Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajna organizacja


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za powołaniem tajnej organizacji? (49 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za powołaniem tajnej organizacji?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-04-21, godz. 15:22

Skoro ŚJ uważają nas za tajną organizację, proponuje oczywiście dla żartu powołac ją do życia. Przyda nam się troche rozrywki, bo ostatnio temat humor jest nieco zaniedbany.

Na poczatek sonda.
I jeszcze jedno: Proszę składac kandydatury na przewodniczącego oraz propozycje nazwy stowarzyszenia :D
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-21, godz. 15:45

Ponieważ ja zajmuje już wiele odpowiedzialnych stanowisk w odstępczym podziemiu niniejszym proszę o wyłączenie mojej osoby z głosowania.
;)

Pzdr

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-04-23, godz. 09:36

Ponieważ tworzę podziemię podziemia więc też nie będę głosował
Czesiek

#4 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2005-04-23, godz. 10:59

Światus Schwacher wysunął bardzo cenną inicjatywę.
Wnosząc swój konstruktywny głos do dyskusji o konieczności powołania jednej organizacji zwalczającej wiadomą denominację proponuję co następuje:

1. powstająca organizacją powinna nosić nazwę: Agenda Babilonu Wielkiego ds. Eliminacji Heretyckich Ruchów Adwentystycznych (ABWEHRA).
2. jej elitarne ramię doktrynalne winno nosić nazwę: Strażnicy „Strażnicy” (SS). Będą to wyspecjalizowani badacze pism bruklińskich, odpowiedzialni za natychmiastowe wychwytywanie tamtejszych nowinek.
3. na czele organizacji powinien stanąć światus ISZBIN… To żart, oczywiście. Wszyscy przecież wiemy, że ISZBIN to nie osoba, ale organizacja: Interreligijne Stowarzyszenie Zwolenników Brooklinu i Nadarzyna. Pod tą jakże przewrotną nazwą kryje się klub niepoprawnych, rzec by można gastronomicznych, szyderców z pokarmu podawanego w słusznym czasie. ‘ISZBIN’ to oczywiście również aluzja do Wj 3,14, aluzja wyrażona w języki niemieckim, co po ostatnich zmianach na samych szczytach Babilonu Wielkiego ma swój niebagatelny wydźwięk.
4. z podobnych przesłanek wynika propozycja wysunięcia na stanowisko sekretarza ABWEHR-y światusa Liberala (wiemy, wiemy, dużo obowiązków w odstępczym podziemiu, ale czego się nie robi dla Sprawy, prawda?), którego imię to rzecz jasna spolszczona (znowu: z niemieckiego!) wersja ‘LUeber alles’, czyli ‘wolny ponad wszystko’ (imię to doskonale oddaje ducha przekory i odstępstwa od służby ‘niewolnikowi’).
5. swoją skromną osobę proponuję na dowódcę „Strażników ‘Strażnicy”’, z tytułem ‘Naczelnego Młota’ (na heretyków rzecz jasna).
6. motto organizacji powinno brzmieć: ‘Nic tak nie wzmacnia wiary, jak swąd palonego heretyka!’. Bo przecież kochać winniśmy nie mową, ale płomienną miłością!

Podpisano:
:ph34r: Bezinteresownie Życzliwy :ph34r:

#5 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2005-04-24, godz. 08:13

Wszyscy przecież wiemy, że ISZBIN to nie osoba, ale organizacja...

Jezeli ISZBIN to nie osoba, proponuje na szefa niejakiego Mr. Bean'a. (Moze byc i ten z psr):

Dołączona grafika
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#6 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-04-24, godz. 10:38

Światus Schwacher wysunął bardzo cenną inicjatywę.

Nie wiem Gonzalo, ileś musiał wódy wypić, żeby taki tekst stworzyć, ale udało Ci się:))))))))))))) Gratulacje.

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-05, godz. 20:53

Z powodu ostatnich wydarzeń, z radością informuje, że nasza tajna organiacja (ABWEHRA) zaczęła działać. Jej pierwszą ofiarą padł mały, ale dzielny zbór w miejscowości K, który obecnie przeżywa poważne trudności. :D

Na razie skład CIAŁA Kierowniczego:

Przewodnicący: kolega Iszbin (właściwie koledzy ISZBIN: bo to coś na kształ trójcy, wiele osób ale jedna idea)
I Sekretarz: kolega Liberal
członkowie
- Gonzalo (Naczelny Młot) szef Nowych Strażników Strażnicy
-Ja (no bo to mój pomysł) spec od dywersji czynnej
-Voldemort -skarbnik

Jak widać wiele nam jeszcze brakuje. Liczba członków powinna się zgadzać :D
Zgłaszajcie nowe kandydatury.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-06-05, godz. 21:00

Mogę byc członkiem i po cichutku, z kącika obserwowac wasze poczynania.
Ma

#9 wroclawski

wroclawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2005-06-06, godz. 07:09

Z powodu ostatnich wydarzeń, z radością informuje, że nasza tajna organiacja (ABWEHRA) zaczęła działać. Jej pierwszą ofiarą padł mały, ale dzielny zbór w miejscowości K, który obecnie przeżywa poważne trudności. :D

a jakie to trudności ?

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-06, godz. 07:59

Po pierwsze: Wzrosła świadomość w moim miasteczku zagrożenia jakie niosą ze sobą świadkowie Jehowy
Po drugie: Spadła liczba zainteresowanych
Po trzecie: Sytuacja wewnętrzna w zborze po moich ostatnich publikacjach w necie, które zbór na tylko z niepełnych przekazów jest napięta. Będę prekazywał nowe informacje w temacie: Zbór Chrześcijański, gdy tylko się coś wydarzy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-07, godz. 13:56

Czy sa jakies szczególne wymagania dla beanów masci rozmaitej ???
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#12 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-06-07, godz. 15:37

Mam pytanie: czy ŚJ mogą zabronić osobie 'zainteresowanej', tak jak p.Artur wejścia na zebrania? (chodzi mi o sytuację, w której taka osoba zadaje dużo, zbyt dużo niewygodnych pytań)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#13 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-07, godz. 16:28

Nigdy sie z czymś takim nie spotkałam. Wykluczonych , owszem kiedyś wyrzucano z kongresów , ale teraz chyba nie... podejrzewam ,że na osobnosci porozmawiaja z nim. Grzecznością można wiele osiągnąć.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-07, godz. 17:00

Jedynym wymaganiem jest:
poczucie humoru.

No i oczywiście nie mozna być świadkiem. Chyba, że ktoś chce być Konradem Wallenrodem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-06-07, godz. 17:16

Mam pytanie: czy ŚJ mogą zabronić osobie 'zainteresowanej', tak jak p.Artur wejścia na zebrania? (chodzi mi o sytuację, w której taka osoba zadaje dużo, zbyt dużo niewygodnych pytań)


Jak najbardziej tak. Nazywano mnie zainteresowanym gdyż pojawiałem się na zebraniach. w ślad za bliską mi osobą. Niestety zadawałem tzw. niewygodne pytania. Ośmielałem się dedykować poszczególne wersety z Biblii do osobistego przemyślenia. Zachęcałem do krytycznego myślenia o twierdzeniach Strażnicy i o zgrozo nagabywłem (prawie po każdym przemóweiniu) mówców o treść tego ich mów, oczywiście nie zawsze zgadzając się z tym co twierdzili. Rozmowy były często gorące. To co szczególnie ich drażniło to np. wypytywanie żon "nadarzyniaków" o wiadome, biblijne kwestie i brak czołobitności przed nimi samymi. Było wiele komicznych sytucji. Dziś już niewiele pamiętam. Jeden z mówców (a było coś o demonach) stwierdził, że na pewno w Tajlandii jest mnóstwo tego tałatajstwa. Na oko był to młokos może ledwo po maturze i nie wyglądał na globtrotera, zapytałem skąd taka szczegółowa wiedza na ten temat, a potem zaproponowałem ni mniej ni więcej jak tylko import tych małych istotek (wszak tajlandczyki). Właśnie małe rozmiary wydaly mi się tu korzystnym czynnikiem dla takiej operacji. W Polsce wróżyłem duży na nie popyt. Małe toto a w domu zawsze coś by sie kręciło między nogami.
Rekordu świata pogratulowałem jenemu z głównych w Nadarzynie (pretendował do prezesury) który mówił najpierw o zdobywaniu i pogłębieniu wiedzy, a zaraz potem sieknął żeby tak w ogóle to nie dociekać.
Tego i nie tylko było za wiele. Po kolejnej kompromitacji najmędrszych z mędców otrzymałem telefon zakazujący mi wstępu na zebrania. Zaznaczam, że
- nikomy nie przerywałem
- z nikim się nie kłóciłem
- nikomu nie ubliżyłem
Moim grzechem było to iż jak ktoś palnął głupotę to mu to mowiłem. NIe bacząc na rangę ni zasługi. No i te niewygodne pytania

Jeśli interesują was szczegóły napiszę onich w wolnej chwili
Pozdrawiam

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-07, godz. 17:25

Chętnie bym posłuchał, bo jestem w podobnej sytuacji. Ale najlepiej będzie pisacćw nowym temacie, bo to poważne sprawy nie do działu humor.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-06-07, godz. 18:29

Chętnie bym posłuchał, bo jestem w podobnej sytuacji. Ale najlepiej będzie pisacćw nowym temacie, bo to poważne sprawy nie do działu humor.[QUOTE]

Szlachetny Arturze

Chętnie napiszę więcej na interesujący Cię temat, lecz dopiero w weekend będę miał więcej czasu.

P.S.
NIe lekceważyłbym twierdzenia o "Świadkowej" jako przynęcie. Takie zamierzenie mogło mieć miejsce a że nie wychodzi to już inna sprawa. Mogłem naocznie obserwować jak z wyrachowaniem podsuwano zakochanej nastolatce obiekt jej miłości. Zapraszal na zebrania, szczerzył zęby, uczył pływać itd itp Lecz on jej nie kochał. Gdyby nie wkroczył w to Ojciec nastolatki ona poszłaby na ten lep. Była ufna, niewinna. Obiekt miłości wcześniej czy później powiedziaby, że nic do niej nie czuje, a do tego czasu byłaby już zaindoktrynowana.

Pozdrawiam

#18 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-24, godz. 08:52

Jeśli nie można być swiadkiem .to uważam że jest to dyskryminacja <_< :lol: i prześladowanie :angry: oraz protestuje :D !!! Dlaczego poczucie humoru nie wystarcza ?? Czemu nikt nie pisze co dalej robi rzeczona organizacja o trudnym do wymowienia skrócie .
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-24, godz. 09:37

Protest został natychmiast rozpatrzony. I to pozytywnie
Od tej chwili nawet świadkowie mogą należeć.

Uwaga!
Kontakt z organizacją grozi wykluczeniem.

Na razie mało się dzieje bo Ciało kierownicze jeszcze się nie spotkało w pełnym składzie. Póki co organizacja działa w internecie i jej członkowie piszą na forum.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-24, godz. 09:46

Bracie Arturze, ja chcę na sługę pomocniczego! Będę się ubiegał! I właściwie od dłuższego czasu wyrabiam pioniera na formu, na czacie, w księdze (no będzie tego z 90h/m-c)...

To jak, mogę liczyć na awansik...?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych