Skocz do zawartości


skywalker

Rejestracja: 2009-07-01
Poza forum Ostatnio: 2010-09-05, 02:51

Moje posty

W temacie: I stało się.

2010-07-19, godz. 05:39

Tak Sebastianie, nie potrafię być poza zorganizowaną formą wielbienia Boga. Co mi po samotnym wielbieniu..

Kiedy odchodziłam z organizacji, starszy zboru zapytał się mnie: "to gdzie teraz zamierzasz być? W kościele, w innej religii, a może będziesz ateistką?" :(

miszmasz - przyjdź na zebranie , lub na jakieś większe zgromadzenie - zobacz czy to co tam będzie , to to za czym tęsknisz. Może teraz spojrzysz na to z innego punktu widzenia. A przede wszystkim mocno módl się do Boga. To pomaga !

W temacie: Pytania o wierzenia Raymonda Franza

2010-07-18, godz. 07:16

Mnie to wcale nie dziwi. Chrystus nie przyszedł założyć religię prawdziwą lub zreformować judaizm...przyszedł dać świadectwo prawdzie i dokonać reformy wewnętrza człowieka. Religia nie wiedzie nas do zbawienia, nie jest celem naszej duchowej wędrówki, spełnia rolę drugorzedną w stosunku do wybawienia. Bóg jest wolnością i my jako naśladowcy Boga nie powinniśmy wywierać żadnego przymusu wobec współbraci w kwestii przynależności wyznaniowej.

Droga Ido,
niestety muszę się z Tobą nie zgodzić. Gdyby Jezus przyszedł tylko po to o czym mówisz, to czemu demaskowałby judaizm ? Jezus definitywnie stworzył nową religię , polegającą na naśladowaniu go. Od tej pory dostęp do Boga człowiek ma tylko poprzez Jezusa ! Żadna inna droga do Boga nie jest właściwa.
Tak więc "dając świadectwo prawdzie" Jezus stworzył nową religię.

Odnośnie wolności - "poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" - taki sposób wiary w Boga jest lepszy niż obłożony przepisami i postanowieniami. Mimo wszystko wiążą się pewne niewygody, gdyż trzeba naśladować Chrystusa - co nie jest modne ani popularne w dzisiejszym świecie.

W temacie: Zgromadzenia okręgowe 2010

2010-07-17, godz. 21:11

W Koszalinie odwołano sesje popołudniową. Powodem była wichura, która w 15 minut zdmuchnęła połowę "miasteczka namiotowego" oraz całą scenę... Wichura zerwała się zaraz po zakończeniu chrztu. Ważniejsze punkty mają byc przedstawione w skróconej wersji w dniu jutrzejszym.

V.

coś więcej ktoś wie ?

W temacie: Pytania o wierzenia Raymonda Franza

2010-07-17, godz. 20:58

Mnie też to zawsze ciekawiło.
Jeśli wielu osobom Kryzys Sumienia pozwolił "zrzucić klapki z oczu", jeśli tak wiele jest osób wdzięcznych dla R.Franza, to w sumie powinien on założyć własną religię , opartą w większości na poglądach SJ ale zmodyfikowaną zgodnie z tym co R.Franz odrzucił.
Jednak wiele osób porozchodziło się w różne strony !

Czy to nie dziwne ?

W temacie: Skandal: WTS i kasa z papierosów

2010-07-17, godz. 20:53

w końcu jakiś głos rozsądku :)