Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kraków: poszukiwany rozmówca dla wątpiącego ŚJ


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-27, godz. 08:49

Dementorze,
wbrew pozorom mieszkam kilka minut drogi od Sali, ale naprawdę jeszcze ani razu nie widziałem w Krakowie głoszących Świadków.

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#22 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2009-01-27, godz. 11:36

w każdym bądź razie oprócz Sempelitowców są 2 Sale eksploatowane na maksa - na ul. Fatimskiej (Huta) oraz na ul. Miłkowskiego (2 Sale w 1 budynku) - tam masz Zebrania codziennie oprócz sobót, napewno ciepło i serdecznie przyjmą.

tak sobie wpisałem w Wikipedii nazwę osiedla i pod obiektami na ostatnim miejscu wyświetla: kompleks Sal Królestwa Świadków Jehowy: http://pl.wikipedia..../Osiedle_Ruczaj
destination: ..::SALSERO::..

#23 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-27, godz. 20:12

Byłem dzisiaj :)
Tak więc problem już rozwiązany.

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#24 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-27, godz. 20:37

Byłem dzisiaj :)
Tak więc problem już rozwiązany.

:) malach,napisz,jak ci si tam podobało? pewnie byłeś zachwycony tą miłością i porządkiem? nie badz tajemniczy,czekamy...... :P
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#25 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-01-27, godz. 20:59

:) malach,napisz,jak ci si tam podobało? pewnie byłeś zachwycony tą miłością i porządkiem? nie badz tajemniczy,czekamy...... :P

Nie chciał odpowiadać na pytania ani nawet nie śpiewał pieśni:P
O garniturze i krawacie nie wspominając...
Wersetów za pilnie też nie śledził. Jeszcze dużo roboty ma żeby być dobrym świadkiem ;]

Użytkownik Sivis Amariama edytował ten post 2009-01-27, godz. 21:16


#26 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-27, godz. 22:45

Nie chciał odpowiadać na pytania ani nawet nie śpiewał pieśni:P
O garniturze i krawacie nie wspominając...
Wersetów za pilnie też nie śledził. Jeszcze dużo roboty ma żeby być dobrym świadkiem ;]

:P Mnie już nic nie zaskoczy po tym,jak poznałam zainteresowanego,który mimo ukończonych kilku fakultetów,chybione proroctwa tłumaczy ludzka niedoskonałoscią.To mnie kompletnie powala na glebe. :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#27 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-28, godz. 14:32

Sivis Amariama, Ty się wcale nie odzywaj, bo sam nie śpiewałeś (ja przynajmniej nuciłem pieśń 180 xP, przy tak zaawansowanym i wyrafinowanym układzie muzycznym, nawet ja przy 2 zwrotce już umiałem melodię). A wersetów nie szukałem, bo mi Pismo zabrałeś!
Tak w ogóle to trochę jestem rozczarowany, byli trochę zamknięci. Przecież na filmach taką miłością, radością do wszystkich pałają.
Tylko jeden pan (czy starszy?) się nami zainteresował, a właściwie to Sivis'em xP
Ale spoko, nie od razu Rzym zbudowano, muszą mnie chyba lepiej poznać.

PS
Nawet mi studium nie zaproponowali! <płaczę krokodylimi łzami>

Użytkownik malach edytował ten post 2009-01-28, godz. 14:34

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#28 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-28, godz. 22:22

Sivis Amariama, Ty się wcale nie odzywaj, bo sam nie śpiewałeś (ja przynajmniej nuciłem pieśń 180 xP, przy tak zaawansowanym i wyrafinowanym układzie muzycznym, nawet ja przy 2 zwrotce już umiałem melodię). A wersetów nie szukałem, bo mi Pismo zabrałeś!
Tak w ogóle to trochę jestem rozczarowany, byli trochę zamknięci. Przecież na filmach taką miłością, radością do wszystkich pałają.
Tylko jeden pan (czy starszy?) się nami zainteresował, a właściwie to Sivis'em xP
Ale spoko, nie od razu Rzym zbudowano, muszą mnie chyba lepiej poznać.

PS
Nawet mi studium nie zaproponowali! <płaczę krokodylimi łzami>



<_< Przepraszam,ale zapytam,czy te pieśni,oprócz kilku z człego śpiewnika,mają wogóle jakąś melodię?Mnie często uszy bolały podczas spiewania na zebraniu przy akompaniamencie z magnetofonu :lol:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#29 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-29, godz. 13:49

Jakowąś zapewne mają ^^ fakt faktem niezwykle uboga różnorodność, no ale cóż xD
A może specjalnie są takie proste, żeby łatwo je zpamiętać?!
W każdym bądź razie chciałbym usłyszeć kiedyś jakąś pieśń zaśpiewaną na cztery głosy, przecież tak super są rozpisane w śpiewniku. Być może Ciało i Komitet przygotowujący śpiewnik sądzili, że Siostry i Bracia dołożą usilnych starań by podzielić się na głosy i w czterogłosie będą wychwalali Jehowę :) A tu zonk xP
Dzisiaj również idę, więc jak wrócę zapewne napiszę jaka pieśń wpadła mi w ucho ^^

PS
Z magnetofonu?! To jakiś ubożuchny zbór musi być ^^
Tam gdziem był z prefosjonalnego sprzętu akompaniowali - a i tak przy którejś pieśni nagłośnienie chyba doszło do wniosku, że nie może już dłużej tego słuchać i się... popsuło :D

Użytkownik malach edytował ten post 2009-01-29, godz. 13:51

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#30 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 15:35

Jakowąś zapewne mają ^^ fakt faktem niezwykle uboga różnorodność, no ale cóż xD
A może specjalnie są takie proste, żeby łatwo je zpamiętać?!
W każdym bądź razie chciałbym usłyszeć kiedyś jakąś pieśń zaśpiewaną na cztery głosy, przecież tak super są rozpisane w śpiewniku. Być może Ciało i Komitet przygotowujący śpiewnik sądzili, że Siostry i Bracia dołożą usilnych starań by podzielić się na głosy i w czterogłosie będą wychwalali Jehowę :) A tu zonk xP
Dzisiaj również idę, więc jak wrócę zapewne napiszę jaka pieśń wpadła mi w ucho ^^

PS
Z magnetofonu?! To jakiś ubożuchny zbór musi być ^^
Tam gdziem był z prefosjonalnego sprzętu akompaniowali - a i tak przy którejś pieśni nagłośnienie chyba doszło do wniosku, że nie może już dłużej tego słuchać i się... popsuło :D


Myślę, że nie jest ładnie się śmiać z czyjeś modlitwy. Czy z magnetofonu, czy z radia, to mało istotne. Modlitwa to modlitwa. Jeden głos, dwa głosy, to zależy jakie możliwości ma zbór. Podobnie jest na wiejskich parafiach. Wątpię, żeby wszyscy organiści byli po studiach wyższych ze słuchem i warsztatem choćby poprawnym. Nie wspomnę już o księżach, którzy fałszują tak, że jak ktoś ma choćby odrobinę muzycznego wyczucia, to wewnątrz jest mu trudno słuchać tych zawodzeń. Cóż każdy śpiewa jak potrafi i jak może. Dlatego nie sądzę że to dobry pomysł, chodzić do zboru, a potem pisać w takim stylu i się wyśmiewać. Pomyślcie o tym!
A tak z innej strony to w zborze już wyłapali wasze intencje. Teraz to tylko kwestia czasu jak się Wam znudzi.

#31 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 15:55

w zborze już wyłapali wasze intencje.

Nasze intencje czyli co?
Podpowiem, że ja i malach mamy różne intencje :ph34r:

#32 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 16:44

Nasze intencje czyli co?
Podpowiem, że ja i malach mamy różne intencje :ph34r:

I niech tak pozostanie...

#33 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 18:24

Mario,moje intencje sa podstepne i dlatego tu jestem,heh :ph34r:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#34 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-29, godz. 20:42

Mario, nie przesadzasz troszkę?!
Jeszcze nikomu doza zdrowego dystansu do samego siebie i postrzegania świata nikomu nie zaszkodziła. A stwierdzenie, że muzyka jest jaka jest - no nie oszukujmy się, to tylko fakt. Przyznasz chyba, że nie są to preludia na miarę Chopina czy Mozarta, są proste i łatwe, i chyba całe piękno w ich prostocie. Bo Bracia i Siostry mogą swoją uwagę zwrócić przede wszystkim na słowa pieśni, które śpiewają.

A ja naprawdę bardzo chciałbym usłyszeć pieśń 32 lub 180 w czterogłosie.
Lubię śpiewy chóralne, więc kiedy zobaczyłem, rozpisany czterogłos to się ucieszyłem.
A co do intencji. Niech dobry Bóg jedynie raczy rozpatrywać intencje z jakimi do zboru chodzimy, wszak: Mt 7:3-5!

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#35 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 20:51

Mario, nie przesadzasz troszkę?!
Jeszcze nikomu doza zdrowego dystansu do samego siebie i postrzegania świata nikomu nie zaszkodziła. A stwierdzenie, że muzyka jest jaka jest - no nie oszukujmy się, to tylko fakt. Przyznasz chyba, że nie są to preludia na miarę Chopina czy Mozarta, są proste i łatwe, i chyba całe piękno w ich prostocie. Bo Bracia i Siostry mogą swoją uwagę zwrócić przede wszystkim na słowa pieśni, które śpiewają.

A ja naprawdę bardzo chciałbym usłyszeć pieśń 32 lub 180 w czterogłosie.
Lubię śpiewy chóralne, więc kiedy zobaczyłem, rozpisany czterogłos to się ucieszyłem.
A co do intencji. Niech dobry Bóg jedynie raczy rozpatrywać intencje z jakimi do zboru chodzimy, wszak: Mt 7:3-5!


Cieszę się z tego co napisałeś. Jeżeli tak to widzisz to dobrze. Wcześniej nie było to jasne. A ja sam przyznam, że pewne pieśni są wymagające, i facet może mieć problem z zaśpiewaniem, tych wyższych nut.
Kiedyś słyszałem pieśni w Radiu Maryja, i powiem, że Świadkowie Jehowy nie muszą sie wstydzić. A co ważne, większość pieśni ma klimat biblijny w przeciwieństwie do tradycyjnych pieśni polskich śpiewanych w Kościołach. Ale to już inna bajka. B)

#36 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 20:54

Mario, nie przesadzasz troszkę?!
Jeszcze nikomu doza zdrowego dystansu do samego siebie i postrzegania świata nikomu nie zaszkodziła. A stwierdzenie, że muzyka jest jaka jest - no nie oszukujmy się, to tylko fakt. Przyznasz chyba, że nie są to preludia na miarę Chopina czy Mozarta, są proste i łatwe, i chyba całe piękno w ich prostocie. Bo Bracia i Siostry mogą swoją uwagę zwrócić przede wszystkim na słowa pieśni, które śpiewają.

A ja naprawdę bardzo chciałbym usłyszeć pieśń 32 lub 180 w czterogłosie.
Lubię śpiewy chóralne, więc kiedy zobaczyłem, rozpisany czterogłos to się ucieszyłem.
A co do intencji. Niech dobry Bóg jedynie raczy rozpatrywać intencje z jakimi do zboru chodzimy, wszak: Mt 7:3-5!


malach,ja w kwestii spiewu,jesli chcesz zobaczyć jak wygląda uwielbianie Boga w Piesniach,to idz do zboru zielonoswiątkowego,gdzie spiewa się całym sercem i z radościa,jak niegdyś Izraelici.Jest to też wspaniała modlitwa,bo słowa są piękne i porywające całą duszę. :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#37 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 21:07

A gdzie to Zielonoświątkowcy śpiewają jak Izraelici?

#38 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 21:28

A co ważne, większość pieśni ma klimat biblijny w przeciwieństwie do tradycyjnych pieśni polskich śpiewanych w Kościołach

O czym np. mówisz? Nawet Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny są przesycone biblijnymi tekstami:P

jesli chcesz zobaczyć jak wygląda uwielbianie Boga w Piesniach,to idz do zboru zielonoswiątkowego,gdzie spiewa się całym sercem i z radościa

Albo na uwielbienie do katolików:P
Albo do dominikanów, gdzie pieśni śpiewa się w czterogłosie;]

#39 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-29, godz. 21:35

Sivis napisałeś tak jakby dominikanie nie byli katolikami xP
Ale sądzę, że czas zakończyć tę pustą dyskusję, które wyznanie lepiej wychwala Boga...
Ważne jest chyba to, że: "Kto śpiewa, dwa razy się modli" [A kto fałszuje to nawet trzy razy xP]

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#40 Sivis Amariama

Sivis Amariama

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 59 Postów

Napisano 2009-01-29, godz. 23:46

Sivis napisałeś tak jakby dominikanie nie byli katolikami xP
Ale sądzę, że czas zakończyć tę pustą dyskusję, które wyznanie lepiej wychwala Boga...
Ważne jest chyba to, że: "Kto śpiewa, dwa razy się modli" [A kto fałszuje to nawet trzy razy xP]

tak, tymi optymistycznymi słowami wielkiego katolickiego teologa [św. Augustyna] możemy zakończyć tę dyskusję;]

Jeśli ktoś byłby zainteresowany innym tekstem wspomnianego świętego, zapraszam:
http://sivis.ddl2.pl...awdziwosci.html

:rolleyes:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych