również uwagę na PODDAŃSTWO NARODÓW:

Jeremiasza 25: 9 „(…) sprowadzę ich (babilończyków) przeciwko tej ziemi i przeciwko jej mieszkańcom, i przeciwko wszystkim tym okolicznym narodom; i przeznaczę ich na zagładę (…)”

Jeremiasza 25:11 "I cała ta ziemia stanie się miejscem spustoszonym, dziwowiskiem, a narody te będą musiały służyć królowi Babilonu przez siedemdziesiąt lat"

Chodzi tutaj o okres: 609 do 539 = 70 lat

Oto fragment książki „Kwestia Czasów Pogan”:
(…)
JAK ZASTOSOWAĆ TE SIEDEMDZIESIĄT LAT PODDAŃSTWA?
Z bliższego zbadania tekstów dotyczących siedemdziesiąt lat wynikają pewne fakty, których nie można pominąć przy próbie znalezienia takiego zastosowania tego okresu, którego byłoby zgodne zarówno z Biblią jak i faktami historycznymi:

Te siedemdziesiąt lat nie odnosi się tylko do Judy ale do wielu narodów: Jeremiasza 25:11
Te siedemdziesiąt lat dotyczy okresu poddaństwa tych narodów to znaczy bycia wasalami Babilonu: Jeremiasza 25:11
Te siedemdziesiąt lat dotyczy okresu supremacji "Babilonu, siedemdziesiąt lat dla Babilonu" Jeremiasza 29:10
Te siedemdziesiąt lat wypełniło się kiedy król babiloński i jego naród zostali ukarani, to jest w roku 539 pne. Jeremiasza 25:12
Te siedemdziesiąt lat poddaństwa rozpoczęło się na wiele lat przed zburzeniem Jerozolimy i jej świątyni: Jeremiasza rozdziały 27,29,35, Daniela 1:1-4, 2:2, 2 Królów 24:1-7, kroniki babilońskie, Berossus.(…)


PO TRZECIE:
Prorok Daniel 9:2 pisze: "W pierwszym roku jego panowania ja. Daniel, rozpoznałem na podstawie ksiąg liczbę lat - co do których słowo Jehowy doszło do proroka Jeremiasza - , mianowicie lat siedemdziesiąt." (NW)


PODSUMOWANIE:
Pan Jonnson pisze tak: „ (…) Jer. 25:10-12 i 29:10 zawierają proroctwo o siedemdziesięciu latach. Dwa następne teksty, które zostaną przedstawione, Dan. 9:2 i 2 Kronik 36:20-21, są krótkimi odniesieniami do proroctwa Jeremiasza. Żadne z nich nie pretenduje do tego by dokładnie przedstawić to proroctwo, ani też nie podaje szczegółowej interpretacji tego okresu. Każda próba znalezienia jakiejś interpretacji okresu tych siedemdziesięciu lat musi wynikać z samego proroctwa, a nie z wzmianek o nim. Samo proroctwo tylko podaje szczegółowe informacje na temat tych siedemdziesięciu lat: Że odnoszą się one do "tych narodów", że były one okresem poddaństwa dla tych narodów, ze odnoszą się do okresu babilońskiej supremacji, i że okres ten miał się zakończyć, kiedy król Babilonu zostanie ukarany, to jasne. Takie szczegółowe informacje są pominięte w późniejszych odniesieniach do tego proroctwa u proroka Daniela i u Ezdrasza. Omówienie tych doniesień powinno więc być zawsze dokonywane w świetle przedstawionego właśnie proroctwa.(…)”

ZAKOŃCZENIE:

Jeszcze raz wrócę do twoich słów:

„…Do dzisiaj nie wiem co myśleć o tym problemie i jak sie do niego ustosunkować... Podkreślam znam tylko fragmenty... ale po zapoznaniu sie z tym o którym pisze zrezygnowałem z zapoznania sie z reszta...”

Masz problem bo zapoznałeś się z fragmentami.

Ja zachęcam abyś postąpił zgodnie z tą Strażnicą:

W 15 lipca 2005 nr 14 str.18

(…) Salomon przeciwstawia osobę niedoświadczoną komuś roztropnemu: "Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" (Przysłów 14:15). Człowiek roztropny nie jest naiwny. Nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkiego, co słyszy; (…) roztropny poświęca czas, by dobrze poznać wszystkie fakty. (…)

Pozdrawiam1

#28 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-14, godz. 20:41

dzięki za wysiłek wyjasnienia mi tego, pare dni wczesniej też juz mnie ktos dał nowe swiatło :D Przyznaje rację
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#29 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-02-17, godz. 20:24

gdyby ktoś mógł ja mi przesłac please!
[email protected]
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#30 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-02-18, godz. 14:56

I mi tez :)
Prosze i dziekuje.
[email protected]
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-01, godz. 11:41

Czy ja też mógłbym dostać książkę "Kwestia czasów pogan"?

[---]@wp.pl

Serdecznie pozdrawiam :P

Tu też ponawiam prośbę. :wacko:

MA KTOŚ TĄ KSIĄŻKĘ CZY NIE!?

Tym razem podaję inny adres:

[---]@o2.pl

Może na ten mail coś dojdzie. :rolleyes:

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-01-09, godz. 14:35

Fundacja Słowo Nadziei/książki
Dołączona grafika

#33 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2007-03-11, godz. 23:44

Też bym poprosił Liberal jak aktualne jeszcze [email protected]
Jak coś konkretnego chcesz to napisz naprawde mam chyba wszystko ale część in inglisz wesion

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-13, godz. 08:37

Fundacja Słowo Nadziei/książki

Bracie
Chodzi ludziom o całą pozycję a nie tylko małą część. Więc po co ten link?
Czesiek

#35 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-13, godz. 10:07

tez poprosze
adler1970 malpa poczta.fm
dzieki bardzio
[font=Tahoma]

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-13, godz. 21:23

Bracie
Chodzi ludziom o całą pozycję a nie tylko małą część. Więc po co ten link?

Podałem stronę główną wydawców tej książki, gdzie można ją nabyć.
Dołączona grafika

#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-14, godz. 19:54

Podałem stronę główną wydawców tej książki, gdzie można ją nabyć.

To może na przyszłość podaj co pod takim linkiem jest, aby nie było wątpliwości do czego namawiasz.
Czesiek

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-18, godz. 15:33

To może na przyszłość podaj co pod takim linkiem jest, aby nie było wątpliwości do czego namawiasz.

Odpisałem na post Terebint'a, który w formie wykrzyknienia ponownie pytał o tę książkę. Uznałem, że forma linku: Fundacja Słowo Nadziei/książki jest lepsza od http://www.sn.org.pl...?action=ksiazki
Dołączona grafika

#39 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-13, godz. 14:47

Jeśliby ktoś mógł, to także prosiłbym o przesłanie mi książki "Kwestia czasów pogan" C.O. Jonsson'a.
e-mail : [email protected]

Z góry dziękuje :)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#40 Rafal

Rafal

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2007-08-07, godz. 16:47

Dołączam się do prośby i równiez chciłbym zapoznać się z książką "Kwestia czasów pogan" C.O. Jonsson'a.

e-mail: [email protected]

Z góry dziękuję :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych