Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kraków: poszukiwany rozmówca dla wątpiącego ŚJ


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#41 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-30, godz. 02:10

Ech! Wszędzie tylko komercha xP

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#42 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-30, godz. 08:52

A gdzie to Zielonoświątkowcy śpiewają jak Izraelici?

:) A idz kolego do zboru chrzescijan ewangelicznych,czyli protestanckich i zobaczysz jak sie spiewa dla Pana.Jedna piesń jest po hebrajsku pt.ADONAI ,piękna.Spiewamy tez Psalmy całym tekstem,ale muza jest porywajaca.Ale mysle,ze ty sie boisz chrzescijan ewangelicznych ,więc zamiast samemu sprawdzić jak to jest,piszesz jakies dziwne rzeczy. :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#43 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-30, godz. 11:57

Ale mysle,ze ty sie boisz chrzescijan ewangelicznych ,więc zamiast samemu sprawdzić jak to jest,piszesz jakies dziwne rzeczy


Kasztanowa,
a więc Pan Jezus z duchem Twoim! Śpiewajcie, śpiewajcie.

#44 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-01-30, godz. 16:52

Czy ktoś wie, czy w Krakowie jest osoba kompetentna, z którą osoba ŚJ mający wątpliwości mógłby porozmawiać? Chodzi mi o osobę, która jest na poziomie, dobrze zna nauki ŚJ. Na dzisiaj dobrze by była ta osoba protestantem lub katolikiem.
Pozdrawiam

Życzę Ci Mario abyś taką osobę znalazł (a może już znalazłeś?). Ale wydaje mi się z mego doświadczenia, że to trudne. Na przykład gdy po przedstawieniu się księdzu, poprosiłem o rozmowę na temat religijny, wydawało mi się to realistyczne. Wiarygodność czerpałem z tego, że ks. zaczął sprawdzać w swym terminarzu wolny czas. Gdy znalazł ustaliliśmy datę i godzinę. Kiedy się stawiłem w umówionym terminie, otrzymałem tylko informacje, że w każdą niedzielę o godzinie tej a tej, jest msza z homilią i tam mogę się edukować. Nie czekając na mą reakcje w sprawie wcześniejszych uzgodnień, zamknął drzwi i tyle go widziałem. Podobnie postąpili inni księża. Wyjątkiem był jeden kanonik, gdzie dyskusja trwała ok. 3,5 godziny. Z Zielonoświątkowymi "starszymi podobnie. Najpierw zaproponowali modlitwę o pomyślny przebieg (była to mówienie językami przez nich) a potem prawie w ogóle nie dopuszczali do głosu. Z niektórymi zwykłymi wierzącymi jeszcze w jakiś sposób można było przeprowadzić dialog.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#45 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-30, godz. 19:00

Sprawa zasadniczo nieaktualna. Rozmówca nie jest już poszukiwany. Już się znalazł owy rozmówca. Wszystkim za życzliwość w tym względzie dziękuję, wiele osób odpowiedziało bardzo fajnie. Sprawa zamknięta.
Dla zainteresowanych mogę zdradzić, że ów wątpiący nie jest już Świadkiem Jehowy. I nie chodzi tu o moją osobę.

#46 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-30, godz. 20:28

Kasztanowa,
a więc Pan Jezus z duchem Twoim! Śpiewajcie, śpiewajcie.


:rolleyes: Możesz z nami,zapraszamy.Szkoda,ze to nie o ciebie chodziło,bo twoje niektóre wypowiedzi dobrze rokowały.No,ale niech zywi nie traca nadziei :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#47 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-30, godz. 20:52

:rolleyes: Możesz z nami,zapraszamy.Szkoda,ze to nie o ciebie chodziło,bo twoje niektóre wypowiedzi dobrze rokowały.No,ale niech zywi nie traca nadziei :)


Może wpadnę, a gdzie się spotykacie?

#48 malach

malach

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów
  • Lokalizacja:Honolul xP

Napisano 2009-01-31, godz. 09:25

Kasztanowa a gdzie jest Wasz zbór?!

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia! Flp 4:13


#49 angel

angel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów
  • Gadu-Gadu:Podaj Dłoń 689 65 33
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-03, godz. 16:33

Czy ktoś wie, czy w Krakowie jest osoba kompetentna, z którą osoba ŚJ mający wątpliwości mógłby porozmawiać? Chodzi mi o osobę, która jest na poziomie, dobrze zna nauki ŚJ. Na dzisiaj dobrze by była ta osoba protestantem lub katolikiem.
Pozdrawiam

Jestem do dyspozycji,chociaż jestem z Łodzi,lecz przecież tutaj można porozmawiać .
Jestem wyznawcą wiary Jezusa i protestantem.Jeżeli taka osoba jak ja... odpowiada to fajnie,ponieważ od wielu lat zajmuję się m.in. ŚJ .

Teraz mam z nimi kontakty co tydzień,ale nie jestem wyznawcą ich religii-mediator

Użytkownik jb edytował ten post 2009-06-03, godz. 16:45


#50 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 16:51

Jestem do dyspozycji,chociaż jestem z Łodzi,lecz przecież tutaj można porozmawiać .
Jestem wyznawcą wiary Jezusa i protestantem.Jeżeli taka osoba jak ja... odpowiada to fajnie,ponieważ od wielu lat zajmuję się m.in. ŚJ .

Teraz mam z nimi kontakty co tydzień,ale nie jestem wyznawcą ich religii-mediator


:) No to witaj,bracie!!!Nawet nie wiesz,co cie tu czeka,jak te harpie cie zlapia..... :lol: Pozdrawiam.
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych