Skocz do zawartości


Olo

Rejestracja: 2005-02-10
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje posty

W temacie: Czym jest Duch święty?

2005-02-18, godz. 12:49

Trynitarianie często cytują Efezjan 4:30

„A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia.”

I twierdzą że słowa te świadczą o osobowości Ducha Świętego, bo tylko osobę można zasmucić. Jednakże zapominają przy tym o Izajasza 63:10

„Lecz oni byli przekorni i zasmucili Ducha jego Świętego; wtedy przemienił się w ich nieprzyjaciela, sam przeciwko nim walczył.”

Mimo iż, jak przyznają sami trynitarianie Izajasz i jemu współcześni nie wierzyli jeszcze w Trójcę, a co za tym idzie i w osobowość Ducha Świętego. To z wersetu tego wynika, że wierzyli, iż można go zasmucić i taki zwrot nie dowodził jeszcze jego osobowości. Argument trynitarny staje się więc chybiony.

Pozdrawiam. B)

W temacie: cale pismo jest natchnione?

2005-02-18, godz. 06:22

A ja mam ciekawe pytanie. Czy słowa Jezusa z Mt 27:46 "Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?" , też były natchnione przez Boga?

Co o tym sądzicie? B)

W temacie: Dlaczego opuszczam Organizację ŚJ

2005-02-17, godz. 16:50

Drogi Liberale. Ja też pisałem kilka listów do Betel w Nadarzynie. Między innymi i o krwi. Odpisali tylko, że starsi porozmawiają ze mną. A starsi rozłożyli ręce pod naporem argumentów. Teraz nie chodzę na zebrania. Ale ile wycierpiałem psychicznie, to tylko Jahwe wie.

Pozdrawiam. B)

W temacie: Kilka pytań trynitarianom zadanych.

2005-02-17, godz. 13:54

Ciekawe pytania.

W temacie: Przytłaczająca ilość zebrań.

2005-02-16, godz. 22:07

Jak widać na przykładzie Mario Musicanova, przytłaczająca liczba zebrań i tak nie jest w stanie odpowiednio ukształtować człowieka. Dla nas to tylko pseudonim, ale Bóg Jahwe zna go z imienia i widzi jego serce. On przebacza, dlatego i ja przebaczam. B)

Wróćmy więc do tematu.

Czy liczba zebrań i wymagań Świadków Jehowy nie jest przytłaczająca?
Co o tym sądzisz?