Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krew! Dlaczego tak cenna?


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#41 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-04-18, godz. 08:15

1. Kiedy będzie wersja poprawiona city
2. Przydałaby się ta sama wersja też w wordzie by sobie przerobić po swojemu bez zgrzytów ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#42 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-04-18, godz. 20:18

Jesteś pewny? Ja nigdy nie lubiłem.

I dlatego nie jestes juz SJ :P

Nie pisałem o tym, co lubię, ale co może być skuteczne. Może macie rację- nie upieram się. Ale czy takie pytania powtórkowe nie skłonią kogoś do przemyślenia treści?

Skuteczne to moze byc tylko pod jednym wzgledem - SJ skojarzy to ze straznica :P Takie pytania nie sklaniaja do przemyslem SJ oni sa nauczeni automatycznie wyszukiwac odpowiedzi na te pytania w tresci - bez myslenia.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#43 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-04-20, godz. 10:38

Witajcie,

dzięki za wiele uwag i poprawek. Większość już została naniesiona, a poprawioną wersję (PDF + WORD) wrzucę jeszcze dziś, najpóźniej jutro rano.

Dzięki uprzejmości użytkowników tego forum mam już zainstalowane WatchTowerLibrary 2008, a więc dostęp do wszystkich tekstów wydrukowanych od 1970 roku, więc teraz zaczynam weryfikację zamieszczonych cytatów i ew. poprawki istniejących tłumaczeń.

Czy macie może dostęp do materiałów (przede wszystkim skany) sprzed 1970 roku?

pozdrawiam
Paweł Mielewczyk.

#44 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-04-20, godz. 11:16

Czy macie może dostęp do materiałów (przede wszystkim skany) sprzed 1970 roku?

pozdrawiam
Paweł Mielewczyk.

Kontaktuj się z Piotrem Andryszczakiem Dołączona grafika http://piotrandryszczak.pl/
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#45 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-04-21, godz. 14:22

Witam Was gorąco,
już wrzuciłem na www.krew.koe.pl nowe wersje opracowań, w pdf i w doc.

1. Usunięto informacje o źródłach AJWRB - zgodnie z ustaleniami z Panem Boczkowskim broszura pozostaje anonimowa.
2. Usunięto pytania do akapitów w rozszerzeniu opracowania
3. Poprawiono błędy składniowe zauważone przez sk8terboya
4. Dodano zachęcenie do podjęcia polemiki zaproponowane przez Pana Sebastiana Andryszczaka.

Ok, dalsze sugestie mile widziane.

W chwili obecnej przeglądam zasoby skanów starych publikacji na stronie Pana Piotra Andryszczaka,
może uda się nam odnaleźć zamieszczone cytaty? Potwierdzi to ich wiarygodność, no i oczywiście porównanie cytatów z Watchtower Library i ew. korekta tłumaczeń.

Pozdrawiam

#46 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-04-25, godz. 17:57

Witam serdecznie,
wrzuciłem na serwer nową aktualizację broszury.

Wprowadziłem oznaczenia kolorystyczne cytowanych publikacji WTS.

zielony - zweryfikowany na podstawie Watchtower Library 2008, lub skanów publikacji ze strony Pana Piotra Andryszczaka

pomarańczowy - zweryfikowany na podstawie skanów, ale albo skany są po angielsku, albo brak jest skanu nagłówka czasopisma co może powodować podejrzenia Świadków Jehowy o autentyczności.

czerwony - niezweryfikowany

Jeżeli pan Piotr wyrazi zgodę, wrzucę na serwer PDF ze znalezionymi skanami cytatów. Cytaty po 1970-tym roku mamy do znalezienia w WTS Library.

Co do cytatów zaznaczonych na czerwono - jeżeli macie w swoich zbiorach, lub znacie link do zeskanowanych publikacji cytowanych w opracowaniu, dajcie znać na forum.

pozdrawiam Was gorąco.
Paweł Mielewczyk.

#47 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-04-27, godz. 10:01

Witajcie!
Ponieważ pan Piotr Andryszczak zgodził się na przedruk i publikację skanów, które posiada umieściłem na www.krew.koe.pl dokument z owymi skanami cytatów, które zostały użyte w broszurze.

BTW: powiedzcie jak to jest z korzystaniem z WTLibrary? Podczas instalacji odczytałem informację, że przeznaczona jest ona tylko dla Świadków Jehowy, natomiast aplikacja jest doskonałym zbiorem do potwierdzania autentyczności cytatów po 1970 roku, ale jak będą się zapatrywać świadkowie, jak odpalę im na laptopie WTLib? Czy nie odbiorą tego niewłaściwie, że posiadam ten program nie będąc Świadkiem?

pozdrawiam.

#48 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-27, godz. 10:05

Czy nie odbiorą tego niewłaściwie, że posiadam ten program nie będąc Świadkiem?

Jak coś im się nie będzie podobało to zapytaj czy Windowsa mają oryginalnego.
[db]

#49 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-04-27, godz. 10:10

A czmu ty masz to odpalać i noić ze soba - miej tylko info numer Straznicy, tytuł artykułu i strony oraz akapit - a oni sami ci poszukają i znajdą. Tak jest lepiej.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#50 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-04-27, godz. 10:35

A czmu ty masz to odpalać i noić ze soba - miej tylko info numer Straznicy, tytuł artykułu i strony oraz akapit - a oni sami ci poszukają i znajdą. Tak jest lepiej.....


Może i racja, gorzej ze Świadkami, którzy niedawno wstąpili do Organizacji i np. nie mają starszych książek, np. z tego co się orientuję do studium Biblii kiedyś używana była książka „Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” a teraz jest "Czego naprawdę uczy Biblia", więc mogą mieć problemy z dostępem do niej, albo np. do strażnic z 1989 roku. Ale tak sobie myślę, że w takim wypadku zawsze można doradzić, żeby zamówili sobie płytkę w zborze? Mają taką możliwość?

db: a wiesz, że kiedyś ze Świadkami z którymi studiowałem Biblię podczas luźnej rozmowy poruszaliśmy ten temat i z modlitwą na ustach doszli do wniosku, że jednak należy kupić oryginalny Windows :) - w sumie dobrze o nich to świadczy ;)

pzdr.

#51 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-27, godz. 12:50

Może i racja, gorzej ze Świadkami, którzy niedawno wstąpili do Organizacji i np. nie mają starszych książek, np. z tego co się orientuję do studium Biblii kiedyś używana była książka „Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” a teraz jest "Czego naprawdę uczy Biblia", więc mogą mieć problemy z dostępem do niej, albo np. do strażnic z 1989 roku. Ale tak sobie myślę, że w takim wypadku zawsze można doradzić, żeby zamówili sobie płytkę w zborze? Mają taką możliwość?

db: a wiesz, że kiedyś ze Świadkami z którymi studiowałem Biblię podczas luźnej rozmowy poruszaliśmy ten temat i z modlitwą na ustach doszli do wniosku, że jednak należy kupić oryginalny Windows :) - w sumie dobrze o nich to świadczy ;)

pzdr.


Pomiędzy była jeszcze książka "Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego."

Jak coś im się nie będzie podobało to zapytaj czy Windowsa mają oryginalnego.


Dokładnie!!!!

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#52 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-05-23, godz. 18:01

Witajcie,

na www.krew.koe.pl wrzucam opracowanie omawiające akapit po akapicie 13 rozdział książki "Czego naprawdę uczy Biblia". Może przydadzą Wam się informacje tam zawarte podczas studium ze Świadkami, również łatwiej nawiązać jest dialog omawiając ich literaturę będącą pokarmem na czas słuszny, niż wciskając odrazu "odstępcze" pisma :)

Oczywiście liczę na wszelkie komentarze i opinie
pozdrawiam.

#53 city

city

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2009-06-16, godz. 16:36

Witam serdecznie,

rozwinięcie medycznych aspektów dotyczących transfuzji krwi tym razem opublikowane na łamach brooklynu:

http://brooklyn.org....p?article_id=51
http://brooklyn.org....p?article_id=52
http://brooklyn.org....p?article_id=53
http://brooklyn.org....p?article_id=54

Jak zawsze zawarte informacje można rozpowszechniać ku radości Organizacji,
forumowiczów natomiast zapraszam do komentowania, uwag etc.

Użytkownik jb edytował ten post 2009-06-17, godz. 18:41
korekta odnośników


#54 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-06-17, godz. 12:14

Witam serdecznie,

rozwinięcie medycznych aspektów dotyczących transfuzji krwi tym razem opublikowane na łamach brooklynu:

http://www.brooklyn.... ... icle_id=51
http://www.brooklyn.... ... icle_id=52
http://www.brooklyn.... ... icle_id=53
http://www.brooklyn.... ... icle_id=54

Jak zawsze zawarte informacje można rozpowszechniać ku radości Organizacji,
forumowiczów natomiast zapraszam do komentowania, uwag etc.

Dlaczego naciskając na linka otrzymuję informację, że plik nie istnieje?
Czesiek

#55 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-17, godz. 12:18

Dlaczego naciskając na linka otrzymuję informację, że plik nie istnieje?

Wejdź na stronę główną Brooklynu i tam masz wszystkie 4 części w Nowościach.


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych