Skocz do zawartości


ble

Rejestracja: 2008-08-21
Poza forum Ostatnio: 2021-06-06, 18:38

Moje tematy

Ciągłe problemy z działaniem forum

2010-06-20, godz. 20:51

Co jest tego powodem?

Gabinet zwierzeń

2009-12-06, godz. 09:05

Długo się zastanawiałem i wahałem czy założyć ten temat. Jedna z osób na forum zachęciła mnie do założenia tego tematu. Zauważyłem, że na forum jest wiele off topów, wiele dalszych postów odbiega od głównego tematu, tak więc założyłem ten temat aby można było się tu po prostu wygadać, wyżalić, napisać o jakimś doświadczeniu, o rzeczach negatywnych dotyczących Organizacji.

Nie wiem czy to się przyjmie dlatego jakby co proszę moderatora o usunięcie.

Drugie przyjście Jezusa Chrystusa

2009-11-30, godz. 09:41

Nie wiem czy zauważyliście, ale w ostatnim czasie dużo mówi się w Kościele Katolickim na temat drugiego przyjścia Jezusa Chrystusa. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, np. jak będzie to przyjście wyglądało, gdzie potem znajdą się ludzie, co się stanie z ziemią.

"Dlaczego Bóg zabrał to niewinne dziecko"

2009-11-24, godz. 20:30

Często obserwujemy w mediach albo od różnych ludzi wypowiedzi w stylu "Dlaczego Bóg zabrał to niewinne dziecko?" albo "Bóg go zabrał do siebie". Chciałem się dowiedzieć co na ten temat sądzicie.

Według mnie te wypowiedzi to jedna wielka żenada. Nie dość że oskarża się Boga o śmierć niewinnych ludzi to jeszcze jest to niezgodne z Biblią która mówi, że Bóg jest miłością.

Rewelacja z ostatniej chwili: "Dlaczego Bóg odebrał mi synka?" - bo zachorował na świńską grypę. Bez komentarza.

Nakaz likwidacji instrumentów muzycznych przez Świadków Jehowy

2009-11-10, godz. 21:14

Fragment książki "Siewcy kąkolu" - Elizeusz Bagiński

W Elblągu opowiadałem o takim doświadczeniu, kiedy to był nakaz w organizacji palenia instrumentów muzycznych. Były to czasy odległe, a wiecie dlaczego [je palono]? Dlatego, że jeden z braci starszych dopatrzył się, że w Piśmie św., a szczególnie w Nowym Testamencie, nigdzie nie jest powiedziane, żeby grać na instrumentach, więc instrumenty należy spalić. Jeden z grających, wywodzący się z rodziny muzyków, grał pięknie na skrzypcach i chciał je ukryć. Nie udało się, bo zapytano go: "A ty, bracie, ja swoją mandolinę połamałem i spaliłem, bo nie chciała wejść do pieca, [bo] za duża. A ty, bracie, twoje skrzypce?" A on stał, załamany, głowa w dół i nie mógł pogodzić się z tym, że piękne skrzypce, bardzo drogie, musiał spalić. Więc zobaczcie, jak sekta interpretuje Pismo św. Obecnie jest zmiana, już świadek może grać na instrumentach, a jeśli wspomnicie o tamtych czasach, to mówi się: teraz jest nowe światło [poznania]. Nowe światło nie zwróci bezcennych, zniszczonych instrumentów. [...]


Źródło

To już chyba jakaś paranoja. Czy literatura Organizacji wspominała o czymś takim?