Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pismo Święte przeczy nauce o Trójcy!!!


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

Ankieta: Czy dopuszczasz do swego umysłu myśl, że nauka o Trójcy może być niezgodna z Biblią?

Czy dopuszczasz do swego umysłu myśl, że nauka o Trójcy może być niezgodna z Biblią?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#81 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-03, godz. 09:24

Patmos
Czy Ty myslisz, ze ja jestem rownie goraca obronczynia Trojcy jak i dogmatow KrK??
Blad logiczny- jednym z dogmatow KrK jest istnienie Trojcy, ale to nie znaczy, ze ja wierze we wszystkie dogmaty gloszone przez KrK, tylko dlatego, ze wierze w Trojce :)

Tylko pamiętaj , że wykładnia głoszonej przez Ciebie tezy nie może nawet w najmniejszym stopniu być zarodkiem konfliktu między dogmatami, jakie KRK ogłosił, a tekstem biblijnym.

Pamietam, ale mowimy o Trojcy czyli jednym z dogmatow, a nie o wszystkich:)

Poza tym, zarzucasz mi nielogicznosc tesktu definicji o Trojcy w kontekscie tekstu biblijnego. Po pierwsze, napisalam o jednym Bogu oraz jednym Panu, Bogu z Boga dla Arka Wisniewskiego, ze nielogicznie jest w tej definicji odniesienie stwierdzenia- Jest jeden Bog - tylko do Ojca. Po drugie, probujesz mnie podpuszczac. To bardzo dobrze :D Jedna tylko prosba, jak cytujesz lacine, to poprosze o polskie tlumaczenie :)

Do unii hipostatycznej jeszcze wrocimy, nie boj sie. Szukam materialow :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#82 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2005-08-03, godz. 10:32

Arturze
Naturalnie nie twierdzę,że jesteś śJ!!!
Moja wypowiedź była skierowana głównie do świadków i osób sympatyzujących z nimi..
Do Ciebie (i ludzi,którzy chcą się nad tą kwestią zastanowić wspólnie ze mną) natomiast skierowałem słowa dotyczące tego,że nie należy rozpatrywać Cierpienia Chrystusa wyłącznie w sferze fizycznej..
Przepraszam jeśli nie sprecyzowałem tego do końca..
Pozdrawiam
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#83 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-06, godz. 11:52

Jakis tydzien temu zadalam pewne pytanie..

kim jest Bog z Ksiegi Rodzaju oraz dlaczego Duch Bozy jest obecny podczas stwarzania, od samego "poczatku"?
Rodz.1:26,27 "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na NASZ obraz, podobnego NAM. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (27) Stworzył więc Bóg człowieka na SWOJ obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę."
Rodz.1:2 "Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami"


Wciaz czekam na jakakolwiek odpowiedz. Doczekam sie, czy mam uznac, ze Pismo Sw. wcale nie przeczy nauce o Trojcy?? :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#84 Patmos

Patmos

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 210 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-08-06, godz. 13:28

Nikita,

Pismo święte nauce o Trójcy nie przeczy, ale jeszcze w większym stopniu jej nie popiera!!!

Zadowolona???

Pozdrawiam.
:)

#85 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-06, godz. 14:22

Nikita pytasz:

kim jest Bog z Ksiegi Rodzaju

Ten Bóg to nasz Ojciec, zwany także Jahwe.

oraz dlaczego Duch Bozy jest obecny podczas stwarzania, od samego "poczatku"

A jego Duch jest obecny odkąd istnieje Bóg. Tego nie wiesz. Dziwne. :blink:

Rodz.1:26,27 "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na NASZ obraz, podobnego NAM. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (27) Stworzył więc Bóg człowieka na SWOJ obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę."
Rodz.1:2 "Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami"?

Skoro Syn Boży i inne istoty niebieskie są dziećmi podobnymi Bogu, to nic dziwnego że Jahwe mógł powiedzieć do nich, iż stworzy człowieka "na podobieństwo NASZE". A Mojżesz skomentował to iż stworzył "na podobieństwo Boże". Jedno drugiemu nie przeczy. Dopiero gdybyś wykazała tę sprzeczność, można by się zastanowić nad powagą twojego argumentu.

Bywaj zdrowa. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#86 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-06, godz. 19:14

Patmos,
oczywiscie, ze jestem zadowolona :) Pismo Sw. nie przeczy nauce o Trojcy, powiadasz?? Jak dobrze uslyszec to od Ciebie :P
Oczywiscie, ze nauki tej tez nie popiera.....bezposrednio :) Ale za duzo w nim jest mowy o boskosci Chrystusa, personifikacji Ducha Bozego, zeby tego nie zauwazyc badz udawac, ze nie ma problemu i wszystko jest logiczne oraz latwe do ogarniecia ludzkim umyslem.

Olo,
dziekuje za zyczenia, jak narazie jestem zdrowa :D

Skoro Syn Boży i inne istoty niebieskie są dziećmi podobnymi Bogu, to nic dziwnego że Jahwe mógł powiedzieć do nich, iż stworzy człowieka "na podobieństwo NASZE".

Pytanie tylko, czy aby na pewno Bog slowa swe kieruje do istot niebieskich (czyli aniolow, jak mniemam)?? Slowo- uczymny (l.mn) sugeruje, ze stwarzajacych bylo wiecej niz jeden i tyle. Moze i kieruje swe slowa do swiadkow stwarzania, ale nie mowi- uczynie, a uczynmy. Nie wydaje Ci sie to dziwne??


A jego Duch jest obecny odkąd istnieje Bóg. Tego nie wiesz. Dziwne.

Oczywiscie, ze wiem :) Tylko dlaczego Duch sie unosi nad wodami? Dlaczego jest "odlaczony" od Boga, jest osobno?? Rozumiem to w sytuacjach, kiedy Duch Bozy zstepowal na ludzi na ziemie, ale nie na samym poczatku. Oczywiscie zawsze mozna stwierdzic, ze to naciagana argumentacja. A dla mnie np. naciagana argumentacja jest zaprzeczanie oczywistym i jasnym wersetom biblijnym typu- Bogiem bylo Slowo.

Pozdr
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#87 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-06, godz. 19:43

(Nikita)

Slowo- uczymny (l.mn) sugeruje, ze stwarzajacych bylo wiecej niz jeden i tyle.


Oczywiście masz rację. Biblia wielokrotnie tłumaczy że Bóg zrobił coś za pośrednictwem istot, którym dał życie, a mimo to dzieło liczy się na konto Boga. Bóg mógł więc powiedzieć do kogoś "uczyńmy". A Mojżesz skomentował to iż Bóg "uczynił". Pamiętaj, że taką formę wypowiedzi zastosował Mojżesz - Żyd wierzący w jednoosobowego Boga - i mieściło się to w jego sposobie postrzegania istoty Boga i dzieła stwórczego.

(Nikita)

Pytanie tylko, czy aby na pewno Bog slowa swe kieruje do istot niebieskich


A to już Ty musiałabyś udowodnić iż Bóg z całą pewnością nie przemawia tu do istot niebieskich, tylko do samego siebie. Skoro Ty się powołujesz, iż te wersety świadczą o wieloosobowości Boga, to Ty musisz tego niezbicie dowieść, że Bóg mówił do samego siebie. Nam wystarczy tylko wskazanie iż twoja interpretacja danych wersetów nie jest jedynie możliwa. W tym wypadku, ciężar dowodu spoczywa na Tobie, słoneczko. :)

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#88 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-08-07, godz. 12:49

Witam

Może wtrące tylko...

Iz 44: 24 Bw "Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?"

pozdr
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#89 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-07, godz. 13:26

Dzieki za wtracenie, KpC :)
Ten werset dobitnie mowi, ze jesli chodzi o stwarzanie, jest ono dzielem tylko i wylacznie Boga i argumentacja Olo zawodzi w tym konkretnym przypadku.

Skoro Ty się powołujesz, iż te wersety świadczą o wieloosobowości Boga, to Ty musisz tego niezbicie dowieść, że Bóg mówił do samego siebie.

No i mowil sam do siebie- pytanie co Ty masz zamiar teraz z tym dowodem zrobic??

i jeszcze jedno- Odkupiciel...Jezus czy Jahwe??


:)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#90 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-07, godz. 16:24

Witam i cieszę się z takiej odpowiedzi. Gdyby brać dosłownie Iz 44:24 dokładnie tak jak to sugerujecie oznaczałoby iż w momencie powstania nieba i ziemi nie było jeszcze nawet aniołów. Innymi słowy iż aniołowie powstali dopiero po ziemi , bo Jahwe twierdzi, że był dokładnie sam, pytając retorycznie: "kto był ze mną?" . Ale coś w takiej dosłownie literalnej interpretacji nie gra, bo Pismo mówi

Hi 38:4-7
4 Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. 5 Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? 6 Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? 7 Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży?

Przyjrzyjmy się więc najpierw analogicznej wypowidzi Księgi Izajasza i oceńmy ją, a sytuacja okaże się o wiele jaśniejsza. A więc. Podobnie ta sama Księga Izajasza mówi iż poza Jahwe nie ma wybawiciela.

Iż 43:11
Ja, jedynie Ja, jestem Jahwe, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

A mimo to Pismo powiada.

Rodz 48:16
Anioł, który wybawił mnie od wszelkiego złego, niech błogosławi tym chłopcom i niech trwa wśród nich imię moje i imię ojców moich, Abrahama i Izaaka, i niech się zaroi od nich ziemia!

Neh 9:27
Toteż wydałeś ich w ręce ich wrogów, a ci ciemiężyli ich. W czasie ucisku zaś wołali do ciebie, a wtedy Ty wysłuchałeś ich z niebios i według obfitego swego miłosierdzia dałeś im wybawicieli, którzy wybawiali ich z ręki ich wrogów.

Dz 7:35
Tego Mojżesza, którego się zaparli, mówiąc: Kto cię ustanowił przełożonym i sędzią ? - tego posłał Bóg jako wodza i wybawiciela za pośrednictwem anioła, który mu się ukazał w krzaku.

Tak więc według Waszych schematów myślowych, Księga Izajasza twierdziłaby, że tylko Jahwe jest wybawicielem, podczas kiedy z innych Pism wynika, że działa przez innych tworząc z nich wybawicieli, którzy z nim współpracują. Podobnie może On powiedzieć, że to On sam jest stwórcą, ale równie dobrze może działać przez kogoś.

Z kontekstu całej Księgi Izajasza wynika, że Jahwe występuje w niej przeciwko obcym bogom i dlatego na jej kartach przewija się wątek iż tylko Jahwe istnieje jako stwórca i wybawiciel w przeciwieństwie do obcych bogów. Stąd te wersety o których mówimy.

Tak więc Księga Izajasza na którą się powołujesz stawia Boga Jahwe w opozycji do innych wyimaginowanych bogów. Ale nie dostrzegając tego popełniasz błąd interpretacji Pisma polegający na wyrwaniu wersetu z kontekstu tematycznego i dopasowania go do swojej indywidualnej potrzeby w dyskusji.

Poza ty zauważ, iż Stary Testament nie odkrywa przed nami pełni objawienia, dodatkowe prawdy o stwarzaniu ujawnia Nowy Testament. Na przykład:

Hbr 1:1-3
1 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,
2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
3 Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.


Czyli według nowotestamentowego objawienia, danego nam dzięki Duchowi Świętemu, to Bóg który przemawiał do praojców w Starym Testamencie - czyli Jahwe - stworzył świat przez swojego Syna. Zauważ że to nie jedna z osób Boga Jahwe, jaką rzekomo ma być osoba Ojca, stworzyła świat przez Jezusa. Ale to Bóg który przemawiał do proroków - czyli cały Jahwe - uczynił świat przez swego Syna. Jahwe ma jednorodzonego Syna.

Tak więc Nikita, nadal stoi przed Tobą zadanie udowodnienia, że Bóg mówił sam do siebie podczas stwarzania.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#91 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-08-07, godz. 16:52

Witam

Myślałem że w -->

Iz 44: 24 Bw "Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?"

Bóg mówi o tym że SAM to zrobił i że nie potrzebował do tego żadnego stworzenia co podkreślił słowami "kto był ze mną". Może się mylę, nie wiem, ale jeszcze tego nie widzę. Nie widzę też powodów, dla których nie mogłoby być tam aniołów którzy jak podałeś "okrzyk wydali wszyscy synowie Boży" w kontekście dwukrotnego zaznaczenia "Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię", które jednoznacznie mówi o czynności stwarzania.
Sprawa do przemyślenia jeszcze.....
pozdr
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#92 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-07, godz. 17:05

Twoja odpowidź jest bardzo spokojna i rozważna. :) Bardzo lubię i szanuję, taką postawę, bo to rzadkość, a sprzyja pokojowi. Skoro tak, to ja też obiecuję, że się jeszcze głębiej nad tym zastanowię i nie będę dogmatyczny. Prawdę mówiąc Twój argument jest bardzo ciekawy.

Serdacznie pozdrawiam i dziękuję za wymianę myśli. :rolleyes: :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#93 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-08, godz. 10:16

Olo,

Na poczatku tego watku forum napisales tego oto posta:
http://watchtower.or...findpost&p=6496
Stwierdziles, ze..

Każdy śleź to ryba, ale nie każda ryba to śledź


A nam zarzucasz schemat myslowy (ograniczony, zapewne :P ), ze ..

Tak więc według Waszych schematów myślowych, Księga Izajasza twierdziłaby, że tylko Jahwe jest wybawicielem, podczas kiedy z innych Pism wynika, że działa przez innych tworząc z nich wybawicieli, którzy z nim współpracują. Podobnie może On powiedzieć, że to On sam jest stwórcą, ale równie dobrze może działać przez kogoś.


Moze ja sie czepiam wypowiedzi, ale widze tu pewna analogie :)
Kazdy, kto wybawia, jest wybawicielem, ale nie kazdy wybawiciel jest Wybawicielem - Panem, Stworca i Jahwe.

Gdyby brac doslownie Iz. 44:24 to nalezaloby stwierdzic, ze Bog sam stworzyl, a czy ktos z nim byl czy nie (w sensie towarzystwa) -raczej, ze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, ze "na poczatku bylo Slowo". Moze aniolowie sa czyms tak oczywistym w niebie, ze nie trzeba podkreslac ich tam obecnosci?? Ale to juz sa tylko domysly..

:)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#94 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-08, godz. 11:54

Przepraszam Cię, ale ja tu nie widzę problemu. Jednak obiecuję, że jeszcze się nad tym zastanowię, ale jak odpocznę, bo narazie jestem bardzo przemęczony różnymi dociekaniami. :( Natomiast bardzo spodobało mi się w tym miejscu, również i Twoje (podbnie jak KpC powyżej) stonowane i bezdogmatyczne, wyrażenie swoich przemyśleń. Cenię taką skromną postawę. Też chcę ją w sobie rozwijać, a zarazem pogodzić ze stanowczością w obronie tego co uważam za słuszne.

Serdecznie pozdrawiam. :) :D
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#95 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-08-09, godz. 16:10

Jesli ktos twierdzi, ze sie myle, sprawdzam czy ma racje, czy nie :)
Jesli ktos twierdzi, ze Trojca nie istnieje, a wiec przeczy boskosci Syna i Ducha, w ktora ja wierze, czuje sie w obowiazku bronic swej wiary :)

Ja tez nie widze problemu z Iz.44:22 oraz Rodz.1:26,27.
Bog sam stworzyl swiat i czlowieka- Ojciec- Stworca, Jahwe, ; Syn- Slowo, ktore bylo na poczatku i przez nie wszystko sie stalo i Duch Bozy, ktory unosil sie nad wodami. Jesli byli z nim aniolowie, to jedynie w formie swiadkow (Jehowy?? :P )

Wiem, ze nie ma w Pismie slowa Trojca itd. ale gdzie wlasciwie jest jasno i dobitnie napisane, ze Trojcy nie ma?? Znam wersety typu: Ojciec wiekszy niz ja..i jesli ktos nie rozumie pokory Jezusa, ktory ponizyl samego siebie i przyjal postac slugi, to jest jego wlasna interpretacja Pisma, z ktora sie nie zgadzam.

Pozdr :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#96 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-08, godz. 15:45

Matuzalem:

A tak serio, to same okropne rzeczy niestety Bednarski tam pisze. Pełno nie wynikających ze siebie stwierdzeń, a J 10:33-36 jest potraktowane strasznie. Nie wiem na jakiej podstawie Bednarski utrzymuje, że faryzeusze mówili "chociaż jesteś człowiekiem, czynisz siebie Bogiem", a nie "chociaż jesteś człowiekiem, czynisz siebie bogiem".



J 10:33 NS „Żydzi mu odpowiedzieli: "Nie kamienujemy cię za szlachetny czyn, lecz za bluźnierstwo - za to, że ty, chociaż jesteś człowiekiem, czynisz siebie bogiem".”

J 5: 18 NS "Właśnie dlatego Żydzi odtąd tym bardziej usiłowali go zabić, ponieważ nie tylko naruszał sabat, ale też nazywał Boga swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu."

No rzeczywiście - potraktowane strasznie - nawet przez tłumaczy NWT....

pzdr

chcialem odpowiedziec na tego juz starego posta.
otoz gdyby Jezus zlamal sabat to zlamal by przykazanie i zginal by za swoj wlasny grzech, przez co nie moglby stac sie tez zbawicielem. warto sie zastanowic o co chodzi w tych wersach
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#97 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-10, godz. 20:45

Chodzi w nim o to, że to tabakiera jest dla nosa, a nie na odwrót. Żydzi zrobili z Prawem coś, co Sebastian nazywa "talmudyzacją", czyli ściśle wypełniali przepisy zapominając o ich podstawowym celu. Jezus przywraca sens sabatu - wolno czynić dobrze w sabat.

#98 dra

dra

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 13:19

jeżeli zrozumieliście biblie to powinniście wiedziec

Bóg jest Bogiem

#99 dra

dra

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 13:20

Pan Jezus Panem,synem

a Duch Święty---siłą pochodząca od Boga

#100 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-23, godz. 17:39

Dra napisał(a)

jeżeli zrozumieliście biblie to powinniście wiedziec
Bóg jest Bogiem


Dra Ty to masz dar przekonywania!!!
Trzy słowa a dogmat gotowy. ;)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych