Skocz do zawartości


Elunia

Rejestracja: 2006-08-07
Poza forum Ostatnio: 2010-12-20, 09:37

Moje tematy

Końce świata których nie było.....

2009-12-10, godz. 07:13

(dyskusja z połączenia)

Witam
Na głównej stronie onetu znalazłam to zdjęcie, nawiązujące do niespełnionych proroctw o końcu świata.Wydaje mi się jednak ,że o jedną datę za dużo podano.Chyba ,że coś przegapiłam poza organizacją. http://portalwiedzy....eria_media.html
pozdrawiam

Strach przed Armagedonem

2006-08-24, godz. 08:20

(wyodrębnione z tematu "Kres religii fałszywej jest bliski")

Mam pytanie do osób ,które znają bardzo dobrze Biblię.Czy jest prawdą ,że w tej księdze jest tylko jeden werset w którym występuje określenie Armagedon.
Pytam,gdyż będąc w organizacji czytałam i słyszałam tak wiele o Armagedonie,że po tych nastu latach poza organizacją wciąż mam przekonanie,że zginę razem z moją córeczką.
A w ogóle , czy można przestać o tym myśleć? i jak?
Czy ktoś ma podobne problemy?

Biblijna opowieść o wieży Babel: ile jest w niej prawdy?

2006-08-12, godz. 10:20

Mam pytanie,może nie ściśle związane z tematem ,ale zastanawiam się ile jest prawdy a ile legendy w słynnej opowieści biblijnej o wieży Babel.
Jak wiadomo wieża Babel nie została ukończona ze względu na pychę i wyniosłość ich twórców.Zamierzenie było takie ,aby sięgała do niebos. Bóg rozgniewał się na budowniczych i pomieszał im języki.Dezorganizacja jaka powstała w wyniku tego ,nie pozwoliła dokończyć budowy.
Moje pytanie: Czy ludzie chcący wylądować na księżycu nie zasługiwali na większe potępienie przez Boga, niż ci którzy chcieli sięgnąć tylko chmur.
Czekam na wasze interpretacje.

Zatem otwieramy nowy wątek na ten temat. | Moderator