Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajna organizacja


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za powołaniem tajnej organizacji? (49 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za powołaniem tajnej organizacji?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-24, godz. 09:54

Wszystko się da.
Ale nominacje przychodzą z góry :rolleyes:
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-24, godz. 11:02

Z góry czy z dołu, ja tam będę dalej gorliwie wypełniał swą służbę ;) A może i góra mnie dostrzeże. Póki co moja krecia robota zasiała ziarno niepewności w kilku owczych :P główkach. Mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie.
Pozdr
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-24, godz. 11:19

Mam taką małą (a może i dużą) inicjatywę: DOPUŚĆMY SIOSTRY DO PRZYWILEJÓW! Siostra starsza :) brzmi nieźle. Co Wy na to?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#24 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-24, godz. 15:11

No, moze nie wszystkie chcą być " starsze" , zwłaszcza te starsze :D Cieszę sie ,ze ktos zauwazył mój protest ale mam sprawę : CO ZNACZĄ słowa" Dopuśćmy siostry..." :o czyzby duszek zborowy.... platał sie na tym heretyckim forum ??? :blink: Czy tylko męski szowinizm ? :lol:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-24, godz. 18:33

Oczywiście siostry też powinny się ubiegać o przywileje, bez żadnego tam dopuszczania. Mówiąc o dopuszczaniu, miałem na myśli opozycję do naszych niedoścignionych ideałów z WTS ;)

A propos subtelności językowych: mówiłem "siostry starsze", a nie "starsze siostry". Niby szczególnik, a jednak robi różnicę ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-24, godz. 18:38

U nas Kobieta jest w ciele kierowniczym.
Tak, ze nie ma problemów
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-06-24, godz. 19:29

Też się zgłaszam! :D Mogę być współautorem naszego pierwszego organizacyjnego podręcznika pt. "Prowadzenie rozmów na podstawie Brooklynu"

:)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#28 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-25, godz. 17:06

A pamiętacie taką książkę "Od raju utraconego..."? Konieczna jest reedycja. Proponuję tytuł: "Od raju obiecanego do umysłu wyzwolonego". :) Można by w niej zawrzeć krok po kroku - kolejne etapy w procesie odchodzenia od tyranii WTS. Tylko zastanawiam się nad ilustracjami... We wspomnianej przeze mnie książce był na przykład ogolony Adam w raju :) (było o tym na stronie). A my, co moglibyśmy umieścić? Może jakieś fajne panie w bikini? ;) Sponsorem książki koniecznie powinien być duży browar albo gorzelnia, ewentualnie koncern tytoniowy :)
Pozdr
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#29 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-25, godz. 17:37

Witam wszystkich :D ! Ciesze się że pozbywacie sie ograniczeń zborowych. A props określenia "siostra starsza", "starsza siostra" myślę ,że nie trzeba sie tak na tym skupiać. Dla mnie to nie jest temat drażliwy ,ale... dla innych może być. Ja mogę ubiegać się o tytuł "starsza sistra starsza" Co wy na to? :lol: Co do wykluczenia to mam juz niejaka wprawę w tym zakresie...Pomysł zksiążką "Od raju obiecanego do .... może nie do "umysłu wyzwolonego " tylko do czegoś innego
bo to zbyt poważnie brzmi. Trzeba obśmiać wszystkie strachy zeby nie straszyły. Śmiech jako lekarstwo... :D :D :D
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#30 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-25, godz. 17:59

Jest pomysł zorganizowania Pikiety w Nadarzynie. Taki hepening.
Co wy na to?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#31 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-25, godz. 18:03

Pikieta dobra rzecz, ale jak będzie taka frekwencja, jak we Wrocku, to nas zarzucą Strażnicami :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#32 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-25, godz. 19:55

U nas to nie przejdzie, bo ludzie nie nauczeni. poza tym nikt nie przyzna sie w Polsce ,że robiono go w konia ;) Czy na tym spotkaniu we Wrocławiu nie bylo dużo ludzi ?
Pytam bo dziś patrzyłam tylko na zegarek myśląc o tym ,że pewno dobrze się bawicie :rolleyes: a ja siedze i haruję... :(
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#33 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-25, godz. 20:27

Musze napisać jeszcze o jednym wersecie z księgi Hioba i to tutaj , bo chyba nigdzie indziej :otóz jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć co znaczą słowa z 11 rozdziału i 12 wersetu to bym sie cieszyła ( Chodzi o przekład NŚ )
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#34 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-06-25, godz. 21:13

Przekład NS mówi tak:

Hi 11:12 NS „Nawet mąż pustogłowy zyska dobrą pobudkę, gdy tylko zebra podobna do osła urodzi się człowiekiem.”

Inne przekłady tłumaczą ten werset tak:


Hi 11:12 Bg „Człowiek nierozumny nabywa rozumu, choć się jako źrebię leśnego osła rodzi człowiek.”

Hi 11:12 Br „Czy więc opamiętają się w końcu lekkomyślni albo czy może jakieś zwierzę przyjść na świat jako człowiek?”

Hi 11:12 BT "Lekkoduch niech się hamuje, a płochy niech wejdzie w siebie."

Hi 11:12 Bw „Czy głupi może nabyć rozumu, a dziki osioł może się urodzić jak człowiek?”

To trochę tłumaczy

:)

#35 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-27, godz. 13:04


Jest pomysł zorganizowania Pikiety w Nadarzynie. Taki hepening.


Za granicą tego rodzaju akcje nie są niczym wyjątkowym.
Właśnie znalazłam zdjęcia zrobione kilka lat temu podczas akcji protestacyjnej w Kanadzie -jak widać, uczestnikom nie zabrakło wyobraźni w doborze kostiumów:

[link1]

[link2]
.jb

#36 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-06-28, godz. 23:12

Kostiumy pierwsza klasa ! :lol: Ale niestety u nas nie ma takich obyczajów. Choć szkoda.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#37 Brat Agi

Brat Agi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2005-06-29, godz. 10:33

Witam wszystkich i pozdrawiam. Chciałbym zgłosić swój akces do TO a przy okazji zadeklarować pomoc (gdyby oczywiście kiedyś była w ogóle potrzebna) jako praktykujący składacz kodu z obca zwany webmasterem.
Pozdrawiam wszystkich z początkiem lata :)

#38 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-29, godz. 15:14

Pilne!

Uwaga, powstaje strona organizacji. Strona ta oczywiście będzie żartem i ma służyć wyłącznie ;) celom rozrywkowym.
Dlatego wzywa się wzystkich formułowiczów do przekazania na rzecz organizacji:
-dowcipów
-anegdot
-zabawnych zdarzeń z głoszenia
itd

Dodatkowo informacja i prósba Bracie Jaraczu gdybys zechciał pisac bo bedzie kącik organizacja okiem wyzwolonego odstępcy i możesz tam rzucać swoje przemyślenia.
To samo dotyczy innych uczestników forum
Pamiętajcie aby się dobrze bawić.

Jeszcze jedna ważna informacja. Nie wiem jeszcze czy podawać nasze CK. Zrobię to dopiero po uzyskaniu pisemnej zgody wszystkich jego członków.

A oto jego obecny kształt:
Iszbin - brat (bracia przewodniczący)przewodniczący
Liberal - I i ostatni sekretarz
Członkowie
-brat Gonzalo (Naczelny Młot) szef Nowych Strażników Strażnicy
-Ja (no bo to mój pomysł) spec od dywersji czynnej
-bratVoldemort -skarbnik
-siostra Ma - informacja utajona
-siostra Profanka - starsza siostra
-brat Jaracz - sługa pomocniczy
-brat Agi - specjalista od internetu.
-brat Lantis - szef działu publikacji

Przypominam, że przynależność do organizacji jest
a) dobrowolna
B) niezalezna od tego czy się robi cokolwiek czy tylko śmieje z tego co robią inni

Ważne aby się dobrze bawic
bo to tylko dowcip!!!!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#39 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-06-29, godz. 17:47

Oczywiście, że się zgadzam. Zaszczyt to dla mnie wielki budować/rujnować (niepotrzebne skreślić mych braci w wierze/niewierze (jw.).
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#40 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-06-29, godz. 21:37

Pilne!

Uwaga, powstaje strona organizacji. Jeszcze jedna ważna informacja. Nie wiem jeszcze czy podawać nasze CK. Zrobię to dopiero po uzyskaniu pisemnej zgody wszystkich jego członków.

A oto jego obecny kształt:
Iszbin - brat (bracia przewodniczący)przewodniczący

Gdzie ta strona? Znowu jako ostatni jestem informowany.
Także zaś zostałem przewodniczącym zaocznie czegoś.
Muszę polukać, czy aby też niechcąco nie jestem wśród kandydatów na prezydenta RP:)))

Ale jesli chodzi o wysokość składek członkowskich to mam wyrobiony pogląd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych