Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS i fundusze hedgingowe?


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-09-19, godz. 11:24

Na forum JWD pojawił się link do informacji o dorocznej konferencji InvestHedge Forum (przyciągającej zarówno zarządzających funduszami, jak i inwestorów), gdzie wśród uczestników wymieniono Watch Tower Society: link

forum JWD

Podstawowe informacje o funduszach hedgingowych: 1, 2
.jb

#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-09-19, godz. 11:55

Jak widac kryzys niczego nie nauczyl WTS. Po tym jak dostali po chciwych lapkach nadal szukaja okazji na latwy zarobek.

Z pewnym rozrzewnieniem i usmieszkiem wspominam artykuly produkowane przez WTS na temat tego jak prawdziwi chrzescijanie maja trzymac sie z dala od tego swiata.

Straznica z 1981 roku pisala:

"Jeszcze inną częścią świata, którą zarządza Szatan, jest bezwzględny, żądny zysku, ciemiężycielski system ekonomiczny, do którego odnosi się określenie z Księgi Objawienia 18:11: „kupcy wędrowni”. System ten eksploatuje lud i stara się trzymać go w niewoli ekonomicznej, tak jak Babilon Wielki usiłuje nie dopuścić do zrzucenia jarzma religijnego, a rządy tego świata do zerwania pęt zależności politycznej"

Jak widac jednak pecunia non olet i wazniejsze od zasad sa zyski :)
Umbre Summum

#3 babilon

babilon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 53 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-19, godz. 14:25

Tak dochodowa korporacja z tak obfitym "mieniem Pana" musi sobie jakoś radzić w dniach ostatnich :lol:
Finansjera z Brooklynu przesadza !
Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Wszelkie autorytety, religie, ideologie powodują jedynie budowanie kolejnych fałszywych konstrukcji myślowych. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec ich iluzję ...
Nie ma prawdy absolutnej, religii prawdziwej - wszystkie religie to syf - BABILON WIELKI
"W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz"
"Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi ale ziemia trwa na wieki"
"To, co było, znowu będzie a co się stało, znowu się stanie: nie ma nic nowego pod słońcem"

#4 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-20, godz. 06:39

nie przypominam sobie szczegółów, ale inwestowanie w papiery wartosciowe, szczegolnie te o duzym ryzyku inwestycyjnym, nie bylo nigdy dobrze postrzegane przez braci. inwestowanie w akcje czesto bylo widziane jako hazard, albo wyzysk innych, bo przy akcjach ktos musi byc dawcą kapitalu, zeby inny, sprytnieszy kapital zebrał z giełdowego stołu.

nie pamiętam dokladnie czy byly jakies oficjalne informacje ze strony WTS na ten temat, ale cos mi dzowni i ktoreś "przebudzcie sie" chyba o tym pisalo.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-09-20, godz. 07:45

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#5 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 12:08

No to dobre...WTS sobie inwestuje w ryzykowne przedsięwzięcia
z chęci powiększenia kapitału a mnie nie wolno lotka wysłać
za trzy zeta ? :)

Oto czytam z broszurki "Czego wymaga od nas Bóg" :...każda forma
hazardu jest skażona chciwością. Toteż chrześcijanie nie grają na
loterii na wyścigach konnych ani w bingo ( Efezjan 5:3-5 )

Coś słabiutko niewolnik zawierzył Jehowie i próbuje sobie
wydeptać własne ścieżki a przecież przez ostatni miesiąc
wtłacza mi się w główkę myśl przewodnią iż nasze kroki
od nas nie zależą..

#6 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-09-20, godz. 16:17

Patrzac na chciwosc WTSu i zaklamanie nawet wobec gloszonych przez siebie zasad mozna jedynie miec nadzieje ze te inwestycje stana im oscia w gardle. Zle zazwyczaj innym nie zycze ale bankructwo WTSu ocaliloby kilka istnien ludzkich.
Umbre Summum

#7 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 17:02

No to dobre...WTS sobie inwestuje w ryzykowne przedsięwzięcia
z chęci powiększenia kapitału a mnie nie wolno lotka wysłać
za trzy zeta ? :)

Oto czytam z broszurki "Czego wymaga od nas Bóg" :...każda forma
hazardu jest skażona chciwością. Toteż chrześcijanie nie grają na
loterii na wyścigach konnych ani w bingo ( Efezjan 5:3-5 )

Coś słabiutko niewolnik zawierzył Jehowie i próbuje sobie
wydeptać własne ścieżki a przecież przez ostatni miesiąc
wtłacza mi się w główkę myśl przewodnią iż nasze kroki
od nas nie zależą..



Oj jak ciekawie czyta się opinie, oceny i kpiny ludzi co na dany temat mało wiedzą.

Mylisz hazard z inwestowaniem pieniędzy.

Inwestowanie jest formą zarabiania. Każda forma inwestycji jest ryzykowna a ryzyko nie tylko zależy od rodzaju inwestycji ale również od czasu albo raczej okresu na jaki sie daną kwotę inwestuje. Polska w sferze inwestycji to jeszcze zaścianek a jej mieszkańcy ....
Dla tego w USA takie postępowanie jak prezentuje TS nikogo raczej nie dziwi bo tam jest to powszechną praktyką.

#8 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 18:17

Oj jak ciekawie czyta się opinie, oceny i kpiny ludzi co na dany temat mało wiedzą.

Mylisz hazard z inwestowaniem pieniędzy.

Inwestowanie jest formą zarabiania. Każda forma inwestycji jest ryzykowna a ryzyko nie tylko zależy od rodzaju inwestycji ale również od czasu albo raczej okresu na jaki sie daną kwotę inwestuje. Polska w sferze inwestycji to jeszcze zaścianek a jej mieszkańcy ....
Dla tego w USA takie postępowanie jak prezentuje TS nikogo raczej nie dziwi bo tam jest to powszechną praktyką.


No proszę...a to już nie hazard ?

A czym się różni od mojej inwestycji trzy zeta w lotka ?

#9 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-20, godz. 18:19

Nie wiem co to hedging i wisi mi to.Domyślam się natomiast czym kierują się ludzie,którzy uparcie bronią chorych organizacji religijnych(wg mnie wszystkich.

#10 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-09-20, godz. 18:26

strażnica 1982 r.

13 Na co przyda się w takiej chwili pokaźne konto w banku, nawet w jakimś „neutralnym” kraju, albo nagromadzone złoto, albo kapitał ulokowany w nieruchomościach, albo masywny schron podziemny? Na nic! Wszechwładny Pan, Jehowa, nie pozostawia co do tego wątpliwości, mówiąc:
„Ani ich srebro, ani ich złoto nie będzie mogło ich wyratować w dniu gniewu Pana, bo ogień gniewu Pana pochłonie całą ziemię. Doprawdy, koniec straszną zagładę zgotuje wszystkim mieszkańcom ziemi” (Sof. 1:18, NP).


Strażnica z 1977 roku artykuł "Chciałem być najlepszym — czy trud się opłacił?" jest w nim dużo o inwestowaniu, jakie to jest złe. Warto przeczytać.

a to ze strażnicy 2003 r.

17 Trosk może też przysporzyć dążenie do materialistycznych celów. Na przykład niektórzy komplikują sobie sytuację, żyjąc ponad stan. Inni dają się zwieść perspektywom szybkiego zarobku i wikłają się w ryzykowne inwestycje. Dla jeszcze innych sidłem staje się świeckie wykształcenie, uważane za sposób na osiągnięcie sukcesu finansowego. To prawda, że wykształcenie może ułatwić znalezienie pracy. Niektórym jednak czasochłonna pogoń za zdobyciem wyższego wykształcenia przyniosła szkodę pod względem duchowym. Jakże niebezpieczne by to było w obliczu coraz bliższego dnia Jehowy! Biblia przestrzega: „Ci, którzy są zdecydowani być bogaci, wpadają w pokusę i sidło oraz wiele nierozumnych i szkodliwych pragnień, pogrążających ludzi w zagładę i ruinę” (1 Tymoteusza 6:9).


strażnica 1997

Gdy przedsięwzięcie się nie udaje
11 Chrześcijanie, którzy bez powodzenia zainwestowali w ryzykowne interesy, nieraz doznali ogromnego rozczarowania, a nawet utracili usposobienie duchowe. Kto nie korzysta z ochrony rozeznania, przysparza sobie cierpień i gorzkich przeżyć. Niejeden już wpadł w sidła chciwości. Apostoł Paweł napisał: ‛Chciwość niech nawet nie będzie wśród was wspominana, jak się godzi świętym’ (Efezjan 5:3). Ostrzegł też: „Ci, którzy są zdecydowani być bogaci, wpadają w pokusę i sidło oraz wiele nierozumnych i szkodliwych pragnień pogrążających ludzi w zagładę i ruinę. Albowiem korzeniem wszelkich szkodliwych rzeczy jest umiłowanie pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy dali się odwieść od wiary na manowce i sami się poprzebijali wieloma boleściami” (1 Tymoteusza 6:9, 10).




jest tego więcej

Użytkownik and edytował ten post 2010-09-20, godz. 18:26

pozdrawiam Andrzej

#11 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-20, godz. 18:30

a ja mysle dokladnie jak lam. Totek to nie to samo co inwestowanie pieniedzy.
niemniej jednak kiedy opowiedzialem innym ze zamierzam otworzyc firme, ze bede bral kredyt, na ok 500.000 €, ze robie wlasnie kalkulacje, ze byc moze jak sie powiedzie to bracia dostana fajna prace, uslyszalem ... " Bracie, a blaczego nie poprzestajesz na malym". "Dlaczego szukasz "wielkich rzeczy"?". Przeciez nie zabierzesz tego przez Armagedon. Swiadkowie wyraznie rozrozniaja inwestycje od hazardu ale nie pochwalaja ani jednego ani drugiedo.
Powiedz bracie jak wytlumaczysz Noemu po armagedonie, gdy sie ciebie spytadlaczego nie byles pionierem w tak krytycznych czasach? Co mu powiesz? Ze Inwestowales pieniadze? Ze kupowales akcje? i takie bla bla bla....
Efekt koncowy? Materialista jest ten brat. Pewni jakby mu sie tak przyjzec to sie okaze ze kiwa panstwo na podatkach bo jakby sie inaczej takiej kasy dorobil....

Ps. Sytuacja wyssana z palca... ale czy napewno?? :)

#12 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-20, godz. 19:00

Oj jak ciekawie czyta się opinie, oceny i kpiny ludzi co na dany temat mało wiedzą.

Mylisz hazard z inwestowaniem pieniędzy.

Inwestowanie jest formą zarabiania. Każda forma inwestycji jest ryzykowna a ryzyko nie tylko zależy od rodzaju inwestycji ale również od czasu albo raczej okresu na jaki sie daną kwotę inwestuje. Polska w sferze inwestycji to jeszcze zaścianek a jej mieszkańcy ....
Dla tego w USA takie postępowanie jak prezentuje TS nikogo raczej nie dziwi bo tam jest to powszechną praktyką.



w przypadku funduszy inwestycyjnych sprawa opiera sie o spekulacje, nasi wspolbracia inwestujacy dobrowolne datki na pewno o tym wiedza, dlatego wchodza w fundusze z zabezpieczeniem kapitalu. okresla sie w przyszlosci punkt (cene) zakupu lub sprzedazy mieszczacy sie w widelkach wyznaczonych przez zarzadzajacego funduszem, zazwyczaj sie nie traci kapitalu, jednak pobierana jest prowizja od kwoty nawet w przypadku sprzedania papieru w widelkach, strata w tym wypadku polega na samej operacji.

jezeli chodzi o akcje to zapewne lam wiesz co to jest analiza techniczna akcji, taka zabawa w kreski i wskazniki i rzeczywiscie jak ktos sie na tym nie zna to sie go kosi. oczywiscie wszyscy czekaja na tych, ktorzy sie nie znaja, a ze jest ich wiekszosc to pieniedzy na rynku jest duzo (dawcow kapitalu) podejrzewam, ze inwestorzy WTS sie na tym znaja i kroją kasę ze "stonki", wiesz o czym piszę.

nadal mysle, ze w literaturze byla wlasnie mowa o tym, ze akcje i ich otoczka nie jest moralna, ale sie nie upieram.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#13 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 20:07

Panowie nie ściemniajcie... :)

Gracz giełdowy niczym nie różni się od gracza pokerowego -
Jeden i drugi inwestuje by zarobić szybką kaskę...to
samo ryzyko i tak samo "kosi się stonke" i jedynie od
indywidualnej wiedzy czy umiejętności zależy efekt -

A po moralny wydżwięk odsyłam do Anda :)

#14 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-20, godz. 20:24

i jedynie od
indywidualnej wiedzy czy umiejętności zależy efekt ...


to ja bym poprosil o olsnienie jak to sie ma do gry w totka.... bo ja sie chetnie naucze (zdobede te wiedze) i nabede chetnie umiejetnosci by byl jakis efekt....
Ps. Wypelnic kupon juz potrafie

#15 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 20:47

a ja mysle dokladnie jak lam. Totek to nie to samo co inwestowanie pieniedzy.
niemniej jednak kiedy opowiedzialem innym ze zamierzam otworzyc firme, ze bede bral kredyt, na ok 500.000 €, ze robie wlasnie kalkulacje, ze byc moze jak sie powiedzie to bracia dostana fajna prace, uslyszalem ... " Bracie, a blaczego nie poprzestajesz na malym". "Dlaczego szukasz "wielkich rzeczy"?". Przeciez nie zabierzesz tego przez Armagedon. Swiadkowie wyraznie rozrozniaja inwestycje od hazardu ale nie pochwalaja ani jednego ani drugiedo.
Powiedz bracie jak wytlumaczysz Noemu po armagedonie, gdy sie ciebie spytadlaczego nie byles pionierem w tak krytycznych czasach? Co mu powiesz? Ze Inwestowales pieniadze? Ze kupowales akcje? i takie bla bla bla....
Efekt koncowy? Materialista jest ten brat. Pewni jakby mu sie tak przyjzec to sie okaze ze kiwa panstwo na podatkach bo jakby sie inaczej takiej kasy dorobil....

Ps. Sytuacja wyssana z palca... ale czy napewno?? :)



Mówisz teraz o reakcjach ludzi. Ludzie u nas w kraju sie boją nawet gdybyś powiedział o kwocie z jednym zerem mniej.
Natomiast gbybyś był posiadaczem takiej gotówki i chciał z 50 000 zł zainwestować nawet bardzo ryzykownie zapewne by powiedzieli że to twoje i ty musisz sam podejmować decyzję.
A co do dużych pieniędzy to braciszek ze wschodniej ściany polski obraca dużymi pieniędzmi i nikt go nie wyklucza ani nie straszy.

#16 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-20, godz. 20:52

i jedynie od
indywidualnej wiedzy czy umiejętności zależy efekt ...


to ja bym poprosil o olsnienie jak to sie ma do gry w totka.... bo ja sie chetnie naucze (zdobede te wiedze) i nabede chetnie umiejetnosci by byl jakis efekt....
Ps. Wypelnic kupon juz potrafie


W drugim przyładzie podałem analogie do "pokerka" :)

A jeśli chcesz nabyć wiedzę jak inwestować w totolotka i
wygrać to nie ma sprawy ( pół roku wstecz miałem piąteczke w
mini lotto a czwórki i trójki już mi spowszedniały )

Jednak owa Wiedza kosztuje...heh

#17 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-09-21, godz. 16:13

nadal mysle, ze w literaturze byla wlasnie mowa o tym, ze akcje i ich otoczka nie jest moralna, ale sie nie upieram.


Moje zdziwienie budzi nie fakt ze sie inwestuje czy zarabia (lub traci) na obrocie akcjami.
To co budzi zdziwienie to jednoczesne pietnowanie systemu gospodarczego, nieustanne przypominanie ze to dzielo szatana, potepianie chciwosci rzadzacej tym systemem a jednoczesnie aktywny udzial w procederze.

Cos w stylu: "sam kobiety bym nie zgwalcil ale jak juz lezy taka biedna i powalona przez kogos innego to sobie pouzywam"

WTS jest nedzna instytucja ktora glownie wlasnym zasadom nie dotrzymuje wiernosci.

Przyklady mozna mnozyc.
Umbre Summum

#18 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-21, godz. 19:39

Moje zdziwienie budzi nie fakt ze sie inwestuje czy zarabia (lub traci) na obrocie akcjami.
To co budzi zdziwienie to jednoczesne pietnowanie systemu gospodarczego, nieustanne przypominanie ze to dzielo szatana, potepianie chciwosci rzadzacej tym systemem a jednoczesnie aktywny udzial w procederze.

Cos w stylu: "sam kobiety bym nie zgwalcil ale jak juz lezy taka biedna i powalona przez kogos innego to sobie pouzywam"

WTS jest nedzna instytucja ktora glownie wlasnym zasadom nie dotrzymuje wiernosci.

Przyklady mozna mnozyc.



O czym ty mówisz? Jaki proceder? Nie rozumie cię.

Wiesz, ja potępiam alkoholizm.
Czy według ciebie nie powinienem kupować wcale alkoholu nawet piwa bo w ten sposób wzbogacam producentów alkoholu i biorę na siebie odpowiedzialność za wszystkich spożywających takie trunki?
Czy to chodzi o taką odpowiedzialność i sprzeniewierzanie się w taki sposób własnym zasadą?

#19 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2010-09-22, godz. 05:56

Fundusz hedgingowe : http://pl.wikipedia....dusz_hedgingowy

Fundusz hedgingowy (z ang. Hedge fund) - rodzaj instytucji finansowej[1] pobierającej opłatę za zarządzanie powierzonym kapitałem, w którym dokonuje się kupna i krótkiej sprzedaży papierów na rynku kapitałowym w celu ograniczenia (hedge[2]) ryzyka wahań cen obejmujących swoim zasięgiem cały rynek dla maksymalizacji zysków. Jego najważniejszymi cechami są bardzo wysokie ryzyko inwestycyjne jak i możliwość osiągania wysokiej stopy zwrotu zarówno podczas hossy jak i bessy na rynku. Ich strategia inwestycyjna jest często agresywna i spekulacyjna.....
Grać w totolotka raz na miesiąc to nie wolno ale spekulować i narażać na stratę dobrowolne datki często bardzo biednych i skromnych ludzi to już wolno , ot całe WTS.
Lam ty jako 100% świadek Jehowy powinienieś stać w obronie tych własnie prostych i skromnych ludzi tak jak Jezus a zamiast tego bronisz "organizacji" która wysysa z tych ludzi prawie wszystko od myslenia w najprostszych sprawach po czesto ofiary z własnego życia zastanów się chłopie kogo ty powinieneś naśladować

Użytkownik Robert_X edytował ten post 2010-09-22, godz. 06:01


#20 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-22, godz. 14:38

Zwróciłeś uwagę na te zdania:
" w celu ograniczenia (hedge[2]) ryzyka wahań cen obejmujących swoim zasięgiem cały rynek dla maksymalizacji zysków"
" możliwość osiągania wysokiej stopy zwrotu zarówno podczas hossy jak i bessy na rynku"

Więc skąd takie dziwne wnioski wyciągasz?


Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat:

http://www.skarbiec..../hedgingowe.htm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych