Skocz do zawartości


Podirytowany faktem nieuchronnego zbliżającego się końca świata.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 replies to this topic

#1 Guest_Maciey_*

Guest_Maciey_*
  • Goście

Napisano 2009-01-03, godz. 11:23

Witam
Podirytowany faktem nieuchronnego zbliżającego się końca świata, tworze ten temat.
Problem jest zasadniczy - kiedy on będzie ? Chce się dobrze do niego przygotować.

Może wy, świadkowie jehowy, wybitnie inteligentni i wykształceni ludzie pomożecie mi w tym ?

Podobno już kilka razy przepowiedzieliście koniec świata, może tam razem się wam to uda?

To jak mogę czekać na pomoc od was ?

Użytkownik Maciey edytował ten post 2009-01-03, godz. 11:25


#2 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 11:35

Myślę, że trafiłeś nie na to forum. Poza tym "Jehowy" piszemy dużą literą.

#3 Guest_Maciey_*

Guest_Maciey_*
  • Goście

Napisano 2009-01-03, godz. 12:03

Myślę, że trafiłeś nie na to forum. Poza tym "Jehowy" piszemy dużą literą.


Ja myślę, że trafiłem na doskonałe forum, z tego co widzę, jest tutaj dużo świadków jehowy.

Co do pisania "jehowy" małą literą, zastosowałem celowo słowotwórstwo, ponieważ nie mam dla was wystarczającego szacunku, być może go zdobędę jeżeli ktoś z was uświadomi mnie kiedy będzie (kolejny) koniec świata.

Użytkownik Maciey edytował ten post 2009-01-03, godz. 12:03


#4 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 12:12

Przyjacielu drogi. Koniec świata właśnie trwa. Każda godzina zabiera z tej ziemi kolejne dziesiątki osób. I dla nich jest to koniec życia na tej ziemi. Uważaj, bo nie znasz dnia ani godziny. Umierają młodzi i starzy. A jeśli pytasz o koniec świata ostateczny, to rozglądnij się. Po znakach spostrzeżesz że żyjemy w dniach ostatnich.
Moja znajoma około 20 lat temu twierdziła że koniec świata będzie w 1998 roku. I wiesz co. Ona nawet go nie dożyła. Na tyle się jej zdały oczekiwania. Dlatego pamiętaj - każdego dnia, każdej godziny dla Ciebie koniec może nadejść. I nie zdążysz odczytać kolejnego posta na forum. Ja nawet nie wiem czy Ty teraz jeszcze żyjesz???

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-03, godz. 12:15

Ja myślę, że trafiłem na doskonałe forum, z tego co widzę, jest tutaj dużo świadków jehowy.

Co do pisania "jehowy" małą literą, zastosowałem celowo słowotwórstwo, ponieważ nie mam dla was wystarczającego szacunku, być może go zdobędę jeżeli ktoś z was uświadomi mnie kiedy będzie (kolejny) koniec świata.

Słowo Jehowy piszę się dużą literą z szacunku dla Boga nie jakiejś ziemskiej "organzacji", nawet jeśli jest to iepoprawna forma Imienia Boga.
Poza tym po co się pytasz, skoro nie obchodzi ciebie to, gdyż kieruje tobą jedynie niechęć i brak szacunku dla rozmówcy?

A odnośnie daty "końca" świata, to wpierw poczytaj sobie tematy o tym mówiące a dopiero wtedy zkładaj nowy temat, o ile w tamtych nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie.
Czesiek

#6 Guest_Barcaforever_*

Guest_Barcaforever_*
  • Goście

Napisano 2009-01-03, godz. 12:31

Słowo Jehowy piszę się dużą literą z szacunku dla Boga nie jakiejś ziemskiej "organzacji", nawet jeśli jest to iepoprawna forma Imienia Boga.
Poza tym po co się pytasz, skoro nie obchodzi ciebie to, gdyż kieruje tobą jedynie niechęć i brak szacunku dla rozmówcy?

A odnośnie daty "końca" świata, to wpierw poczytaj sobie tematy o tym mówiące a dopiero wtedy zkładaj nowy temat, o ile w tamtych nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie.


Według mnie Maciey ma rację... wasze przeświadczenie o końcu świata jest nie o tyle śmieszne, co żałosne. "Koniec Świata", który wg was wlasnie znajduje sie na Ziemi wywołuje we mnie pusty śmiech... Dla kazdego na Ziemi konczy sie kiedys czas (z tym sie z Wami zgodze), ale to jest kolej rzeczy, ktos umiera, by mial urodzic sie ktos inny. Reasumując... Świadkowie Jehowi to nie religia, lecz żalosna sekta, ktora wzbogaca sie jedynie na łatwowiernosci społeczeństwa (w tym przypadku polskiego). Tyle ode mnie !

#7 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-03, godz. 12:40

Według mnie Maciey ma rację... wasze przeświadczenie o końcu świata jest nie o tyle śmieszne, co żałosne. "Koniec Świata", który wg was wlasnie znajduje sie na Ziemi wywołuje we mnie pusty śmiech... Dla kazdego na Ziemi konczy sie kiedys czas (z tym sie z Wami zgodze), ale to jest kolej rzeczy, ktos umiera, by mial urodzic sie ktos inny. Reasumując... Świadkowie Jehowi to nie religia, lecz żalosna sekta, ktora wzbogaca sie jedynie na łatwowiernosci społeczeństwa (w tym przypadku polskiego). Tyle ode mnie !

Barcaforever
Jest tylko jeden mały szkopół w twojej wypowiedzi. Ja nie jestem, nie byłem i nigdy nie będę śJ, bo jest to dla mnie niebiblijna nauka. Jakbyś uważniej poczytał to forum zanim będziesz wypowiadał takie sądy, to byś o tym wiedział. Tak jakbyś z Macieyem wiedział, że WTS po checy 1975 roku unika podawania dat końca, a jedynie podsyca oczekiwanie tego końca, więc pytanie szeregowych śJ o tą datę jest po prostu totalną bzdurą.
A poza tym nie wiem czy wiesz, ale nauka o tym, że ten świat zostanie przez Boga zakończony jest nauką wszystkich chrześcijan, także KK. Nikt jednak nie ogłasza kiedy to nastąpi, bo tego nkt poza Bogiem nie wie.
Czesiek

#8 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-01-03, godz. 12:40

Według mnie Maciey ma rację... wasze przeświadczenie o końcu świata jest nie o tyle śmieszne, co żałosne. "Koniec Świata", który wg was wlasnie znajduje sie na Ziemi wywołuje we mnie pusty śmiech... Dla kazdego na Ziemi konczy sie kiedys czas (z tym sie z Wami zgodze), ale to jest kolej rzeczy, ktos umiera, by mial urodzic sie ktos inny. Reasumując... Świadkowie Jehowi to nie religia, lecz żalosna sekta, ktora wzbogaca sie jedynie na łatwowiernosci społeczeństwa (w tym przypadku polskiego). Tyle ode mnie !



A wg mnie Maciey nie ma racji i popisał się debilizmem (podobnie jak ty barcaforever), bo na forum które zdecydowanie nie sprzyja świadkom Jehowy zakłada tak prostacki i prymitywny temat, wałkowany tu na tysiące sposobow już...

#9 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 12:57

A ja myślę, że najbardziej żałosne jest że autor tego wątku i później komentujący klakier "barcaforever" to jedna i ta sama osoba - zarejestrowała 2 konta w ciągu 5 minut. To chyba niezgodne z regulaminem?

#10 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 13:01

Przyjacielu drogi. Koniec świata właśnie trwa. Każda godzina zabiera z tej ziemi kolejne dziesiątki osób. I dla nich jest to koniec życia na tej ziemi. Uważaj, bo nie znasz dnia ani godziny. Umierają młodzi i starzy. A jeśli pytasz o koniec świata ostateczny, to rozglądnij się. Po znakach spostrzeżesz że żyjemy w dniach ostatnich.
Moja znajoma około 20 lat temu twierdziła że koniec świata będzie w 1998 roku. I wiesz co. Ona nawet go nie dożyła. Na tyle się jej zdały oczekiwania. Dlatego pamiętaj - każdego dnia, każdej godziny dla Ciebie koniec może nadejść. I nie zdążysz odczytać kolejnego posta na forum. Ja nawet nie wiem czy Ty teraz jeszcze żyjesz???


Ja jeszcze żyję ;) , ale 20 lat temu, to Świadkowie Jehowy twierdzili, że "pokolenie żadną miarą nie przeminie". I co?
Więcej w artykule "Pokolenie", które miało nie przeminąć" - kliknij tutaj

Przypominam, że dni ostanie są od czasów Chrystusa i Apostołów:

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1,1-2)

"W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało" (Dz 2,17nn)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2009-01-03, godz. 13:03


#11 Guest_Barcaforever_*

Guest_Barcaforever_*
  • Goście

Napisano 2009-01-03, godz. 13:29

A ja myślę, że najbardziej żałosne jest że autor tego wątku i później komentujący klakier "barcaforever" to jedna i ta sama osoba - zarejestrowała 2 konta w ciągu 5 minut. To chyba niezgodne z regulaminem?


Musze Cie zasmucic, ale Maciey i ja znamy sie i to nie sa 2 konta od jednej osoby.. przykro mi !

#12 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-01-03, godz. 13:33

Mniejsza o to, kim jesteś(cie), ale po prostu trafiłeś pod zły adres. My to już wszystko dawno wiemy :)
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#13 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 14:03

Ja jeszcze żyję ;) , ale 20 lat temu, to Świadkowie Jehowy twierdzili, że "pokolenie żadną miarą nie przeminie". I co?
Więcej w artykule "Pokolenie", które miało nie przeminąć" - kliknij tutaj

Przypominam, że dni ostanie są od czasów Chrystusa i Apostołów:

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1,1-2)

"W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało" (Dz 2,17nn)


Ale co do tego drogi hi fi się zgadzamy. Dlatego napisałem, że każdy końca oczekiwać musi, bo są właśnie są dni ostatnie.

#14 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 14:39

Musze Cie zasmucic, ale Maciey i ja znamy sie i to nie sa 2 konta od jednej osoby.. przykro mi !

Maciej był tutaj do 13:18. Mimo iż Czesiek odpisał mu o 13:15, Maciey znika. Wtedy pojawia się Twój post z 13:31, jednak zawierający odpowiedź Cześka z 13:15. Czyli minęliście się o włos na forum. A skoro się znacie, to może nawet piszecie z jednego komputera. I adres IP waszego komputera który znają admini tego forum, może być ten sam. Mimo, że piszą dwie odrębne osoby. Prawda?

Użytkownik Olo. edytował ten post 2009-01-03, godz. 14:40

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#15 Guest_Maciey_*

Guest_Maciey_*
  • Goście

Napisano 2009-01-03, godz. 15:39

Przyjacielu drogi. Koniec świata właśnie trwa. Każda godzina zabiera z tej ziemi kolejne dziesiątki osób. I dla nich jest to koniec życia na tej ziemi. Uważaj, bo nie znasz dnia ani godziny. Umierają młodzi i starzy. A jeśli pytasz o koniec świata ostateczny, to rozglądnij się. Po znakach spostrzeżesz że żyjemy w dniach ostatnich.
Moja znajoma około 20 lat temu twierdziła że koniec świata będzie w 1998 roku. I wiesz co. Ona nawet go nie dożyła. Na tyle się jej zdały oczekiwania. Dlatego pamiętaj - każdego dnia, każdej godziny dla Ciebie koniec może nadejść. I nie zdążysz odczytać kolejnego posta na forum. Ja nawet nie wiem czy Ty teraz jeszcze żyjesz???


Po pierwsze nie nazywaj mnie przyjacielem, nigdy nim nie byłem, nie jestem i przeczytawszy kilka twoich postów, jestem w stanie twierdzić, że nigdy nie będziemy. Prawdą jest, że nie znam,dnia ani godziny końca świata, ani mojej śmierci, ale faktem jest, że wy (świadkowie jehowy) kilka razy przepowiadaliście koniec świata. Nieprzyznając się do tego, robicie z siebie idiotów.

Słowo Jehowy piszę się dużą literą z szacunku dla Boga nie jakiejś ziemskiej "organzacji", nawet jeśli jest to iepoprawna forma Imienia Boga.
Poza tym po co się pytasz, skoro nie obchodzi ciebie to, gdyż kieruje tobą jedynie niechęć i brak szacunku dla rozmówcy?

A odnośnie daty "końca" świata, to wpierw poczytaj sobie tematy o tym mówiące a dopiero wtedy zkładaj nowy temat, o ile w tamtych nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie.


Będę sobie pisał jak mi się podoba, nie interesuję mnie twój bóg, i nie mam w żadnym wypadku oddawać mu jakiegokolwiek szacunku(zakładając, że istnieje). Co do mojego tematu, to szkoda, że twoja pula genowa jest taka mierna, że nie możesz "wyczaić" najbardziej infantylnej ironii. Cały temat to prowokacja, i jak widać niezwykle się udała.

A wg mnie Maciey nie ma racji i popisał się debilizmem (podobnie jak ty barcaforever), bo na forum które zdecydowanie nie sprzyja świadkom Jehowy zakłada tak prostacki i prymitywny temat, wałkowany tu na tysiące sposobow już...


j/w
Kolejny który nie widzi sarkazmu. Polecam poczytać Wikipedię, no chyba, że wasza genialna interpretacja pisma świętego wam tego zabrania.

A ja myślę, że najbardziej żałosne jest że autor tego wątku i później komentujący klakier "barcaforever" to jedna i ta sama osoba - zarejestrowała 2 konta w ciągu 5 minut. To chyba niezgodne z regulaminem?


Barcaforever to mój dobry kolega, dałem mu link do forum oraz do tematu. Tyle co mam ci do powiedzenia, regulamin jest respektowany, nic nie zostało naruszone. Tak bardzo boli, że mam w znajomych poparcie? Zazdrość?


Ja jeszcze żyję ;) , ale 20 lat temu, to Świadkowie Jehowy twierdzili, że "pokolenie żadną miarą nie przeminie". I co?
Więcej w artykule "Pokolenie", które miało nie przeminąć" - kliknij tutaj

Przypominam, że dni ostanie są od czasów Chrystusa i Apostołów:

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1,1-2)

"W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało" (Dz 2,17nn)


Jeżeli już jesteś taki doinformowany to może przypomnisz kiedy i w jakich okolicznościach świadkowie jehowy przepowiadali koniec świata i jakiego to były daty. Wtedy bardziej się przydasz.

Mniejsza o to, kim jesteś(cie), ale po prostu trafiłeś pod zły adres. My to już wszystko dawno wiemy :)


Cieszę sie bardzo, szkoda, że nie przyjmujecie tego do wiadomości.


Maciej był tutaj do 13:18. Mimo iż Czesiek odpisał mu o 13:15, Maciey znika. Wtedy pojawia się Twój post z 13:31, jednak zawierający odpowiedź Cześka z 13:15. Czyli minęliście się o włos na forum. A skoro się znacie, to może nawet piszecie z jednego komputera. I adres IP waszego komputera który znają admini tego forum, może być ten sam. Mimo, że piszą dwie odrębne osoby. Prawda?


Szerlock'd
Tak się składa, że to był zwykły zbieg okoliczności, nie mam zamiaru ci tego tłumaczyć, bo pewnie jesteś apodyktycznym marginesowym pseudo-mędrcem, który nie chce być wyprowadzony z błędu, pogadaj z adminem, on potwierdzi mój przebieg wydarzeń

#16 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-01-03, godz. 15:51

Cieszę sie bardzo, szkoda, że nie przyjmujecie tego do wiadomości.


Ale czego? :blink: Tego, że ŚJ próbowali bawić się w proroków? Że są fałszywie przekonani o tym, że są religią prawdziwą? Że wykazują wiele oznak sekty?

A czy Ty, Drogi Użytkowniku, zdajesz sobie sprawę, jak się ma liczba prawdziwych ŚJ na tym forum do forumowiczów niezwiązanych z tym wyznaniem? Lepiej się najpierw zorientować, gdzie się weszło, zanim się zrobi z siebie błazna. :) Jeśli szukasz kontaktu z ŚJ, wyrzuć z adresu strony "pl", a znajdziesz to, czego szukasz.
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#17 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-03, godz. 15:53

, który nie chce być wyprowadzony z błędu,

Znajdujesz/cie się na forum dyskusyjnym prowadzonym nie przez jehowitów ani dla nich, lecz przez ludzi zaiteresowanych funkcjonowaniem tejże pseudochrześcijańskiej sekty. Poza tym, nie tylko Ty jesteś "po(d)irytowany faktem nieuchronnie zbliżającego się zakończenia systemu rzeczy".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-03, godz. 16:28

Dołączona grafika

#18 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-01-03, godz. 16:05

Ja myślę, że trafiłem na doskonałe forum, z tego co widzę, jest tutaj dużo świadków jehowy.

Co do pisania "jehowy" małą literą, zastosowałem celowo słowotwórstwo, ponieważ nie mam dla was wystarczającego szacunku, być może go zdobędę jeżeli ktoś z was uświadomi mnie kiedy będzie (kolejny) koniec świata.


Śmieszny temat. :lol:

Wygląda na to, mistrzu ironii i prowokacji, że nie masz szacunku do nikogo i chyba nikomu z forumowiczów nie będzie się chciało niczego Ci udowadniać ani uświadamiać.

PS: Nie pisze się "podirytowany" tylko poirytowany.

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2009-01-03, godz. 16:08


#19 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-03, godz. 16:08

Po pierwsze nie nazywaj mnie przyjacielem, nigdy nim nie byłem, nie jestem i przeczytawszy kilka twoich postów, jestem w stanie twierdzić, że nigdy nie będziemy. Prawdą jest, że nie znam,dnia ani godziny końca świata, ani mojej śmierci, ale faktem jest, że wy (świadkowie jehowy) kilka razy przepowiadaliście koniec świata. Nieprzyznając się do tego, robicie z siebie idiotów.



Dlaczego się tak zapierasz dobroci? Ktoś nazywa Cię życzliwie przyjacielem, a od Ciebie agresja "kipi na kilometr". Nie jest prawdą, że Świadkowie Jehowy nie przyznają się do tego, że zapowiedzieli koniec a on nie nadszedł. W ogólnodostępnej książce "Świadkowie Jehowy głosiciele..." z roku 1995 możesz w kilku miejscach przeczytać, jak sami świadkowie opisują swe nadzieje z rokiem 1914 i 1925 czy 1975 (czy innymi latami). I przyznają że zbyt wiele oczekiwano, i że koniec zapowiedziany nie nadszedł tylko rozczarowanie.

Dowód:
Głosiciele... rozdz. 28 s. 633 ak. 2 "Po roku 1925 w niektórych zborach we Francji i Szwajcarii gwałtownie obniżyła się liczba obecnych na zebraniach. Wielu doznało zawodu również w roku 1975, gdy nie spełniły się ich nadzieje związane z nastaniem Millennium. (...) Kiedy październik roku 1914 minął, a spodziewana przemiana do życia w niebie nie nastąpiła, brat Russell zrozumiał, że teraz zostaną dokładnie zbadane serca (...) Badacze Pisma Świętego jeszcze raz pokornie przeanalizowali Biblię, by właśnie Słowo Boże skorygowało ich poglądy"


WIĘC NIE KŁAM i nie oczerniaj innych, nie mając za grosz racji!

PS.

Prowokacja, styl, język - to już moja opinia więc możesz sie nie zgodzić, ale mam wrażenie że jesteś osobą jakoś bardzo poranioną. I może warto by zastanowić się nad jakąś terapią?

Użytkownik Mario edytował ten post 2009-01-03, godz. 16:09


#20 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-03, godz. 16:27

PS: Nie pisze się "podirytowany" tylko poirytowany.

http://sjp.pwn.pl/ dopuszcza łobydwie łopcje.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych