Skocz do zawartości


Zdjęcie

trójca a zdrowy rozsądek II


  • Please log in to reply
317 replies to this topic

#181 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 11:34

[name='mirek' date='2010-04-22, godz. 20:40' timestamp='1271934630' post='132347']
Właśnie, że Bóg ma Ducha co nawet tutaj nam świetnie przytoczyłeś. Wszystkie wersety, które przedstawiłeś mówią wyraźnie, że Bóg ma ducha, a nie, że Ojciec! Duch ten jest odrębny zarówno od Ojca jak i od syna


Jeśli jest jak mówisz, to co też tu Jezus bredzi:
Joh 15:26 "A gdy przyjdzie on pocieszyciel [wiemy że to Duch święty] , którego ja wam poślę od Ojca, Duch prawdy, który od Ojca przychodzi, on o mnie świadczyć będzie"


A co z moimi pytaniami? Doczekam się odpowiedzi?


Proponuje najpierw rozwiązać powyższy problem. Jak się tu porozumiemy, pójdziemy dalej, jeśli nie, nigdzie z Tobą się nie wybieram.

pozdrawiam

#182 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 11:40

Jeśli jest jak mówisz, to co też tu Jezus bredzi:

Tutaj również nie ma napisane, iż jest to jego (Ojca) Duch, Duch bowiem jest Boga ale wysyłany przez Ojca i Syna. A tak na marginesie werset, który przytoczyłeś jest kolejnym dowodem na to, iż Duch Święty jest osobą, bowiem został nazwany pocieszycielem, które to wyrażenie odnosi się w biblii tylko do osób. :P


Proponuje najpierw rozwiązać powyższy problem. Jak się tu porozumiemy, pójdziemy dalej, jeśli nie, nigdzie z Tobą się nie wybieram.

No właśnie najpierw musisz wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy naturą, istotą a osobą, bo na razie uczyniłeś ze zwierząt twoją definicją osoby. :D

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-22, godz. 11:43

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#183 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 12:18

[ name='mirek' date='2010-04-22, godz. 21:10' timestamp='1271936450' post='132350']
Tutaj również nie ma napisane, iż jest to jego (Ojca) Duch, Duch bowiem jest Boga ale wysyłany przez Ojca i Syna.


Poczekaj chwilę, niech sobie wezmę kalkulator.
To mówisz że mamy Ojca, Syna a potem jakiegoś Boga, który ma ducha, tego Ducha świetego.
O rany, wychodzi mi czterech Bogów!!!

No a tak na marginesie, to ten Jezus w którego Ty wierzysz to on nie znał Pism?
Nie wiedział on nic o tym, że słowa tych miejsc Biblii które cytowałem to nie wypowiadał Ojciec tylko ten drugi Bóg co ma ducha, tego Ducha świętego?
I zamiast nam powiedzieć wprost o tym wszystkim to mu sie pomyliło i powiedział „od Ojca”, a miał na mysli tego czwartego faceta?
No a dalej idąc to powiadasz Mirek, że ten czwarty facet to osoba która ma Ducha osobę czy może taka sobie mówiąca nie-osoba? Coś w rodzaju mówiącego nie-ducha?

Powtarzam:
Owocnych rozmyslań życzę i

pozdrawiam

#184 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 13:11

Tak naprawdę to mamy tam do czynienia rzeczywiście z 4 bytami:

1 istotą Boga
3 osobami, które składają się na tę istotę

Jak na to teraz w ten sposób spojrzysz, to może lepiej będzie ci to zrozumieć.

To naprawdę nie jest trudne!!!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#185 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 21:11

Tak naprawdę to mamy tam do czynienia rzeczywiście z 4 bytami:

1 istotą Boga
3 osobami, które składają się na tę istotę

Jak na to teraz w ten sposób spojrzysz, to może lepiej będzie ci to zrozumieć.

To naprawdę nie jest trudne!!!


Brawo Mirek!!!

No to właśnie powowałeś do życia nowy twór filozoficzno-religijny zwany CZWÓRCA!

Bowiem nie zaprzeczysz chyba, że Bóg to istota myśląca, czująca itd czyli że jest osobą jak tego wcześniej dowodziłeś.

Są na tym forum ludzie z którymi się napewno doskonale porozumiesz, lecz ja się w tę podróż z Tobą nie zabieram.

Przyjemnego fantazjowania życzę i

pozdrawiam

#186 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-22, godz. 22:18

No to właśnie powowałeś do życia nowy twór filozoficzno-religijny zwany CZWÓRCA!

Bowiem nie zaprzeczysz chyba, że Bóg to istota myśląca, czująca itd czyli że jest osobą jak tego wcześniej dowodziłeś.

Są na tym forum ludzie z którymi się napewno doskonale porozumiesz, lecz ja się w tę podróż z Tobą nie zabieram.

Przyjemnego fantazjowania życzę i

Ja wiedziałem, że ty tego nie zrozumesz. Wyjaśnię dla ciebie bliżej:

Dołączona grafika

Na rysunku widzimy cztery elementy:

1 proton
1 neutron
1 elektron krążący dookoła nich
oraz
1 atom (składający się z protonu, elektronu i neutronu)

Jest tak dlatego bowiem mamy tutaj do czynienia z jednością złożoną (coś ma w sobie jeszcze coś, w tym przypadku trzy cząstki elementarne)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#187 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 00:01

Ja wiedziałem, że ty tego nie zrozumesz. Wyjaśnię dla ciebie bliżej:

Dołączona grafika

Na rysunku widzimy cztery elementy:

1 proton
1 neutron
1 elektron krążący dookoła nich
oraz
1 atom (składający się z protonu, elektronu i neutronu)

Jest tak dlatego bowiem mamy tutaj do czynienia z jednością złożoną (coś ma w sobie jeszcze coś, w tym przypadku trzy cząstki elementarne)


Rzeczywiście jest to dla mnie zbyt trudne do zrozumienia, no ale uczę się od Ciebie i wiem już teraz, że ten czwarty Bóg jest nie posiadający woli (bez-wolny), bezuczuciowy i głupi.
Takie są charakterystyki "istoty" w odróżnieniu od osoby, która posiada wolę, uczucia i inteligencję, chyba się nie mylę.
Istota to taki byt który tych cech nie posiada, nieprawdaż?

pozdrawiam

#188 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 06:41

Rzeczywiście jest to dla mnie zbyt trudne do zrozumienia, no ale uczę się od Ciebie i wiem już teraz, że ten czwarty Bóg jest nie posiadający woli (bez-wolny), bezuczuciowy i głupi.

Uważałbym na Twoim miejscu ze słowami. Zapominasz bowiem, iż w skład istoty Boga wchodzą trzy odrębne, ale współpracujące ze sobą osoby. Każda z nich posiada inteligencję, wolną wolę oraz uczucia. Jednak działają razem tworząc istotę Boga, tak jak te trzy cząsteczki elementarne tworzą atom.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#189 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 10:13

Uważałbym na Twoim miejscu ze słowami. Zapominasz bowiem, iż w skład istoty Boga wchodzą trzy odrębne, ale współpracujące ze sobą osoby. Każda z nich posiada inteligencję, wolną wolę oraz uczucia. Jednak działają razem tworząc istotę Boga, tak jak te trzy cząsteczki elementarne tworzą atom.


Uważam i biorę za nie pełną odpowiedzialność.
A co z Tobą?
Twoja definicja brzmi: "Istota (byt), mówiąc najprościej, jest tym co istnieje; zaś osoba to istota, która myśli, czuje i posiada wolę (mówimy o świadomości swojego istnienia)."
Jaka jest różnica pomiędzy osobą i istotą według tej definicji?
Czyż nie taka, że istota nie posiada uczuć, rozumu i jest bez-wolna?
Czy zatem to nie Ty sam mówisz (ja tylko powtarzam za definicją Twego autorstwa) że ten czwarty Bóg, to istota czyli byt bezuczuciowy, bezwolny, głupi?

Może sam powinieneś w końcu wziąć na siebie odpowiedzialność za herezje które tu propagujesz?

pozdrawiam

#190 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 16:29

Ile razy mam ci mowić, iż w skład istoty Boskiej wchodzą trzy osoby? Nie ma istoty Boskiej bez osób tak jak nie ma atomy bez cząstki elementarnej.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#191 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-04-23, godz. 19:16

Wejdźmy na wyższy poziom modelu "trójcy" dla 'mirka'.

1 atom (składający się z protonu, elektronu i neutronu)
Jest tak dlatego bowiem mamy tutaj do czynienia z jednością złożoną

Tu masz model pierwiastka 1. Lit o liczbie atomowej 3, który zaspokoi kolejne Twe oczekiwania "dowodowe" w sprawie Trójcy.

Pierwiastek 1/bóg 1 = 3 atomy/3 osoby.

Tylko czy jest zgodnie z tematem wątku, o 'zdrowym rozsądku'? Według mnie - nie. Ale dla niektórych - tak.

Może to nowy bożek trynitarny medycyny? Nawet w polskim 3 literowy/osobowy Lit.

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, znana również jako psychoza mania­kalno-depresyjna) (...) W fazie manii pacjentów rozsadza energia, są radośni, rubaszni i gadatliwi. Potrzebują nie­wiele snu. W rozmowie przeskakują z tematu na temat. Żywią przekonanie o swoich niezwy­kłych zdolnościach i ukrytych dotychczas talentach, mają nierzeczywiste wizje (...). U większości pacjentów z chorobą dwubiegunową stosuje się kurację dwoma lub większą liczbą leków. Najczęściej jest to lit w połączeniu z (...)
Leki

Lit

Węglan litu jest najstarszym stabilizatorem nastroju i nadal jest uważany za najskuteczniejszy środek w stosowaniu długoterminowym (...) Niestety, nie działa u wszystkich pacjentów.

Mirku, nie bierz mej sugestii w ramce na poważnie. Zrewanżuj się mi czymś , aby było weselej. :D :unsure: Zaczynam traktować, jako siupy B)

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-04-23, godz. 19:47

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#192 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-23, godz. 21:45

Ile razy mam ci mowić, iż w skład istoty Boskiej wchodzą trzy osoby? Nie ma istoty Boskiej bez osób tak jak nie ma atomy bez cząstki elementarnej.



Przedruk mojej wypowiedzi z innego forum:

Cytat:
„każda osoba jest istotą
nie każda istota jest osobą”

To co się w czym zawiera?
Istota w osobie, czy osoba w istocie.
Jeśli każda osoba jest istotą to logicznym jest że istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby. Bo co stanowi o osobie bożej jeśli nie istota boża którą ta osoba musi posiadać?
Żadna osoba boża nie jest przecież taką dlatego że należy do jakiegoś klubu czy jakiejś formacji zewnętrznej, któraby miała moc nadania przypadkowej osobie statusu boskości, lecz dlatego że jest z natury boska, tzn że zawiera wewnetrznie takie cechy które o boskości decydują.
Ilustracja którą przedstawiasz [klasyczny obrazek trójkąta w kółeczku] jak i Twoje argumenty wskazują na coś dokładnie odwrotnego.
Wynika z nich niedwuznacznie, że Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch święty są osobami boskimi z racji przynależności do zewnętrznej, bezosobowej, bezuczuciowej i bezrozumnej „organizacji” zwanej „Bóg” która, jak wynika z definicji istoty jest nieosobowym bytem, taką szarą masą o bliżej niesprecyzowanej konsystencji i co ważniejsze zupełnie niezidentyfikowanym pochodzeniu.

Jak więc to było na początku?

Czy to rozumna osoba tworzyła wszystkie byty w tym nierozumne istoty, czy może nierozumna masa żyjąca (a skąd żyjąca skoro dowodzisz że każdy rodzaj życia jast pochodną ducha) pozbawiona inteligencji, byt zwany istotą, dał początek osobie Boga?
Czy aby napewno jest możliwym aby samoistne, odwieczne, wszechmocne i inteligentne byty zawierały się w bezrozumnej, bezwolnej i bezuczuciowej masie, która miałaby moc nadania (albo nie nadania) tym osobom statusu Boga?
A jak by tego dokonała nie posiadając woli?

Wszystko to sprowadza się do jedynie słusznego wniosku a mianowicie, że Trójca NIE JEST PRAWDĄ!
pozdrawiam

Użytkownik ryszard wieczorek edytował ten post 2010-04-23, godz. 22:01


#193 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-24, godz. 07:47

ryszardzie bardzo ciekawie

pozdrawiam
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#194 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 10:29

To co się w czym zawiera?
Istota w osobie, czy osoba w istocie.

W jednej istocie Boga są trzy osoby boskie!


Jeśli każda osoba jest istotą to logicznym jest że istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby. Bo co stanowi o osobie bożej jeśli nie istota boża którą ta osoba musi posiadać?

Nie, dlatego, iż każda osoba jest istotą, ale nie każda istota jest osobą. A więc nieprawdą jest, że istota zawiera się w jednej osobie. Wyobraź sobie, iż jesteś jedyną osobą we wszechświecie. Aby twoja istota przetrwała potrzebujesz jeszcze kobietę, która urodzi ci dziecko. A więc potrzebne są przynajmniej trzy osoby, aby istniała istota ludzka. Mam nadzieję, iż teraz rozumiesz o co tutaj chodzi.


Jak więc to było na początku?

Czy to rozumna osoba tworzyła wszystkie byty w tym nierozumne istoty, czy może nierozumna masa żyjąca (a skąd żyjąca skoro dowodzisz że każdy rodzaj życia jast pochodną ducha) pozbawiona inteligencji, byt zwany istotą, dał początek osobie Boga?
Czy aby napewno jest możliwym aby samoistne, odwieczne, wszechmocne i inteligentne byty zawierały się w bezrozumnej, bezwolnej i bezuczuciowej masie, która miałaby moc nadania (albo nie nadania) tym osobom statusu Boga?
A jak by tego dokonała nie posiadając woli?

Zadam ci zagadkę!

1. Czy skoro Bóg stworzył wszystko, to czy znaczy to, iż stworzył też głupotę?

2. Kim jest głupota w tym wersecie?

Pro 9:13 bw Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna.

3. W księdze Przysłów czytamy, iż Bóg stworzył mądrość (Prz 8:22).

Prz 8:22 bw (22) Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna.

Czy skoro ją stworzył, to oznacza to, iż przed jej stworzeniem Bóg nie posiadał mądrości a więc był bezrozumny, bezwolny i bezuczuciowy (innymi słowy głupi)?

4. Skoro Bóg jest mądry więc musiał już od początku posiadać mądrość. Dlatego najbardziej logiczne uznaje się poniższe tłumaczenie tego wersetu:

Prz 8:22 bg (22) Pan mię miał przy początku drogi swej, przed sprawami swemi, przed wszystkiemi czasy.

Zresztą ten temat jest tez poruszany tutaj:

http://watchtower.or...c/2914-prz-822/
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#195 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 11:44

W jednej istocie Boga są trzy osoby boskie!

Nie, dlatego, iż każda osoba jest istotą, ale nie każda istota jest osobą. A więc nieprawdą jest, że istota zawiera się w jednej osobie. Wyobraź sobie, iż jesteś jedyną osobą we wszechświecie. Aby twoja istota przetrwała potrzebujesz jeszcze kobietę, która urodzi ci dziecko. A więc potrzebne są przynajmniej trzy osoby, aby istniała istota ludzka. Mam nadzieję, iż teraz rozumiesz o co tutaj chodzi.


Kolego, powtarzasz wkółko jedno i to samo a powinieneś przedstawić kontrargumenty jeśli niezgadzasz się z argumentacją swego dyskutanta.

Kontrargument to jest dowód nieprawdziwości poprzedniego argumentu.

Przedstaw wię kontrargument, jeśli masz.

Widzę nawet że pojąłeś taką próbę wmawiając mi jakobym ja twierdził że "że istota zawiera się w jednej osobie" i póżniej temu swojemy argumentowi zaprzeczyłeś. Wygrałeś w ten sposób sprzeczkę z sobą samym.

Ja przecież mówię jasno: "istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby".
I tą istotą Mirku jest DUCH!

Duch święty w Ojcu, duch ludzki w człowieku, duch anielski w aniołach.

A biblijne dowody już przedstawiłem.
Jeśli potrzebujesz następnych to się zastanów nad tym również: 1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są."


pozdrawiam

#196 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 11:54

Kolego, powtarzasz wkółko jedno i to samo a powinieneś przedstawić kontrargumenty jeśli niezgadzasz się z argumentacją swego dyskutanta.

Ja cię tylko mobilizuję do myślenia. Postaraj się odpowiedzieć na moje pytania!


Ja przecież mówię jasno: "istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby".

Czyli ten duch jest taki mały, iż zawiera się w każdej osobie? Skoro więc mamy parę milardów ludzi na ziemi to mamy też parę miliardów duchów, czy raczej jest to cały czas ten sam duch Boży w tych osobach?


A biblijne dowody już przedstawiłem.
Jeśli potrzebujesz następnych to się zastanów nad tym również: 1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są."

Acha, czyli wierzysz już w Trójcę Świętą skoro piszesz, iż Ojciec, Syn i Duch Święty to jedno? :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#197 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2010-04-24, godz. 22:57

Ja cię tylko mobilizuję do myślenia. Postaraj się odpowiedzieć na moje pytania!



Czyli ten duch jest taki mały, iż zawiera się w każdej osobie? Skoro więc mamy parę milardów ludzi na ziemi to mamy też parę miliardów duchów, czy raczej jest to cały czas ten sam duch Boży w tych osobach?



Acha, czyli wierzysz już w Trójcę Świętą skoro piszesz, iż Ojciec, Syn i Duch Święty to jedno? :)



Tego (1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.") nie piszę ja, tak pisze Biblia.

Tego ("Ojciec, Syn i Duch Święty to jedno?") nie mówi Biblia, tak piszesz Ty.

To co mówi Biblia jest prawdą.

To co piszesz Ty jest herezją.

Bibia mówi
tu (1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.") o jedności osoby, te trzy "elementy" "składają się na jedną OSOBĘ Ojca.
Tak samo jaki i tu (1 John 5:8 A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.) mowa jest o trzech "elementach" jednej osoby, a nie osobie Duch, osobie woda i osobie krew.
Ty piszesz tu ("Ojciec, Syn i Duch Święty to jedno?") o domniemanej, pozaosobowej jedności trzech osób w jakimś bliżej nieokreślonym związku, który dla zmylenia przeciwnika nazwano "Bóg".

Żeby dokonać tego fałszerstwa nałeżało (co Ty teraz też uczyniłeś) zamienić biblijne pojęcie "słowo" na dogmatyczne pojęcie "Syn".
A żeby zatrzeć ślady tego oszustwa, nadało się wersetowi "naukową" nazwę Comma Johanneum i ogłosiło się światu, że ustęp ten nie jest autentyczny, a następnie usunęło się go z tekstu Pisma.

Pozostało już tylko ogłosić światu że Biblia naucza o Trójcy, i szwindel stał się pożywką dla tych, którym nie potrzebny jest rozum, aby zrozumieć (czy to nie jest klasyczny paradoks) treść Pisma, i powtarzają to kłamstwo w które już sami teraz wierzą.

No a tak już na koniec, to prosiłem o podanie kontrargumentów, dlaczego ich nie przedstawiasz?

pozdrawiam

#198 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2010-04-25, godz. 02:05

"Wżarło' mi (tj. pewnie ostatecznie nie wysłałem)

Przedruk mojej wypowiedzi z innego forum:

Cytat:
„każda osoba jest istotą
nie każda istota jest osobą”

To co się w czym zawiera?
Istota w osobie, czy osoba w istocie.
Jeśli każda osoba jest istotą to logicznym jest że istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby. Bo co stanowi o osobie bożej jeśli nie istota boża którą ta osoba musi posiadać?
....
Wszystko to sprowadza się do jedynie słusznego wniosku a mianowicie, że Trójca NIE JEST PRAWDĄ!

Zacznijmy więc w osobnym panelu dyskusję na temat, skoro:
Każdy słoń jest zwierzęciem
ale nie każde zwierze jest słoniem
to
"logicznym jest, że zwierzę zawiera się w tymże słoniu i jest częścią każdego słonia...aż wreszcie dojdziemy "do jedynie słusznego wniosku, a mianowicie, że" Mrówka NIE JEST PRAWDĄ" (nie istnieje). Może być ciekawie.

Żadna osoba boża nie jest przecież taką dlatego że należy do jakiegoś klubu czy jakiejś formacji zewnętrznej, któraby miała moc nadania przypadkowej osobie statusu boskości, lecz dlatego że jest z natury boska, tzn że zawiera wewnetrznie takie cechy które o boskości decydują.

To jednak jest jakoś więcej tych osób Bożych?

Ilustracja którą przedstawiasz [klasyczny obrazek trójkąta w kółeczku] jak i Twoje argumenty wskazują na coś dokładnie odwrotnego.
Wynika z nich niedwuznacznie, że Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch święty są osobami boskimi z racji przynależności do zewnętrznej, bezosobowej, bezuczuciowej i bezrozumnej „organizacji” zwanej „Bóg” która, jak wynika z definicji istoty jest nieosobowym bytem, taką szarą masą o bliżej niesprecyzowanej konsystencji i co ważniejsze zupełnie niezidentyfikowanym pochodzeniu.


Znowu "wynika z nich niedwuznacznie" - ta 'zewnętrzna, bezosobowa, bezuczuciowa i bezrozumna 'organizacja' to wyłącznie Twój wynalazek, który z tych ilustracji nie płynie, a na pewno nie 'jednoznacznie'. Ilustracja była tylko pokazaniem pewnej jednej cechy, czy atrybutu, a nie po to, żeby wyciągać z niej maksymalnie naaaaaciągane wnioski, po czym się nad nimi pastwić. Czy ilustracja psa z przekrojem tkanek, oznacza, że jest on bezuczuciową, bezrozumną organizacją komórek. Często to stosujesz, że coś sam wymyslisz, a potem się z tym rozprawiasz, a w międzyczasie z propagandową klasyką powtarzasz to kłamstwo setki razy, tak że kilka postów dalej można faktycznie myśleć, że to ktoś inny (tutaj Mirek) tak myśli.Jest tak, jak słusznie napisałeś :) w poprzednim zdaniu: trzy doskonałe osoby Boże, składają się na jedno Bóstwo i to wszystko.

A jak by tego dokonała nie posiadając woli?


A to ciekawe? Czyżby wola miała się na coś przydać w definiowaniu Osoby Boga? (a innych już nie).Ale jeśli Boga charakteryzuje "wolna wola" to cechuje ona również człowieka, który został na Jego podobieństwo stworzony i możemy przyjąć to do opisu/ definicji osoby. Jeden punkt w definicji trochę ją konkretyzujący.

#199 piotrz

piotrz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 349 Postów
  • Gadu-Gadu:9115170
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano 2010-04-25, godz. 20:10

Pozostało już tylko ogłosić światu że Biblia naucza o Trójcy, i szwindel stał się pożywką dla tych, którym nie potrzebny jest rozum, aby zrozumieć (czy to nie jest klasyczny paradoks) treść Pisma, i powtarzają to kłamstwo w które już sami teraz wierzą.


Kolego, Biblia naucza o tym w dziesiątkach miejsc, co tutaj przedstawiłem wcześniej i wszystkich wtedy jakoś zatkało od pewnego momentu. W skrócie przypomnę (Tu chodziło tylko o Boskość JEzusa, ale już to wystarcza);

1)Bóg zapowiadał w pierwszej osobie, że to ON, Jahwe, porzyjdzie jako Mesjasz.

2)Apostołowie przypisywali atrybuty Boga Jezusowi

3)Jezus mówił o sobie jako o Bogu, choć nie bezpośrednio to jednak jego słowa były bezpośrednio i doskonale rozumiane w ten sposób przez ówczesną religijna elitę i były solidnymi cytatami proroctw starotestamentowych

4)Jezus, przez zmartwychwstanie, udowodnił, że jest Bogiem. Raz tylko o tym wspomniał, ale to wystarczy "Mam moc dać je i mam moc wziąć je"!!

5)Biblijnie bardzo mocny przykład z Małżeństwem Jahwe, na który nadal nie ma odpowiedzi,.. poza próbą wywiedzenia dyskusji na manowce  
......a przecież ciągle to jeszcze nie koniec.

Wersów  jest wystarczająca dużo, żeby się nie bać takich argumentów, i żeby się nad nimi (wersami) zastanowić, nikt też nigdzie na podstawie jednego wersetu nie twierdził, że Biblia naucza o Trójcy, o tym już też było:)

Użytkownik piotrz edytował ten post 2010-04-25, godz. 20:18


#200 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2010-04-25, godz. 20:41

 


Bibia mówi
tu (1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.") o jedności osoby, te trzy "elementy" "składają się na jedną OSOBĘ Ojca.
Tak samo jaki i tu (1 John 5:8 A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.) mowa jest o trzech "elementach" jednej osoby, a nie osobie Duch, osobie woda i osobie krew.

Ponawiam moją prosbę z innego tematu przeczytaj kilkakrotnie to co piszesz. Ja bowiem nic z tego co napisałeś nie kapuję. skoro jak twierdzisz że Ojciec składa się na siebie to analogicznie woda i krew powinny składać się na Ducha ale sam przyznasz że brzmi to absurdalnie. No ale może jest jakieś logiczne wyjasnienie tej tezy

Użytkownik bene edytował ten post 2010-04-25, godz. 20:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych