Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to również zwyczaj?


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#61 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2007-04-30, godz. 14:42

Nie będę zaprzeczać, bo każdy i tak ma zapewne wyrobione zdanie.
Nie da się ot, tak sobie, wymazać kilkunastu lat życia i śladu który zostawiły na sercu i umyśle...

Staram się być obiektywny, to chyba widać. Jestem zadowolony z Twojej oceny, bo sam przyznajesz, że tylko "czasami" robię wrażenie nieobiektywnego.

Ale chwilami, kiedy ktoś ze ŚJ wyskakuje z histerycznymi zarzutami w stylu "mamo, jestem prześladowany", "mamo, a mucha się na mnie patrzy, bede płakać", wtedy naprawdę nie mam sił na dalszy obiektywizm... Bo po prostu albo mnie to wkurza albo śmieszy...

Histeryczne przypisywanie całemu światu chęci prześladowania świadków Jehowy to też zwyczaj ŚJ... I na szczęście paranoja ta nie jest symetryczna. Odstępcy mimo że mieliby na co się poskarżyć, napewno jako grupa nie twierdzą, że ŚJ chcieliby ich pozabijać i zniszczyć.

Temat zamknięty.Jeśli Ciebie uraziłem to przepraszam.

#62 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-30, godz. 19:20

Nie uraziłeś mnie.

Pomyślałem jednak, że warto wskazać, jak ŚJ i jak ex-ŚJ reagują na pewne zarzuty. Dobrze jest także uświadomić sobie, że nie ma ludzi w pełni obiektywnych, obiektywizm jest pewnym ideałem do którego można dążyć i którego się nigdy nie osiągnie w 100%




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych