Skocz do zawartości


ISZBIN

Rejestracja: 2003-03-30
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

Posłuchaj JB

2009-03-21, godz. 09:55

To dział oceny Forum. Zatem oceniam: FASZYSTOWSKIE CENZORSKIE G... przy którym dawny czat ŚJ to ostoja wolnej mysli. I nie wywalaj wątku, bo nie po to pisze, zebys sie bawila w usuwanie postów. Faszystowskie Forum i totalne dno.............................................. Prosze skasowac MOJ nick, zgodnie z prawem mam prawo do WYŁACZENIA sie z tego Forum, co niniejszym oswiadczam. NIE CHCE MIEC NICKA ISZBIN JAKO ZAREJESTROWANEGO UCZESTNIKA TEGO FORUM. Skapowało ??? 

Faszystowskie Forum

2009-03-21, godz. 09:48

DLACZEGO K... je**NA MAC ZNIKNAL MOJ POST??? 

Technika polemiki (Augustyn)

2008-12-30, godz. 12:04

Dorwałem sobie, w ramach nadrabiania czytania, pisma Augustyna (św) przeciw manichejczykom. Wsród nich są 2 dysputy z konkretnymi manichejczykami: Fortunatem i Feliksem. Dysputy osobne. 

Rzuca się w oczy na pewno chamskość Augustyna w jaki sposób je prowadzi, chamskośc względem dyskutanta, ale także wydaje się skuteczny sposób trzymania się tematu.

Opis: Obydwie dysputy odbywają się publicznie, na terenie Augustyna i wśród zebranych katolików (nie mylić z KRK). 

Technika:

1. Augustyn wybiera JEDEN główny temat, o który pyta. Pytanie jest poprzedzone i sformułowane na tyle dobrym opisem, że zebrani wiedzą o co chodzi. Zatem bez znajomości całej doktryny Maniego, wiedza dokładnie o co toczy się spór.

2. Sztuczki (skąd my je znamy?) próby przejścia na inny temat lub odpowiadaniem pytaniem na pytanie, konczą się zasadniczo: ''Odpowiem na twe pytanie, ale zapiszmy, że Ty nie odpowiedziałes na moje'' i ,,Jak tylko odpowiem na twe pytanie, zechciej odpowiedzieć na moje.''

3. Potem Augustyn odpowiada na daną kwestię i na sam jej koniec wraca do pytania głownego, przypominając, ze nadal nie otrzymał odpowiedzi, a on sam ,,odpowiedział na pytanie'', zatem teraz czeka na odpowiedź drugiej strony.

4. Pkt 2 i 3 stosuje tak długo, az uzyska odpowiedź w intersującej go kwestii. Potem zadajac pytanie na ten sam temat (lub jak w przykładzie Feliksa wynikajacy z niego) przypomina dokladną treść odpowiedzi. ,,Sam powiedziałeś, że ,,........'' zatem ja teraz pytam.''

4. Następnie powtarza tę technikę.

Plusy techniki:

- niemożność ucieczki z tematu.

- posuwanie dyskusji ciągle ,,do przodu.''

- zbytecznośc w zagłebianiu się w zbyt duże obszary doktrynalne.

- wykorzystanie odpowiedzi, treści jak i braku odpowiedzi dyskutanta w samej dyskusji.

Minusy:

- monotonnośc dyskusji (w sumie dbanie głownie o niemożnośc ,,ucieczki'' dyskutanta na inny temat)

- irytacja dyskutantów (tu Augustynowi puszczaja wodze .. czyli chamsośc w dyskusji)PS: A teraz przyjrzyjcie sie, kto tu u nas stosuje te technikę, lub zblizoną do niej:P

Wolne, 2 poziomowe mieszkanie. Kto się pisze?:P

2008-12-16, godz. 17:50

Dołączona grafika

Derren Brown was nawróci

2008-12-14, godz. 10:28

Derren Brown (ur. 27 lutego 1971) - osobowość telewizyjna, showman lubiący określać swój zawód jako "psychologiczny iluzjonista". (Wiki)

Tu macie jego sztandarowy numer pt Rosyjska ruletka. Ale meritum postu to film ,,Mesjasz'', w którym Derren za pomoca sztuczek nawraca najzagorzalszych wyznawców, ateistów, duchowych przywódców. W koncu jest mesjaszem... MIłego oglądania. 
----


Upload: Obejrzyjcie takze ,,Potęga umysłu'' (tylko nie kupujcie BMXa) :PP