Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm w zborze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
84 replies to this topic

#1 poruszony

poruszony

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 13:39

Witam,

Niedawno odkryłem, że osoba z mojej rodziny, która jest ŚJ, jest jednocześnie homoseksualistą. Znalazłem wiele dowodów, którymi mogę to udowodnić. Mężczyzna ten utrzymuje kontakty seksualne z innymi mężczyznami, więc nie jest to homoseksualizm pozostający wyłącznie w sferze "umysłowej".

Wiem, że ŚJ nie popierają homoseksualizmu, w związku z czym chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem. Zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym, ponieważ chcę uniknąć konfliktów z resztą rodziny.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-16, godz. 15:25

Wiem, że ŚJ nie popierają homoseksualizmu, w związku z czym chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem. Zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym, ponieważ chcę uniknąć konfliktów z resztą rodziny.

Jeżeli masz dowody, że kopulują ze sobą bez prezerwatyw to najlepiej zgłoś to w Światowej Radzie Homoseksualistów z siedzibą w Ciotkach Dolnych.
Ewentualnie zawsze istnieje możliwość odwołania w Urzędzie Homologacji spółki Romet, wydział "Montaż i naprawa pedałów".
Powodzenia.

Użytkownik Liberal edytował ten post 2009-06-16, godz. 15:50

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-06-16, godz. 15:29

Witam,

Niedawno odkryłem, że osoba z mojej rodziny, która jest ŚJ, jest jednocześnie homoseksualistą. Znalazłem wiele dowodów, którymi mogę to udowodnić. Mężczyzna ten utrzymuje kontakty seksualne z innymi mężczyznami, więc nie jest to homoseksualizm pozostający wyłącznie w sferze "umysłowej".

Wiem, że ŚJ nie popierają homoseksualizmu, w związku z czym chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem. Zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym, ponieważ chcę uniknąć konfliktów z resztą rodziny.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)


A po co chcesz to zgłaszać? Wszakże każdy ma prawo do ochrony swojego życia prywatnego oraz decydowania o swoim życiu osobistym (art. 47 Konstytucji RP).

#4 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-16, godz. 15:43

W tajemnicy powiem Ci, co działa na świadków homo: weź trzy myszy, koniecznie bez ogonów, ugotuj w lekko osolonej wodzie, dodaj szczyptę cynamonu i zmiksuj w blenderze. Wypij szklankę mikstury. Powinno zadziałać.
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#5 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-16, godz. 15:54

Niedawno odkryłem, że osoba z mojej rodziny, która jest ŚJ, jest jednocześnie homoseksualistą. Znalazłem wiele dowodów, którymi mogę to udowodnić. Mężczyzna ten utrzymuje kontakty seksualne z innymi mężczyznami, więc nie jest to homoseksualizm pozostający wyłącznie w sferze "umysłowej".

Wiem, że ŚJ nie popierają homoseksualizmu, w związku z czym chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem. Zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym, ponieważ chcę uniknąć konfliktów z resztą rodziny.

Najlepiej od razu napisz do Nadarzyna. Anonimy rozpatrują od ręki, zwłaszcza dotyczące intymnej sfery życia współwyznawców. ;)
Najrozsądniej zrobisz, jak zdobędziesz się na odwagę i osobiście porozmawiasz z osobą, której przypisujesz homoseksualizm. Głupio zrobisz, jak zaczniesz działać bez konfrontacji i rzucisz pomówienie na niewinną osobę. Może błędnie interpretujesz te rzekome dowody. Nie działaj pochopnie. Problem orientacji seksualnej jest delikatny, działając nierozważnie możesz kogoś poważnie pogrążyć.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#6 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2009-06-16, godz. 16:03

Jak wczoraj wspomniałem odwiedziłem to forum po blisko trzyletniej przerwie, trochę z ciekawości, jak sprawy się mają. I przyznam, że jestem lekko rozczarowany, chociaż nie miałem zbyt wysokich oczekiwań. Właśnie wykasowałem to czym jestem lekko rozczarowany, aby nie być oceniającym gdyż każdy w sumie żyje tak jak potrafi najlepiej.

Co ciebie, poruszony, inicjatorze tego tematu, to twój przypadek jednak ruszę, gdyż to co piszesz, jest niesmaczne.
Jakie są twoje intencje? Co chcesz osiągnąć i z jakich powodów?
Jak rozumiem, sam nie utożsamiając się z wierzeniami Świadków, chcesz złożyć anonimowy donos na członka własnej rodziny i przypuszczalnie zrujnować lub utrudnić mu życie. Sam przy tym pozostając w cieniu.
Myślę, że twoja postawa jest bardziej niemoralna niż postawa tego na kogo chcesz donieść i że poszanowanie cudzego życia i cudzej prywatności jest ci obce.

#7 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-16, godz. 16:09

Co ciebie, poruszony, inicjatorze tego tematu, to twój przypadek jednak ruszę, gdyż to co piszesz, jest niesmaczne.


Pewnie jest świeżo po aktywnym uczestnictwie w Paradzie Równości (rzecz jasna po tej drugiej stronie barykady), i wykrzykiwane tam hasła chciałby wprowadzić w czyn - "Precz z jehowickimi pedałami deprawującymi naszych porządnych katolickich pedałów". Żenada.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#8 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-06-16, godz. 16:21

poruszony, tu sami ludzie, którzy już dawno wybili sobie donosicielstwo z głowy. Tobie też to radzę
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#9 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2009-06-16, godz. 16:22

Zajmij się sobą i własnym życiem, a nie tym jak komuś zaszkodzić.
I zastanów się nad swoim tchórzostwem i brakiem zasad etycznych.
Jeszcze rozumiem, gdyby coś takiego powiedział Świadek, albo przedstawiciel jakiejś innej, wstecznej, zmanipulowanej i sfanatyzowanej grupy, sekty, Młodzieży Wszechpolskiej, ale ty?!

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 18:18

chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem

Napisz do Kasi.
[db]

#11 poruszony

poruszony

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 18:20

Z tego, co mi wiadomo, organizacja ŚJ, jak zresztą i inne wyznania, nie akceptuje homoseksualizmu i uważam, że przymykanie oka na takie zachowania to po prostu obłuda.

Ja osobiście nie lubię żyć w zakłamaniu; nie proszę o ocenę, ale chciałbym wiedzieć, jak wygląda taka procedura. Bardzo prosiłbym, aby ktoś kompetentny się wypowiedział :)

#12 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-06-16, godz. 18:32

Czuję się poruszona... <_<
Nie lubisz obłudy, więc tak mówiąc szczerze - prostak z ciebie i prymityw

#13 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-16, godz. 18:34

Ja osobiście nie lubię żyć w zakłamaniu; nie proszę o ocenę, ale chciałbym wiedzieć, jak wygląda taka procedura. Bardzo prosiłbym, aby ktoś kompetentny się wypowiedział


I dlatego nie chcesz tego zrobić pod własnym nazwiskiem? Sorry, nie przepadam za religią świadków, ale to obrzydliwe.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#14 poruszony

poruszony

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 18:38

I dlatego nie chcesz tego zrobić pod własnym nazwiskiem? Sorry, nie przepadam za religią świadków, ale to obrzydliwe.

Chcę to zrobić anonimowo, ponieważ nie chcę aby ŚJ później mnie nagabywali. Przykro mi, ale jesteście tak postrzegani przez społeczeństwo, a Wasza reakcja jeszcze to potwierdza.

#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 18:39

Jakie są twoje intencje? Co chcesz osiągnąć i z jakich powodów?


Jak to, jakie? Donosicielstwo to przecież ulubiona rozrywka sfrustrowanych ludzi: na sąsiada do urzędu skarbowego albo do prokuratury, na kogoś z pracy do przełożonego, na kogoś ze zboru - a w tym przypadku na krewnego - do starszych tegoż zboru /ironia/

PS. A tak w ogóle to myślę, że to podpucha i ktoś się nieźle bawi naszym kosztem ;)

#16 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-06-16, godz. 18:43

PS. A tak w ogóle to myślę, że to podpucha i ktoś się nieźle bawi naszym kosztem ;)



Ojoj dałam się złapać :(
Masz rację, to zbyt debilne, by mogło być prawdziwe.

Ave poruszycielu i prowokatorze

#17 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-16, godz. 18:57

Z tego, co mi wiadomo, organizacja ŚJ, jak zresztą i inne wyznania, nie akceptuje homoseksualizmu i uważam, że przymykanie oka na takie zachowania to po prostu obłuda.

Rozumiem, że najprawdopodniej ów Świadek dopuszczał się homoseksualnych wybryków z gejem-katolikiem. Czy planujesz także wysłanie odpowiedniego anonimowego paszkwila do biskupa?

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#18 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-06-16, godz. 19:18

Zanim odszedłem od ŚJ pracowałem w biurze obslugi Call center jednego z operatorów sieci komorkowej. Pracowała tam równiez pewna siostra z mojego zboru. Kiedy zaczęła przypuszczać że jestem gejem , postanowiła niezwłocznie działać. Jak? Po co rozmawiac ze współbratem skoro mozna zerknąć na moje konto abonenckie a w nim- gdzie dzwonię do kogo mam bezplatny numer, nawet do jakich stacji bazowych bylem w danym momencie zalogowany.

Potem zostałem wykluczony choć sam poszedłem do starszych i powiedziałem im dlaczego chcę odejśc (swoja droga było to bez sensu- prościej byloby napisac list o odłączeniu- o ile mniej intymnych pytań) , jednak wklad tej siostry w utrzymanie czystości zboru łamiąc prawo do mojej prywatności jest szcztem poświęcenia dla jedynej prawdziwej. Mam nadzieję że zostanie za to wynagrodzona otrzymaniem nadziei niebiańskiej... poniewaz wykazała sie chęcia dostrzegania wszystkiego, więc jak znalazl będzie w niebie baczyć na członków ziemskiej klasy :)

A więc "poruszony" jak widzisz sa jeszcze inni równie "poruszeni" potrzebą totalnej inwigilacji i szpiegostwa. Gratuluję

Ale jak juz musisz koniecznie donosic- to na sali zebrań sa takie skrzynki- na datki i od niedawna na donosy, któraś z nich to "donosy na pedałów" tylko nie pamiętam która to z kolei, jesli jest zaraz za datkami to znaczy że dany zbór akurat w tym czasie ma duzo tych spraw i te sa rozpatrywane priorytetowo. To moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Pod tą skrzynka są jeszcze inne- poddziały "Świadek ze świadkiem", "świadek ze światusem" i "niewyczajone" (jesli nie masz pelnych danych z braku czasu oczywiście- bo nie z braku gorliwości przecież)

Użytkownik nickolas81 edytował ten post 2009-06-16, godz. 19:21

by Nico

#19 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-16, godz. 19:22

Chcę to zrobić anonimowo, ponieważ nie chcę aby ŚJ później mnie nagabywali. Przykro mi, ale jesteście tak postrzegani przez społeczeństwo, a Wasza reakcja jeszcze to potwierdza.

Kto jest postrzegany? Swiadkowie?

Złoż donosa listownie anonimem i miej to z głowy, najlepiej maszynopis, to charater pisma sie nie rzuci w oczy. Masakra, jakie problemy - moze bedzie zabawnie?


P.S. Wiesz ze nie jestesmy SJ? W wiekszosci bynajmniej


P.S.2 wyglada to jak jakas prowokacyja.


P.S.3 Nagabywac Cie nie beda jesli SJ nie jestes. Poza Twoja rodzina, jesli ich wyrzucą z "organizacji", ale wtedy bedzie ciezko.

#20 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-06-16, godz. 19:30

P.S. Wiesz ze nie jestesmy SJ? W wiekszosci bynajmniej



O masz od miesięcy tak cos przeczuwałem jako nadzorca podrózujący że Ci moi bracia są jacyś tacy ... mało świadkowi na tym portalu. Faktycznie w adresie wpisalem niepotrzebnie .pl na końcu. Kurcze jak sie z tego teraz wygrzebać...
by Nico




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych