Skocz do zawartości


Elunia

Rejestracja: 2006-08-07
Poza forum Ostatnio: 2010-12-20, 09:37

Moje posty

W temacie: Prosze o wyjasnienie kilku wersetów

2010-12-20, godz. 06:51

Jest sprzeczność w tłumaczeniach które podają przeciwstawne wartości.
Jakie tłumaczenie mówi prawdę?
Czy Hiob miał w końcu 10 dzieci, czy czternaście?
Jeśli zostało jemu przywrócone w dwójnasób, to powinien mieć 20 dzieci.
Jak to jest na prawdę?


A mnie zawsze nurtowało pytanie .Czy Hiob zapomniał w swym szczęściu i dobrobycie o zmarłych dzieciach? Cóż to za nagroda? 20 innych.

W temacie: Witam

2010-12-20, godz. 06:43

Zapewne kiedyś dokładnie będziemy wiedzieli jak to jest i nasze "wierzenia" a raczej wiedza na temat proroctw Biblijnych będzie pełniejsza.

Pewnie tak samo myślały starożytne ludy. Ciekawe tylko , czy ta wiedza by ich zadowoliła.

W temacie: UK: Gwałciciel umykał sprawiedliwości przez 25 lat, bo ŚJ nie podjęli działań

2010-12-20, godz. 06:21

30 lat temu , ofiara niedoszłego gwałtu była przewożona z napastnikiem tym samym wozem milicyjnym. Może to był incydent , ale jednak był.Takie były realia. I nie są to legendy ludu :(
To co mnie trochę złości w wypowiedziach Lama, to dopasowywanie okoliczności do ówczesnych standardów. I to ma być niby usprawiedliwienie. A gdzie te święte słowa …Nie jesteśmy z tego świata .
Dlaczego nie postępowali jak ludzie nie z tego świata , tylko próbują porównać swoje działania do realiów jakie panowały wtedy?

W temacie: Oskarżam "Strażnicę"

2010-12-16, godz. 07:59

Myślę ,że ludzie , którzy nie zaznali "prawdy" nie potrafią przekazać w odpowiedni sposób problemu. To trochę jak negocjator podejmujący rozmowę z porywaczem. Może przykład nieco skrajny, ale chodzi o to aby wczuć się w położenie porywacza i współczucie.Gdy nie ma tych elementów z negocjacji nici.Kto potrafi wczuć się w świadka j. tylko ktoś, kto nim był.Tylko!
Żyjemy w wolnym kraju , więc wystąp.pl może oczywiście przedstawić swój punkt widzenia , ale my chcielibyśmy czegoś więcej.

W temacie: "Gdy w całej przyrodzie zapanuje harmonia"

2010-12-16, godz. 07:39

Żeby było jeszcze ciekawiej, (Runtzy, Ty pisałeś o najnowszych badaniach?), najnowsze badania genetyczne dowodzą, że człowiek i małpa nie mogą mieć nawet wspólnego przodka, zatem wersja biblijna, która mówi, ze człowiek i małpa zostali stworzeni jako osobne gatunki, nieźle się teraz sprawdza,


Dla mnie to dobry przykład tego, jak skomplikowany i fascynujący jest nasz świat. W skali całego wszechświata , życie człowieka , to przecież jakaś chwilka a niektórzy chcieliby już pojąć skomplikowane procesy, które rządzą nami i wszechświatem. Trochę pokory.
Ale chyba najmniej mają jej ci , którzy już wszystko wiedzą o powstaniu człowieka i świata. Wiedzą kiedy ,w jakiej kolejności, a nawet jak mieli na imię pierwsi ludzie.Ale w ramach wiary ,to właśnie jest pokora.