Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwe chrześcijaństwo


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#41 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-09-08, godz. 10:21

7. Kosciol (zbor) zalozyl Chrystus i jest on jeden??
Patrzac ogolnie, to tak, Chrystus zalozyl kosciol (religie) chrzescijanska. Ale kosciolow to mamy troszke i prawie wszystkie uwazaja sie za Chrystusowe :)
Mysle, ze sprawy podstawowe zostaly ujete w poscie Artura S. :)
Do pkt. 5 dodalabym, ze to Krolestwo Boze bedzie rowniez Chrystusowe.

PS. Ciekawe, jak Jezus zapatruje sie na to, ze SJ powiesili Go na palu i ze ponoc umarl przez uduszenie?? ;) - wbrew temu co mowi Biblia i historia.
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#42 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-08, godz. 11:12

Albo na przyklad jak się zapatruje na szycie nowych sukienek dla obrazów Marii :P .

#43 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2005-09-08, godz. 11:28

Tak Areczku, masz racje, jak zwykle :P Sukienki sa rownie istotna sprawa, jak kwestia zbawczej smierci Jezusa.
Ekumenizm to chyba jednak pobozne zyczenia chierarchow KrK...
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#44 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-08, godz. 11:39

Ksztalt narzędzia śmierci też nie ma nic wspólnego ze zbawczą śmiercią.. sorry :). Moja uwaga byla jedynie reakcją na kolejny Twój nieprzyjemny przytyk w kierunku ŚJ. Można tak sobie wymieniać zgryźliwie grzechy i grzeszki. Tylko po co?

#45 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-08, godz. 11:46

A moze jak ukarać tych, którzy nie słuchają oczywistych Bozych objawień? :P

1. Yogi pod pojęciem tetragramu kryje się właśnie ten zwrot: "jestem który jestem", tak podaje Pismo. Jest to oczywiście skrócona forma zbliżona najprawdopodobniej do jestem lub jest w trzeciej osobie, ale właśnie to oznacza tetragram, Więc nie wiem o co ci chodzi.
2. Podałem naprawdę najprostsze wspólne kwestie a itak widze, ze są do nich zastrzeżenia. Ja znam jedną religię: chrześcijaństwo, w której jest wiele wyznań. To jest oczywiście mój osobisty punkt widzenia.
3. Sylwan ja takiego proroctwa nie znam. Pismo mówi wręcz przeciwnie, że powstaną fałszywi prorocy i będą głosi nauki przeiwne po całej Ziemi. poza tym mówi, że ten kto wytrwa będzie Zbawiony, a nie ten co nagle się obudzi i przejdzie do nowopowstałejego odłamu bo ono rzekomo nagle głosi to czego nikt do tej pory nie głosił.
4. Profanko każdy z nas przeżyje koniec świata. Bo albo go doczeka albo umrze. W obu przypadkach stanie przed Bogiem i będzie osądzony. A ponieważ oba końce moga przyjść w każdej chwili, dlatego należy zawsze by gotowym. I to oznacza wkrótce według mnie. Nawiasem mówią ja też już bym chciał końca tego swiata, bo to co się tu dzieje jest paskudne, ale póki co należy starać się zyć zgodnie z nakazami ewangeli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#46 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2005-09-08, godz. 11:58

Interesujące natomiast jest, czy prawdą może być twierdzenie, że Bóg patrzy z niezadowoleniem na kogoś kto uważa że Jego natura jest Trójjedyna (jak mówią SJ)?, lub odwrotnie , Czy np. Jezus obraża się na to że SJ uważają go za Stworzenie a nie za Boga Równego Bogu Ojcu?


W sytuacji, gdy wytaczane są cięzkie działa ( odmawia sie im bycia chrześcijanami ) wobec ludzi mających odmienne spojrzenie na istotę Boga, pytanie ehomo jest rzeczywiście interesujące.
I ważne.

Osobiście nie potrafie znaleźć, ani w Biblii, ani w swoim sercu, uzasadnienia dla takiego stanowiska.

Sztandarowy wers ŚJ:
J 17:3 NS "To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.",

przyzywany na okoliczność wagi właściwego rozeznania Boskiej Istoty (czytaj: dla zbawienia ważnym jest nie wierzyć w Trójcę), jest wersetem wyrwanym z kontekstu księgi i całej Biblii.

Wystarczy doczytać tę księgę do końca, aby wyjaśniło się, o jakie poznawanie Boga i Jego Syna chodzi Janowi. O poznawanie bożej miłości i posłannictwa Syna. Tylko tyle i AŻ tyle.

Z innych fragmentów Pisma Sw. dowiadujemy się, iż to poznanie bożej miłości i wiara w nią prowadzi do jedności z Bogiem ( 1J 4:16 ) oraz że miłość Chrystusowa przewyższa poznanie ( Ef 3:19 ).
Ap. Paweł nawet do wiary nie przywiązuje takiej wagi, jak do miłości, która zakrywa wiele naszych niedoskonałości, więc i niewłaściwego poznania ( 1 Kor 13 ).

Dlatego kwestii czy Bóg jest Trójcą czy nie jest, nie odczytuje jako podstawowej, najważniejszej, i to tak dalece, że nie wydaje mi się, aby stanowiła jakiś miernik w oczach Boga.
Przez ofiarę Jezusa Ojciec objawił swą miłość ludziom i dał możliwość wiecznego zycia wszystkim, którzy w to uwierzą i zechcą wejśc na drogę miłości - to jest fundament.

Pozdrawiam :-)

#47 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-09-08, godz. 14:04

>> 1. Yogi pod pojęciem tetragramu kryje się właśnie ten zwrot: "jestem który jestem",

Nie wydaje mi się aby pod pojęciem tetragramu krył się zwrot jestem który jestem.

>> tak podaje Pismo.

Gdzie?

#48 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-08, godz. 14:10

księga wyjścia 3 13-16
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#49 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-09-08, godz. 14:12

księga wyjścia 3 13-16

Ah ten, przeczytałem. Odpowiedź brzmi: Nie, nie ma tam tego o czym mówisz.

#50 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-08, godz. 14:17

Dlatego kwestii czy Bóg jest Trójcą czy nie jest, nie odczytuje jako podstawowej, najważniejszej, i to tak dalece, że nie wydaje mi się, aby stanowiła jakiś miernik w oczach Boga.


I w tym miejscu masz moją wieeeelką zgodę :).

#51 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-09-08, godz. 15:17

Ok.
Ale jak się to ma do tego zdania;

Jednomyślność w sprawach podstawowych, wolność w sprawach drugorzędnych a przede wszystkim miłość.

Bo ja nie widzę jednomyślności w sprawach podstawowych.

:)

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-09-08, godz. 16:34

Artur Schwacher zaproponował kilka prawd wiary, które uznał za podstawowe, właściwe wszystkim chrześcijanom.
Drogi Arturze, czy nigdy nie miałeś wrażenia w czasie rozmowy, że mimo używania tych samych słów co twój rozmówca, to tak naprawdę mówicie o dwóch różnych rzeczach? Tak samo jest z tym co proponujesz, o czym świadczy dalsza dyskusja.

Poza tym czy wyznawanie częściowo wspólnych poglądów może świadczyć o tym, że mój rozmówca też jest chrześcijaninem? Podam pewien przykład:

Przychodzi do mnie pewien człowiek, mówi mi, że wierzy w Boga, kocha Go, ufa temu co naucza Biblia i zostawia mi pisemko, które ponoć jest oparte na Biblii, godne zaufania, napisane przez ludzi których wybrał Bóg, aby należycie wyjaśniali to, co naucza Biblia. Czytam to pisemko i wynika z niego, że są pewni ludzie, którzy narodzili się na nowo i będą panować z Jezusem w Królestwie w Jego niebiańskiej dziedzinie. Są też inni ludzie, którzy nie muszą narodzić się na nowo z wody i Ducha, a mimo to będą żyć w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie, wystarczy, że będą posłuszni autorom tego pisemka.
W tym momencie nie wierząc własnym oczom otwieram i swojej pamięci otwieram Biblię i czytam zapewnienie Pana Jezusa:

„Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (...) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.” (Jan. 3:3.5 BW)

I w moim umyśle powstaje pytanie, kto mnie okłamuje? Pan Jezus, który zapewnia, że ktokolwiek nie narodzi się na nowo z wody i Duch, nie wejdzie do Królestwa Bożego, ba nawet go nie będzie oglądał? Czy też autorzy tego pisemka – Ciało Kierownicze Towarzystwa Strażnica, które mnie zapewnia, że nie muszę narodzić się na nowo, a mimo to będę żył w Królestwie Bożym? Czyim zapewnieniom mam wierzyć, a kogo mam uznać za kłamcę i zwodziciela? Pana Jezusa, który mnie kocha, który umarł za moje grzechy, abym przez wiarę mógł zostać zrodzony na nowo z wody i Ducha? Ciało Kierownicze, które chce sprawować nade mną pełną kontrolę w zamian dając obietnice sprzeczne z nauczaniem Pana Jezusa?

Ja zaufałem Panu Jezusowi i temu co przekazali Jego apostołowie, natomiast Ciało Kierownicze uznałem za zwodzicieli. Chyba, że znajdą się jacyś śJ, którzy na podstawie fragmentów z Biblii, a nie na podstawie ludzkiej filozofii udowodnią mi, że CK naucza zgodnie z tym, co mówi Biblia. Dlatego zadałem tych kilka pytań do nich i ciągle daję im szansę, aby udzielili mi biblijnej odpowiedzi.
A jak mam potraktować tego człowieka, który przyniósł to pisemko? Czy mam go uznać za chrześcijanina? A może za człowieka, który dał się oszukać zwodzicielom, pomimo, że ten człowiek w swoim wyobrażeniu uważa się za sługę Boga i Jego świadka, oraz szczerze wierzy, że to co głosi, jest w pełni zgodne z Biblią? A za kogo ty uznasz takiego człowieka?
Czesiek

#53 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-09-08, godz. 16:40

Ehomo
A czym są sprawy podstawowe? Mam brata w Chrystusie, który po 35 latach pobytu w organizacji odszedł z niej. Mogę z nim dyskutować na wiele tematów, które wydają się sprawami podstawowymi i nie musimy się w tym zgadzać, a mimo to nadal pozostajemy braćmi. Więc jak zdefiniujesz, czym są sprawy podstawowe?
Czesiek

#54 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-08, godz. 16:48

Przychodzi do mnie pewien człowiek, mówi mi, że wierzy w Boga, kocha Go, ufa temu co naucza Biblia i zostawia mi pisemko, które ponoć jest oparte na Biblii, godne zaufania, napisane przez ludzi których wybrał Bóg, aby należycie wyjaśniali to, co naucza Biblia. Czytam to pisemko i wynika z niego, że są pewni ludzie, którzy narodzili się na nowo i będą panować z Jezusem w Królestwie w Jego niebiańskiej dziedzinie. Są też inni ludzie, którzy nie muszą narodzić się na nowo z wody i Ducha, a mimo to będą żyć w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie, wystarczy, że będą posłuszni autorom tego pisemka.
W tym momencie nie wierząc własnym oczom otwieram i swojej pamięci otwieram Biblię i czytam zapewnienie Pana Jezusa:

„Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. (...) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.” (Jan. 3:3.5 BW)

I w moim umyśle powstaje pytanie, kto mnie okłamuje? Pan Jezus, który zapewnia, że ktokolwiek nie narodzi się na nowo z wody i Duch, nie wejdzie do Królestwa Bożego, ba nawet go nie będzie oglądał? Czy też autorzy tego pisemka – Ciało Kierownicze Towarzystwa Strażnica, które mnie zapewnia, że nie muszę narodzić się na nowo, a mimo to będę żył w Królestwie Bożym? Czyim zapewnieniom mam wierzyć, a kogo mam uznać za kłamcę i zwodziciela? Pana Jezusa, który mnie kocha, który umarł za moje grzechy, abym przez wiarę mógł zostać zrodzony na nowo z wody i Ducha? Ciało Kierownicze, które chce sprawować nade mną pełną kontrolę w zamian dając obietnice sprzeczne z nauczaniem Pana Jezusa?


Czesiu powiedz a twoim zdaniem Abraham, Izaak czy prorocy Starego Testamentu narodzili się z wody i z ducha? I czy będą w Królestwie Bożym? Jak sądzisz?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#55 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-08, godz. 17:45

1. Olo jesteś bardzo mądry chłopak. Zawsze lubiłem Twoje dociekania ale ostatni post mnie zdumiał. Albo nie odróźniasz czasów gramatycznyh albo nie wierzysz Jezusowi Chrystusowi. Nie wierzę w ani jedno ani drugie, więć myślę, że jesteś zmęczony. Przecież Jezus mówi w czasie przyszłym. Ten warunek czyli po prostu chrzest musi spełnić każdy kto chcę być w Królestwie Bożym. (zarówno zewnętrzny jak i duchowy). Nie może dotyczyć to osób ze ST, bo wtedy chrztu nie było. Było Prawo i jego przestrzeganie było wtedy warunkiem.
2. Zdziwisz się Czesiek ale SJ jest dla mnie bratem (zabłąkaną owieczką wprawdzie) w wierze ponieważ większość z tych których znam to naprawdie wierzący ludzie. Natomiast ta ich banda przywódców to kryminaliści których miejsce powinno by w więzieniu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#56 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-09-08, godz. 18:50

E..ech Arturze :o , czy mam z Twojego postu wywnioskować , że powrót Chrystusa dla każdego człowieka jest związany z jego śmiercią. Przecież powiedział ,że powróci i to ze znakami na obłokach i" ujrzy Go wszelkie oko" Moze nie jestem zbyt bystra więc wytłumacz. Pytałam o obiecany powrót i odległość czasową 2000 lat.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#57 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-08, godz. 18:59

TE słowa oznaczają przyjście na końcu. Ale nie każdy z nas tego doczeka. Może nikt. A czemu 2000? Naprawdę nie wiem. Nie jestem Bogiem Ojcem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#58 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-08, godz. 19:04

Artur a jak sądzisz czy noworodki, dzieci poronione, lub inne, żyjące w różnych kulturach, w różnych wiekach, również i dziś, które nie miały sposobności narodzić się z wody i ducha, wejdą do Królestwa Bożego, czy nie?

Łk 18:15,16
15 Przynieśli też do niego i dzieci, aby się ich dotknął. A widząc to uczniowie, gromili ich.
16 Jezus zaś przywołał je i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Albowiem do takich należy Królestwo Boże.

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#59 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-08, godz. 19:36

Prosta odpowiedż
Oczywiście, ze tak

Wskazówka Biblijna jest list św Pawła do Rymina od 2 -5 rozdziału. Tam jest wsystko opisane.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#60 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-08, godz. 20:04

Czyli do Królestwa Bożego wejdą osoby nie narodzone z wody i ducha?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych