Skocz do zawartości


starowinka

Rejestracja: 2009-03-19
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

Łódź: Zabójstwo i samobójstwo

2010-09-17, godz. 10:49

Czy to prawda że dzisiaj w Łodzi jakiś 34 letni Świadek Jehowy zabił swoje dzieci i żonę, a sam próbował popełnić samobójstwo? Jednak przeżył i jest w szpitalu. Coś wiecie? Podała to właśnie TVP3.

Tutaj jest nagranie z tych wiadomości.
http://www.tvp.info/...w-lodzi/2717652
Może się długo ładować z przeciążenia.

Paradoks krytyki sprawozdawczości

2010-03-21, godz. 19:53

Jak to jest, że pewne osoby po kilkutygodniowym nauczaniu określają spowiedź jako praktykę niebiblijną, a zarazem w tym samym czasie przyjmują obowiązek raportowania głoszenia jako obowiązujący chrześcijan. Co takiego dokonuje się w tych umysłach, że akceptują coś co sami ganią? Jak to możliwe?

Jakiś rozłam w redakcji Brooklyn?

2009-11-16, godz. 18:49

Czy istnieje jakiś rozłam w redakcji Brooklyn? Pytam bo mój wątek z propozycją możliwości powiększenia czcionki został usunięty. Czy łamie jakiś regulamin pisząc o najnowszym dopiero powstałym wizerunku Broolyn? Jaki regulamin został przeze mnie złamany. Proszę o publiczną odpowiedź. Bo publicznie mnie ocenzurowano.

Zmartwychwstanie zwierząt.

2009-10-12, godz. 15:59

Jak myślicie. Czy Bóg jest w stanie zmartwychwzbudzić zwierzę? I czy znacie jakiekolwiek przejawy takiej wiary u tych którzy pierwsi głosili zmartwychwstanie ludzi. Rodzą się też pytania pokrewne co do duszy i wszechmocy Pana Boga.

Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

2009-08-29, godz. 12:04

Wyjaśniając słowa skierowane przez Jezusa do łotra, (będziesz ze mną w raju) niektórzy bibliści twierdzą, że według wierzeń żydowskich, hades był podzielony na ognistą gehennę i raj, czyli miejsce u piersi Abrahama.

Jednak w "Przeciw Celsusowi" Orygenesa (www.zrodla.historyczne.prv.pl) jest taki przypis tłumacza co do mnogości niebios w wierzeniach żydowskich.

W ujęciu apokaliptyki żydowskiej niebo dzieliło się na siedem sfer, na przykład według "Księgi Adama i Ewy", raj mieścił się w trzecim niebie. W I wieku po Chrystusie siedzibę sprawiedliwych umieszczano w siódmym niebie.
Przypis do Ksiegi VI wersetu 22

Czyżby święty Paweł podzielał te wierzenia gdy pisał w Liście do Koryntian o wizji trzeciego nieba i wizji raju? No ale Jezus podobno był w hadesie, a nie w niebie z łotrem. Jak głosi kościół: "...wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga...." (wyznanie wiary na mszy).

Księga Adama i Ewy pochodzi sprzed czasów Jezusa, bo to na jej podstawie nazwano miejsce śmierci Jezusa Golgotą (Miejsce Czaszki). Miało to być miejsce czaszki Adama. Księga jest sprzed czasów Jezusa.

No i znowu powstaje podstawowe pytanie. Jak rozumiał słowa Jezusa łotr? Co Jezus chciał mu powiedzieć? Gdzie był dla niego ten raj, nad ziemią? Czy pod ziemią?