Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepis


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#21 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-09, godz. 06:47

Ależ Izraelici wierzyli w istnienie szatana. Wystarczy przeczytać Hioba 1:6 ... i dalej a o jego istnieniu i zakamuflowanym działaniu już wiedziano. Chociaż Hiob i niektórzy jemu współcześni nie zdawali sobie z tego sprawy. Jeśli chcemy więc zrozumieć podszywanie się szatana w inne postacie, to mamy ku temu sprawozdanie z kuszenia Ewy. Przecież w tym czasie jeszcze nikt z ludzi nie zmarł, więc nie mógł to być duch człowieka. Tak samo jak i literalny wąż nie mógł przemawiać ludzkim głosem. Czy tak trudno to pojąć?

bardziej zmienic kontekstu juz nie mogles prz pozornym jego zachowaniu. jak byk artur pisze, iz izraelici wierzyli przez 1000 lat ze pojawil sie duch samuela a jezus po tym 1000 lat pokazal im, ze to nie byl duch tylko szatan. a ty ni z gruszki ni z pietruszki mowisz, ze oni wiedzieli o istnieniu szatana w ogole nie nawiazujac do tego co napisal artur

He-he. W Księdze Liczb 22:28-30 pisze jak "byk", że Balaam rozmawiał z oślicą. Jak by przyjąć oślicę, węża i ducha Samuela, że dosłownie przemawiali, to rzeczywiście diabeł zwiódł. Jednak w 31 wers. otwiera oczy Balaamowi i widzi, że ta cała komedia była sprawką anioła Bożego. A jak myślisz, że diabeł jest głupszy od nas i doszczętnie wszystko kłamie? Nie, on posługuje się półprawdami, by się uwiarygodnić, dlatego nazwano go ironicznie "aniołem światłości". Ponadto, czy jak poszedłbyś do spirytystki i opisałaby Ci twego pradziadka, to uwierzyłbyś, że faktycznie to jego duch? I znowu (przepraszam) he-he-he, portfel by Ci zubożał. Ta wywoływaczka duchów zdawała sobie sprawę, że ma bogatego klienta, bagatela, króla Saula. Czy mogła być lepsza okazja? Kiedyś cyganki wróżbami z kart utrzymywały swe tabory, że w Ameryce takich dochodów nie mieli.

jak wyzej, zero powiązania

gambicie, to naprawde razi po oczach, takie odskakiwanie i unikanie jak tylko się da.

#22 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-09, godz. 07:02

"A czy tu widzicie, dusze zmarłych?
Uwaga! drastyczne.<---Wchodzisz na na własna odpowiedzialność.
Po obejrzeniu sobie porozmawiamy?"




Ja osobiście nie wykluczam,ani konstatuję za żadnymi opcjami duszy.
W życie po życiu,to ja wierzyłem przed moją konwersją religijną i dzisiaj
patrzę na to wszystko bardziej ostrożniej.
Takie zdjęcia gdzie w tle są duszę zmarłych,to dużo widziałem w filmach
dokumentalnych,a ten przypadek z tymi młodymi,to był też podobny amerykański,
tylko nie było wypadku podróżujących.


Na pewno coś jest po śmierci (niezależnie czy to demony udają zmarłych),bo dużo osób
po śmierci klinicznej widziało podobne cuda.


Jak pewna jest śmierc - prędzej czy później - tak nie pewna jest przyszłośc człowieka.


Dante Alighieri najwybitniejszy poeta włoski i jeden z największych w skali światowej,obywatel florencji musiał opuścic jako polityczny wygnaniec za napisanie Boskiej Komedii.I chociaz żył w średniowieczu,uznawany był za renesansowego twórcę,a napisał tą Komedię zmęczony naukami kościóla i straszeniem piekłem poddanych.


Dante ukazuje piekło, jako mroczny las, który jest złożonością ludzkiej drogi- od grzechu do oczyszczenia.

Do życia, piekło powołują 3 wielkie potęgi (atrybuty Trójcy Świętej):
- wszechwładna potęga
- największa mądrość
- pierworodna miłość

Budowa piekła:
1. Brama z napisem odbierającym nadzieję
2. Przedsionek: tu cierpią dusze tych, którzy nie uczynili za życia ani dobra, ani zła
3. 9 kręgów piekła

Sceny dantejskie- sceny wstrząsające, budzące grozę, określające zwykłe zachowania ludzi ogarniętych paniką w momencie katastrofy

Kontemplacja- przyglądanie się czemuś w skupieniu; pogrążanie w myślach, rozpamiętywanie, medytacje

Empireum- siedziba Boga, msc. promienistej światłości, w której centrum jest Bóg, otoczony Aniołami i duszami wybranych, tworzącymi Różę Niebiańską



Czyściec:
1. Góra podzielona na 9 części:
1 część- wstęp do Czyśćca
7 regionów kształcie tarasów ( pycha, zawiść, gniew, lenistwo, skąpstwo, żarłoczność, zmysłowość)
8 część- Raj Ziemski
2. Kształt zwężanej piramidy, na samej górze- Raj

Raj:
1. Rozmieszczony na planetach tworzących 9 niebios
2. Brak pragnień, pokus, zła
3. Dusza tam osiąga najwyższe szczęcie spokój duszy
4. Kształt zwężanej piramidy, na samej górze- Raj
5. Bóg- świetlisty układ 3 barwnych kręgów
6. muzyka, światło wybijają na pierwszy plan

''dance masabre''- taniec śmierci

DANTE- symbol człowieka - każdego, zagubionego człowieka wśród grzechów. Droga przez czyściec, raj, piekło przedstawia wznoszenie się człowieka od upadku przez uświadomienie swych grzechów, rozeznanie w tym co złe i dobre przez oczyszczenie do świętości- pełni szczęścia.


I chociaż to nie ma nic wspólnego z realiami Bibli,ale uwypukla potrzebę refleksji i nie potępianie całkowicie w czambuł zagadnień z duszą nieśmiertelną,to konkluzja jest jedna : " Wysłuchaj końcowej nauki całości : Bój się Boga(oczywiście nie strach i lęk,ale miłośc,to też bojaźń,bo wiemy,że to On nas stworzył) i przestrzegaj Jego przykazań,to jest obowiązek każdego człowieka" ; "Bóg odbędzie sąd nad każdą rzeczą tajną - czy dobrą czy złą" Ks.Kazn.Salomona 11 : 13,14.




Ja teraz niewiem czy ja dalej jestem agnostykiem???czy kaznodzieją???,oto jest pytanie!!! :lol: :lol:

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-09, godz. 07:02

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#23 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-09, godz. 10:15

Miłośnikiem literatury a zwłaszcza Dantego.

1. A czy ja mówię,że nie wierzyli W Diabła? Ja twierdzą ,że myśleli, ba do dzisiaj tak myślą - ,że jest to duch proroka Samuela - a przynajmniej twierdzą ,ze cały czas w to wierzyli. Jakoś przez 3000 aż do końca XIX wieku nikt nie stwierdził ,że był to Diabeł. Ciekawe dlaczego?
2. Przykład z oślica? przeceiż sama Biblia w 31 wersecie twierdzi ,ze to nie oślica mówiła ludzkim głosem. Takiego odpowiednika 31 wersetu w opowiadaniu o duchu Samuela nie ma.
3.

Ta wywoływaczka duchów zdawała sobie sprawę, że ma bogatego klienta, bagatela, króla Saula.

Jasne, dlatego przyszedł do niej w przebraniu i jak go poznała, bała się o swoje zycie.
4. Mi wystarczyły by słowa: Szatan bowiem wcielał sie w przeszłości w duchy zmarłych lub cokolwiek w tym stylu. Ale takich słów Jezus nie wypowiada. Wiec dalej nie widzę związku.
5. Wizja może być:

a) rzeczywista (widzimy rzeczywiste wydarzenia - przeszłe, teraźniejsze, przyszłe)
B) fikcyjna (to co widzimy naprawdę nie istnieje)
c) symboliczna - widzimy znaki i symbolem pod którymi ukryte są rzeczywiste postaci i zdarzenia
d) symboliczno-rzeczywista
e) fikcyjno-rzeczywista
f) symboliczno-fikcyjna

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2010-10-09, godz. 10:15

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#24 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-09, godz. 11:49

No dzięki Artur za komplement,bo nie uważam sie za kaznodzieję i nie dokońca agnostykiem,a literatura owszem.:)


Zapomniałeś dodac :

d) alegoryczo-abstrakcyjna:) :)


Każdy będzie odbierał na swój własny rozum - lub to,co zostało w umyśle od propagandy WTS-u - dowolną interpretację tych trudnych zagadnień Biblijnych,bo ta dyskusja trwa już 2 wieki i dziś mamy tyla rozdźwięków,religi i sekt jak w żadnym dotychczasowym czasie i epoki.

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-09, godz. 11:51

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#25 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-09, godz. 14:07

Ja twierdzą ,że myśleli, ba do dzisiaj tak myślą - ,że jest to duch proroka Samuela - a przynajmniej twierdzą ,ze cały czas w to wierzyli.

Gdy Żydzi dziś wierzą, że wierzą w życie po śmierci ciała w wyniku nieśmiertelnej duszy, jest to wynikiem przemian asymilacyjnych lub synkretycznych zachodzących w ciągu wieków. Aby rozumieć Biblię musimy rozpatrywać w świetle czasów ich wydarzeń. To, że obecnie twierdzą jakoby zawsze wierzyli w nieśmiertelność duszy, jest nieprawdą. Ja staram się opierać na źródłach bardziej wiarygodnych niż jakiś obecny Żyd, lub użytkownik tego forum, który podaje swoje widzimisię, nie oparte na rzetelnych przesłankach.

Podaję więc za Wikipedią

Śmierć w judaizmie
Żydzi wierzą w życie pośmiertne i uważają, że dusza nazywa się nefesz. W ruchu kabała pojawia się wiara w reinkarnację. W czasach Biblijnych Żydzi wierzyli, że dusza umiera (Ez 18,4). [kolor mój]

Zatem prawowierni Żydzi tamtych czasów, nie mogli wierzyć w prawdziwość rzeczywistego pojawienia się Samuela. Te zdarzenie o wywołanym Samuelu spisał Gad lub Natan, którą to relacje zaczerpnął w najlepszym wypadku od króla Saula, który już był po części z asymilowany z pogańskimi wierzeniami o duchach zmarłych ludzi. Wobec tego, autor tego seansu spirytystycznego, nie podaje w co wierzyli prawowierni Żydzi, oraz nie popiera, ani nie zaprzecza prawdziwości , lecz opisuje tak, jakie istniało ono w przekazie ludzi.

4. Mi wystarczyły by słowa: Szatan bowiem wcielał sie w przeszłości w duchy zmarłych lub cokolwiek w tym stylu. Ale takich słów Jezus nie wypowiada. Wiec dalej nie widzę związku.

My ludzie niejednokrotnie domagamy się jednoznacznych, namacalnych dowodów jak 'niewierny Tomasz'. Niestety, Biblia ani Jezus ich nie precyzuje jednoznacznie, i pozostawia je w domyśle czytelnika. Gdyby było tak, jak się domagasz, to nie istniałyby jakiekolwiek spory, lub podziały religijne, a Biblia przestałaby być bestselerem. Takich nieracjonalnych i niedomówionych opisów w Biblii mamy setki.
Z tych przyczyn przychylam się do:

5. Wizja może być:

B} fikcyjna (to co widzimy naprawdę nie istnieje)
e) fikcyjno-rzeczywista

Prawdziwość dotyczy tylko seansu spirytystycznego, fikcją jest natomiast obecność Samuela, którego król Saul nie widział, a jedynie uknuta wyobraźnia kobiety-medium. Słyszany głos Samuela przez Saula (jak wynika ze sprawozdania), nie koniecznie należy interpretować dosłownie, gdyż rzekome wypowiedzi Samuela były przekazywane przez tą kobietę, podobnie jak jego wygląd. Inną możliwością słyszanego głosu mogło być wynikiem ukrytego suflera zatrudnionego przez owa kobietę. Dziś spotykamy podobne oszustwa.

Wobec powyższych; zachodzi pytanie, czy patrzymy z punktu widzenia prawowiernych izraelitów tamtych czasów, którzy nie wierzyli w pośmiertne zjawy? Czy raczej nie uwzględniamy ich, a patrzymy jedynie przez pryzmat odmiennych, ościennych ówczesnych i dzisiejszych wierzeń?
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#26 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-09, godz. 14:31

Udowodnij,że nie wierzyli. (Tylko poważną pozycją a nie Wikipedią )Zresztą skoro nie wierzyli, to po co Saul chciał wywołać ducha Samuela skoro nie wierzył w jego istnienie????
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#27 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-09, godz. 14:32

Gdy Żydzi dziś wierzą, że wierzą w życie po śmierci ciała w wyniku nieśmiertelnej duszy, jest to wynikiem przemian asymilacyjnych lub synkretycznych zachodzących w ciągu wieków. Aby rozumieć Biblię musimy rozpatrywać w świetle czasów ich wydarzeń. To, że obecnie twierdzą jakoby zawsze wierzyli w nieśmiertelność duszy, jest nieprawdą. Ja staram się opierać na źródłach bardziej wiarygodnych niż jakiś obecny Żyd, lub użytkownik tego forum, który podaje swoje widzimisię, nie oparte na rzetelnych przesłankach.

Podaję więc za Wikipedią
Zatem prawowierni Żydzi tamtych czasów, nie mogli wierzyć w prawdziwość rzeczywistego pojawienia się Samuela. Te zdarzenie o wywołanym Samuelu spisał Gad lub Natan, którą to relacje zaczerpnął w najlepszym wypadku od króla Saula, który już był po części z asymilowany z pogańskimi wierzeniami o duchach zmarłych ludzi. Wobec tego, autor tego seansu spirytystycznego, nie podaje w co wierzyli prawowierni Żydzi, oraz nie popiera, ani nie zaprzecza prawdziwości , lecz opisuje tak, jakie istniało ono w przekazie ludzi.


jakiez zydowskie zrodło poprosze do tego, bo Ci nie wierze. Wikipedii tez nie. Wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem, wiec podaj te wiarygodne

#28 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-09, godz. 18:13

Udowodnij,że nie wierzyli. (Tylko poważną pozycją a nie Wikipedią )Zresztą skoro nie wierzyli, to po co Saul chciał wywołać ducha Samuela skoro nie wierzył w jego istnienie????

Zatem prawowierni Żydzi tamtych czasów, nie mogli wierzyć w prawdziwość rzeczywistego pojawienia się Samuela.

Po pierwsze, to Ty Arturze udowodnij, że wszyscy wierzyli w istnienie duchów zmarłych. Natomiast odnośnie mnie; czy ja gdzieś napisałem, że wszyscy Żydzi nie wierzyli w życie po śmierci? Proszę, nie wrabiajcie w coś czego nie stwierdziłem. Zobaczcie powyżej mój cytat, że tylko chodziło o ,,prawowiernych", co wytłuściłem, a to z powodu przewidywania, żeby nie rzucało się w oczy, że nie o wszystkich chodzi. Potwierdza to jeszcze wcześniejszy mój post stwierdzający, że w czasach owego medium spirytystycznego jakaś część Żydów wierzyła w życie po śmierci.

Trzeba w tym momencie uwzględnić, że Izraelici ścierali się z odrębną kulturą wierzeń ościennych krajów, które wierzyły w wędrówkę dusz (duchów). Co rusz naród Izraelski skażał się tymi nie biblijnymi naukami i je akceptował.

Odnośnie Wikipedii, potraktowałem jako uboczną informacje. Natomiast sam podałeś, co będzie podstawą dyskusji.

Przepis na duszę śmiertelną i nieśmiertelną
1. Biblia
Zaczynamy czytać Biblie od początku... Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną.

Zatem król Saul i kobieta z Endor wierzyli w wywoływanie duchów, co jest zdecydowanie zabronione przez Boga. Iz 8:19 bw
Spoiler
A jeżeli Bóg zabrania, to znaczy, że takie wydarzenia nie należą do poprawnych Jego nauk. Ogólnie podaną odpowiedzią jest, że podczas takich spirytystycznych seansach pod pozorem zmarłej osoby, pojawia się demon. Ob 16:14
Spoiler

Kolejną sprawą jest fakt, że Bóg oświadczył Saulowi, że nie odpowie mu, ani osobiście ani przez żadnego proroka, o czym w 1Sam 2:6 bp, 13 bw
Spoiler
Gdyby więc Bóg posłuży się duchem proroka Samuela, to Bóg stałby się kłamcą własnych słów. Ponadto kobieta nie ujrzała ,,nadludzką", a nie ludzką istotę. Ostatecznym wynikiem wizyty Saula u wróżki w Endor nie była skrucha, wyznanie grzechów i życie, ale rozpacz, zniechęcenie i śmierć (1Sam. 28:16, 20-21; 31:3-4, 9-10). Zwiedziony przez szatana, oddał swoją duszę demonom.

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-10-09, godz. 18:28

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#29 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-09, godz. 18:22

Po pierwsze, to Ty Arturze udowodnij, że wszyscy wierzyli w istnienie duchów zmarłych. Natomiast odnośnie mnie; czy ja gdzieś napisałem, że wszyscy Żydzi nie wierzyli w życie po śmierci? Proszę, nie wrabiajcie w coś czego nie stwierdziłem. Zobaczcie powyżej mój cytat, że tylko chodziło o ,,prawowiernych", co wytłuściłem, a to z powodu przewidywania, żeby nie rzucało się w oczy, że nie o wszystkich chodzi. Potwierdza to jeszcze wcześniejszy mój post stwierdzający, że w czasach owego medium spirytystycznego jakaś część Żydów wierzyła w życie po śmierci.
Odnośnie Wikipedii, potraktowałem jako uboczną informacje. Natomiast sam podałeś, co będzie podstawą dyskusji.

eee krecisz Gambitek.

podaj w takim razie to prawowierne źródło żydowskie. Ty dajesz tezę i na Tobie spoczywa obowiązek jej obrony poprzez dowód

#30 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-10, godz. 09:23

Radził się więc Saul Jahwe, lecz Jahwe nie odpowiedział mu ani przez sen, ani przez urim, ani przez proroków.

Interpretacja:

Kolejną sprawą jest fakt, że Bóg oświadczył Saulowi, że nie odpowie mu, ani osobiście ani przez żadnego proroka, o czym w 1Sam 2:6 bp, 13 bw

Bóg niczego nie oświadczył. On nie odpowiedział. To są dwa różne zdania. Dwa różne fakty.


2. Idąc przepisem I nie możesz powoływać się na Izajasza ani na Objawienie. w czasach Saula tych ksiąg nie było.
3. OBj. 16:14 a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
Czy ja muszę tu coś tłumaczyć? Przecież widać ,ze ten werset nic nie mówi o naszej sprawie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#31 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-10, godz. 11:53

2. Idąc przepisem I nie możesz powoływać się na Izajasza ani na Objawienie. w czasach Saula tych ksiąg nie było.
3. OBj. 16:14 a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.
Czy ja muszę tu coś tłumaczyć? Przecież widać ,ze ten werset nic nie mówi o naszej sprawi

Arturze, jeżeli ograniczasz szczegóły w mych wywodach, to dlaczego nie odnosisz ich do siebie? Przecież założyłeś wątek o duszy a nie o duchu. Tymczasem powołałeś się na zdarzenie medium spirytystyczne 1Sam 28 rozdział. Czego ma to dowodzić? Śmiertelności lub nieśmiertelności duszy? Przecież tam niema najmniejszej wzmianki o duszy Samuela, lecz o duchu. Czy dostrzegasz swą niekonsekwencję. Więc jeśli odrzucasz moją argumentację, to czy nie powinieneś wcześniej odrzucić swoją? Liczę na obiektywizm.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#32 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-10, godz. 12:52

Arturze, jeżeli ograniczasz szczegóły w mych wywodach, to dlaczego nie odnosisz ich do siebie? Przecież założyłeś wątek o duszy a nie o duchu. Tymczasem powołałeś się na zdarzenie medium spirytystyczne 1Sam 28 rozdział. Czego ma to dowodzić? Śmiertelności lub nieśmiertelności duszy? Przecież tam niema najmniejszej wzmianki o duszy Samuela, lecz o duchu. Czy dostrzegasz swą niekonsekwencję. Więc jeśli odrzucasz moją argumentację, to czy nie powinieneś wcześniej odrzucić swoją? Liczę na obiektywizm.

gambit! milo Cie znow widziec, czekamy z niecierpliwoscią na dowody potweirdzające Twoją tezę które ni beda wikipedią.

#33 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-10, godz. 13:41

Zaczynamy czytać Biblię od Ewangelii. Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną (w pełni). Następnie czytamy NT do końca robiąc tak samo. Dopiero potem wracamy do ST. Kiedy w Biblii pojawia się jakiś fragment zaprzeczający wcześniejszej prawdzie interpretujemy go zgodnie z przyjętymi założeniami. W ten sposób uzyskujemy informacje że duszę można zabić oddzielnie od ciała ,że po śmierci człowiek egzystuje i może się radować lub cierpieć męki, że wreszcie zmarli mogą rozmawiać z Jezusem. Wniosek: dusza jest nieśmiertelna (a dokładniej nie umiera w momencie śmierci ciała) Pozostałe fragmenty interpretujemy już tak aby potwierdzić tą tezę.


Wydarzenie o którym mówimy pokazuje to co podkreśliłem. jest zgodnie wiec z przepisem numer 2. Natomiast fakt iz jest to duch a nie dusza (brak nazwania tego duszą, brak stwierdzenia ,że jest nieśmiertelna koresponduje z przyjęta przeze mnie tezą

Założenie, że Objawienie jest stopniowe i księgi ze ST nie zawierają całej prawdy. Natomiast z każdą księgą wiemy coraz więcej i więcej.


To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#34 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-12, godz. 20:15

Antyteza według 'gambita'.

Dusza śmiertelna.
Składniki: [te same, co w nieśmiertelnej u Artura]1. ..., 2. ..., 3. ..., 4. ..., 5. ...,


Jak to praktycznie ma wyglądać?

Zaczynamy czytać Biblię od Ewangelii. Każdą ważniejszą myśli wypisujemy i uznajemy za Prawdę Objawioną (w pełni). Następnie czytamy NT do końca robiąc tak samo.

Zacznę od: ,, ... bójcie się tego, który może i duszę i ciało zniszczyć zgładzić w Gehennie" (Mat 10:28 b ns). Zawczasu prostuję inne przekłady, które niepoprawnie tłumaczą Gehennę w języku greckim, na piekło w wielu przekładach.
Spoiler
Wygląda na to, że takie błędne tłumaczenia mają na celu wprowadzenie czytelnika w błąd, poprzez zagmatwanie a tym samym sprowadzenie go na manowce o nieśmiertelnej duszy. Prym pod tym względem w polskich przekładach wiodą przekłady BT i Bw. Jaki ma związek Gehenna z duszą? Otóż taki, że Gehenna jest w Biblii ukazana jako wiecznie nieodwracalna śmierć, natomiast piekło jest tylko tymczasową śmiercią. Trzeba tez przypomnieć, że piekło jest tłumaczeniem pochodzącym od hebr. szeol i gr. hades. Zatem czym jest dla duszy Gehenna z Mat 10:28 cz. b? Tym samym co 'jeziorem płonącym ogniem'. Porównajmy:

Mar 9:43 ns "... lepiej jest dla ciebie wejść do życia kalekim niż z dwoma rękami pójść do Gehenny, w ogień nieugaszony.
Ap 20:14 ns A śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia. To oznacza drugą śmierć: jezioro ognia.

Dla przykładu weźmy przekład Bw, gdzie w Mk 9:43 i Ap 20:14 występuje "piekło", które jak wspomniałem pochodzi z gr "Hades". Zauważamy więc bzdurną niekonsekwencję; 'piekło wrzucono do piekła'. Zatem przekład NŚ nazywa jako synonimy Gehennę i jezioro ogniste. A skoro Gehenna jest nazwana "ogniem nieugaszonym", to znaczy to samo, co wieczną śmierć. Natomiast piekło (Hades) takiej właściwości nie posiada. Sprawdźmy kto tłumaczy poprawnie porównując? Ap 20:13
Spoiler
Jak widzimy w grece jest Hades a nie piekło. prawidłowo oznacza, że to Hades wrzucono do Gehenny (Ap 20:14). Parafrazując: 'Śmierć Hadesu wrzucono, do nieodwracalnej śmierci Gehenny'. Ostatecznie oznacza to, że to co się znajdowało w Hadesie jest kontynuacją "drugiej śmierci" oznaczającej symboliczny "nieugaszony ogień". Zatem nie chodzi o ciała fizyczne z grobu, lecz utratę zmartwychwstania z Hadesu (Hades/piekło/morze/otchłań/czeluść - wydały umarłych). Wobec tego "wydanie umarłych" oznacza nic więcej jak to, że w Hadesie mogły być jedynie nieżywe dusze. Bo jeśliby byłyby tam żywe dusze, to dlaczego nazwano je umarłymi? Czy zwrot "wydanie", nie oznacza zmianę stanu zmarłych na żywych?

Dopiero potem wracamy do ST. Kiedy w Biblii pojawia się jakiś fragment zaprzeczający wcześniejszej prawdzie interpretujemy go zgodnie z przyjętymi założeniami.

Założeniami tymi, które ja przedstawiłem.

W ten sposób uzyskujemy informacje że duszę można zabić oddzielnie od ciała

Czekam na taką biblijną scenerię. Wątpię jednak czy się doczekam. Dla mnie no nowość. Ale gdyby nawet, to też byłoby potwierdzeniem, że dusza jest śmiertelna.

że po śmierci człowiek egzystuje i może się radować lub cierpieć męki, że wreszcie zmarli mogą rozmawiać z Jezusem. Wniosek: dusza jest nieśmiertelna (a dokładniej nie umiera w momencie śmierci ciała) Pozostałe fragmenty interpretujemy już tak aby potwierdzić tą tezę.

No jeśli z góry zakładasz nieśmiertelność duszy i wszelkimi sposobami, tylko w tym kierunku będziesz zdążał, to cel na pewno osiągniesz. Tylko czy mnie tym przekonasz???

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-10-13, godz. 00:56

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#35 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-12, godz. 20:40

gambit! milo Cie znow widziec, czekamy z niecierpliwoscią na dowody potweirdzające Twoją tezę które ni beda wikipedią.

W pierwotnym (biblijnym) judaizmie nie istniały takie pojęcia, jak życia pozagrobowe lub dusza nieśmiertelna. Judaizm w tej postaci jest dobrze widoczny w Biblii (Tanach). źródło - 7 ak

W Encyklopedii Judaica możemy przeczytać: W czasach biblijnych (czas spisywania ST) osobę traktowano jako całość. Nie oddzielano więc w wyraźny sposób duszy od ciała. W początkowym okresie Żydzi oczekiwali zmartwywstania umarłych, a zatem „odróżniano” je od wierzeń w nieśmiertelność duszy (...) Nauka o nieśmiertelności duszy została wprowadzona do judaizmu dopiero w okresie pobiblijnym. źródło - ak 11

A może sam podasz, jakie źródło by Cię zadowoliło?
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#36 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-13, godz. 09:46

1. Udowodnij ,że Gehenna oznacza śmierć nieodwracalną tzn koniec istnienia.
2. Jakim prawem nie znając Greki prostujesz cokolwiek?
3. Nie powołuj się na "przekład" a dokładniej parafrazę. NS - ja go nie uznaje, bo wiem co na jego temat powiedzieli Bibliści.
4. Hades i Szeol to kraina zmarłych. Piekło w mitologi greckiej to Tartar.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#37 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-13, godz. 11:51

A może sam podasz, jakie źródło by Cię zadowoliło?

ten pierwszy cytat bardzo brzydko wyglada ale drugi jest wart jest sprawdzenia, wiec zamowilem do przejrzenia judaice :P


jak znajde co chcialem w niej to zobaczymy

#38 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-14, godz. 07:46

ten pierwszy cytat bardzo brzydko wyglada ale drugi jest wart jest sprawdzenia, wiec zamowilem do przejrzenia judaice :P


jak znajde co chcialem w niej to zobaczymy


dobra, dorwałem sie do tej encyklopedii, o to co mowi ona pod hasłem 'afterlife'.

AFTERLIFE. Judaism has always maintained a belief in an
afterlife, but the forms which this belief has assumed and the
modes in which it has been expressed have varied greatly and
differed from period to period. Thus even today several distinct
conceptions about the fate of man after death, relating to
the immortality of the soul, the resurrection of the dead, and
the nature of the world to come after the messianic redemption,
exist side by side within Judaism. Though these conceptions
are interwoven no generally accepted theological system
exists concerning their interrelationship.


hm.. "Judaism has always maintained a belief in an afterlife"

a potem niech kazdy sobie wybierze ktore chce czytac:

Biblia
Spoiler


Okres drugiej swiatyni:
Spoiler


Talmud/Midrasz
Spoiler


Sredniowieczna lit. zydowska
Spoiler


kabała
Spoiler


Oraz mysl nowoczesna:
Spoiler



wszystko zaczerpniete na chama 'kopiuj wklej' z Judaici

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-14, godz. 08:06

Rhundz tylko ty patrzyłeś na afterlife a cytat jest z najprawdopodobniej z hasła immortal soul.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-10-14, godz. 12:03

SOUL, IMMORTALITY OF:



In the Talmud
The rabbis of the Talmud believed in the continued existence
of the soul after death, but differed with regard to the nature
of this existence.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych