Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Rozmowy w toku"-z udziałem ŚJ?


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 16:43

moja czy ich ? bo nie wiem czy musze bronic swojego zdania czy tez cieszyc sie ze ktos je popiera :P

#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 18:11

moja czy ich ? bo nie wiem czy musze bronic swojego zdania czy tez cieszyc sie ze ktos je popiera



cieszyć

Chyba nikogo od nas tam nie było. Ale ten grubasek był w dechę  . Inna sprawa, że napsuł trochę krwi odstępcom - potwierdza to stereotyp pieniacza, osoby niezrównoważonej emocjonalnie i wiecznie plującej jadem. Troche woda na młyn dla SJ, który paradoksalnie mogli skorzystać na tym programie. Humory im mogła popsuc jedynie ta była SJ, która przepraszała swoją mamę. Lepiej gdyby ktoś z Nadzarzyna tam wystąpił, ale trudno, stało się      Ps. Nie ma co, Sylwia też wydała fajne śwaiTectwo  . I jej 16 lat jest tylko częściowym usprawiedliwieniem.    Ps.2 Wcześniej nie widziałem tego programu, więc dopiero teraz o nim piszę.



:)

#23 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-07-21, godz. 19:30

Wnioski nasuwają się same: i po "Rozomowach w toku", i po poście pana Michała. Wychodzi na to, że o SJ można mówić dobrze albo wcale. Bo każde inne postępowanie zostanie wzięte za nagonkę na biednych, zaszczutych sług Bożych ;) . No, a najlepiej gdyby oni sami o sobie mówili i to bez żadnych dyskutantów w studio. Wtedy wszyscy mogliby poznać "prawdę" o jedynej, prawdziwej religii (czyt. sekcie) :) .

Ponoć tylko o umarłych mówi się dobrze albo wcale. Jaka piękna analogia :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#24 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-07-21, godz. 19:40

Bo my to wszyscy tak najezdzamy na tych biednych i poboznych ludzi ktorzy tylko niosa nam slowa prawdy prosto od swojego kanalu lacznosc z Bogiem i chca dla nas dobrze, a my jestesmy tacy zli dla nich :(

Szkoda tylko ze to mowienie zle o kims nie dziala w dwie strony :)

#25 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-10-02, godz. 08:17

Mamy kolejną odsłonę tego programu... Pani odpowiedzialna za stronę reżyserską "Rozmów w toku" zadzwoniła najpierw do Iszbina, potem do mnie, z propozycją nakręcenia nowego odcinka między innymi na temat Świadków Jehowy. Program miałby być o "sektach". Mnie osobiście słowo sekta do ŚJ nie odpowiada, ale taka ma być konwencja.
Mam w związku z tym pytanie-prośbę do osób czytających nasze Forum:
Czy ktoś z Was zechciałby obok mnie wystąpić w tym programie? Mamy zostawioną wolną rękę odnośnie tego co zechcemy powiedzieć, wszystko wcześniej przed nagraniem zostanie ustalone z p.Dzyzgą i dopiero po ustaleniu tematów jakie zechcemy poruszyć nastąpi nagranie.

Jakby co, to prosze się ze mną kontaktowac na PM, GG lub cokolwiek innego...

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#26 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-10-02, godz. 09:14

Gratuluje Ci odwagi i determinacji.Obawiam sie tylko aby to nie bylo tak niskich lotow jak poprzednie na ten temat.Jesli juz sie odwazysz i bedzie po nagraniu daj nam znac o terminie emisji.Osobiscie jak Cie czytam to jestes zrownowazony i nie dasz sie wkrecic w spory a poruszysz tematy naprawde bardzo istotne dla sprawy a nie takie tam blabla.Powodzenia :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#27 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 10:13

Cześć Liberal
Uważam, że ogromną i rzetelną wiedzę w sprawie ŚJ (również w nie odpowiadającym Ci kontekscie Sekty) ma jednak Paweł Królak z Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji piszący i prowadzący tzw. Forum wymiany informacji. Uważam, że wy dwaj stanowilibyście kopalnię rzetelnej wiedzy o WTS bardzo potrzebnej społeczeństwu. Ten program to wyjątkowa szansa przekazu prawdy o WTS i nie powinna zostać zmarnowana.

Gorąco pozdrawiam
Bellastar

P.S.
Wstrząsające świadectwo prawdy o WTS niewątpliwie przekazałaby BASZKA

#28 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-10-02, godz. 13:56

Ma to być odrębny temat od wszelkich poprzednich. Ma być zróżnicowany doktrynalnie. Nie za bardzo mi sie uśmiecha siedzieć w jednym rzędzie z byłymi krisznowcami i satanistami, no ale... zobaczymy
Może faktycznie jest to okazja do dalszej współpracy z mediami.
Narazie pomysł wydaje mi się dobry. Czekam na propozycje współpracy z Waszej strony.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#29 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 16:29

Tak subiektywnie wtrącę coś na temat "Rozmów w toku".

Nie wiem jak Wy, ale kiedy zdarzy mi się obejrzeć "Rozmowy", to odnoszę wrażenie, że nie bardzo jest to program od merytorycznej dyskusji. To jest po prostu show, który ma, hm, bawić widza, a nie odpowiadać na trudne pytania... I chyba stad wynika problem 'niskich lotów', o których wspominal Kloo.

Jak się zastanowić, to konwencją niepokojąco zbliża się do programu typu 'Jerry Springer'... (nie mówię oczywiście o realizacji, która w "Rozmowach" jest jeszcze na całe szczęście o niebo kulturalniejsza).

Pz
Leszek

#30 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 16:57

I chyba stad wynika problem 'niskich lotów', o których wspominal Kloo.

No wybacz Matuzalem, a jak wyobrażasz sobie program wysokich lotów na temat Świadków Jehowy ?
Rzeknij i uzasadnij.

#31 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 17:25

A może zaprosicie kogoś z Nadarzyna? Zrobi sie jeszcze ciekawszy program - jak będą 2 strony medalu.
destination: ..::SALSERO::..

#32 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 18:19

No wybacz Matuzalem, a jak wyobrażasz sobie program wysokich lotów na temat Świadków Jehowy?


Co mialem na mysli, to to że taka konwencja programu w ogóle nie sprzyja "wysokim lotom". Prowadzący prowokuje nie zawsze spójnymi z tematem pytaniami i to na dodatek co chwila inną osobę i całość staje się agresywna, widowiskowa, ale rzadko kiedy konstruktywna.

Po pierwsze nie można stworzyć merytorycznie dobrej dyskusji, jeśli nie sprecyzuje się, nie zawęzi odpowiednio tematu. Jak się rzuci taki temat jak "Świadkowie Jehowy", "Sataniści", "Sekty", to może to fajnie brzmi, ale "wysokim lotom" nigdy nie będzie sprzyjać, bo temat jest tak szeroki, że każdy może chlapnąć co mu ślina na język przyniesie, i i tak będzie to "na temat". Przecież temat religii w ogóle jest tak głęboki, że na wybrane, wąskie aspekty można długo dyskutować, a co dopiero na kilka i to bardziej złożonych.

A program 'wysokich lotów' jak najbardziej mogę sobie wyobrazić (nie rozumiem, czemu nie?), obawiam się tylko, że pod względem komercyjnym to on nie koniecznie byłby 'wysokich lotów'. Po prostu mało kogo interesują takie kwestie dogłębnie.

#33 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 19:09

A program 'wysokich lotów' jak najbardziej mogę sobie wyobrazić (nie rozumiem, czemu nie?), obawiam się tylko, że pod względem komercyjnym to on nie koniecznie byłby 'wysokich lotów'. Po prostu mało kogo interesują takie kwestie dogłębnie.



A gdzie Ty chciałbyś się doszukać głębi , a jeśli takowa jest to proszę wskaż mi taką to właśnie.
A może ona (ta głębia) zagnieżdziła się w umysłach przeuroczego i dobrotliwego Ciałeczka Kierowniczusiego, zawsze skorego do dawania zawsze słusznych wskazówek na każdy czas?
Czy zgodziłbyś się na jakis rodzaj analizy, może kontemplacji jaśnie zbawczych rewelacji wydalanych regularnie zawsze w słusznym czasie?
Jestem do twojej dyspozycji.

#34 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 21:18

Kpisz?

Czy masz jakiś inny problem o którym nie wiem? Czasami ten problem nazywa się "ślepa nienawiść i uprzedzenie". Bo zdajesz się mówić: "być śJ to być debilem". Jeśli tak, to wybacz, ale nie czuję się jakoś szczególnie zachęcony do rozmowy.

Matuzalem

#35 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 21:55

Matuzalem

Kpisz?
Czy masz jakiś inny problem o którym nie wiem? Czasami ten problem nazywa się "ślepa nienawiść i uprzedzenie". Bo zdajesz się mówić: "być śJ to być debilem". Jeśli tak, to wybacz, ale nie czuję się jakoś szczególnie zachęcony do rozmowy.
Matuzalem


Problem mój, to chyba i... twój, skoro tu przychodzisz. Nazywać go chyba nie trzeba, a gdyby były wątpliwości to jeśli powiem, że mamy wspólny (nie tylko mój i twój) problem z " najlepszą organizacją na świecie, jako jedyną cieszącą się błogosławieństwem Jehowy" to znajdziemy nić porozumienia?

Śmiem twierdzić, że ślepota umysłowa mnie nie dotknęła, co pozwala mi nazwać po imieniu bezczelne zakusy przewielebnych kacyków z WTS, wobec ludzi chwilowo zagubionych, często naiwnych, których dzielni głosiciele skrzętnie "wyłuskują" na swoje ofiary.

Bo zdajesz się mówić: "być śJ to być debilem".

NIe ja to powiedziałem.

P.S. Czasem mówię może zbyt ostro co mi leży na wątrobie. Wolę jednak nie kłamać i mówić szczerze. Nigdy się również nie waham nazwać durnia... durniem.
Pozdrawiam

#36 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-03, godz. 09:24

Bellastar, szczerość a kpiny nie mają ze sobą wiele wspólnego. Postawa w której pokazujesz, że rozmowa na temat wierzeń, poglądów, życia jakiejś konkretnej grupy może być tylko pusta i płytka, jest przykładem... zwykłej arogancji. Zdarzało mi się rozmawiać z ateistami, mormonami, adwentystami, katolikami i mnóstwem innych osób z których poglądami w wielu miejscach zupełnie się nie zgadzałem, ale nigdy nie przyszło mi na myśl, żeby bezczelnie kogoś skwitować, że wszystko co reprezentuje jego religia czy system wartości jest płytkie i nie warte dyskusji. Twój wybór.

#37 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-10-03, godz. 14:55

Kochani i co teraz?

Kto nas będzie reprezentował w telewizji?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#38 predestynacja

predestynacja

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2005-10-03, godz. 15:31

Już dawno nie miałam przyjemności przeczytać tak prostego i rewelacyjnego psota .
Niestety mało jest Takich ludzi jak Matuzalem.
Matuzalem-oby wszystkie Twoje posty były tak proste i czytelne .

Pozdrawiam Matuzalema

#39 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-03, godz. 16:32

szczerość a kpiny nie mają ze sobą wiele wspólnego


Szanowny Matuzalemie kpić jest rzeczą ludzką. NIe kpić z czegoś co o kpinę się prosi i to z powodów np. doktrynalnych jest zakłamywaniem rzeczywistości.
Kabareciarzy to Ty chyba nie lubisz.
A to oni właśnie dodawali sił narodowi w latach rządów najwspanialszej partii politycznej na świecie.

Pozdrawiam

#40 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-10-03, godz. 16:41

Artur:

Kochani i co teraz?
Kto nas będzie reprezentował w telewizji?


A pytek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych