Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice w interpretacji Pisma Świętego


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 12:42

Chagos, nie dziw sie reakcji [db]. Pytanie o tłumaczy PNŚ (tzw. biblii świadków Jehowy) wywołuje furię u każdego jehowity.

Sugerując Chagosowi pośrednio że jestem jehowitą, świadomie łżesz w żywe oczy. Jesteś kłamcą, kjt.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-26, godz. 12:48

[db]

#22 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 12:50

Chagos, nie dziw sie reakcji [db](...) jehowity.


tak, wkręcaj go dalej


------------------------

db wlasnie sie wypwowiedzial w tej kwestii. jakies wielkie nieporozumienie ten watek i wszyscy zle odczytuja intencje :o

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-26, godz. 12:52

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#23 Chagos

Chagos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 12:55

oswiecony napisał:
Reasumując - spieprzaj z takimi tekstami na forum onetu, g...iarzu.
... spieprzaj trollować gdzie indziej.


Czy to są Twoje argumenty przemawiające za podjęciem dyskusji ?
Zresztą każdy argumentuje jak potrafi.

Jeśli nie potrafisz opanować emocji to może się pomódl

Zalecam trochę kultury osobistej

Pozdrawiam

Chagos

#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:03

To nie pierwszy taki wybryk kjt (chociaż pierwszy na tym forum). On ma jakąś manię na punkcie śJ do tego stopnia, że sens wypowiedzi anty-śJ potrafi przekręcić o 180 stopni tylko po to, żeby adwersarza wyzwać od jehowitów. Jakieś kompleksy albo metoda autokreacji. Szkoda czasu na wnikanie.

Czy to są Twoje argumenty przemawiające za podjęciem dyskusji ?

Pozwól, że ci coś wyjaśnię. Dyskusja wygląda tak:

1. Osoba A stawia tezę i popiera ją jakimiś argumentami.
2. Reszta osób zajmuje stanowisko popierające tezę, przeciwne tezie lub pośrednie.
3. Następuje wymiana argumentów.
4. Wymiana argumentów trwa aż: a) wszystkim się znudzi, B) wszyscy dojdą do konsensusu, c) wystąpi sytuacja opisana prawem Godwina.

W tym wątku nie padła jak dotąd żadna teza. Postawiłeś tylko kilka banalnych pytań z zakresu podstawowej wiedzy o strukturze śJ i pomimo otrzymania merytorycznej i konstruktywnej (ze wskazaniem dalszych materiałów) odpowiedzi, od kilku postów jedyne co potrafisz to napieprzanie wkoło jakimś nastoletnim emo-adpersonem (cytuję: "Widzę że Ty również nie masz w tej kwestii wiele do powiedzenia poza mądrzeniem się i krytykowaniem innych", "Jak do tej pory nie potrafiłeś na żadne pytanie odpowiedzieć konstruktywnie").

Chcesz dyskusji, to zapraszam. Instrukcja powyżej.

Chcesz trollować - spadaj.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-26, godz. 13:05

[db]

#25 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 13:13

Sugerując Chagosowi pośrednio że jestem jehowitą, świadomie łżesz w żywe oczy. Jesteś kłamcą, kjt.

To czego sie tak miotasz? Facet jest nowy, i ma prawo się zapytać.
A cyrk z "tłumaczeniem" PNS jest sam w sobie wart tego, by go przypominac co drugi dzień.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#26 Chagos

Chagos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:19

Te regułki dotyczące prawideł rządzących dyskusją to mogłeś sobie darować - to jest właśnie trollowanie

Dyskusje wywołuje się również stawiając pytania, a nie tylko tezy jak sugerujesz

ale jak chcesz to postawię taką:

z wypowiedzi na tym forum wnioskuję że Świadkowie Jehowy nie potrafią (sam tak napisałeś "oświecony") wskazać ludzi odpowiedzialnych za tłumaczenie Biblii a wierzą im bezgranicznie - gdzie tu logika ?

Chciałbym aby wypowiedział się jakiś Świadek, a jeśli Ty "oświecony" nim jesteś to słucham ...

#27 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:19

To czego sie tak miotasz?

Mam alergię na trolli.

Facet jest nowy, i ma prawo się zapytać.

Ale jego reakcja na otrzymane odpowiedzi świadczy, że nie o dowiedzenie się czegokolwiek mu chodzi, tylko o narobienie dymu.
[db]

#28 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 13:19

To nie pierwszy taki wybryk kjt (chociaż pierwszy na tym forum). On ma jakąś manię na punkcie śJ do tego stopnia, że sens wypowiedzi anty-śJ potrafi przekręcić o 180 stopni tylko po to, żeby adwersarza wyzwać od jehowitów. Jakieś kompleksy albo metoda autokreacji. Szkoda czasu na wnikanie.

Takie metody, jak twoje, noszą okreslenia argumentum ad personam i w gruncie rzeczy świadczą o bezradności. Popatrz na swoje posty - albo personalnie, albo a la pan prezydent (spieprzaj....)
Może bys wrzucił na luz, panie samochodzik.....:)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#29 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:23

Te regułki dotyczące prawideł rządzących dyskusją to mogłeś sobie darować - to jest właśnie trollowanie

Nie. To jest praca u podstaw.

Dyskusje wywołuje się również stawiając pytania, a nie tylko tezy jak sugerujesz

Tylko jeśli za pytaniami kryje się teza. Parę postów wyżej otwartym tekstem zapytałem Cię, czy się kryje i jaka. Na co Ty potrafiłeś tylko zabulgotać jak czajnik wrzątku.

ale jak chcesz to postawię taką:

z wypowiedzi na tym forum wnioskuję że Świadkowie Jehowy nie potrafią (sam tak napisałeś "oświecony") wskazać ludzi odpowiedzialnych za tłumaczenie Biblii a wierzą im bezgranicznie (...)

Chciałbym aby wypowiedział się jakiś Świadek, a jeśli Ty "oświecony" nim jesteś to słucham ...

Jestem byłym śJ. Z tak postawioną tezą się zgadzam.

I co, potrzebny był ten bulgot?
[db]

#30 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 13:23



Ale jego reakcja na otrzymane odpowiedzi świadczy, że nie o dowiedzenie się czegokolwiek mu chodzi, tylko o narobienie dymu.


Jak sądzisz, [db], ile ludzi czyta to forum? Traktuj swoje pisanie tutaj nie jako odpowiedź jednej osobie, ale raczej jako wypowiedź do NN czytelników. Zobacz, ile tematów zawartych stronach tego forum znajdziesz w googlownicy - ludzie czytają, i szukają, więc albo napisz, albo wklej link do odpowiedzi. Bo ten konkretny człowiek może trolluje, ale kilku innych też chciałoby sie dowiedzieć czegoś. A ty ich zrażasz po prostu.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#31 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:29

Takie metody, jak twoje, noszą okreslenia argumentum ad personam

Ad personam to była Twoja próba podważenia tego co napisałem za pomocą pośredniego kłamstwa (sugestii, że jestem śJ). Nie dość, że erystyka to jeszcze plugawa. I nie po raz pierwszy zastosowana, o czym doskonale wiesz.

Zobacz, ile tematów zawartych stronach tego forum znajdziesz w googlownicy - ludzie czytają, i szukają, więc albo napisz, albo wklej link do odpowiedzi.

Koleś pytał, co to jest CK. Dałem linka do konkretnego hasła w Wikipedii i zasugerowałem dwa inne serwisy szerzej traktujące o tematach związanych z problematyką śJ.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-26, godz. 13:33

[db]

#32 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 13:57

Ad personam to była Twoja próba podważenia tego co napisałem za pomocą pośredniego kłamstwa (sugestii, że jestem śJ). Nie dość, że erystyka to jeszcze plugawa. I nie po raz pierwszy zastosowana, o czym doskonale wiesz.

Wiesz, mam dla ciebie propozycję - jak nie chcesz, żeby twoje posty były traktowane jako pochodzące od jehowity, po prostu czytaj to, co napisałes zanim naciśniesz "dodaj odpowiedź". Bo z jednej strony nie jestes juz SJ, ale z drugiej - czym skorupka za młodu nasiąknie.....:)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#33 Chagos

Chagos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 14:04

oświecony napisał : ...Ale jego reakcja na otrzymane odpowiedzi świadczy, że nie o dowiedzenie się czegokolwiek mu chodzi, tylko o narobienie dymu.

Nie chodzi mi o żaden "dym" tylko o to co twierdzą na ten temat Świadkowie Jehowy
Gdzie ich znajdę jak nie na takim forum jak to - na Wikipedii do której mnie uporczywie odsyłasz ?

I nie trolluje tylko grzecznie pytam na forum o odpowiedniej tematyce

Jak na razie to otrzymałem odpowiedź (i to mało satysfakcjonującą) od byłego SJ

Dalej czekam ...

#34 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 14:23

Nie chodzi mi o żaden "dym" tylko o to co twierdzą na ten temat Świadkowie Jehowy
Gdzie ich znajdę jak nie na takim forum jak to - na Wikipedii do której mnie uporczywie odsyłasz ?

Po pierwsze: Pytanie po odpowiedź na które odesłałem Cię do Wikipedii nie dotyczyło twierdzeń ani wierzeń śJ, tylko szczegółów ich struktury organizacyjnej. Nie rozumiem skąd przekonanie, że Wikipedia miałaby w tej kwestii być mniej wiarygodna niż w innych sprawach. Jako były śJ nie mam zastrzeżeń do merytorycznej strony zalinkowanego przeze mnie artykułu. Twoja alergiczna reakcja jest po prostu irracjonalna.

Po drugie: Jeżeli interesuje Cię "co twierdzą na ten temat świadkowie Jehowy" to wyczytasz to bez problemu w ich publikacjach albo kiedy ich samych o to zapytasz. Nie musisz szukać kontaktów z północnokoreańskimi opozycjonistami, żeby dowiedzieć się, co twierdzi towarzysz Kim Dzong Ill - wyczytasz to w oficjalnej partyjnej gazecie.

Jak na razie to otrzymałem odpowiedź (i to mało satysfakcjonującą) od byłego SJ

Niedawno na tym forum padło pytanie, jakie są szanse spotkania tutaj "prawomyślnego" świadka Jehowy. Chyba nawet Ty je zadałeś. Odpowiedź powinna Ci dać do myślenia.

Wiesz, mam dla ciebie propozycję - jak nie chcesz, żeby twoje posty były traktowane jako pochodzące od jehowity, po prostu czytaj to, co napisałes zanim naciśniesz "dodaj odpowiedź".

Jak widać, to za mało. Jeszcze Ty musiałbyś je czytać ze zrozumieniem i w całości.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-26, godz. 14:24

[db]

#35 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 14:27

Popatrz tutaj:
http://www.piotrandr...zak.pl/PNS.html


Jeszcze Ty musiałbyś je czytać ze zrozumieniem i w całości.

Nie zwalaj na innych winy za to, że masz kłopoty z formułowaniem mysli.
I wrzuć na luz, panie samochodzik.:)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#36 Chagos

Chagos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 14:33

Dziękuję kjt

o takie coś mi chodziło - chętnie poczytam

#37 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 14:54

Nie zwalaj na innych winy za to, że masz kłopoty z formułowaniem mysli.

Nie zwalaj na innych winy za to, że z prostego tekstu nie potrafisz wyczytać czy jest pro- czy anty-WTS. Dla większości pozostałych uczestników tego forum przez ostatnie cztery lata nie było to wyzwanie przekraczające ich możliwości intelektualne.

PLONK i EOT z mojej strony.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-11-26, godz. 14:55

[db]

#38 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 15:33

o takie coś mi chodziło - chętnie poczytam


A tutaj masz inną ciekawostkę:
http://www.piotrandr...l/piramida.html
Pamiętaj, że dla Russella Wielka Piramida była "kamiennym świadkiem", "Biblią w kamieniu". Do tej pory ruchy wywodzące swój rodowód od niego uważają piramide w Gizeh za "boską".

Nie zwalaj na innych winy za to, że z prostego tekstu nie potrafisz wyczytać czy jest pro- czy anty-WTS. Dla większości pozostałych uczestników tego forum przez ostatnie cztery lata nie było to wyzwanie przekraczające ich możliwości intelektualne.

Panie samochodzik, tym sie różnimy, że ja psią kupę z daleka zobaczyłem i obszedłem wkoło. Ty w nią wlazłeś, a teraz jeszcze nos zadzierasz do góry. Pokory, zakręcony człowieku, bo ciagle jeszcze zalatuje.:)
EOT
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#39 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-26, godz. 16:12

Panie samochodzik, tym sie różnimy, że ja psią kupę z daleka zobaczyłem i obszedłem wkoło. Ty w nią wlazłeś, a teraz jeszcze nos zadzierasz do góry. Pokory, zakręcony człowieku, bo ciagle jeszcze zalatuje.

Takie zdanie mógł napisać albo zupełny ignorant, albo osoba pełna nienawiści Smutne.

I gdzie jest moderacja? teraz bardzo by się przydała. Przecież to są ewidentne zagrywki ad persona.

#40 Chagos

Chagos

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2009-11-27, godz. 13:17

Przejdźmy zatem do meritum

Czemu słowo "bóg" w odniesieniu do Jezusa (J 1:1) pisane jest małą literą w przekładzie Nowego Świata
podczas gdy w oryginale jest tam duża litera ?

Pokazuję dokładnie o co mi chodzi:

αρχη ην ο λογοϲ
και ο λογοϲ ην
προϲ τον θν και
θϲ ην ο λογοϲ ου - tu jako pierwsza jest ta duża litera o którą chodzi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych