Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzieci a transfuzja


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 żona

żona

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2005-06-10, godz. 12:20

Witam wszystkich

Jestem wstrząśnięta (jakby to delikatnie ująć) egoizmem i ograniczeniem ludzi, którzy zabijają swoje dzieci nie zezwalając na transfuzję krwi. Podobno dzieci nie są świadkami jeśli nie przyjmą symbolu? Dlaczego umierają za wiarę swoich rodziców.
Mam dwójkę dzieci i za życie każdego z nich dałabym się pokroić.... a tu taka pierdoła...

Bóg dał przykazanie: nie zabijaj....
gdzie tu sens gdzie logika....

...jestem po prostu wstrząśnięta...

#2 Nadinka

Nadinka

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2005-06-12, godz. 20:26

popieram -nie rozumie tego i nigdy do mnie ni dotrze jak Bog moglby pozwoic na zabijanie swoich dzieci !!!!!!!!!!

#3 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2005-06-13, godz. 07:29

To są tak zwane akty wierności Jehowie.Tylko najczęsciej taki "jednorazowy akt wierności" nijak się ma do moralnego życia większości z tych "wiernych Jehowie".Wielu z nich w innych sytuacjach dopuszcza się rażącej niemoralności ale wtedy bardziej liczy się egoistyczne zaspokojenie żądzy niż wierność Jehowie.

#4 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-09, godz. 17:48

Moim zdaniem te dzieci co umarły w wyniku fanatyzmu rodziców, oglądają Boga w Niebie, lecz Ci rodzice którzy do tego dopuścili - mają przechlapane na Sądzie Ostatecznym.

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-06-09, godz. 18:06

Rodzice, to może nie


Ale autorzy tekstów i pomysłodawcy zakazu krwi napewno będa się z niego tłumaczyć......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-10, godz. 20:19

Rodzice, to może nie


Ale autorzy tekstów i pomysłodawcy zakazu krwi napewno będa się z niego tłumaczyć......

Jak to nie? - przecież mogą to zrobić z następą pociechą, a to już patologie , by nie powiedzieć fanatyzm. Więc poważna sprawa w obliczu Bożej sprawiedliwości, o której tak ŚJ trąbią!.

Uważam zatem iż mogą , owszem liczyć na niezmierzone "MIŁOSIERDZIE BOŻE" - lecz ŚJ nie wierzą w coś takiego. No i mamy zagwozdkę, czyż nie?.

#7 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-06-12, godz. 10:38

Myślę, że rodzice w jakiś sposób odpowiedzą za przyzwolenie
na śmierć swoich dzieci.
Nie mogę sobie wyobrazić, żeby ktoś mnie aż tak
zmanipulował, że oddałabym życie swoich dzieci.
Robiłabym wszystko, żeby przeżyły, wolałabym ja umrzeć,
(np za pozwolenie na transfuzję, jako śJ), ale żeby dzieci żyły.

Wolałabym nic nikomu nie powiedzieć, dać dzieciom krew
i żyć z takimi wyrzutami sumienia, niż z takimi, że zabiłam dzieci. :ph34r:
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-06-12, godz. 13:44

niestety, doktryna ŚJ sprawia, że rodzic nie może uratować dziecka nawet kosztem własnego zbawienia. Wg nauczania strażnicowego, Armagedon jest tuż tuż, a przeżyją go tylko te dzieci, których rodzice "będą wierni Jehowie". Wynikałoby z tego, że w razie transfuzji gniewu Bożego nie przeżyje ani dziecko ani rodzic, a więc rodzic uratowałby dziecku kilka lat życia, ale pozbawiłby go życia wiecznego.

Pod taką presją, rodzic może dokonać błędnego wyboru i skrzywdzić dziecko, decydując się na jego śmierć. Chyba tylko Stwórca w swojej wszechwiedzy wie, jak sprawiedliwie osądzić takiego rodzica. Ja sie tego nie podejmę.

Dziękuję Bogu Jehowie że wyzwolił mnie z niewoli kłamliwych doktryn strażnicowych i że nigdy nie będę poddany takiej presji, w której rozważałbym uniknięcie gniewu Bożego za cenę krzywdy wyrządzonej własnemu dziecku.

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-12, godz. 22:34

Dziękuję Bogu Jehowie że wyzwolił mnie z niewoli kłamliwych doktryn strażnicowych i że nigdy nie będę poddany takiej presji, w której rozważałbym uniknięcie gniewu Bożego za cenę krzywdy wyrządzonej własnemu dziecku.

Jak slepy o kolorach :(

*
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-06-12, godz. 22:41

HC, a masz moze dzieci??? albo "w planie"??
jesli tak, pozostawmy to bez komentarza...
przykre...
i nie zycze NIKOMU, nawet wrogowi, takiego ojca...

#11 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-13, godz. 10:35

Jeśli Bóg wymaga od ŚJ składania dzieci w ofierze - to coś tu jest nie tak - i kto tu jest ślepy?.

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 14:35

Jeśli Bóg wymaga od ŚJ składania dzieci w ofierze - to coś tu jest nie tak - i kto tu jest ślepy?.

Bog nie wymaga od NIKOGO skladania dzieci w ofierze i NIGDY tego nie wymagal !

Pewne religie wysylaly i wysylaja nieletnich na wojne , tlumaczac ten fakt skladaniem ich zycia " na oltarzu Ojczyzny" dla przykladu :(

http://www.ordynaria...idwiadomosc=354
gdzie czytamy miedzy innymi :
"Nawet niewierzący mówią o człowieku, który poniósł śmierć za Ojczyznę, że złożył ofiarę swego życia na ołtarzu Ojczyzny."

Swiadkowie Jehowy nie skladaja swoich dzieci na zadnych oltarzach :)
Swiadkowie Jehowy pragna aby ich dzieci zyly o wiele wiecej niz przyslowiowe 100 lat .
Swiadkowie wierza jednakze ze nalezy sluchac bardziej Boga niz ludzi i ufaja iz przestrzeganie Jego przykazan wyjdzie im na dobre .
W I wieku naszej ery Rzym i Zydzi i nie tylko zreszta przesladowali pierwszych chrzescijan za wszystko co sie dalo :(
Oskarzano ich za wszelkie brednie ktore komus wtedy jak idzisiaj niektorym przychodzily do glowy .
Jesli ci chrzescijanie nie chcieli sie wyrzec swojej wiary bywalo ze gineli wraz ze swoimi dziecmi na arenach , ale czy to byla ich decyzja aby zginely w paszczy lwa ?

Dzisiaj niejednokrotnie SJ musza podejmowac ciezkie decyzje dotyczace zachowania lub nie prawa Bozego . Zdarza sie niestety ze rezultatem tych decyzji moze byc smierc ich potomstwa szczegolnie gdy zamiast na lekarza trafi sie na rzeznika ktory bez 10 litrow krwi nie potrafi zoperowac wyrostka :(

A wiec kto tu jest winny i kto slepy ? :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-13, godz. 14:39

Cytat Homme: "Bog nie wymaga od NIKOGO skladania dzieci w ofierze i NIGDY tego nie wymagal !"
--------------------------

No, masz racje. Bog naprawde tego nie wymaga, tylko Organizacja Swiadkow Jehowy.

I tak wrzucaja Molochowi-WatchTower swoje dzieci do pieca.
Masz link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Moloch

Pzdr.

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-06-13, godz. 14:57

Jak to przeczytał jakiś lekarz, to pewnie jest obrażony!

HC zaczni traktowac ludzi z szacunkiem, bo naprawdę wezmiemy twoje teksty i pokazemy w TV niech ludzie wiedzą jak wyglada obrona wiary u rasowego SJ!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-13, godz. 15:20

Pewne religie wysylaly i wysylaja nieletnich na wojne , tlumaczac ten fakt skladaniem ich zycia " na oltarzu Ojczyzny" 

To zaszczyt - którego Ty bracie nigdy nie zrozumiesz!. Ludzie oddawali życie byś Ty mógł klikać siedząc wygodnie przed monitorem i pluć na poświęcenie innych. Nie ma co piękna postawa przwdziwego hwalcy Jehowy :lol:

Już widzę jak ŚJ by nie bronili swych domostw, jak ktoś by zechciał w nie wtargnąć?. :lol: :angry:

Jakie religie?. Ja nie słyszałem by ktoś wysyłał nieletnich na wojnę - chyba że z własnej woli bo znam takowych. Ci harcerze z wielkim oddaniem odawali życie za bliźniego, podczas "Powstania Warszawskiego" , a i uratowali Gdynię od nalotów radzieckich, bo z narażaniem życia zdobyli plany pól minowych i umocnień. Więc więcej szacunku, do kwestji, które cię przerastają o kilka poziomów - OK ?.

#16 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 15:51

I tak wrzucaja Molochowi-WatchTower swoje dzieci do pieca.
Masz link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Moloch

Pzdr.

oprocz bzdur nie majacych w niczym pokrycia jak zwykle z twoich postow niewiele wynika oprocz niewiedzy i zadufania we wlasna "pseudowiedze" o innych .

Najbardziej oskarzanym o kontakty z demonami byl Jezus Chrystus............ przez ludzi podobnego pokroju tzn rzucajacych epitety ne lewo i prawo .
Stosowanie takiego slownictwa swiadczy o twojej kulturze , rzucanie oskarzen nie majacych zadnych podstaw moze swiadczyc o ................... :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-13, godz. 15:53

hc udaj się do najbliższego szpitala i porozmawiaj z lekarzem ! a później pisz głupoty !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 15:58

Jak to przeczytał jakiś lekarz, to pewnie jest obrażony!

HC zaczni traktowac ludzi z szacunkiem, bo naprawdę wezmiemy twoje teksty i pokazemy w TV niech ludzie wiedzą jak wyglada obrona wiary u rasowego SJ!

Lekarze to nie swiete krowy , sa zli :( i dobrzy :)

kiedys nie wolno bylo powiedziec zlego slowa na zadnego lekarza dzis mowi sie otwarcie ze bywaja zli :)

Czyzbym mial klamac aby sie przypodobac TV ?

A propos czyzby rawnik zamienil sie w dziennikarza telewizyjnego ? to jakies chorobliwe chyba jest to dazenie do slawy medialnej :(

Ludzi traktuje z szcunkiem takm na jaki zasluguja , na szacunek trzeba sobie zasluzyc i to nawet dotyczy lekarzy :)

A tak poza tym to moze juz coponiektorzy przestaliby wystepowac tu jako "gwiazdorzy" bedacy w stanie zatrzymac dzielo SJ ? :(

Te apele, akcje a teraz uzycie do walki ze mna skromnym zuczkiem TV staje sie z lekka malo smieszne :( Cociaz z drugiej strony jest mi na reke bo sami wydajecie swiadectwo o sobie samych :(
Smutne swiadectwo :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#19 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 16:06

Ci harcerze z wielkim oddaniem odawali życie za bliźniego, podczas "Powstania Warszawskiego"

A dzis wnukowie tych harcerzy pracuja u Bauera badz siedza w lawach Parlamentu europejskiego obok swoich niemieckich przyjaciol ..............

Czyja to byla walka ? Kto luzmi tak pokierowal ze zabijali sie aby ...........

jesli uwazacie uczestnictwo w przedstawieniu Szatana zwanym "Patriotyczna Postawa" ktore polega na wywyzszaniu swojej nacji w stosunku do innej to jest mi przykro ze Szatanowi tak bardzo sie ta mistyfikacja udala :( Ale przyjdzie Kryska na Matyska i SJ wierza ze Szatanowi niewiele czasu pozostalo aby tak sie z ludzi nabijac

1J 5:19 BT "Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego."
1J 5:19 Br „My wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat znajduje się w mocy Złego.”
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#20 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-06-13, godz. 16:31

Tego już za wiele!

W tym momencie pan HC popełnił przestępstwo zniesławienia narodu Polskiego!

Domagam się natychmiastowych przeprosin, kary tygodniowego zakazu pisania albo wystąpie do prokuratora!!!!!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych