Skocz do zawartości


Zdjęcie

TS i fundusze hedgingowe?


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-09-22, godz. 16:59

Iam, a jak widzi to strażnica w swoich publikacjach? podałem kilka zaledwie przykładów jakie to jest złe, a sama co robi.
pozdrawiam Andrzej

#22 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2010-09-22, godz. 17:40

....Ich strategia inwestycyjna jest często agresywna i spekulacyjna..... , proste liczy sie zysk i tyle bo jeśli nie liczy sie na maxymalny zysk to po co ryzykować kasę ? A powiedz mi ilu to głosicieli jest informowanych o tym jak są iwestowane ich pieniądze z datków ? Zapewne byłoby to wielce nie budujące i niejeden by zastanowił się dwa razy zanim by dał datek na literaturkę . Sądzisz że to jest uczciwe ze strony CK nieinformowanie swoich "podopieczych" na co tak naprawdę idzie ich kasa ? Wymień mi chociaż jedno sprawozdanie finansowe Wts-u w literaturze "niewolnika"

#23 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-09-22, godz. 20:14

strażnica 1982 r.


Strażnica z 1977 roku artykuł "Chciałem być najlepszym — czy trud się opłacił?" jest w nim dużo o inwestowaniu, jakie to jest złe. Warto przeczytać.

a to ze strażnicy 2003 r.


strażnica 1997



jest tego więcej

no to ja na to:

Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie



jak ktoś tego nie zna, to zalecam zapamiętać na przyszłość :lol:

#24 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-26, godz. 23:22

....Ich strategia inwestycyjna jest często agresywna i spekulacyjna..... , proste liczy sie zysk i tyle bo jeśli nie liczy sie na maxymalny zysk to po co ryzykować kasę ? A powiedz mi ilu to głosicieli jest informowanych o tym jak są iwestowane ich pieniądze z datków ? Zapewne byłoby to wielce nie budujące i niejeden by zastanowił się dwa razy zanim by dał datek na literaturkę . Sądzisz że to jest uczciwe ze strony CK nieinformowanie swoich "podopieczych" na co tak naprawdę idzie ich kasa ? Wymień mi chociaż jedno sprawozdanie finansowe Wts-u w literaturze "niewolnika"


A powiedz mi ile jest inwestowane w te fundusze środków a ile wpływa do centrali. Może wtedy uda ci się zrozumieć lepiej kwestię o której mówimy.

#25 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-09-27, godz. 08:13

nie inwestują, tylko niech nie mówią swoim "poddanym", że jest to złe.
Inaczej, CK ma rację po co masz inwestować i stracić, daj nam my zainwestujemy z zyskiem, a ty i tak z tego nie będziesz nic miał.

i tu Rhundz ma rację.
pozdrawiam Andrzej

#26 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-09-27, godz. 12:09

A powiedz mi ile jest inwestowane w te fundusze środków a ile wpływa do centrali. Może wtedy uda ci się zrozumieć lepiej kwestię o której mówimy.


Jakby WTS bylo uczciwe wobec swoich podwladnych, to by publikowalo roczny bilans wplywow i wydatkow - nawet tylko wewnetrznie podajac z grubsza ile wplynelo i ile na jakie cele wydali. A tak lipa. Robia w balona wszystkich, ktorzy sla im datki.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#27 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 12:36

A powiedz mi ile jest inwestowane w te fundusze środków a ile wpływa do centrali. Może wtedy uda ci się zrozumieć lepiej kwestię o której mówimy.

Chciałem ja napisać o uczciwości ze strony C.K ale edd mnie ubiegł , powiedz jak naprawdę czujesz sie z tym faktem że osoby którym zawierzyłeś własne życie kombinuja z twoimi datkami nie informując ciebie kompletnie co z nimi robią ?

#28 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 23:17

Chciałem ja napisać o uczciwości ze strony C.K ale edd mnie ubiegł , powiedz jak naprawdę czujesz sie z tym faktem że osoby którym zawierzyłeś własne życie kombinuja z twoimi datkami nie informując ciebie kompletnie co z nimi robią ?


Co miesiąc w zborze jest odczytywane dokładne sprawozdanie finansowe.

Ponadto zadałem pewne pytania, one są celowe i ważne dla tej dyskusji a wy je pomijacie.

#29 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 19:24

Co miesiąc w zborze jest odczytywane dokładne sprawozdanie finansowe.

Ponadto zadałem pewne pytania, one są celowe i ważne dla tej dyskusji a wy je pomijacie.

I co po sprawozdaniach zborowych , te są skrupulatnie prowadzone , powiedz mi gdzie mozna znaleźć sprawozdania z okregów i całych krajów bo nigdzie ich nie ma a tak naprawdę to skarbnicy w zborach niemają pojęcia co dzieje się z tą kasą dalej a to juz jest przegięcie . Co do twojego pytanie ile jest kasy pakowanej w te fundusze odpowiedz mi na pytanie ile przeciętny świadek może wydać na totolotka , bo wiadomo że ani grosza bo to jest bee , a CK nikomu nie tłumaczy sie w co inwestuje datki swoich "owieczek" , niestety jak zwykle zwracasz uwage wszystkim na swoje pytania zamiast udzielić pełnej odpowiedzi

Użytkownik Robert_X edytował ten post 2010-09-28, godz. 19:29


#30 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 21:45

Zwróciłeś uwagę na te zdania:
" w celu ograniczenia (hedge[2]) ryzyka wahań cen obejmujących swoim zasięgiem cały rynek dla maksymalizacji zysków"
" możliwość osiągania wysokiej stopy zwrotu zarówno podczas hossy jak i bessy na rynku"

Więc skąd takie dziwne wnioski wyciągasz?


Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat:

http://www.skarbiec..../hedgingowe.htm


Lamie...czy nie rozumiesz o co biega w tym temacie ?

Nie o "hosse i besse" ale o moralny wydżwięk zakazów WTS
i zresztą bibli również...o szybkie bogacenie się, często
nieuzasadnione kosztem innych - o chciwość, lichwe...itd.
Chrześcijanin ma się zbliżać do Boga, być skromny i żyć
z uczciwej pracy własnych rąk...etc.

Więc wiem że jeśli np. zagram w pokera czyli też zainwestuję
kaskę z pewnym ryzykiem w celu łatwego zarobku (już pomijam
z jakich pobudek-konieczności czy chciwości)...to po prostu
popełniam grzech ?

Zresztą jak chcesz mogę też zagrać na Giełdzie i przepieprzyć
majątek rodzinny ojca lub żony...dom, ziemie , samochód..itd
-czy to nie będzie hazard i chciwość lub kult bogactwa ?

Jestem wówczas bez grzechu? a jeśli to grzech to czemu WTS może?

#31 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 22:10

No to wszyscy pracujący w Polsce a urodzeni po 1968 roku grzeszą gromadząc pieniądze w Funduszach Emerytalnych.

Mt 25:27 "Powinieneś więc był złożyć moje srebrne pieniądze u bankierów, a ja, przybywszy, odebrałbym z odsetkami to, co moje.Dlatego zabierzcie mu ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Bo każdemu, kto ma, będzie dane więcej i będzie miał obfitość; ale temu, kto nie ma, będzie zabrane nawet to, co ma. A nieużytecznego niewolnika wyrzućcie w ciemność na zewnątrz. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami."

#32 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-09-29, godz. 06:48

Co miesiąc w zborze jest odczytywane dokładne sprawozdanie finansowe.

Ponadto zadałem pewne pytania, one są celowe i ważne dla tej dyskusji a wy je pomijacie.


Ty sobie zarty robisz?

1. Dzis juz sie nie odczytuje sprawozdania finansowego zboru tylko wiesza sie na tablicy ogloszen.

2. Sprawozdanie dotyczy wydatkow zboru i przekazania datkow do WTS. Nic po za tym.

Ja pisalem o bilansie Centrali a nie lokalnego zboru i wydatkow lokalnych.

Czy nigdy Cie nie zastanawialo jak duzo kasy wplywa do Centrali i co oni z nia robia?
Na swiecie jest ok. 103267 zborow. Niech kazdy przeleje do WTS 150$, co jest realna kwota to daje Ci miesieczny przychod 15 490 050$!!! A w roku 185 880 600$!!!

Jak myslisz ile kosztuje produkcja jednej partii Straznicy? Przecietny naklad 39 601 000 dla jednego wydania Strazniczy, a PS 38 451 000. Zakladajac ze przy produkcji masowej koszt jednej publikacji to 0,25$ (co wg. mnie jest to kwota o wiele zawyzona) to na produkcje jednej parti tych czasopism w miesiacu WTS wydaje 7 805 200. Dochodzi jeszcze koszt produkcji artykulow do studium. Przyjmijmy naklad jako najwyzsza liczba glosicieli + 20% co daje naklad 1 424 888,6 (7 124 443 + 20%) i koszt 142 488,86$.

Odejmujac to wszystko od miesiecznego przychodu zostaje jeszcze 15 347 561,14!!! Dolicz jeszcze utrzymanie biur i wydanie ksiazek, niech bedzie ok 5 000 000$ miesiecnie. To i tak w danym miesiacu sotaje na czysto 10 347 561,14$.

Jak myslisz co WTS robi z taka kasa i dlaczego nie jest na tyle uczciwy wobec swoich wyznawcow, ze nie rozlicza sie chocby z grubsza z takich kwot?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#33 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 08:42

Ty sobie zarty robisz?

1. Dzis juz sie nie odczytuje sprawozdania finansowego zboru tylko wiesza sie na tablicy ogloszen.

2. Sprawozdanie dotyczy wydatkow zboru i przekazania datkow do WTS. Nic po za tym.

Ja pisalem o bilansie Centrali a nie lokalnego zboru i wydatkow lokalnych.

Czy nigdy Cie nie zastanawialo jak duzo kasy wplywa do Centrali i co oni z nia robia?
Na swiecie jest ok. 103267 zborow. Niech kazdy przeleje do WTS 150$, co jest realna kwota to daje Ci miesieczny przychod 15 490 050$!!! A w roku 185 880 600$!!!

Jak myslisz ile kosztuje produkcja jednej partii Straznicy? Przecietny naklad 39 601 000 dla jednego wydania Strazniczy, a PS 38 451 000. Zakladajac ze przy produkcji masowej koszt jednej publikacji to 0,25$ (co wg. mnie jest to kwota o wiele zawyzona) to na produkcje jednej parti tych czasopism w miesiacu WTS wydaje 7 805 200. Dochodzi jeszcze koszt produkcji artykulow do studium. Przyjmijmy naklad jako najwyzsza liczba glosicieli + 20% co daje naklad 1 424 888,6 (7 124 443 + 20%) i koszt 142 488,86$.

Odejmujac to wszystko od miesiecznego przychodu zostaje jeszcze 15 347 561,14!!! Dolicz jeszcze utrzymanie biur i wydanie ksiazek, niech bedzie ok 5 000 000$ miesiecnie. To i tak w danym miesiacu sotaje na czysto 10 347 561,14$.

Jak myslisz co WTS robi z taka kasa i dlaczego nie jest na tyle uczciwy wobec swoich wyznawcow, ze nie rozlicza sie chocby z grubsza z takich kwot?


Dobrze jesteś poinformowany.
Mówiliśmy o datkach. Jak zauważyłeś zapewne większość z nich trafia do kasy zboru mniej do centrali.

Z twoich wyliczeń wynika że zostaje ponad 10 mln. ZAPOMNIAŁEŚ o danych z rocznika w nim jest informacja:

"W roku służbowym 2009 Świadkowie Jehowy wydali ponad 140 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących , pracujących na przydzielonych im terenach"

Dzięki and za wyliczenia, nigdy ich nie robiłem ale zbudowałeś mnie. :)

#34 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 18:05

Dobrze jesteś poinformowany.
Mówiliśmy o datkach. Jak zauważyłeś zapewne większość z nich trafia do kasy zboru mniej do centrali.

Z twoich wyliczeń wynika że zostaje ponad 10 mln. ZAPOMNIAŁEŚ o danych z rocznika w nim jest informacja:

"W roku służbowym 2009 Świadkowie Jehowy wydali ponad 140 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących , pracujących na przydzielonych im terenach"

Dzięki and za wyliczenia, nigdy ich nie robiłem ale zbudowałeś mnie. :)

Faktycznie można sie zbudować jedynie 140 milionów dolarów dla nadzorców , misjonarzy i pionierów tak jak Jezus mówił "darmo otrzymaliście darmo dawajcie " a zaspokojenie potrzeb to baardzo szerokie pojęcie po zatym udowodnij ze faktycznie ta kwota poszła na ten cel bo napisać cyferki może każdy a na co tak naprawdę to poszło to nie masz bladego pojęcia

#35 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-09-29, godz. 18:37

Dzięki and za wyliczenia, nigdy ich nie robiłem ale zbudowałeś mnie. :)


masz alergię na mnie. :lol: :P i widzisz mnie wszędzie?

PS to nie ja wyliczałem.

Użytkownik and edytował ten post 2010-09-29, godz. 18:37

pozdrawiam Andrzej

#36 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 19:10

[...]

No to wszyscy pracujący w Polsce a urodzeni po 1968 roku grzeszą gromadząc pieniądze w Funduszach Emerytalnych.

Mt 25:27 "Powinieneś więc był złożyć moje srebrne pieniądze u bankierów, a ja, przybywszy, odebrałbym z odsetkami to, co moje.Dlatego zabierzcie mu ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Bo każdemu, kto ma, będzie dane więcej i będzie miał obfitość; ale temu, kto nie ma, będzie zabrane nawet to, co ma. A nieużytecznego niewolnika wyrzućcie w ciemność na zewnątrz. Tam będzie płakał i zgrzytał zębami."


No właśnie...sam ironizujesz - więc po co owe szumne zakazy WTS ?
dla szaraczków w Zborach....

Użytkownik jb edytował ten post 2010-09-30, godz. 05:45


#37 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 19:53

masz alergię na mnie. :lol: :P i widzisz mnie wszędzie?

PS to nie ja wyliczałem.


Ależ nie, lubię cię. Na prawdę lubię, doceniam to że potrafisz się zachować.

Powinienem podziękować edd' owi a nie and' owi. Przepraszam [...]

Użytkownik jb edytował ten post 2010-09-30, godz. 05:45


#38 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 20:04

No właśnie...sam ironizujesz - więc po co owe szumne zakazy WTS ?
dla szaraczków w Zborach....



Nie pojmujesz sprawy czy specjalnie kruszysz kopia mimo że nie ma o co?

Nie ma nic złego w pieniądzach, Biblia ich nie potępia, potępia ostro zupełnie co innego.

Nie ma nic złego w zarabianiu pieniędzy, w pomnażaniu kapitału. Ważny jest nasz stosunek i zaangażowanie.

Dam ci przykład może lepiej to wyjaśni.

Czy jest coś złego w zarabianiu 5 000 zł na miesiąc. Każdy powie że nie. Mój kolega ze zboru zarabia tyle bez wysiłku, ja musiałbym pracować wszystkie dni w miesiącu i może nawet więcej. Czy skoro on może to i ja też. Czy dla mnie taki cel byłby dobry.

Inny przykład, poszedłem z synem na flipery, graliśmy z 3 razy, poszło 6 zł i koniec, tyle. Znam jednego z mojej rodziny co w takich miejscach przegrywa całą wypłatę. Czy takie gry są złe same w sobie, czy raczej chodzi o nasz stosunek do nich.

Jeśli ktoś zainwestuje 20 000 kapitału w giełdę to zbyt ryzykuje posiadając jeszcze 30 000 w obligacjach i 25 000 na lokatach.
A jeśli jemu wolno czy i ja mogę swoje 20 000 zainwestować w giełdę (zaciągając na ten cel kredyt bo własnych środków mam np. 5 000) .

:)

#39 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-09-30, godz. 06:19

Dobrze jesteś poinformowany.
Mówiliśmy o datkach. Jak zauważyłeś zapewne większość z nich trafia do kasy zboru mniej do centrali.

Z twoich wyliczeń wynika że zostaje ponad 10 mln. ZAPOMNIAŁEŚ o danych z rocznika w nim jest informacja:

"W roku służbowym 2009 Świadkowie Jehowy wydali ponad 140 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących , pracujących na przydzielonych im terenach"

Dzięki and za wyliczenia, nigdy ich nie robiłem ale zbudowałeś mnie. :)


Widzisz, stad wniosek ze do ich kasy wplywa znacznie wiecej niz zalozylem, skoro jeszcze im zostaje na inwestycje w fundusze...

Użytkownik edd edytował ten post 2010-09-30, godz. 06:33

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#40 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2010-09-30, godz. 08:12

Inny przykład, poszedłem z synem na flipery, graliśmy z 3 razy, poszło 6 zł i koniec, tyle. Znam jednego z mojej rodziny co w takich miejscach przegrywa całą wypłatę. Czy takie gry są złe same w sobie, czy raczej chodzi o nasz stosunek do nich.

Czyli jak będę raz w miesiącu kupował los Lotto za 5 PLN - stać mnie na to - i ktoś mnie przyuważy na wychodzeniu z kolektury, to nie będę miał dywanika u starszych?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych