Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzieci a transfuzja


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#21 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 17:33

Wszystko zalezy od choroby człowieka i od lekarza. Kiedy mój ojciec zachorował, lekarze powiedzieli że trzeba krew mu wprowadzic. Jego znajomi oddawali krew, a później mu się zrobiło jeszcze gorzej i już ze szpitala nie wychodził.Po jakimś czasie "lepsza" lekarka powiedziała ze na jego chorobe w zadnym wypadku nie mozna wprowadzać krew, przez krew jego choroba tylko sie umocniła. No i po krótkim czasie tata zmarł. Jeden raz opowiedziałem to znajomym śJ i widziałem radość w ich oczach ze ich doktryna się sprawdza.
Lekarz powinien wiedziec czy można przy pewnej chorobie wprowadzać krew czy nie.Są chorzy ludzie którym może pomóc tylko krew.Obojętnie w jaki sposób ale trzeba ratować życie człowieka.Kiedy Jezus widział chorego nie mówił "taka jest wola Boża" i zostawiał go w spokoju, lecz uzdrawiał tego człowieka.Znaczy to, że jezeli człowiek ma szanse na przeżycie, to trzeba mu pomóc i dac mu życ.


Wyżej ktoś napisał , że transfuzja krwi przedłuży tylko kilka lat życia...

Pewien śJ, studiował Biblie i w roku 2000 zaczął nauczać innych chodząc od domu do domu nauczając ich prawdy i miłości do Jehowy.Przez 2 lata do zboru dołączyło 20 rodzin którzy za pomącą niego poznali prawdę i teraz służą i wychwalają Jehowę.

Pewien śJ, studiował Biblie i w roku 2000 zmarł z powodu ciężkiej choroby. Uratować jego życie mogła tylko transfuzja krwi.

#22 zbigniew1971

zbigniew1971

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-13, godz. 18:46

Swiadkowie wierza jednakze ze nalezy sluchac bardziej Boga niz ludzi i ufaja iz przestrzeganie Jego przykazan wyjdzie im na dobre .


Dzisiaj niejednokrotnie SJ musza podejmowac ciezkie decyzje dotyczace  zachowania lub nie prawa Bozego .

Jakie przykazanie nie pozwala na transfuzję krwii dziecku, które nie jest jeszcze ochrzczonym ŚJ a wiadomo, że ma wolną wolę i nie jest powiedziane którą religię wybierze gdy dorośnie.

Przecież wiara rodziców nie jest dzieciom ŚJ narzucana, ponoć jak dorastają to mogą same zdecydować, czyż nie tak?

Więc dlaczego, jako małe dzieci mają przestrzegać nakazów religii, której wyboru jeszcze nie dokonali???

Które to Prawo Boże tego wymaga?!

#23 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-13, godz. 19:04

Ci harcerze z wielkim oddaniem odawali życie za bliźniego, podczas "Powstania Warszawskiego"

A dzis wnukowie tych harcerzy pracuja u Bauera badz siedza w lawach Parlamentu europejskiego obok swoich niemieckich przyjaciol ..............

Czyja to byla walka ? Kto luzmi tak pokierowal ze zabijali sie aby ...........

.....abyś Ty bracie zakochany w jedynie swojej racji, mógł siedząc sobie wygodnie w fotelu pierdzieć cztając gazetkę i wyklikiwać kretynizmy, wobec tych co za Ciebie oddali życie.

Trzeba naprawdę niezłej arogancj i ignorancji, by tak pisać o ludziach, co poświęcili życie za bliźniego. :( :angry:

Kiedyś czytałem w jednej ze Strażnicy, o dziwo jak ŚJ wychwalali w jakimś mieście policję, za ochronę mienia ŚJ. Więc jak to jest - cel uświęca sierodki?.

#24 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-13, godz. 19:09

I tak wrzucaja Molochowi-WatchTower swoje dzieci do pieca.
Masz link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Moloch

Pzdr.

oprocz bzdur nie majacych w niczym pokrycia jak zwykle z twoich postow niewiele wynika oprocz niewiedzy i zadufania we wlasna "pseudowiedze" o innych .

Najbardziej oskarzanym o kontakty z demonami byl Jezus Chrystus............ przez ludzi podobnego pokroju tzn rzucajacych epitety ne lewo i prawo .
Stosowanie takiego slownictwa swiadczy o twojej kulturze , rzucanie oskarzen nie majacych zadnych podstaw moze swiadczyc o ................... :(

No, niestety prawda czasami jest bolesna. A jak trafi w odpowiednia nutke, to potrafi rozwscieczyc.
Wiec dales takie same swiadectwo jak twoi przewodnicy. Gdy koncza sie argumenty, to najlepiej osobiscie.

Wiec jeszcze raz uprzejmie ponizsze fakty:

W biblii jest tylko mowa o zakazie spozywania krwi. Nie ma tam nic na temat leczenia krwia.
I dlatego ci ludzie ofiaruja swoje dzieci Molochowi-WT. Niestety taka jest prawda.
Dzieci te powinny byc traktowane neutralnie, bo nie naleza (jeszcze) do organizacji.
Za to mozesz podziekowac twoim przywodcom, ktorzy to wymyslili.

Pozdrawiam.

#25 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 20:10

Tego już za wiele!

W tym momencie pan HC popełnił przestępstwo zniesławienia narodu Polskiego!

Domagam się natychmiastowych przeprosin, kary tygodniowego zakazu pisania albo wystąpie do prokuratora!!!!!

przeczytaj i podaj autora do Sadu :lol:

http://fakty.interia...9&blockName=FKR
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#26 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 20:11

Tego już za wiele!

W tym momencie pan HC popełnił przestępstwo zniesławienia narodu Polskiego!

Domagam się natychmiastowych przeprosin, kary tygodniowego zakazu pisania albo wystąpie do prokuratora!!!!!

Nareszcie jakis dobry dowcip(as) :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#27 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 20:15

W biblii jest tylko mowa o zakazie spozywania krwi.

Doprawdy ?

Dz 15:29 Bw „Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.”

--------------------------------------------------------------------------------

Dz 15:29 Br „Tak więc będziecie się powstrzymywali od [spożywania mięsa z] ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Jeżeli będziecie tego przestrzegać, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!”

--------------------------------------------------------------------------------

Dz 15:29 BT „Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”

Czyzby tam bylo napisane ze nalezy sie powstrzymywac tylko doustnie ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#28 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 20:23

Dzieci te powinny byc traktowane neutralnie, bo nie naleza (jeszcze) do organizacji.

Trzeba byloby to powiedziec niektorym chrzescijanom z I w n.e ktorzy gineli ze swoimi dziecmi :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#29 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-13, godz. 20:39

W biblii jest tylko mowa o zakazie spozywania krwi.

Doprawdy ?

Dz 15:29 Bw „Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.”

Czyzby tam bylo napisane ze nalezy sie powstrzymywac tylko doustnie ??

Dokladnie o to chodzi - o swiadome spozywanie krwi.

A wiesz dlaczego ? Bo spozywanie krwi nalezy tylko do Jehowy na oltarzu. (zwierzecej krwi)

3 Moj. 1:5,9
"Potem zarznie tego cielca przed Panem, a synowie Aarona, kaplani, ofiaruja krew i pokropia ta krwia dookola oltarz...."
"Wnetrzonsci jego zas i nogi obmyja woda. Kaplan wszystko to spali na oltarzu jako ofiare calopalna, ofiare ogniowa, won przyjemna dla Pana"

Ale tego cie twoi przywodcy chyba nie uczyli...no bo skad.

Pozdrawiam.

#30 zbigniew1971

zbigniew1971

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-13, godz. 21:16

Swiadkowie wierza jednakze ze nalezy sluchac bardziej Boga niz ludzi i ufaja iz przestrzeganie Jego przykazan wyjdzie im na dobre .


Dzisiaj niejednokrotnie SJ musza podejmowac ciezkie decyzje dotyczace  zachowania lub nie prawa Bozego .

Jakie przykazanie nie pozwala na transfuzję krwii dziecku, które nie jest jeszcze ochrzczonym ŚJ a wiadomo, że ma wolną wolę i nie jest powiedziane którą religię wybierze gdy dorośnie.

Przecież wiara rodziców nie jest dzieciom ŚJ narzucana, ponoć jak dorastają to mogą same zdecydować, czyż nie tak?

Więc dlaczego, jako małe dzieci mają przestrzegać nakazów religii, której wyboru jeszcze nie dokonali???

Które to Prawo Boże tego wymaga?!



Czyżby brak odpowiedzi na moje pytania oznaczał brak argumentów?

Raz jeszcze ponawiam pytanie:

Dlaczego rodzice skazują na smierć dziecko, które być może dorastając wybrałoby inną religie??

Pamiętam, jak jeszcze podczas studium ze mną ubolewano, że dzieci katolików to są pokrzywdzone bo to rodzice narzucili im swoją religię chrzcząc je jako niemowlęta.

Że w organizacji to tak nie jest, że każdy dorastający młody człowiek nie ma nic narzucane, że sam może wybrać jaką religię chce praktykować.


Więc pytam, jakim prawem rodzice nakazują mu umrzeć, zanim on świadomie zdecyduje czy w ogóle chciałby mieć coś wspólnego ze ŚJ??



Porównanie z męczennictwem z I w. chybione, wtedy oprawcą był pogański Rzym, to prześladowcy chrześcijan wydawali okrutne wyroki, a dziś rodzic pozwalający umrzeć swemu dziecku miałby być bohaterskim chrześcijaninem...??, bardziej chyba pasuje by go zaliczyć do grona I-wszo wiecznych oprawców!!

#31 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2006-06-13, godz. 21:53

W biblii jest tylko mowa o zakazie spozywania krwi.

Doprawdy ?

Dz 15:29 Bw „Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.”

--------------------------------------------------------------------------------

Dz 15:29 Br „Tak więc będziecie się powstrzymywali od [spożywania mięsa z] ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Jeżeli będziecie tego przestrzegać, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!”

--------------------------------------------------------------------------------

Dz 15:29 BT „Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”

Czyzby tam bylo napisane ze nalezy sie powstrzymywac tylko doustnie ??

Zauwazyles moze, ze w tym samym fragmencie jest mowa o wstrzymywaniu sie od jedzenia miesa ofiarowanego balwanom? Kojarzysz fragmenty z listow Apostola Pawla, mowiace o tym, ze takie mieso mozna jesc tylko trzeba uwazac, zeby nikogo tym nie zgorszyc (czlowieka slabszego wiara, ktory moze faktycznie wierzyc w te inne bozki)?

Wytlumacz mi czy Biblia tutaj sobie zaprzecza? Dlaczego nie mozna i mozna jesc to samo mieso?

Kontekst fragmentu z Dziejow daje jasno do zrozumienia (moim zdaniem) w jakim celu te slowa padly i do kogo byly kierowane. Niektorzy Zydowscy Chrzescijanie czuli sie zgorszeni widokiem innych Chrzescijan, ktorzy lamali prawo Mojzeszowe w takich elementach jak jedzenie krwi. Nie byli w stanie do konca odrzucic tych pozostalosci. Dlatego taka rada dla Chrzescijan zostala dana, zeby wstrzymywali sie od takich czynnosci i nie gorszyli innych.

Najwazniejsza jest tutaj jednak inna sprawa. Wszystkie te zakazy mowia o jedzeniu krwi a transfuzja nie ma z jedzeniem nic wspolnego. Porownanie 'alkoholowe' czy z jedzeniem przez kroplowke nie maja tutaj najmniejszego zastosowania, gdyz wyrazna jest jedna roznica. Caly pokarm zmienia sie w momencie gdy stosuje sie go dozylnie. Krew uzywana jest, zeby go przenosic do wszystkich komorek ciala. Natomiast krew wtoczona do zyl dziala jako wlasnie taki nosnik. 'Nasza' krew nie zaczyna nosic tej 'drugiej' krwi jako pokarmu tylko jest ona wchlaniana jako 'swoj' i pelni te sama funkcje. To okiem laika :) Ale w moich rozmowach z lekarzami (mam kilku w rodzinie) nikt nie zgadza sie ze stwierdzeniem, ze transfuzja krwi moze byc porownana do jedzenia krwi.

#32 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2006-06-13, godz. 21:56

Dlaczego rodzice skazują na smierć dziecko, które być może dorastając wybrałoby inną religie??

Więc pytam, jakim prawem rodzice nakazują mu umrzeć, zanim on świadomie zdecyduje czy w ogóle chciałby mieć coś wspólnego ze ŚJ??

nie wiem czy u nas tak jest ale w USA, z tego co wiem, sad ma prawo nakazac transfuzji/operacji nawet jesli rodzic sie na to nie zgadza a w gre wchodzi zycie nieletniej osoby.

ten fakt troche zmniejsza tragiczne liczby ale nie zmienia faktu bezpodstawnej, moim zdaniem, smierci sporej ilosci osob.

a najgorsze jest w tym to, ze te osoby sa czesto obrazowane jako meczennicy, ktorzy oddali swe zycie Bogu. Czy nie wiedza, ze On nie chce ofiary tylko milosierdzia? To juz bylo wspominane ale Jezus przeciez uzdrawial chorych caly czas - nawet zlamal zakaz Szabatu! Trzeba zrozumiec, ze symbol zycia (krew) nie moze przyjac wiekszej rangi niz to, co sam symbolizuje!!!

#33 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-06-13, godz. 23:06

Tego już za wiele!

W tym momencie pan HC popełnił przestępstwo zniesławienia narodu Polskiego!

Domagam się natychmiastowych przeprosin, kary tygodniowego zakazu pisania albo wystąpie do prokuratora!!!!!

Dawaj :)
Aż jestem ciekawy co z tego zrobisz :)
(...)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#34 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-06-13, godz. 23:37

Tego już za wiele!

W tym momencie pan HC popełnił przestępstwo zniesławienia narodu Polskiego!

Domagam się natychmiastowych przeprosin, kary tygodniowego zakazu pisania albo wystąpie do prokuratora!!!!!

Dawaj :)
Aż jestem ciekawy co z tego zrobisz :)
(...)

Pzdr.

JB, nie moderuj moich postów.
Napisałem, że go p****ało. I tak ma zostać.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#35 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-14, godz. 07:57

Porównanie z męczennictwem z I w. chybione, wtedy oprawcą był pogański Rzym, to prześladowcy chrześcijan wydawali okrutne wyroki, a dziś rodzic pozwalający umrzeć swemu dziecku miałby być bohaterskim chrześcijaninem...??, bardziej chyba pasuje by go zaliczyć do grona I-wszo wiecznych oprawców!!

Chyba masz poważne luki w wiedzy historycznej, gdyż pierwsi chrześcijanie umierali na arenach, za to, że nie oddawali boskiej czci Cezarowi. To że szłu na tę śmierć całe rodziny - było aktem wiary w Jezusa jako Boga, którego faktu nie uznajecie. I nie mam to nic wspólnego z zakazem transfuzji. Co innego jak kazano by się wyrzec wiary w Boga.

#36 zbigniew1971

zbigniew1971

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-14, godz. 08:19

Porównanie z męczennictwem z I w. chybione, wtedy oprawcą był pogański Rzym, to prześladowcy chrześcijan wydawali okrutne wyroki, a dziś rodzic pozwalający umrzeć swemu dziecku miałby być bohaterskim chrześcijaninem...??, bardziej chyba pasuje by go zaliczyć do grona I-wszo wiecznych oprawców!!

Chyba masz poważne luki w wiedzy historycznej, gdyż pierwsi chrześcijanie umierali na arenach, za to, że nie oddawali boskiej czci Cezarowi. To że szłu na tę śmierć całe rodziny - było aktem wiary w Jezusa jako Boga, którego faktu nie uznajecie. I nie mam to nic wspólnego z zakazem transfuzji. Co innego jak kazano by się wyrzec wiary w Boga.




Drogi Wojtku!


Czy Twoja odpowiedź jest skierowana do mnie?
Komu zarzucasz brak wiedzy historycznej?

Wstawiłeś cytat z mojego postu, więc proszę wyjaśnij mi jak to, co napisałeś ma się do mojej wypowiedzi??

Pozdrawiam!

#37 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 08:20

Napisałem, że go p****ało. I tak ma zostać.

Kazdy daje o sobie swiadectwo na jakie go stac :(

Szanowni zainteresowani jest to byly (?) Swiadek Jehowy :(

podpisuje sie dumnie :

"Marek Boczkowski
A member of AJWRB group"
na swojej stronce pisze miedzy innymi :
"zawsze interesowałem się Biblią"
"zaszczepiono mi szacunek do Słowa Bożego"
itp............

a dzisiaj pisze

"że go p****ało" Coz za transformacja :( Jakiej to on prawdy docikl poza Organizacja ze tak sie zmienil ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#38 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 08:23

[quote name='palo' date='2006-06-13 23:53'] [quote name='homme_curieux' date='2006-06-13 22:15'] [quote name='Oko-Rentgen' date='2006-06-13 21:09'] W biblii jest tylko mowa o zakazie spozywania krwi. [/QUOTE]
Doprawdy ?
[/quote]
"Kto wojuje mieczem od miecza zginie ...................."

a byc moze rowniez

"Kto strzela z Kalacha do nieba za patriotyzm pojdzie ? "

Wszak o broni palnej w Biblii nie pisze wiec ?

A co z odzywianiem kroplowka ? czy to nie jest sposib odzywiania ? No ale w Biblii slowa kroplowka nie ma :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#39 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 08:25

HC to poczytaj odpowiedzi na moje wypowiedzi, ja jakoś nie narzekam kiedy mnie śJ obrażaja. Tu jeden raz powiedzieli na Ciebie i juz sie obraziłeś.Nie obrażaj się, a tylko się zastanów dlaczego ten człowiek tak o Tobie napisał.

Pozdrawiam

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 10:03

HC to poczytaj odpowiedzi na moje wypowiedzi, ja jakoś nie narzekam kiedy mnie śJ obrażaja. Tu jeden raz powiedzieli na Ciebie i juz sie obraziłeś.Nie obrażaj się, a tylko się zastanów dlaczego ten człowiek tak o Tobie napisał.

Pozdrawiam

SJ nie okreslaja cie mianem KATOLA ( choc zdarzalo sie ze niektorzy tak postepowali :( ale to nie regula ) nie krztczymy na slepo ze jestescie klamcami ( co najwyzej staramy sie wam udowodnic iz jestescie oklamywani ) itp

A to wielka roznica
Ponadto niektorzy nawiedzeni na tym forum czepiaja sie najglupszego pretekstu aby w najglupszy z mozliwych sposobow udowodnic sobie samym ze ci zli to nie oni :( Niektorzy staraja sie nas pouczac jak powinnismy zyc aby bardziej sie podobac Bogu ) samemu jednak postepujac i zachowujac sie w sposob jak powyzej :(

Wydaje mi sie ze sluzy to poprawie ich samopoczucia :(
To smutne ze byly starszy SJ zszedl tak nisko :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych