Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homoseksualizm w zborze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
84 replies to this topic

#21 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-06-16, godz. 20:30

Chcę to zrobić anonimowo, ponieważ nie chcę aby ŚJ później mnie nagabywali. Przykro mi, ale jesteście tak postrzegani przez społeczeństwo, a Wasza reakcja jeszcze to potwierdza.


Napiszę krótko: Jesteś śmierdzącym tchórzem. Nie masz jaj, ale za to wszy. :)

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#22 Ktosia

Ktosia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 169 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-16, godz. 20:44

Chcę to zrobić anonimowo, ponieważ nie chcę aby ŚJ później mnie nagabywali. Przykro mi, ale jesteście tak postrzegani przez społeczeństwo, a Wasza reakcja jeszcze to potwierdza.

Chyba raczej nie zapoznałeś się ani z regulaminem forum, ani z wypowiedziami na nim. Raczej niewielu tu świadków, wiecej eksów i ludzi różnej maści, którzy nigdy w prawdzie nie byli.
Ktosia

"Czasem trzeba umrzeć, by urodzić się na nowo.
Czasem trzeba wiele stracić, by wyjść z podniesioną głową.
Nawet przestać wierzyć, by docenić wiary siłę.
Gdy przeczytasz tysiąc książek, czy zrozumiesz jedną chwilę?"

#23 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-16, godz. 20:45

No ale bez przesady, dajcie mu spokoj. Patrzy na tych SJ i widzi w nich zaklamanie i chce to przekazac, robi co uwaza za sluszne, a jakie ma motywacje to juz jego sprawa.

#24 Ktosia

Ktosia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 169 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-16, godz. 20:46

Napiszę krótko: Jesteś śmierdzącym tchórzem. Nie masz jaj, ale za to wszy. :)

Andrea, może jednak bez wyzwisk?
Ktosia

"Czasem trzeba umrzeć, by urodzić się na nowo.
Czasem trzeba wiele stracić, by wyjść z podniesioną głową.
Nawet przestać wierzyć, by docenić wiary siłę.
Gdy przeczytasz tysiąc książek, czy zrozumiesz jedną chwilę?"

#25 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-16, godz. 21:11

Chyba raczej nie zapoznałeś się ani z regulaminem forum, ani z wypowiedziami na nim. Raczej niewielu tu świadków, wiecej eksów i ludzi różnej maści, którzy nigdy w prawdzie nie byli.


"W prawdzie" to ja dopiero teraz jestem :P
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 23:17

Z tego, co mi wiadomo, organizacja ŚJ, jak zresztą i inne wyznania, nie akceptuje homoseksualizmu i uważam, że przymykanie oka na takie zachowania to po prostu obłuda.

I aby zdemaskować tą obłudę jesteś gotów u.j.e.b.a.ć życie komuś, kogo znasz osobiście? Koleś, jesteś skończonym ch...

Użytkownik jb edytował ten post 2009-06-17, godz. 00:50

[db]

#27 trydian

trydian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 45 Postów

Napisano 2009-06-16, godz. 23:55

no raczej :) donosicielstwo to jedna z najgorsznych cech tej organizacji.
jak ci jego homoseksualizm przeszkadza... to poczytaj o tym, że drzazgę u sąsiada pod płotem widzieli, a belki w oku swoim nie.

#28 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-17, godz. 07:58

no raczej :) donosicielstwo to jedna z najgorsznych cech tej organizacji.

To prawda. ;) Kiedyś się pocałowałem z jedną siostrą, podszedł później do mnie pewien brat, i się mnie zapytał, czy mam zamiar z nią wziąć ślub... :blink: Odpowiedziałem, że NIE... Wtedy powiedział, że zgłosi to starszym, ale że mnie lubi, to mam sobie wybrać starszego, z którym mam mieć rozmowę...

Jeżeli świadkowie wpieprzają się w takie drobne sprawy, to nie dziwcie się, że tym bardziej zgłoszą coś "grubszego". ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#29 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-17, godz. 08:05

To prawda. ;) Kiedyś się pocałowałem z jedną siostrą, podszedł później do mnie pewien brat, i się mnie zapytał, czy mam zamiar z nią wziąć ślub... :blink: Odpowiedziałem, że NIE... Wtedy powiedział, że zgłosi to starszym, ale że mnie lubi, to mam sobie wybrać starszego, z którym mam mieć rozmowę...

Jeżeli świadkowie wpieprzają się w takie drobne sprawy, to nie dziwcie się, że tym bardziej zgłoszą coś "grubszego". ;)



NIE MA MOWY :D!?

Za przytulenie tez komitet?

#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-17, godz. 08:29

Jeżeli świadkowie wpieprzają się w takie drobne sprawy, to nie dziwcie się, że tym bardziej zgłoszą coś "grubszego". ;)

Świadkom to ja się nie dziwię - lata prania mózgu. Ale tu mamy kolesia spoza "organizacji". Mentalność ubeckiej mendy po prostu. Brak słów.
[db]

#31 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2009-06-17, godz. 08:47

Witam,

Niedawno odkryłem, że osoba z mojej rodziny, która jest ŚJ, jest jednocześnie homoseksualistą. Znalazłem wiele dowodów, którymi mogę to udowodnić. Mężczyzna ten utrzymuje kontakty seksualne z innymi mężczyznami, więc nie jest to homoseksualizm pozostający wyłącznie w sferze "umysłowej".

Wiem, że ŚJ nie popierają homoseksualizmu, w związku z czym chciałbym wiedzieć, jak i gdzie mogę zgłosić to, czego się dowiedziałem. Zależy mi na tym, aby pozostać anonimowym, ponieważ chcę uniknąć konfliktów z resztą rodziny.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)


Słuchaj Poruszony, z jakiej czasoprzestrzeni jesteś co ? Widzę że pomyliła Ci się III RP z III Rzeszą. Jak na razie w PL homoseksualizm nie jest zabroniony.
Pytasz gdzie to zgłosić? A zgłoś to na Policję później do ABW, złóż donos do Urzedu Skarbowego ( tam to chyba dostaniesz etat starszego inspektora donosicielstwa ), a na koniec napisz petycję i zbierz podpisy lokatorów.

Facet jesteś skończoną mendą społeczną. Zastanawia mnie jeszcze jakie ty masz dowody i jak je zdobyłeś. Bo jeśli złamałes prawo to chyba trzeba by to gdzieś zgłosić...........
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#32 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-17, godz. 09:43

to na sali zebrań sa takie skrzynki- na datki i od niedawna na donosy

Od dawna służą te skrzyneczki do celów donosicielskich. A fakty często nie pokrywają się z odkrytą przez donosiciela rzeczywistością, część anonimów od razu powinna wylądować w koszu. Niewykluczone, że swego czasu taki donos ktoś "życzliwy" wystawił w stosunku do mojej osoby. A prawda nijak miała się do faktycznego stanu, ...bo ja nie chodziłam na dyskoteki.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#33 trydian

trydian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 45 Postów

Napisano 2009-06-17, godz. 09:56

ciekawe, czy poruszony się jeszcze w tym temacie odezwie

#34 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-17, godz. 10:39

ciekawe, czy poruszony się jeszcze w tym temacie odezwie


Nie, bo jest trollem ;)

Kiedyś ktoś ze ŚJ zrobił mi zdjęcie, jak wchodziłam do jakiejś knajpy, gdy miałam 16 lat ;) i zgłosił starszym, że daję złe świadectwo o organizacji :PPPPPP
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#35 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-17, godz. 11:33

Kiedyś ktoś ze ŚJ zrobił mi zdjęcie, jak wchodziłam do jakiejś knajpy, gdy miałam 16 lat ;) i zgłosił starszym, że daję złe świadectwo o organizacji :PPPPPP

A Ty jedynie weszłaś na kilka sekund po papierosy i zaraz afera ;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#36 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-06-17, godz. 11:36

ktoś "życzliwy" wystawił w stosunku do mojej osoby. A prawda nijak miała się do faktycznego stanu, ...bo ja nie chodziłam na dyskoteki.

a na mnie parenaście lat temu doniósł braciom mój pseudozainteresowany, że uprawiałam z nim seks. A zrobił tak dlatego, bo odrzuciłam jego końskie zaloty....bracia uwierzyli jemu . Bo był bardzo "gorliwy" w studiowaniu biblii. :lol: chciał żeby studium sie odbywało nawet codziennie. Takie rzeczy bardzo poruszaja Braci w zborze. Zainteresowany prawie jest Bogiem w takim okresie.
szybko się wycofał z tego co nagadał....ale moja trauma, że wierzy się człowiekowi z ulicy bardziej niz bratu i w zasadzie w bardzo prosty sposób można komuś zszargać opinię jak się chce, pozostała.

Użytkownik novanna edytował ten post 2009-06-17, godz. 11:37


#37 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-17, godz. 11:45

A Ty jedynie weszłaś na kilka sekund po papierosy i zaraz afera ;)


;)
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#38 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-17, godz. 11:51

ale moja trauma, że wierzy się człowiekowi z ulicy bardziej niz bratu i w zasadzie w bardzo prosty sposób można komuś zszargać opinię jak się chce, pozostała.

Bo to nie chodzi o to, żeby wyjaśnić sprawę, tylko żeby "Organizacja była czysta i święta". Jak ktoś coś mówi przeciwko Organizacji, to trzeba wyciąć przyczynę - w tym wypadku Ciebie :)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#39 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-17, godz. 11:55

a poruszony to wręcz narzędzie w ręku Boga , którym się posługuje aby oczyścić przenajświętszą :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#40 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2009-06-17, godz. 11:58

Raz mi starsi podczas komitetu powiedzieli - mojego komitetu, że nawet gdyby któś dwadzieścia lat temu popełnił wykroczenie, choćby ze swoją przyszłą żoną, to w momencie gdyby sprawa wyszła na jaw, to nawet po dwudziestu latach mieliby komitet. No co prawda może nie zostaliby wykluczeni - gdyby okazali skruchę. Jednak przy braku skruchy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych