Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Rozmowy w toku"-z udziałem ŚJ?


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-03-29, godz. 12:25

http://rozmowywtoku....582,1,news.html

Przypadkiem przez futrynę sąsiedniego pokoju mignęła mi zapowiedż dzisiejszego odcinka "Rozmów w toku" i coś chyba na ich temat będzie?

#2 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2005-03-31, godz. 22:29

:)

#3 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-04-01, godz. 06:12

Ciekawe są wypowiedzi na forum dyskusyjnym, np. ta z 2005-03-29 21:57 ~Kamil.

Szczegóły, http://rozmowywtoku....1,archiwum.html

#4 PASTOR

PASTOR

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano 2005-04-13, godz. 23:26

Jako nie Świadek Jehowy powiem jedno, całkiem obiektywnie: program był TENDENCYJNY, jak większość programów pt. "Rozmowy w toku", od kiedy pani Drzyzga została dotknięta macierzyństwem. Nie kazdej kobiecie ciąża dobrze służy, po tej pani to widać najlepiej, wystarczy obejrzeć kilka programów po kolei: flaki, flaki i olej. Ciekawe kiedy zacznie zapraszać do programu tzw. "psie i kocie mamy" oraz panie dokarmiające gołebie przed blokami?! Ten program wypalił się juz dawno i pani Ewa razem z nim. Przykre to, ale cóz....tania sensacja sprzedaje się najlepiej.

#5 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2005-04-14, godz. 08:44

Zgadzam się z Pastorem. Mam podobne zdanie nt. tego programu. Oglądałam go z zaciekawieniem od chwili powstania i byłam pod wrażeniem. Od ponad roku tematy zaczęły się powtarzać, zrobiło się nudno i nieciekawie. Fachowcy zapraszani do studia w celu komentowania, podsumowywania wypowiedzi osób biorących udział często są stronniczy. Np. w programie o tzw. UFO w roli komentatorów wystąpili entuzjaści tego zjawiska, a moim zdaniem powinien zostać zaproszony również psychiatra.
Jeśli chodzi o wspomniany program, nie wystąpili w nim czynni ŚJ, a jedynie ex, więc jak mogła wyglądać rozmowa? Owszem, wypowiedzi dziewczyny, która była w organizacji 11 lat, były ciekawe, wyrażane bez emocji, przemyślane. Zabrakło jednak kogoś, kto miałby inne zdanie, a wtedy widz mógłby sam wyrobić sobie pogląd na poruszany temat. O ile pamiętam, w „Rozmowach w toku” brali kiedyś udział świadkowie Jehowy. To wtedy na stronie internetowej tego programu powstało forum, które chyba istnieje do dzisiaj, a poruszane są tam wyłącznie sprawy dot. ŚJ.

#6 Zygus

Zygus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów

Napisano 2005-04-25, godz. 19:52

Moze dlatego nie zaproszono zadnych aktywnych śJ poniewaz program zmieniłby sie w kłótnie? <_<

#7 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 07:52

Pani Drzyzga jest katoliczką a 99% Świadków Jehowy to ludzie,którzy kiedyś byli katolikami.Pani Ewa niezapraszając tych osób do programu kierowała się z pewnością wyczuciem sytuacji i nie uznała za zgodne z Biblią zaproszenia odstepców (od Kościoła katolickiego) do wspólnej dyskusji.Decyzja ta podyktowna była z pewnością troską o zdrowie duchowe swoich braci i sióstr w wierze.To nie byłoby dla nich budujące towarzystwo,a Bóg brzydzi się odstępcami (Strażnica ?),więc chyba rozumiecie decyzję pani Drzyzgi?Jeżeli natomiast któryś z tych odstępczych braci chciałby wrócić do Kościoła (zboru) to droga jest przez kancelarię lokalnej parafi i tamtejszych księży,biskupów (braci starszych w wierze).


PS.Dla kogo jak dla kogo ale żeby dla świadka Jehowy zaskoczeniem było surowe traktownie odstępców to chyba jakieś zaniedbanie w edukacji(mam na myśli oczywiście tą tzw. "teokratyczną" edukację).

(Post skierowany nie do konkretnych uczestników forum ale do ogólnej refleksji)

#8 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-04-26, godz. 08:21

Pani Ewa niezapraszając tych osób do programu kierowała się z pewnością wyczuciem sytuacji(...)


Skąd wiesz, że nie zapraszała? To, że tam nie było aktualnych ŚJ nie znaczy, że nie zapraszała.

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 08:57

Surja:

PS.Dla kogo jak dla kogo ale żeby dla świadka Jehowy zaskoczeniem było surowe traktownie odstępców to chyba jakieś zaniedbanie w edukacji?

Wiesz kiedy jeszcze głosiłem od domu do domu, nauki Strażnicy często myślałem na ten temat i nie dawało mi spokoju, dlaczego ja mam traktować ludzi i organizacje odłączające się od ŚJ jako odstępstwo i kategorycznie zerwać z nimi wszelkie kontakty. Podczas kiedy ja sam byłem odstępcą dla moich sąsiadów (głównie katolików), bo sam byłem kiedyś katolikiem jak oni. A mimo to miałem spodziewać się od nich posłuchu, pod karą śmierci w Armagedonie. Nie umiałem zrozumieć tej zasady.

Pozdrawiam.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 14:02

Pani Ewa niezapraszając tych osób do programu kierowała się z pewnością wyczuciem sytuacji(...)


Skąd wiesz, że nie zapraszała?
pzdr

To raczej forma ironii,hipotetycznej odpowiedzi wyrażającej pewne analogiczne cechy do mentalności przeciętnego świadka Jehowy.Gdybyśmy chcieli doszukiwać się faktycznej sensowności mojego postu to i poprawność poniższego rozumowania niekoniecznie jest zgodna z prawdą.

To, że tam nie było aktualnych ŚJ nie znaczy, że nie zapraszała.


Skąd wiesz,że tam nie było aktualnych ŚJ?To,że nie zabierali głosu nie oznacza,że ich tam nie było.

Pozdrawiam

PS.Oczywiście to nie żadna złośliwość pod Twoim adresem.Swoją drogą to na 99% pani Drzyzga takowe zaproszenie wystosowała a na 100% miała wolę zaproszenia tych ludzi,pytanie tylko kto miał większe obawy co do takiej konfrontacji?Kto wiecej ewentualnie by stracił?Gdyby Świadkowie Jehowy naprawdę mieli argumenty to z pewnoscią nie unikaliby korzystania z narzędzi (myśle tu o mediach),które w zdecydowanie skuteczniejszy sposób (niz chodzenie od domu do domu,przynajmnie w naszych czasach) dają możliwość dotarcia do ewentualnego zainteresowanego z jakimś duchowym przesłaniem,itp.

#11 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 14:25

Surja:

PS.Dla kogo jak dla kogo ale żeby dla świadka Jehowy zaskoczeniem było surowe traktownie odstępców to chyba jakieś zaniedbanie w edukacji?

Wiesz kiedy jeszcze głosiłem od domu do domu, nauki Strażnicy często myślałem na ten temat i nie dawało mi spokoju, dlaczego ja mam traktować ludzi i organizacje odłączające się od ŚJ jako odstępstwo i kategorycznie zerwać z nimi wszelkie kontakty. Podczas kiedy ja sam byłem odstępcą dla moich sąsiadów (głównie katolików), bo sam byłem kiedyś katolikiem jak oni. A mimo to miałem spodziewać się od nich posłuchu, pod karą śmierci w Armagedonie. Nie umiałem zrozumieć tej zasady.

Pozdrawiam.

Ja niestety Olo też tego nie rozumiem,także nie jesteś sam.

Pozdrawiam

#12 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 14:25

Surja:

PS.Dla kogo jak dla kogo ale żeby dla świadka Jehowy zaskoczeniem było surowe traktownie odstępców to chyba jakieś zaniedbanie w edukacji?

Wiesz kiedy jeszcze głosiłem od domu do domu, nauki Strażnicy często myślałem na ten temat i nie dawało mi spokoju, dlaczego ja mam traktować ludzi i organizacje odłączające się od ŚJ jako odstępstwo i kategorycznie zerwać z nimi wszelkie kontakty. Podczas kiedy ja sam byłem odstępcą dla moich sąsiadów (głównie katolików), bo sam byłem kiedyś katolikiem jak oni. A mimo to miałem spodziewać się od nich posłuchu, pod karą śmierci w Armagedonie. Nie umiałem zrozumieć tej zasady.

Pozdrawiam.

Ja niestety Olo też tego nie rozumiem,także nie jesteś sam.

Pozdrawiam

#13 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-26, godz. 15:26

Nieprawdą jest, że autorzy "Rozmów w toku" nie chcą zapraszać aktualnych ŚJ. Niedawno Iszbin nawiązał kontakt z redaktorem naczelnym tego programu i okazao się, że ten człowiek już od ponad 3 lat bezskutecznie próbuje zrobić obiektywny program na temat Organizacji i zawsze napotyka na opór Nadarzyna.

Nawet jeśli jakiś ŚJ wstepnie zgodzi się na udział w programie, to po rozmowie ze starszymi zboru albo konsultacją z Nadarzynem, natychmiast wycofuje swój udział.
Przy okazji pan redaktor zwrócł się do nas z aopelem i prośbą, że w dalszym ciągu jest zainteresowany zrobieniem takiego programu i oczekuje na zgłoszenia od ŚJ.

Może co niektórzy uczestnicy tego Forum [tak zażarcie broniący nauk WTS] zechcą spróbować swoich sił w telewizji? Jako przeciwagę dla poglądów Organizacji zaproponowałem swój udział oraz kilku byłych wieloletnich ŚJ. Może uda się na m obiektywnie i bez pyskówek przedstawić "za" i przeciw" bycia ŚJ?

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-07-20, godz. 11:37

Mam dobrą wiadomość dla osób, które wspomnianego programu jeszcze nie oglądały: odcinek Moje dziecko zmieniło wiarę [link] zostanie dzisiaj powtórzony (17:50, TVN).
.jb

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-21, godz. 11:42

Oto komentarz osoby będącej śJ, po obejrzeniu "Rozmowy w toku"


Jestem Światkiem Jechowy

DROGA PANI EWO UWAŻAM ŻE TELEWIZJA TVN ZACHWUJE SIE BARDZO NIE ODPOWIEDZIALNIE. DLACZEGO? PONIEWAŻ NIE POTRAFI USZANOWAĆ SŁOWA NIE. WIEM ŻE TELEWIZJA DZWONIŁA DO NASZEGO BIURA ODDZIAŁU W NADARZYNIE W CELU POPROSZENIA O WYSTĄPIENIE W PANI PROGRAMIE LECZ BIURO NIE WYRAZIŁO ZGODY. WIĘC DLACZEGO ZAPROSILI PAŃSTWO OSOBY KTÓRE NIE SĄ ŚWIATKAMI JEHOWY OD PEWNEGO CZASU. JEST TO BARDZO PRZYKRE JAKIE BŁĘDNE OPINIE ONI WYDZJĄ O NASZEJ ORGANIOZACJI.
MOI RODZICE NIE SĄ ŚWIATKAMI JEHOWY I WCALE MNIE NIE ROBIĄ MI WYRZUTÓW SUMIENIA Z TEGO ŻE JA JESTEM ŚWIATKIEM JEHOWY. NAPRAWDĘ ZAPEWNIAM PANIĄ O TYM ŻE NIC ZE SŁÓW TYCH LUDZI KTÓRZY WYSTĄPILI W PANI PROGRAMIE NIE JEST PRAWDĄ.



~16 LETNIA SYLWIA, 2005-04-14 13:05

http://rozmowywtoku....19,0,forum.html


Więc jak widać, sami śJ zdają sobie sprawę, że byli zapraszani przedstawiciele Nadarzyna.

Serdecznie pozdrawiam :P

Ps. Mam pytanie. Czy któraś z tych osób, które wystąpiły w programie są znane na tym forum?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-21, godz. 12:00

Chyba nikogo od nas tam nie było. Ale ten grubasek był w dechę :D . Inna sprawa, że napsuł trochę krwi odstępcom - potwierdza to stereotyp pieniacza, osoby niezrównoważonej emocjonalnie i wiecznie plującej jadem. Troche woda na młyn dla SJ, który paradoksalnie mogli skorzystać na tym programie. Humory im mogła popsuc jedynie ta była SJ, która przepraszała swoją mamę. Lepiej gdyby ktoś z Nadzarzyna tam wystąpił, ale trudno, stało się :(

Ps. Nie ma co, Sylwia też wydała fajne śwaiTectwo :D . I jej 16 lat jest tylko częściowym usprawiedliwieniem.

Ps.2 Wcześniej nie widziałem tego programu, więc dopiero teraz o nim piszę.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 15:37

Inna sprawa, że napsuł trochę krwi odstępcom - potwierdza to stereotyp pieniacza, osoby niezrównoważonej emocjonalnie i wiecznie plującej jadem.


Wypisz, wymaluj... eee, po nickach nie będę. I tak wszyscy wiedzą, kto ;-)

#18 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 15:53

nie rozumiem wypowiedzi tej 16 latki...jak mozna mieć żal do organizatorów o to że przyjęli do programu osoby które zgodziły się na wystapienie w nim...i bronić tych którzy się nie pojawili bo sami odmówili...paranoja!

#19 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 16:37

to jest proste:
o SJ nie moga (wedlug nich) wypowiadac sie osoby nie bedace nigdy SJ - bo przeciez jakie oni maja o nich pojecie. No ale osoby kiedys bedace SJ takze nie moga sie o nich wypowiadac - bo tez nie wiesza co i jak a to ze tam byli i odeszli swiadczy ze nie rozumieli tego etc.
Wniosek: o SJ moga wypowiadac sie wylacznie ludzie bedacy aktualnie w Organizacji

ale z drugiej strony:
Kazdy SJ moze krytykowac nauki chocby KK, ludzi tej wiary etc nawet jesli nigdy nie byl nigdy jednym z nich. Jesli jednak kiedys byl i zmienil wiare to takze ma pelne prawo mowic o KK jako 'znawca' no bo przeciez tam 'byl'.

W swietle tego kazdy SJ oburza sie, gdy ludzie traktuja powaznie osoby krytukajce WTS jako byli czlonkowie organizacji, sami zas (tak jak w tym przypadku) odmawiaja takiej publicznej konfrontacji (moze dlatego ze nietrudno jest sprawic ze ich argumentacja legnie w gruzach)

#20 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 16:39

wow to się nazywa chyba filozofia:D tylko krótkodystansowa...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych