Skocz do zawartości


Zdjęcie

O sposobie i idei działania Grupy "Na Rozdrożu"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
No replies to this topic

#1 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2009-06-16, godz. 05:27

Kilka słów o sposobie i ideii działania Grupy "Na Rozdrożu"

Grupa wsparcia jest skierowana do byłych SJ i do osób będącymi SJ ale z różnych przyczyn nie mogącymi odejść z Organizacji.

Główną ideą i zamierzeniem Grupy jest to, aby pomóc osobom którzy odchodzą z Organizacji ( nierzadko po kilkunastu latach ) w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, pocieszeniu i wsparciu takiego człowieka na którego działa duży stres i ładunek emocji wynikający z podjętej decyzji.

Chcemy również aby ludzie będący statystycznie SJ, a są odrzuceni przez zbór z różnych przyczyn ( w opinii członków zboru są słabi duchowo ) znaleźli w naszej grupie silny fundament, usłyszeli dobre słowo, jednym słowem aby przez nikogo nie czuli się odrzuceni.

Przede wszystkim chcę zaznaczyć że Grupa nie jest powiązana z jakakolwiek religią lub kościołem.
Istotę działania można podzielić na dwie główne drogi:
- wsparcie pośrednie

- wsparcie bezpośrednie

Wsparcie pośrednie: jest to współpraca w Grupie w czasie spotkań gdzie będziemy omawiać swoje problemy, lęki lub inne negatywne emocje. Ale również dzielić się naszymi radościami i sukcesami w powrocie do społeczeństwa. Będziemy również dzielić się doświadczeniami „ jak Ja poradziłem sobie z danym problemem”.

Ponadto, jak widać wszyscy na tym forum mamy potrzebę rozmowy o wspólnym mianowniku- organizacji SJ. A spore grono osób chętnie wirtualne rozmowy zamieni na realne.
Są osoby w Trójmieście i okolicach, którzy mają chęć, realnie spotkać się z tymi, którzy są po takich samych lub podobnych przeżyciach.
Z doświadczenia wiem, ze Ci którzy zostali pozbawieni przyjaciół, znajomych, kolegów, bądź szukają potwierdzenia że ten krok odejścia z organizacji był właściwy, czuja się lepiej spotykając fizycznie z takimi samymi osobami jak oni sami.

Przekonanie się naocznie, ze nie jest się samotnym z takim problemem , powiedzenie sobie „dobrego” słowa, wspólne spędzenie czasu z cala pewnością podnosi na duchu. A jeśli przy tym zawiążą się nowe znajomości koleżeńskie (choć niekoniecznie), to cel spotkań będzie osiągnięty. Każdy ma wolny wybór, czy chce przyjść czy też nie. Nikt nie jest do niczego przymuszany, a grupę wsparcia należy traktować jako wartościowe spotkanie, gdzie każdy z osobna będzie mógł wnieść cos dobrego dla innych i przy okazji dla siebie.


Wsparcie bezpośrednie polegać będzie na konkretnych działaniach informacyjnych które obejmują istotne aspekty naszego życia i egzystencji.


Na zakończenie jeszcze jedna istotna informacja: Grupa nie jest grupą psychoterapeutyczną ponieważ nikt z nas nie ma kwalifikacji ani wykształcenia psychologicznego .

Tak więc jeśli ktoś będzie miał kłopoty związane z zaburzeniami emocjonalnymi lub innymi, będziemy kierować taką osobę do specjalisty ( jest do dyspozycji psycholog ) ale również taka osoba będzie mogła liczyć na nasze gorące wsparcie i zrozumienie.

Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych