Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mieszkańcy Sodomy (nie)zmartwychwstaną


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Kenzo

Kenzo

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2005-05-20, godz. 17:54

Poszukuję kopii lub skanów straznicowej literatury z cytatymi podanymi przez C. Podolskiego na http://watchtower.or...noweswiatlo.php

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1879, nr 6, s. 8, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 6/1/1952, s. 338, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 8/1/1965, s. 479, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1988, nr 17, s. 30, wyd. pol.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ( "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 17, wyd. pol. 1989)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ( "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 179, wyd. pol. 1990 r.)

Jesli ktoś tym dysponuje, to prosze o wrzucenie skanów na adres [email protected]
Z góry dziekuję.
Kenzo

#2 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-05-20, godz. 18:29

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1988, nr 17, s. 30, wyd. pol.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ( "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 17, wyd. pol. 1989)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ( "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 179, wyd. pol. 1990 r.)


Skany tych w formacie djvu możesz ściągnąć stąd:
http://watchtower.or...owe_swiatlo.php

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#3 Kenzo

Kenzo

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2005-05-21, godz. 07:36

Dzięki za namiary...że też tam nie zajrzałem....

Ostatnio pani świadek, której podałem wszystkie sześć cytatów twierdziła, że sprawdziła wszystko z wyjatkiem pierwszej - najstarszej Strażnicy i niby nic takiego nie ma. Obawiam się, że treść w oprawionych zbiorach Strażnic mogła się pozmieniać, tak, jak pisał o tym Iszbin w http://brooklyn.org....iestraznice.htm
W linkowni jest opisanych kilka stron, jako "kopalnie" fotokopii straznicowej literatury, ale nie udało mi się tam znaleźć brakujących trzech pozycji. Jeśli ktoś na to trafił, to proszę o namiary.
Kwestia kolejna, to strażnice z 1952 i 1965 powinny mieć swoje polskie odpowiedniki, ale póki co nikt o nich nie wspomina. Proszę ekspertów o komentarze.
Pozdrawiam
Kenzo

#4 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-05-22, godz. 14:22

Kwestia kolejna, to strażnice z 1952 i 1965 powinny mieć swoje polskie odpowiedniki, ale póki co nikt o nich nie wspomina. Proszę ekspertów o komentarze.


Niestety, akurat te wydania nie mają polskich odpowiedników, natomiast są dostępne na Watchtower Library.

The Watchtower 6/1/1952, s. 338
16 If we take this expression to mean that, then it would contradict Jude’s statement that Sodom had already undergone the “judicial punishment of everlasting fire”. Actually, Jesus was using a form of speech construction common in Biblical times. He used a similar construction when he said: “It is easier, in fact, for a camel to get through the eye of a sewing needle than for a rich man to get into the kingdom of God.” (Luke 18:25, NW) No sane person would believe a camel could squeeze through a needle’s eye. Yet if this obviously impossible thing were said to be easier than something else, would that not powerfully emphasize the utter impossibility of the other thing? So Jesus forcefully made the point that rich ones loath to part with their wealth would not enter the kingdom. Similarly, Sodom did not endure its judgment day, had failed completely, and the Jews knew its fate was sealed. Their opinion of Sodom was the lowest possible. So when Jesus told them that it would be more endurable for utterly depraved Sodom than for these Jewish cities they got the powerful poin

The Watchtower 8/1/1965, s. 479
What happened to the inhabitants of Sodom and Gomorrah at the time that Jehovah rained fire and sulphur on them from heaven stands as a warning to all to avoid immoral conduct such as was carried on in those cities.
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-03, godz. 10:57

Zmieniające się światła na ten temat zostały zestawione również tutaj: "Jehovah Gives Light to His People" (YouTube)
--
Wątek pokrewny: Stare światło (mieszkańcy Sodomy i Gomory)
.jb

#6 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 14:35

Tak to jest kiedy człowiek stawia się w miejscu Boga i decyduje czy inni zmartwychwstaną czy też nie. Zapominają przy tym o tym że to Bóg jest sędzią, i jeśli będzie to Jego wolą to ma moc przywrócić do życia kogo chce.

Potrafią nawet podczas przedruku zmienić treść swojej literatury. Myślałem że już słyszałem o wszystkich możliwych oszustwach SJ, a tu coraz to nowe ciekawostki się pojawiają.

#7 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-03-03, godz. 15:01

[quote name='Kenzo' date='2005-05-21 08:36' post='6577']
Dzięki za namiary...że też tam nie zajrzałem....

Ostatnio pani świadek, której podałem wszystkie sześć cytatów twierdziła, że sprawdziła wszystko z wyjatkiem pierwszej - najstarszej Strażnicy i niby nic takiego nie ma.

obawiam się że nie sprawdziła i będzie zmierzać do zakończenia kontaktów z Tobą , gdyż mogła a nawet powinna Cię uznać za przeciwnika prawdy :blink:

#8 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-05, godz. 19:47

Poszukuję kopii lub skanów straznicowej literatury z cytatymi podanymi przez C. Podolskiego na http://watchtower.or...noweswiatlo.php

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1879, nr 6, s. 8, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 6/1/1952, s. 338, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 8/1/1965, s. 479, wyd. ang.)


Ciekaw, że nikomu nie udało się dotrzeć do powyższych Strażnic osobiści. Wszyscy jak jedną mantre powtarzają i przepisują te odnośniki. Może ktoś to w końcu zweryfikuje?

#9 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-01-06, godz. 11:36

Ciekaw, że nikomu nie udało się dotrzeć do powyższych Strażnic osobiści. Wszyscy jak jedną mantre powtarzają i przepisują te odnośniki. Może ktoś to w końcu zweryfikuje?




Robisz specjalne i sztuczne, wyrafinowane zamieszanie. 2 ostatnie pozycje cytuje Liberal 3 odpowiedzi wyżej!!! Zatem nikt nie PRZEPISUJE odnośników. A jak chcesz je zweryfikowac i zobaczyc Straznice na włąsne oczy, kup sobie bilet na samolot do N. Yorku i zapierd.... tam. 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2009-01-06, godz. 11:37


#10 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-06, godz. 12:03

Robisz specjalne i sztuczne, wyrafinowane zamieszanie. 2 ostatnie pozycje cytuje Liberal 3 odpowiedzi wyżej!!! Zatem nikt nie PRZEPISUJE odnośników. A jak chcesz je zweryfikowac i zobaczyc Straznice na włąsne oczy, kup sobie bilet na samolot do N. Yorku i zapierd.... tam.


Ja tylko zauważyłem, że wszyscy przepisują pewne sprawy i nawet nie mają pojęcia co pod danymi odnośnikami sie znajduje faktycznie. A tak nie powinno być. Bo bierzemy odpowiedzialność za to co się przepisuje.
Ja raz sprawdziłem tekst Bednarskiego. Który widziałem u innych autorów. Nie wiem kto od kogo przepisał. To nie ważne. Po sprawdzeniu okazało się, że nie do końca tak jest.
Więc zadałem pytanie - chyba całkiem słuszne - czy ktoś widział te teksty na oczy. Nie ja jestem autorem tego opracowania więc nie ja mam obowiązek wykazać prawdziwości tych odnośników.

Bo podejrzewam, że całe rzesze będą przepisywać ten tekst i nikt nie pokwapi się żeby to zweryfikować.

#11 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-01-06, godz. 12:04

Ja tylko zauważyłem, że wszyscy przepisują pewne sprawy i nawet nie mają pojęcia co pod danymi odnośnikami sie znajduje faktycznie. A tak nie powinno być. Bo bierzemy odpowiedzialność za to co się przepisuje.
Ja raz sprawdziłem tekst Bednarskiego. Który widziałem u innych autorów. Nie wiem kto od kogo przepisał. To nie ważne. Po sprawdzeniu okazało się, że nie do końca tak jest.
Więc zadałem pytanie - chyba całkiem słuszne - czy ktoś widział te teksty na oczy. Nie ja jestem autorem tego opracowania więc nie ja mam obowiązek wykazać prawdziwości tych odnośników.

Bo podejrzewam, że całe rzesze będą przepisywać ten tekst i nikt nie pokwapi się żeby to zweryfikować.




Ty umiesz czytac? Liberał zacytował z ,,Watchtower Library''!!! EOT pajacu. 

#12 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-06, godz. 12:14

Ty umiesz czytac? Liberał zacytował z ,,Watchtower Library''!!! EOT pajacu.


Ufam, że się lepiej poczułeś. A tak z innej strony to nie możliwe, żeby pewne prawdy były objawiane ludziom mówiącym po angielsku a mówiącym po polsku nie. Dlaczego pokarm dal mówiących po polsku jest inny od pokarmu dla ludzi mówiących po angielsku?

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-06, godz. 12:23

Ufam, że się lepiej poczułeś. A tak z innej strony to nie możliwe, żeby pewne prawdy były objawiane ludziom mówiącym po angielsku a mówiącym po polsku nie. Dlaczego pokarm dal mówiących po polsku jest inny od pokarmu dla ludzi mówiących po angielsku?

Mario
Kiedyś tak było, że artykuły po polsku ukazywały się z kilku miesięcznym opóźnieniem, a do tego zdarzało się nawet to, że w treści różniły się te wydawane w Polsce od tych które po polsku ukazywały się w USA (zw. wydania polonijne).
Ponadto, nie wszystko było drukowane w Polsce to, co było na zachodzie, a jeśli się weźmiesz pod uwagę, że do lat 70 drukowano na powielaczu i na kiepskim papierze, tak że do dziś mało co pozostało z lat 1945-1969, wtedy może wtedy zrozumiesz, że wiele z tego co można poczytać po angielsku jest niedostępne po polsku.
Czesiek

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-07, godz. 04:07

kolega Mario być może wiele razy słyszał na zebraniach ŚJ o jednej organizacji która wydaje pokarm duchowy jednocześnie w iluś tam ponad 100 językach i być może nie wie, że jednoczesność publikacji to dopiero ostatnie 20 lat, a wcześniej były duże różnice. Jeżeli kiedyś Prz! było w Polsce miesięcznikiem a w USA dwutygodnikiem to muszą istnieć artykuły dostępne po angielsku a niedostępne po polsku.

#15 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2009-01-07, godz. 22:12

Ciekaw, że nikomu nie udało się dotrzeć do powyższych Strażnic osobiści. Wszyscy jak jedną mantre powtarzają i przepisują te odnośniki. Może ktoś to w końcu zweryfikuje?


Ja dotarłem. Byłem w Nadarzynie w bibliotece. Widziałem na własne oczy. Tam mają wszystkie angielskie i polskie wydania Strażnic i książek. Na pewno bracia udostępnią. Miłej lektury.

#16 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-01-07, godz. 23:36

Ja dotarłem. Byłem w Nadarzynie w bibliotece. Widziałem na własne oczy. Tam mają wszystkie angielskie i polskie wydania Strażnic i książek. Na pewno bracia udostępnią. Miłej lektury.


HiFi, ale do Ciebie nie kazdy dotarł. Czy zweryfikuje ktoś, czy w ogóle istniejesz? Czy będą jakies dokumenty, że istniejesz? Może oszukujesz zwyczajnie. Czy ktos tylko cytuje HiFi jak mantre, czy ktos sprawdzil, czy istnieje? Czy macie HiFi próbki krwi, moczu i kału? Co na to nauka? Czy lekarze są zgodni, ze HiFi zyje? 


Jas nie wierze, ze istniejesz. To zwykłe przepisywanie tekstów o niejakim HiFi. Mnie nie oszukasz koleś. Chcę zobaczyć pełny wynik, na papierze Twej sekcji zwłok. Wtedy zweryfikujemy! I żeby było jasne. Czekam na sekcje zwłok do jutra, bo za chwile można spreparowac wyniki i mnie oszukać. Zatem po jutrze juz będe pweny na 100%, ze ty nigdy nie istniałeś. 

Użytkownik ISZBIN edytował ten post 2009-01-07, godz. 23:50


#17 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-08, godz. 01:22

HiFi, ale do Ciebie nie kazdy dotarł. Czy zweryfikuje ktoś, czy w ogóle istniejesz? Czy będą jakies dokumenty, że istniejesz? Może oszukujesz zwyczajnie. Czy ktos tylko cytuje HiFi jak mantre, czy ktos sprawdzil, czy istnieje? Czy macie HiFi próbki krwi, moczu i kału? Co na to nauka? Czy lekarze są zgodni, ze HiFi zyje?


Jas nie wierze, ze istniejesz. To zwykłe przepisywanie tekstów o niejakim HiFi. Mnie nie oszukasz koleś. Chcę zobaczyć pełny wynik, na papierze Twej sekcji zwłok. Wtedy zweryfikujemy! I żeby było jasne. Czekam na sekcje zwłok do jutra, bo za chwile można spreparowac wyniki i mnie oszukać. Zatem po jutrze juz będe pweny na 100%, ze ty nigdy nie istniałeś.

:rolleyes:

#18 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-08, godz. 02:27

, że nikomu nie udało się dotrzeć do powyższych Strażnic osobiście.

Artykuły z Zion's Watch Tower (Ostatnia aktualizacja 17.11.2008)
Pełna lista 5233 artykułów w języku angielskim wraz z 1220 odpowiadającymi im polskimi tłumaczeniami w kolejności publikacji w przedrukach Reprints:
http://dabhar.org/wt/reprints.htm

, że wiele z tego co można poczytać po angielsku jest niedostępne po polsku.

Nawet całe książki, jak np. "Ocaleć, by żyć na nowej ziemi", której widziałem niemiecką edycję. Bardzo byłem wtedy (10 lat temu) oburzony, że książka z lat '80-tych a jeszcze jej nie przetłumaczono dla Polaków. Roczniki z działalności ŚJ wyd. od 1927 r. w jęz. polskim pojawiły się dopiero w latach '90-tych.
http://pl.wikipedia....i.C4.85.C5.BCki

Dlaczego pokarm dal mówiących po polsku jest inny od pokarmu dla ludzi mówiących po angielsku?

Zapytaj w jadłodajni!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-08, godz. 02:50

Dołączona grafika

#19 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-01-08, godz. 12:06

 
Zapytaj w jadłodajni!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

#20 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-08, godz. 13:03

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...


:angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych