Skocz do zawartości


Tomasz O.

Rejestracja: 2006-04-07
Poza forum Ostatnio: 2008-03-13, 02:12

Moje tematy

TVN Rozmowy w toku

2006-11-24, godz. 22:27

Niedługo nagrywają program "Rozmowy w toku", tematem będzie młodzież wpadająca w sieci sekt. Poszukiwane są rodziny których dzieci obecnie są w sekcie, lub wyszli z niej. Poprosili mnie o pomoc w znalezieniu takich rodzin, więc tu napisałem. Jeżeli ktoś ma takie znajomości, to poprosze pisać mi na priv.

Narazie innego tematu o śJ niema, czekam na coś szczególnego. Narazie tylko to.

Pozdrawiam

Religia a polityka

2006-09-07, godz. 18:12

Kościół wszędzie musi głosić, nawet w polityce. Ciekawe co by było jakby sie nie wtracał w polityke? Wojna za wojną by była.Ale i tak nie daje rady poradzic ze wszystkimi wojnami.

Obrazki

2006-06-06, godz. 20:14

Wj 20;3-5

3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

W tych słowach dokładnie jest napisane abyśmy nie robili obrazów różnych bożków (obraz słońca, zwierzęta, ludzie z głowami zwierzaków :) i tp.) i nie oddawali im pokłon i cześć, tylko oddawali go Bogu Jahwe. W KK nie widać zadnego obrazka czy figurki przedstawiającej jakiegoś bożka i dla którego katolicy oddają cześć i uwazają ten obrazek za boga.

Jezeli chodzi o sam obraz Boga, Jezusa i aniołów, wystarczy zajrzeć do Strażnicy. Widać tam Jehowę siedzącego na tronie z koroną na głowie, Jezusa przybitego do palu i usmiechających sie świadków Jehowy obok.W jednej książce jest nawet taki obrazek Jehowy bez twarzy i w przybliżeniu.

Skoro zabraniacie kosciołowi malować obrazy to czemu sami malujecie? Przeciez sami zawsze podajecie werset - "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu..."


Może ten temat juz był ale chciałbym jeszcze raz go poruszyc.

Egzorcyzm

2006-05-02, godz. 23:26

Egzorcyzmy w Biblii;

Ewangelia wg św. Marka 16:9, 17
Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;


Ewangelia wg św. Marka 9:18, 28, 38
Ten, gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli.
Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić? Rzekł im: Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą /i postem/.
Wtedy Jan rzekł do Niego: Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami.


Ewangelia wg św. Marka 3:15
"i by mieli władzę wypędzać złe duchy. "


Ewangelia wg św. Marka 1:34
"Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest."


Ewangelia wg św. Mateusza 12:24-28
"Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy. Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. "


Ewangelia wg św. Mateusza 9:33-34
"Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu! Lecz faryzeusze mówili: Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy "


KK zajmuje się egzorcyzmem, sa księza którzy tego się uczą i sa poświeceni na to.Jak widać Jezus uczył apostołów wypędzać złych duchów.A my staramy sie nasladować Jezusa.
W każdym mieście jest ksiądz egzorcysta, jak ktoś jest opętany przez złego ducha ( za sprawą np. wywoływania duchów, wróżb rozmaitych, przyłączania się do sekt szatańskich i tp) zawsze może się zgłosic do egzorcysty katolickiego...

A jak wygląda ta sytuacja u świadków Jehowy? Czy macie takie osoby które by tym się zajmowały?

"Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą"

Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

2006-04-29, godz. 11:12

Zastanawia mnie zawsze że najwięcej uwagi świadkowie Jehowy zwracają Kościołowi Katolickiemu.Dlaczego tak jest? Na każdym zebraniu słychać jaki kosciół jest zły i tp. W każdej książce i broszurce zawsze jest coś o Kościele. Czemu akurat Kościół?Czemu nie muzułmanie, nie Żydzi, nie prawosławni? Czemu Kościół? Czemu nie uczycie tylko swojej doktryny? Na przykład - My uczymy tak, bo tak jest napisane w Biblii... A u śJ słychać ciągle - Kościół uczy tak, a jest inaczej... Czy tak nie jest?W takim razie dla KK spełnia sie proroctwo z Mt 24;24