Skocz do zawartości


ble

Rejestracja: 2008-08-21
Poza forum Ostatnio: 2021-06-06, 18:38

Moje posty

W temacie: moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

2010-12-27, godz. 22:31

Zelasc, dobrze cię rozumiem bo sam miałem nieco podobne przeżycia. Jednak wydaje mi się, że zbyt "popuściłeś" dziewczynie, że cię zdradziła. Kolejny błąd to rozmawianie z nią na temat typu "chcę abyś wróciła do mnie", "chcę abyśmy znowu byli razem". Błędem jest też skupianie się tylko na jednej dziewczynie. Daj jej spokój jeśli ona nie chce z tobą rozmawiać. Skup się na tym żeby być po prostu jej tylko jej przyjacielem, kolegą lub znajomym. Rozumiem, że ją kochasz ale nie rozwiążesz sprawy w ten sposób. Jeśli ona ciebie nie chce to nic nie zrobisz a kolejne umizgi będą wywoływały w niej kolejne fale zniechęcenia w stosunku do twej osoby. Pokaż jej że potrafisz się bez niej dobrze bawić. Znajdź sobie fajną dziewczynę z którą być może stworzysz udany związek. Zobacz ile fajnych dziewczyn można poznać. Nie marnuj życia chłopie. Czas przecieka nam przez palce w trybie ekspresowym.

Ona czeka na twoją zdradę gdyż wtedy będzie mogła w zgodzie ze starszyzną zboru się z tobą rozwieść oraz ewentualnie zawrzeć nowy związek małżeński. Jeśli chcesz zachować twarz, rozwiedź się jak najszybciej abyś to ty nie był winny. W końcu to ona zawiniła a chce zgonić winę na ciebie aby być czystą przed zborem. Oczywiście decyzja należy do ciebie, ja nie namawiam cię do rozwodu. Jeśli się rozwiedziesz i znajdziesz nową partnerkę pamiętaj aby nie rozmawiać na temat nowego związku ani z byłą żoną ani z nikim ze ŚJ. Ich nie powinno to obchodzić co robisz dalej ze swoim życiem.

Ja miałem też taki problem, że żona mnie zdradziła, wcześniej były tak jak u ciebie sms-y, telefony do/od chłopaków, facetów, mężów i itp. Gdy doszło do zdrady, postawiłem sprawę jasno. Do widzenia i koniec, rozwód, nie ma zmiłuj, żadni starsi zboru i ich "mądrości" nie pomogą. Oczywiście bez prania brudów w sądzie. Tym bardziej, że nie chciałem żadnego syfu się nabawić. Dość szybko poznałem nową dziewczynę. Ex zemściła się na mnie doprowadzając do powołania wobec mnie komitetu sądowniczego i mego wykluczenia. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że każdy kij ma dwa końce. Wysłałem do Nadarzyna pewne "ciekawe" materiały. Ponieważ ex nie miała nic na swoją obronę a nie chciała "spowiadać się" przed komitetem, zrezygnowała z bycia ŚJ. Zemsta nie popłaca, ja też się potrafię bronić. Teraz już jestem dużo ostrożniejszy i chyba długo potrwa zanim zawrę kolejny związek małżeński. Małżeństwo to nie zabawa.

Najciekawsze jest to, że wg starszych z mego byłego zboru nadal mam żonę, tę która mnie zdradziła... Żenada...

W temacie: Kolejni Odchodzą (zmarł John Barr)

2010-12-19, godz. 11:18

Jestem ciekaw czy jakiś nowych powołają na ich miejsce? Ciało Kierownicze się zmniejsza. Z Wikipedii wynika, że aktualnie w Ciele Kierowniczym jest 7 osób.

W temacie: UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

2010-12-08, godz. 19:45

Czasami,a nawet więcej podzielam pglądy Grubego Draba,Padre Antonia i innych ateistów ... jak można tak bez końca tolerowac katusze,cierpienia,ogromny ból i rozpacz potajemnie krzywdzonych dzieci,to jest nie do pomyślenia ...


No jak to jak można? Przecież organizacja już ci wyjaśniała nie raz (bo ona zawsze ma rację) że trwa kwestia sporna i bóg musi nadal poprzez cierpienia raz po raz udowadniać ludziom że rządy Szatana są złe. Nie szkodzi, że oni już dawno to sobie uświadomili. Po co się śpieszyć. Jest jeszcze wiele dusz do uratowania a bóg jest nadal niezadowolony z tego co ŚJ wygłosili bo to dla niego za mało. Bóg uczynił sobie z ziemi wielkie pole doświadczalne gdzie ludzie są jak wstrętne robaki które muszą długo pokutować choćby nawet nic złego nie robili. Wszyscy przychodzimy na ten świat po to żeby cierpieć i być może nawet całe życie "trawić" dwie kwestie sporne czy tego chcemy czy nie...

A tak na poważnie. Czy ktoś z myślących, szczerych ludzi jeszcze wierzy w te wyjaśnienia organizacji?

W temacie: Święty Mikołaj

2010-12-02, godz. 21:29

Podobno został skreślony, z ciekawych powodów ;)

Znalezione w internecie:

http://bibliotekacyf...d=2354&dirids=1

Strona 7

W temacie: Tutaj można przedstawić swoją historię

2010-12-02, godz. 20:43

Ona jest Katolikiem, daj jej prawo do życia zgodnego z jej wiarą, nie decyduj za kogoś i nie namawiaj do łamania zasad swojej wiary. W KK są jeszcze bardziej rygorystyczne zasady odnośnie rozwodów niż u ŚJ, uszanuj to.
Separacja daje jej dużą ochronę przed mężem a jest o dużo szybsza do uzyskania a w niczym nie przeszkadza w późniejszym rozwodzie jeżeli ktoś tego chce.


Ja nie decyduję za kogoś i nie namawiam. W którym miejscu decydowałem czy namawiałem? Wskazałem jedynie na różnego rodzaju problemy związane z ratowaniem się separacją, takimi jak brak poczucia całkowitego odizolowania się od niechcianej osoby, samotność czy brak możliwości zawarcia ponownego związku małżeńskiego z inną osobą. Szanuję zasady. Nie namawiam do rozwodu. Ale czasami jest on potrzebny.