Skocz do zawartości


paradise1874

Rejestracja: 2009-04-08
Poza forum Ostatnio: 2011-04-05, 10:06

Moje posty

W temacie: Polemika: to miłość czy wrogość?

2010-08-02, godz. 11:12

Religia od zawsze dzieliła ludzi i dzielić będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. Prowadzenie polemik i udowadnianie swoich racji nie ma końca bo jak wiemy wiara to poprostu nasze wewnętrzne przekonanie o czymś czego tak naprawdę nie możemy sami sprawdzić. A próby przekonywania innych na podstawie jakichś znalezisk, starożytnych pism, badań historycznych to nic innego jak gdybanie w stylu 'nie jest błędem wysnuć przypuszczenie'. Dlatego czasami zastanawiam się o co ta ciągła batalia?? :unsure:
Odruchy do oponentów naszych przekonań religijnych przybierają różną formę, od wrogości a skończywszy na zupełnie neutralnym stosunku do innego poglądu. Uważam że każdy ma prawo do własnych przekonań, a nasze stanowisko do innych denominacji religijnych zależy przede wszystkim od nas samych. To my powinniśmy kreować własną osobowość a nie pozwalać wtłaczać obcych przemyśleń w nasze umysły. Każdy kto próbuje nam serwować gotowy system wierzeń jest tak naprawdę naszym wrogiem, ograbiając nas w ten sposób z własnego dążenia do bycia sobą i życia zgodnego z naszym wnętrzem.

W temacie: Media o Kongresach

2010-07-07, godz. 13:40

"Trwaj przy Jehowie", czyt. Trwaj przy organizacji ;)

W temacie: Ghana: Z powodu transfuzji wyrzekł się pięcioletniego syna

2010-05-07, godz. 09:51

Aż trudno ogarnąć umysłem do czego może doprowadzić fanatyzm religijny :-(

W temacie: moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

2010-04-27, godz. 12:45

a odnosnie tego co ja skloniło do poznawania prawdy- jakis rok temu została skrzywdzona przez pewnego kolesia i to bardzo, nie bede wnikał teraz w szczegoły ale była na skraju załmania i wtedy jej mama zabrała ja na zebranie ktore niby otworzyło jej oczy, pomogło zapomniec o tamty przykrym zdazeniu!!!

I właśnie m.in takie okazje wykorzystują śJ żeby łapać w sidła niewoli strażnicy

W temacie: Nowa Zelandia: Status uchodźcy dla zagrożonego karą śmierci za porzucenie is...

2010-04-18, godz. 21:04

Islam skazuje na śmierć porzucających lub zmieniających wiarę, świadkowie Jehowy za to samo skazują na banicję, co często jest związane ze szarganiem dobrego imienia jednostki, a niejednokrotnie osoba taka cierpi niesamowite męki emocjonalne i psychiczne.
W jednym i drugim przypadku nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek przestrzeganiu praw Bożych ani norm społecznych!