Skocz do zawartości


Zdjęcie

Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-23, godz. 18:42

Zacząłem kurs biblijny ze Świadkami Jehowy i potrzebuje jak najwięcej literatury i argumentów, które pomogły by mi udowodnić, że nauki ŚJ są oszustwem. Naprawdę szczerze zależy mi na uwolnieniu tych ludzi od organizacji więc proszę o pomoc.

#2 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-23, godz. 21:12

Zacząłem kurs biblijny ze Świadkami Jehowy i potrzebuje jak najwięcej literatury i argumentów, które pomogły by mi udowodnić, że nauki ŚJ są oszustwem. Naprawdę szczerze zależy mi na uwolnieniu tych ludzi od organizacji więc proszę o pomoc.



Nie ma to jak "szczere" podejście. Wiem już, że nauki ŚJ są oszustwem, teraz potrzeba mi tylko na to trochę dowodów... ;>


Jeśli szczerze zależy Ci na czyimś dobru, to wpierw - "staraj się o przemianę swoich myśli, żebyś mogl zrozumieć, czego Bóg od ciebie chce - co jest dobre, co miłe Bogu i co prawdziwie doskonałe" (Rz 12:2), a potem kiedy już zbadasz "z całą gotowością (...) czy tak się rzeczy mają" (Dz 17:11), to uwalniaj innych. Co Ty na to?

Pozdrawiam,
Matuzalem

#3 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 05:21

Nie ma to jak "szczere" podejście. Wiem już, że nauki ŚJ są oszustwem, teraz potrzeba mi tylko na to trochę dowodów... ;>

Jeśli szczerze zależy Ci na czyimś dobru, to wpierw - "staraj się o przemianę swoich myśli, żebyś mogl zrozumieć, czego Bóg od ciebie chce - co jest dobre, co miłe Bogu i co prawdziwie doskonałe" (Rz 12:2), a potem kiedy już zbadasz "z całą gotowością (...) czy tak się rzeczy mają" (Dz 17:11), to uwalniaj innych. Co Ty na to?

Z I Listu do Koryntian
10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa". 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 14 Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. 15 Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. 16 Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś

#4 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 05:30

Do mprzystawski

Zacząłem kurs biblijny ze Świadkami Jehowy i potrzebuje jak najwięcej literatury i argumentów, które pomogły by mi udowodnić, że nauki ŚJ są oszustwem. Naprawdę szczerze zależy mi na uwolnieniu tych ludzi od organizacji więc proszę o pomoc

.

Z I Listu do Koryntian

10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa". 13 Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 14 Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. 15 Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony. 16 Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś

JEśli chodzi o mnie to nie ma fragmentu w Biblii który bardziej rzeczowo odnosi się do wszelkich rozłamów i odłamów (sekt) które powstały od początku Chrześcijaństwa.

Pozdrawiam

#5 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 08:16

Tak zgadzam się z tobą ale wiesz Ci ludzie czyli SJ są oszukani przez "niewolnika" i trzeba im pomagać przecież ja nie chcę tworzyć innych zborów tylko nawracać tych ludzi do prawdziwego Boga.

#6 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 09:36

Zacząłem kurs biblijny ze Świadkami Jehowy i potrzebuje jak najwięcej literatury i argumentów, które pomogły by mi udowodnić, że nauki ŚJ są oszustwem.


Najwięcej argumentów tego typu masz na tej http://warsaw.com.pl/brooklyn/ (szczególnie dział doktrynalny http://warsaw.com.pl...lyn/index02.htm ) i na tej stronie http://www.watchtower.org.pl/start.php .


Naprawdę szczerze zależy mi na uwolnieniu tych ludzi od organizacji więc proszę o pomoc.


To nie takie proste. ŚJ są blokowani w myśleniu nad taką argumentacją przy pomocy różnych socjotechnik Organizacji. Ona wie, że takie argumenty są. Oprócz tego, że dobrze znasz argumenty musisz też być dobrze zaznajomiony z psychologią socjotechniki Strażnicy. Bez zaznajomienia się z tą ostatnią ani rusz. Dobrym opracowaniem ciekawie i zarazem prosto wprowadzającym w tę właśnie problematykę jest praca Reeda pt. "Jak mówić aby Świadkowie Jehowy słuchali", zamieszczona pod adresem http://www.watchtowe...pl/dr-index.php . Ośmielam się powiedzieć, że bez przeczytania tej ostatniej, lub jakiejś podobnej pracy zaczynanie rozmowy z ŚJ nie ma wręcz sensu.

#7 Alabama

Alabama

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 108 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 09:48

mprzystawski napisałeś

ja nie chcę tworzyć innych zborów tylko nawracać tych ludzi do prawdziwego Boga.

Zdradź nam do jakiej religii chcesz nawrócić ŚJ kiedy obalisz niektóre z ich wierzeń?

#8 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 12:43

Zdradź nam do jakiej religii chcesz nawrócić ŚJ kiedy obalisz niektóre z ich wierzeń?


Świetne pytanie Alabama. Jeśli chodzi o mnie to odpowiedź brzmi: do takiej gdzie Bogiem nie czyni się... samo jakieś tam cielsko kierownicze.

Pozdrowienia

#9 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 16:20

Czy denominacja jest ważna liczy się Chrystus.

#10 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-04-24, godz. 17:00

W. Bednarski - "W Obronie Wiary"

Elizeusz Bagiński - ''Wiara Świadków Jehowy nie prowadzi do zbawienia''
Odpowiedź Autora na podręcznik biblijny Świadków Jehowy pt. ''Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego.''
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#11 Alabama

Alabama

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 108 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 17:01

Czy denominacja jest ważna liczy się Chrystus.

Jeśli tak to dlaczego chcesz walczyć z denominacją o nazwie Świadkowie Jehowy która wierzy w Chrystusa?

#12 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-04-24, godz. 17:06

Jeśli tak to dlaczego chcesz walczyć z denominacją o nazwie Świadkowie Jehowy która wierzy w Chrystusa?


Jeśli wiarą w Chrystusa można nazwać wiarę w bajkę pt. Jezus Chrystus == archanioł Michał...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#13 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 18:12

Po pierwsze ja z nimi nie walczę tylko pokazuję prawdę
po drugie ich wiara w chrystusa to czysta kpina dla prawdziwych chrzescijan

#14 Alabama

Alabama

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 108 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 19:20

Po pierwsze ja z nimi nie walczę tylko pokazuję prawdę

To powiedz jaka ta prawda jest? Gdzie chcesz skierować ŚJ?

#15 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 19:28

Do Chrystusa :)

#16 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 19:36

Lantis Ty napisałeś:

Jeśli wiarą w Chrystusa można nazwać wiarę w bajkę pt. Jezus Chrystus == archanioł Michał...

Zobacz więc co mówi jeden z Ojców Kościoła, Justyn Męczennik żyjący 110 - 165r.
“istnieje inny Bóg i Pan, niższy od Stworzyciela wszechświata, nazwany także Aniołem, bo oznajmia ludziom wszystko, co im chce oznajmić Stwórca wszech rzeczy, ponad którego innego Boga niema” (“Dialog z Żydem Tryfonem” 56:4).

(Przy czym warto zaznaczyć że Bogami zwano również ludzi Psalm 45 oraz 82 Wyjścia 7:1)

Oczywiście nie upieram się przy naukach ŚJ, ale ta wypowiedź Justyna daje do myślenia.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#17 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 19:36

Wszyscy mówią że prowadzą innych do Chrystusa. Ale co to dla Ciebie znaczy, mprzystawski?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#18 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 19:36

A teraz tak bez żartów czy jest wżne gdzie chce ich przyprowadzic czy jest raczej ważne do koga powtarzam denominacja nie gra roli Chrystus jest ponad denominacjami Ja chcę wyprowadzić ich z błędu zakłamania strachu i męczarni a tak na uboczu to ty jesteś SJ Alabama ??

#19 mprzystawski

mprzystawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów
  • Lokalizacja:Gołdap

Napisano 2005-04-24, godz. 19:41

To nie takie proste. ŚJ są blokowani w myśleniu nad taką argumentacją przy pomocy różnych socjotechnik Organizacji. Ona wie, że takie argumenty są. Oprócz tego, że dobrze znasz argumenty musisz też być dobrze zaznajomiony z psychologią socjotechniki Strażnicy. Bez zaznajomienia się z tą ostatnią ani rusz. Dobrym opracowaniem ciekawie i zarazem prosto wprowadzającym w tę właśnie problematykę jest praca Reeda pt. "Jak mówić aby Świadkowie Jehowy słuchali", zamieszczona pod adresem http://www.watchtowe...pl/dr-index.php . Ośmielam się powiedzieć, że bez przeczytania tej ostatniej, lub jakiejś podobnej pracy zaczynanie rozmowy z ŚJ nie ma wręcz sensu.

Dzięki napewno mi się przyda

#20 Alabama

Alabama

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 108 Postów

Napisano 2005-04-24, godz. 20:06

Ja poświęciłem kilku religiom - w tym ŚJ - kilkadiesiąt lat mego życia. A Ty? Jaką prawdę o Chrystusie chcesz głosić Świadkom Jehowy? Czy według Ciebie Chrystus popiera mechaniczne klepanie różańca, handel odpustami, kult zmarłych? Czy też popiera protestancką reformację sprzeciwiającą się wielu praktykom katolickim i nie uznającą papieża za swego zwierzchnika? A może odmienne od protestanckich i katolickich nauki Kościoła Prawosławnego? Czy naki Chrystusa mogą zaprzeczać sobie wzajemnie? Jaką więc prawdę chcesz dać Świadkom Jehowy? Powiedz otwarcie nie uciekaj od odpowiedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych