Skocz do zawartości


[db]

Rejestracja: 2006-03-02
Poza forum Ostatnio: 2011-09-22, 21:33

Moje tematy

polonizacja forum

2009-10-14, godz. 07:03

Na stronie głównej widzę taki tekst:
Szwecja: Odmowa przyznania ŚJ państwowych dotacji przez jb

Nie wiedziałem, jb, że pracujesz dla szwedzkiego rządu ;-)

To "przez" to popularna kalka z angielskiego "by", ale po polsku brzmi pokracznie. Może dałoby się to zmienić np. na:
Szwecja: Odmowa przyznania ŚJ państwowych dotacji [autor: jb]

datki na d.n.

2009-07-16, godz. 07:17

Będący w organizacji w latach osiemdziesiątych i wcześniej na pewno pamiętają, co to były datki "na d.n."

Czy ktoś z was orientuje się, co się z tymi pieniędzmi działo? W jaki sposób były przekazywane wyżej, rozliczane, na co szły wydatki i na jakim poziomie zapadały decyzje jak je podzielić/wydać?

sekty rosyjskie

2008-08-27, godz. 11:50

http://wyborcza.pl/1...awek_nieba.html

Temat związany ze śJ tylko pośrednio, ale jednak związany i skłaniający do przemyśleń, rzucający trochę światła na problemy poszukiwań duchowości w społeczeństwach postkomunistycznych, zwłaszcza w Rosji.

Np. taki fragmencik:

Siergiej Morozow był pracownikiem naukowym w tajnym instytucie wojskowym, fanatycznym komunistą i sekretarzem partii. Po upadku ZSRR jak szalony szukał, czym zapełnić pustkę. Zaczął od Cerkwi prawosławnej, potem był u krysznaitów, buddystów, a nawet zajmował się szamanizmem.


Nie brakuje śJ na tej liście? Ilu takich ludzi w Rosji szuka czegoś, skacze od sekty do sekty. Dzisiaj są krysznaitami, jutro śJ, pojutrze jakimiś wissarionowcami, za miesiąc mordują własne dzieci siekierą i czytamy o nich w wątku [drastyczne]...

bug

2008-07-18, godz. 09:40

Javascriptowe pull-downy (np. funkcje w profilu użytkownika, albo "zaznacz tematy jako przeczytane") przestały działać w Firefoxie 3.

piekło

2007-07-20, godz. 08:45

Przychodzi ateista do piekła. Diabeł go oprowadza i pokazuje mu kolejne komnaty. W pierwszej jest impreza, ludzie tańczą, piją, lulki palą. Ateista uśmiechnięty - "podoba mi się tu". Idą dalej. W drugiej - orgia, wszelkie możliwe formy seksu. Ateiście uśmiech rozszerza się od ucha do ucha. W trzeciej komnacie cisza i spokój, miękkie fotele, półmrok, stoliki z lampkami i wieeeelka biblioteka - wszystkie dzieła świata, doskonała literatura, filozofia. Ateista wniebowzięty - WOW! Wchodzą do czwartej komnaty, a tam kadzie z siarką, diabły widłami zaganiają ludzi do ognia, normalne piekło. Ateista zbladł i pyta diabła - "a co to?". "Aaaa, to katolicy" - odpowiada diabeł - "Jak sobie wymyślili, tak mają".

;)