Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-03-24, godz. 17:20

wg testamentu Russela prezesem spółki miał zostać ktoś zupełnie inny, a Rutheford był na szarym końcu listy 'rezerwowych' kandydatów na to stanowisko. Dlatego 'wrogie przejęcie' mogło mieć miejsce, tym bardziej, że następca zmienił zupełnie politykę. Chyba o to chodziło
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-03-24, godz. 17:47

wg testamentu Russela prezesem spółki miał zostać ktoś zupełnie inny, a Rutheford był na szarym końcu listy 'rezerwowych' kandydatów na to stanowisko. Dlatego 'wrogie przejęcie' mogło mieć miejsce, tym bardziej, że następca zmienił zupełnie politykę. Chyba o to chodziło


E tam, czymkolwiek WTS nie jest, to pewnie rejestrowało się w czasach nam bliższych, według obowiązującego teraz, a nie w czasach Russela prawa i mogę się założyć, że według tego właśnie prawa i zarząd, i inne organy są jak najbardziej legalne ;)

Organ rejestrujący WTS chyba też był tego zdania, skoro nie odmówił im rejestracji.

#23 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-03-24, godz. 19:20

ustawa nie zmieniła się od 1885 roku. jedyne co sie zmieniło to ewnetualne wyroki sadowe, które ja interpretują

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2009-03-24, godz. 19:23

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-24, godz. 19:23

wg testamentu Russela prezesem spółki miał zostać ktoś zupełnie inny, a Rutheford był na szarym końcu listy 'rezerwowych' kandydatów na to stanowisko. Dlatego 'wrogie przejęcie' mogło mieć miejsce, tym bardziej, że następca zmienił zupełnie politykę. Chyba o to chodziło

Poczytaj sobie uważnie czym jest wrogie przejęcie i przestań pisać głupoty
Czesiek

#25 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-03-24, godz. 22:26

,,Świadkowie Jehowy wydają Strażnicę od roku 1879". (cyt. ze stopki red.)

o ile się nie mylę nazwa Świadkowie Jehowy pojawiła się dopiero w 1931r. Tak więc czy ta informacja jest rzetelna.

Niektórzy jak wynika z powyższych postów doznali "olśnienia" w postaci przekonania o rzekomym błędzie ŚJ. "Sęk" w tym, że do swych pupilków, to jakoś nigdy nie chcą alarmować o tej rzekomej sprzeczności. To już lata trwa na tym forum gdy spotyka się następujące stwierdzenia.

Jak w przypadku wielu innych nauk świadków Jehowy także i ta nie jest aktualna od początku ich istnienia (czyli oficjalnie od roku 1881, a nieoficjalnie od 1870). http://brooklyn.org.pl/mmcrux_w.html

Dlaczego wpływowi opozycjoniści ŚJ, uznają stwierdzenie 'oficjalnie od roku 1881, a nieoficjalnie od 1870 istnieją ŚJ'?

Uważam, że rozumieją, że ŚJ są spadkobiercami ,,Badaczy ..." i utożsamiają się z tą historią. Nawet rozłamy nie spowodowały jakichś poważnych roszczeń z tego tytułu. Pozostali najliczniejszą grupą przejmując po Ch.T. Russell-u zrozumienie wielu nauk jak i nieruchomości. Posłużmy się poniższą analogią i wyciągnijmy wniosek.

Otóż początkowo apostołowie utożsamiając się, z nazwom jako "droga Pańska"
Dz 9:2 Bw„i prosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł, jeśliby znalazł jakich zwolenników drogi Pańskiej, ..."
Następnie zmieniono nazwę na ,,chrześcijan".
Dz 11:26 NS"... i po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami."

A obecnie przyjęto jeszcze inne, jak: katolicy, anglikanie, śJ, itd. To co, wszystkim trzeba teraz też zarzucić oszustwo?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#26 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-03-25, godz. 05:35

SJ to nie chrzescijanie ...... tylko SJ. Taka drobna, acz ważna rzecz.

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-25, godz. 07:03

,,Świadkowie Jehowy wydają Strażnicę od roku 1879". (cyt. ze stopki red.)
Niektórzy jak wynika z powyższych postów doznali "olśnienia" w postaci przekonania o rzekomym błędzie ŚJ. "Sęk" w tym, że do swych pupilków, to jakoś nigdy nie chcą alarmować o tej rzekomej sprzeczności. To już lata trwa na tym forum gdy spotyka się następujące stwierdzenia.
Dlaczego wpływowi opozycjoniści ŚJ, uznają stwierdzenie 'oficjalnie od roku 1881, a nieoficjalnie od 1870 istnieją ŚJ'?

Uważam, że rozumieją, że ŚJ są spadkobiercami ,,Badaczy ..." i utożsamiają się z tą historią. Nawet rozłamy nie spowodowały jakichś poważnych roszczeń z tego tytułu. Pozostali najliczniejszą grupą przejmując po Ch.T. Russell-u zrozumienie wielu nauk jak i nieruchomości. Posłużmy się poniższą analogią i wyciągnijmy wniosek.

Otóż początkowo apostołowie utożsamiając się, z nazwom jako "droga Pańska"
Dz 9:2 Bw„i prosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł, jeśliby znalazł jakich zwolenników drogi Pańskiej, ..."
Następnie zmieniono nazwę na ,,chrześcijan".
Dz 11:26 NS"... i po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami."

A obecnie przyjęto jeszcze inne, jak: katolicy, anglikanie, śJ, itd. To co, wszystkim trzeba teraz też zarzucić oszustwo?
-- gambit

Gambit
Czy większość ma zawsze rację? Bo jeśli tak, to mieli ją żydzi, gdy spośród nich wyłaniało się chrześcijaństwo, poganie, gdy spośród nich wychodziło coraz więcej chrześcijan, Kościół Katolicki w czasach reformacji. To, że najliczniejsza grupa pozostała przy 2 prezesie wynika raczej z tego, że nie oriętowali się w tym, co on robi. Przejął on kontrolę nad większością majątku, jednak nie przeją nauki Russella i bardzo szybko zaczął ustanawiać swoją naukę.
A co do analogii, to nijak się ma do historii chrześcijaństwa i śJ.
Podziały w chrześcijaństwie wynikały z różnic dogmatycznych, Natomiast pierwsze poważniejsze podziały wśród Badaczy dokonały się wokół majątku WTS-u, czyli po przejęciu przez 'sędziego" prezesury wbrew testmentowi Russella, wokół sposobu zarządzania korporacją, dopireo następne w wyniku odchodzenia od nauk "pastora". Więc jaka tu analogia?
Nawet przy zmianie nazwy jej nie ma. Chociażby dlatego, że uczniowie Pana Jezusa zaakceptowali jako swoją nazwę przezwisko jakie im nadali poganie, natomiast "sędzia" świadomie zmienił nazwę z Badaczy na świadkowie Jehowy aby tym sposobem odróżnić się od innych grup Badackich powstałych w wyniku rozłamów.
Czesiek

#28 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2009-03-25, godz. 13:04

Uważam, że rozumieją, że ŚJ są spadkobiercami ,,Badaczy ..." i utożsamiają się z tą historią. Nawet rozłamy nie spowodowały jakichś poważnych roszczeń z tego tytułu. Pozostali najliczniejszą grupą przejmując po Ch.T. Russell-u zrozumienie wielu nauk jak i nieruchomości. Posłużmy się poniższą analogią i wyciągnijmy wniosek


Jeżeli chodzi o przejęcie nieruchomości to masz rację. Ale jeżeli porównasz nauki to zobaczysz że różnice są i to znaczne i trudno ich tutaj utożsamiać z Ch.T. Russellem. W internecie znajdziesz dużo artykułów, które szczegółowo opisują rozłam jaki powstał po śmierci Russella i sposób w jaki odbywało się przejęcie majątku, prasy itp.

#29 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-26, godz. 09:44

No ja się ciut zdziwiłem, gdy ostatnio poczytałem sobie Russela. Pomijając jego fantazje, to wydał mi się człowiekiem o wiele bardziej pokornym i skromnym niż CK śJ. Wcale nie uważał badaczy za jedynych prawdziwych chrześcijan.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#30 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2009-03-26, godz. 11:49

No ja się ciut zdziwiłem, gdy ostatnio poczytałem sobie Russela. Pomijając jego fantazje, to wydał mi się człowiekiem o wiele bardziej pokornym i skromnym niż CK śJ. Wcale nie uważał badaczy za jedynych prawdziwych chrześcijan.

I większość nadal tak uważa. Oczywiście z pominięciem naszych "przyjaciół" sj. :rolleyes:

Użytkownik slawo edytował ten post 2009-03-26, godz. 11:50


#31 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-29, godz. 18:19

Szperaczu, to zarzut, nieznajomość historii ŚJ, czy "wiercenie w całym"? Nie kieruję tego do Ciebie bene, gdyż podejrzewam, że pytanie (uzasadnione) jest wynikiem braku doświadczenia. Zatem wyjaśniając niekonsekwencje między latami; 1879 a 1931, to posłużę się ,,Skorowidzem z lat 1980-2000, gdzie pod hasłem:

Więc niby dlaczego w "stopce redakcyjnej" ma się mieścić cała historia niewielkich zmian w nazwie? Zasadniczy charakter tego czasopisma został zachowany.
-- gambit

idąc tym tokiem rozumowania należy stwierdzić że Orange był pierwszym operatorem komórkowym w Polsce wszak zasadniczy charakter usługi został zachowany

#32 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-03-29, godz. 18:54

idąc tym tokiem rozumowania należy stwierdzić że Orange był pierwszym operatorem komórkowym w Polsce wszak zasadniczy charakter usługi został zachowany

Gramy w ping-ponga, za pomocą "gry słów"? Idąc tym tokiem rozumowania należy stwierdzić że, panna Nowak, która wyszła za mąż, za Kowalskiego i przejęła jego nazwisko, nie pozostało jej już nic z Nowaków. To już zupełnie inna osoba? Oddaje walkowerem. W taką grę nie gram. To było ostatnie moje odbicie w tym temacie. Pozostanę kibicem. :blink: Powodzenia.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#33 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-03-29, godz. 19:28

Gramy w ping-ponga, za pomocą "gry słów"? Idąc tym tokiem rozumowania należy stwierdzić że, panna Nowak, która wyszła za mąż, za Kowalskiego i przejęła jego nazwisko, nie pozostało jej już nic z Nowaków. To już zupełnie inna osoba? Oddaje walkowerem. W taką grę nie gram. To było ostatnie moje odbicie w tym temacie. Pozostanę kibicem. :blink: Powodzenia.
-- gambit


błąd serwisowy
pozdrawiam Andrzej

#34 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-07, godz. 07:34

Przyjrzałem się sprawie i teraz śmiem twierdzić, że choć William Miller wywołał lawinę, to jej punktem kulminacyjnym okazała się propaganda Russela. Zasługuje na miano ojca chrzestnego największego ruchu fałszywego proroka naszych czasów. Daremne są wysiłki czcicieli Russela, by przedstawić go w innym świetle niż organizację śJ. Uczciwy badacz historii tej sekty musi w końcu przyznać, że od samego początku nosiła ona znamię fałszywego proroka. Co prawda Rutherford wiele zmienił na gorsze, ale jeszcze za jego czasów siłą napędową błędu były teorie Russela.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#35 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-04-07, godz. 09:51

a mnie ciekawi, dlaczego gdy swiadkow pytam o nazwisko russel, to zwykle pojecia nie maja kto to

#36 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-07, godz. 10:44

a mnie ciekawi, dlaczego gdy swiadkow pytam o nazwisko russel, to zwykle pojecia nie maja kto to

Udają, bo się boją kolejnego pytania... Ja pamiętam jak kiedyś podczas głoszenia napadł na nas nawiedzony badacz i pluł się, że zdradziliśmy naukę Pastora i jego samego. O Biblii nie wspomniał :)

Użytkownik andreaZZ edytował ten post 2009-04-07, godz. 10:45


"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#37 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-04-15, godz. 18:28

Szperaczu, to zarzut, nieznajomość historii ŚJ, czy "wiercenie w całym"? Nie kieruję tego do Ciebie bene, gdyż podejrzewam, że pytanie (uzasadnione) jest wynikiem braku doświadczenia. Zatem wyjaśniając niekonsekwencje między latami; 1879 a 1931, to posłużę się ,,Skorowidzem z lat 1980-2000, gdzie pod hasłem:

Więc niby dlaczego w "stopce redakcyjnej" ma się mieścić cała historia niewielkich zmian w nazwie? Zasadniczy charakter tego czasopisma został zachowany.

Dla przykładu: Otwórzmy Biblię warszawską w miejscu listu do Rzymian. Na każdej stroni w górnej części paginy pisze:
LIST ŚW. PAWŁA DO RZYMIAN
Tymczasem w rozdz.16 wers.22, pisze:
,,Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem".

Wobec tego, rzekome sprzeczności, nie są sprzecznościami, ale tylko w wyniku znajomości kontekstu i jego stylu. Także gdy nie posiada się nastawienia, w którym za wszelką cenę szuka się zarzutu a nie zrozumienia. Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy.
-- gambit

A założycielem jakiej organizacji był C.T. Russel: WTS ŚJ czy może Badacze Pisma Świętego? A może Epifania? Więc Strażnice z lat 1879-1931 czyjego były wydania? ŚJ czy Badaczy?

#38 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-04-15, godz. 18:36

Odpowedź: Karol Russel założył Korporacje Watchtower i tworzył ,autonomiczne zbory Badaczy Pisma Świętego. Strazncie były wydawane przez kroporacje i zwierały artykuły Karola i jego współpracowników, czyli Badczy Pisma Świętego
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych