Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzieci a transfuzja


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#61 M!!!

M!!!

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 23:27

odkad uswiadomilam sobie ze ten problem krwi jest tak bulwersujacy...szczerze mowiac placze ze ludzie odmawiaja sobie zycia na ziemi ktore dal Bóg dlatego ze wierza ze to da im zycie wieczne... moze to i prawda...ale nie rozumiem dlaczego przez okazanie w ludzkim znaczeniu braku szacunku dla zycia mamy byc zbawieni i podbac sie Bogu...to jest przerazajace...to ma byc poswiecenie jak Chrystus sie poswiecil dla ludzi oddajac zycie??!!tez mamy okazac swoje poswiececnie w ten sposob??!!pozwalajac umierac sobie i dzieciom naszym bez walki??!...wybaczcie ale tego nie potrafie pojac...

#62 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 13:31

M!!! a skąd się w Twojej głowie uknuło stwierdzenie: "pozwalajac umierac sobie i dzieciom naszym bez walki??!"
jak zapewne wiesz nie na samej transfuzji się świat kończy. ŚJ dopuszczają wszelki możliwe sposoby ratowania zdrowia lub życia z jednym tylko wyjątkiem: nie wyrażają zgody na transfuzje

#63 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-04, godz. 16:36

cytat

nie wyrażają zgody na transfuzje

Ba tych wyjątków jest znacznie wiecej transpalntacja.. u co poniektórych podawanie insuliny dzieciom i dorosłym. . Można by tak wymieniać i wymieniać . I pytać dlaczego i w imię czego..?? Biblia napewno tych czynności nie zabrania
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#64 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 17:19

tak, tak. biblia generalnie nie zabrania niczego, jak również niczego nie narzuca. jak mawiał jeden z Apostołów "wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest dobre" zatem niech się cieszą wszyscy Ci, którzy nie są skrępowani żadnymi nakazami i w pełni korzystają z wolnej woli. niemniej jednak prawdą jest: "co człowiek sieje to i żąć będzie"

#65 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-04, godz. 19:05

tak, tak. biblia generalnie nie zabrania niczego, jak również niczego nie narzuca. jak mawiał jeden z Apostołów "wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest dobre" zatem niech się cieszą wszyscy Ci, którzy nie są skrępowani żadnymi nakazami i w pełni korzystają z wolnej woli. niemniej jednak prawdą jest: "co człowiek sieje to i żąć będzie"


masz rację, teraz udowodnij biblijnie, że dozwolone są transplantacje i szczepienia.
pozdrawiam Andrzej

#66 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-04, godz. 20:28

Może o tym co mówi WTS tfuuu, Biblia na temat krwii myślę że warto przypomnieć sobie ten temat:

Link
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#67 M!!!

M!!!

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-01-04, godz. 23:16

hmm ja uwazam ze jest to przesada z ta krwia...jelsi ktos chce siebie poswiecic to prosze bardzo ale wlasne dziecko??!!to niemoralne poswiecac ta czastke swojego zycia...w imie czego?!w imie Boga??!!w tej kwestii pojawia sie w wielu przypadkach fanatyzm a to juz normalne nie jest...rownie dobrze moge wszystko nawet tabletke na bol glowy uznac za grzech...

#68 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-05, godz. 00:32

M!!!, czy jesteś pewna, że Twój ukochany stanowczo odrzuca doktrynę o zakazie transfuzji?
co zrobisz, jeśli zostaniecie małżeństwem a on będzie walczył o bezkrwawą śmierć dla Twego dziecka?

#69 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-05, godz. 07:13

Cytat

masz rację, teraz udowodnij biblijnie, że dozwolone są transplantacje i szczepienia.


Trzeba pamiętać o tym że Chrystus przyszedł udoskonalić zakon.. To trzeba pokazać gdzie nauka Chrystusa zabrani transfuzji. Co Biblijne nie jest zakazane to jest dozwolone..
Trzeba by udowodnić że nauka Chrystusa jak i sam biblia zakazuje transfuzji. Jak na razie wasze tłumaczenia ( strażnicy ) wydają się bardzo pokrętne.. Interpretowane na swój sposób ) co jest nie biblijne..
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#70 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 08:11

bardzo mądry wywód. w biblii nie ma nic na temat spowiedzi, chrztu niemowląt, czyśćca, kultu maryjnego i szeregu wileu rzeczy i to też oznacza, że jest to wszystko dozwolone.
trzeba pamiętać godunow o tym, że z biblijnego punktu widzenia Jezus zakon czyli Prawo Mojżeszowe WYPEŁNIŁ. naturalnie, że kwestia transfuzji lub w zasadzie jej braku wywołuje duże emocje, ale zachęcam Ciebie do poczytania wywodów na temat jednego słowa "wstrzymujcie się" w Dz. Ap. zaiste, gdyby w taki sposób Jezus lub Apostołowie objaśniali drogę swoim uczniom, to byłby niezły "pasztet"

#71 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-05, godz. 08:37

Cytat

bardzo mądry wywód. w biblii nie ma nic na temat spowiedzi, chrztu niemowląt, czyśćca, kultu maryjnego i szeregu wileu rzeczy i to też oznacza, że jest to wszystko dozwolone.

Wrzuciłeś wiel zadniej niejako do jednego worka..
Chrzest niemowląt sporadycznie jest praktykowany od samego początku chrześcijaństwa.
Spowiedź w sensie wyznaia grzechów przed całym kościołem jest praktykowana od samego podatku. ( Jeżeli zgrzeszyłeś przed kościołem to przed kościołem wyznaj grzechy Tak mówi pismo)
Kult maryjny moim zdaniem jest niezgodny biblijnie i dlatego go nie uznaję..
Sprawa czyściec podobnie nie jest biblijny o wielu innych rzeczach można podyskutować,,
Cytat

trzeba pamiętać godunow o tym, że z biblijnego punktu widzenia Jezus zakon czyli Prawo Mojżeszowe WYPEŁNIŁ. naturalnie, że kwestia transfuzji lub w zasadzie jej braku wywołuje duże emocje, ale zachęcam Ciebie do poczytania wywodów na temat jednego słowa "wstrzymujcie się" w Dz. Ap. zaiste, gdyby w taki sposób Jezus lub Apostołowie objaśniali drogę swoim uczniom, to byłby niezły "pasztet"

Ale Chrystus niejako przemedytował ( używając dzisiejszej terminologii Prawo Mojżeszowe.
I przypominam mówi wyraźnie Chrystus Ni et o szkodzi co do niego wchodzi ale to co z niego wychodzi
Trzymacie się niby Prawa Mojżeszowego.. To dlaczego wielu znanych mi ŚJ je wieprzowinę..??
Nie przypomina sobie aby wyznawcy tego prawa wieprzowinę spożywali. Zapewne nie spożywał je w przynajmniej w pierwszym okresie życia Chrystus ( rodzina Jezusa była starozakonna religijna)
Czyli jak widać na podanym przykładzie sami wybiórczo interpretujecie Biblię tak jak wam pasuje..??
Czyż nie ..?? A może mi sie źle wydaje..??
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#72 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 08:57

tak. zapewne źle się Tobie wydaje. po prostu. otóż Prawo Mojżeszowe przestało formalnie obowiązywać w chwili śmierci Jezusa. dla przykładu jeden z wersetów: Gal. 3:13 "Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie.
zatem gwoli zrozumienia ŚJ nie trzymają się Prawa Mojżeszowego jako takiego, ponieważ ono przestało obowiążywać. gwoli informacji to Prawo nie obejmowało tylko i wyłącznie 10 przykazań, ale również dziesiatki innych zaleceń, których dzisiaj się nie wypełnia

#73 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-05, godz. 09:24

Cytat

Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie.
zatem gwoli zrozumienia ŚJ nie trzymają się Prawa Mojżeszowego jako takiego, ponieważ ono przestało obowiążywać.

Nie jako sam ugotowałeś się we własnym kotle.. To dlaczego obowiązuje Was zakaz transfuzji krwi.. i preparatów krwiopochodnych.. Szalona niekonsekwencja w tym co piszecie. Co do zakazu wyżej wymienionych czynności powołujecie się między innym na Księgę Kapłańską . Ni e przypominam sobie aby ona wchodziła w skład Nowego Testamentu..
Formalnie można wywnioskować z Twojego wywodu że nakaz zakaz transfuzji jest niezgodny z nauka Chrystusa . Czyli jest ten zakaz niczym nie uzasadniony
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#74 M!!!

M!!!

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 09:47

wiesz juz nie mam mojego ukochanego wiec ten problem mam rozwiazany...ale ja jako matka mam wieksze znaczenie dla dziecka i to ja bym zadecydowala...ojciec jest zywicielem...a matka wychowuje itd wiec ona ma zawsze wieksze prawa do dziecka...jesli moja krew moglaby uratowac zcie dziecka to ja bym oddala choc nigdy tego nie robie...jesli zas jego krew moglaby uratowac a by odmowil to musialabym to uszanowac...

#75 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 11:56

Formalnie można wywnioskować z Twojego wywodu że nakaz zakaz transfuzji jest niezgodny z nauka Chrystusa . Czyli jest ten zakaz niczym nie uzasadniony


Pozwole sobie wtracic trzy grosze i przypomniec ze Jezus Chrystus stal sie koncem dla Zakonu . Wielu owczesnych chzescijan zaczelo debatowac wiec nad przestrzeganiem lub nieprzestrzeganiem pewnych zakazow i nakazow . W Nowym Testamencie znajdujemy wiec wskazowki dotyczace nakazu obserwowania lub nieobserwowania tych regul obowiazujacych Zydow .

I tak wizja wskazala Apostolom ze wolno im juz jesc zwierzeta "nieczyste" ze nie musza juz obchodzic szabasu , ze moga przyjmowac do zboru pogan itd .

Z cala stanowczoscia natomiast Duch przekazal Apostolom iz Dz Ap 15:

19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».
22 Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. 24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»
30 Wysłannicy przybyli więc do Antiochii i zwoławszy lud, oddali list. 31 Gdy go przeczytano, ucieszyli się z jego pocieszającej treści.

Pragne podac w duzym skrocie ze tak jak i dzisiaj bylo wiele dysputy na temat tego co wolno a co nie wolno . Dyskusje te zostaly przerwane przez Apostolow i starszych i rozstrzygniete dekretem apostolskim ( Co swiadczy o tym ze nie maja racji zwolennicy istnienia NIEZALEZNYCH zborow , Jehowa zawsze poslugiwal sie ZORGANIZOWANYM Ludem )

Apostolowie nie nakazali nic innego oprocz :
- balwochwalstwa i bozkow ,
- Od Kkrwi ( zaznaczam ze nie podali pod jaka forme ale po prostu od krwi pod wszelkimi jej postaciami
- Od nierzadu

Wiadomo bylo ze niespozywanie kiszki krwistej bylo uznawane za widoczny symbol przynaleznosci do chrzescijan i grozilo to tu i owdzie smiercia :( , tak jaki dzisiaj .

Warto zwrocic uwage ze owczesni chrzescijanie nie przerazili sie tych zakazow i nie mowili "ojejku co sie stanie jak nas wydadza na probe ..... zginiemy my i nasze dzieci .......... " Nie oni po prostu sie ucieszyli

Szanowni Panstwo, jesli Wam nie przeszkadza konsumowanie kaszanki i salcesonu, to macie do tego prawo, obojetne czy jestescie swiadomi tego zakazu czy tez nie.
Jesli nie przeszkadza Wam wysylanie polskich zolnierzy na wojenki lub wam przeszkadza to ale tulicie uszy po sobie i nie krzyczycie w nieboglosy ze juz kilkanascioro zolnierzy zostalo zabitych w Iraku ( wszak wspolodpowiedzialnoscia za to nalezy obciazyc rowniez ich rodzicow gdyz wychowali ich na "patriotow" ktorzy pojechali tam aby byc moze zabijac innych ludzi :( )
Jesli nie wierzycie w Boga i cala nadzieja dla was drzemie w 80 latach waszego zycia, pod koniec ktorego jako zniedolezniali traficie byc moze do zakladu opieki .
Jesli wierzycie w "Bozie" ktora wszystkich zbawia za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki obojetne co byscie nie robili i pod jakimi bozkami lezeli krzyzem
Jesli wasza wiara polega na wyznawaniu i uwielbianiu tylko i wylacznie stworzenia ktorym jest Jezus ( co prawda pierwszego i obdarzonego przymiotami boskimi ) , zapominajac o Stworzycielu Bogu Jahwe ktory nie tylko daje ale i wymaga

To pozwolcie wierzyc nam tak jak wierzyli pierwsi chrzescijanie

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-01-05, godz. 11:59

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#76 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-05, godz. 12:35

wiesz juz nie mam mojego ukochanego wiec ten problem mam rozwiazany...ale ja jako matka mam wieksze znaczenie dla dziecka i to ja bym zadecydowala...ojciec jest zywicielem...a matka wychowuje itd wiec ona ma zawsze wieksze prawa do dziecka...jesli moja krew moglaby uratowac zcie dziecka to ja bym oddala choc nigdy tego nie robie...jesli zas jego krew moglaby uratowac a by odmowil to musialabym to uszanowac...

Niestety, nie znasz fanatyzmu niektórych ŚJ...

Piszesz "to ja bym zadecydowała"... Mogłabyś nie mieć możliwości decydowania, bo ojciec ani matka nie ma połowy praw do dziecka ale każde z nich z osobna ma całą władzę rodzicielską. Jeśli ojciec będzie szybszy, zrobi to, czego matka nie chce...

W normalnej rodzinie, jeśli żona płacze, a czas nagli, to mąż jako bardziej opanowany w tym czasie idzie do garażu, wyciąga samochód i po chwili oboje jadą razem do szpitala...

A niestety, w rodzinach podzielonych religijnie zdarza się, że kobieta płacze, a jej mąż w tym czasie już jedzie samochodem do szpitala... To naprawdę straszne, kiedy kobieta zamiast mieć oparcie w mężu, martwi się nie tylko o stan zdrowia dziecka, ale musi walczyć o to, aby mąż głupią decyzją dziecka nie skrzywdził...

Zdarzają się przypadki, że ojciec nie tylko nie chce dać własnej krwi, ale utrudnia przeprowadzenie transfuzji, a nawet w tajemnicy przed własną żoną wypisuje znajdujące się w ciężkim stanie dziecko ze szpitala (ignorując alarmy lekarzy, że zagraża to życiu dziecka) i albo wiezie je w jakieś miejsce nieznane żonie i lekarzom albo (jeśli posiada resztki sumienia) wozi je od szpitala do szpitala i pyta lekarzy czy zgadzają się na operację bez transfuzji... Nie zawsze dziecko przeżyje taką podróż...

Tego trzeba być świadomym zanim poślubi się świadka Jehowy...

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-01-05, godz. 18:12


#77 M!!!

M!!!

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 16:47

nie znam ich fanatyzmu i moze lepiej ze nie poznam...

#78 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:02

zawsze przy takich sytuacjach przypomina mi się trzech hebrajczyków opisanych w księdze Daniela, którzy za odmowę uklęknięcia przed posągiem zostali wrzuceni do ognistego pieca. wprawdzie w cudowny sposób zostali ocaleni przez anioła, ale wyobrażam sobie wszystkich tych, którzy sobie wtedy pomysleli: co za debile, mogą stracić życie. to dopiero był przykład fanatyzmu. i czasem odnoszę wrażenie, ze niektórzy chyba nigdy nie będą w stanie zrozumieć, co czują ŚJ w sytuacji podejmowania takich decyzji w życiu. przecież to dla nich przeważnie oni też się mogą jawić "fanatycznymi idiotami", którzy są gotowi oddać życie zgodnie ze swoimi przekonaniami

#79 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 17:13

zawsze przy takich sytuacjach przypomina mi się trzech hebrajczyków opisanych w księdze Daniela, którzy za odmowę uklęknięcia przed posągiem zostali wrzuceni do ognistego pieca. wprawdzie w cudowny sposób zostali ocaleni przez anioła, ale wyobrażam sobie wszystkich tych, którzy sobie wtedy pomysleli: co za debile, mogą stracić życie. to dopiero był przykład fanatyzmu. i czasem odnoszę wrażenie, ze niektórzy chyba nigdy nie będą w stanie zrozumieć, co czują ŚJ w sytuacji podejmowania takich decyzji w życiu. przecież to dla nich przeważnie oni też się mogą jawić "fanatycznymi idiotami", którzy są gotowi oddać życie zgodnie ze swoimi przekonaniami

Ci trzej Hebrajczycy aby się nie skalać jedzeniem ofiarowanym bałwanom narazili się królowi i jedli same jarzyny.
Natomiast śJ odmówi spożywania (transfuzji) pełnej krwii i czterech frakcji uważanych za główne składniki. Natomiast chętnie przystanie na zjedzenie (przyjęcie transfuzji) krwii jeśli zostanie ona odpowiednio podzielona i przyprawiona. Mało tego, tak dużo śJ mówią o nie jedzeniu krwii, a zapomnieli o takiej sprawie jak odpowiednie wykrwawienie zwierząt z których zjadają mięso. A to pokazuje, że tamci młodzieńcy słuchali Boga i Jego się bali, natomiast śJ słuchają WTS-u bez zastanowienia się nad tym co on naucza.
Czesiek

#80 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:26

Czesiu nie wiem jak tam z warzywami, ale ci trzej chłopcy zostali ukarani za odmowę oddania czci złotemu posągowi. i jeszcze raz proszę nie zapędzaj się z tymi komentarzami "wts-u, bez zastanowienia". dokładaj starań, żeby Twoi przewodnicy nie okazali się w pewnym momencie ślepi, bo wtedy możesz z nimi wpaść do dołu, a co to oznacza to juz chyba mówić nie muszę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych