Skocz do zawartości


skywalker

Rejestracja: 2009-07-01
Poza forum Ostatnio: 2010-09-05, 02:51

Moje tematy

Odchodzę !

2010-08-04, godz. 10:10

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.

Konwersja PDF do DOC

2010-07-02, godz. 13:56

Witajcie,
chętnie bym czasami wrzucił jakiś liścik , niestety są one w *.pdf.
Nie chcę umieszczać całych plików *.pdf bo są chronione prawem autorskim zapewne, ale szukam programu, który może pomóc przekonwertować PDFa do DOCa albo do tekstu, który da się sformatować.
Uprzedzam odpowiedzi:
- próbowałem w pdf zaznaczyć tekst i go wkleić w notatnik - wychodzą jakieś krzaki (nie wiem czy wujaszkowie nie zabezpieczyli PDFa przed czyms takim)

może są takie programy, co zamienią pdfa na tekst ? Może ktoś używa ?

Reset mózgu

2010-06-25, godz. 21:08

Zastanawiam się jak zrobić sobie reset mózgu. A dokładniej jak zacząć analizować Biblię bez żadnych naleciałości z Watchtowera. Czy można to zrobić ? Jak skutecznie zresetować mózg po kilkunastu latach jego prania ? Czy to w ogóle możliwe ? Wypowiedzcie się pls.

Podróże służbowe członków CK i rodziny Betel

2010-06-16, godz. 02:21

Zastanawiam się nad czymś, może i wy o tym myśleliście.

Wiadomo że członkowie CK muszą podróżować. Pisał o tym też R.Franz - kiedy szeregowi pracownicy Betel mogli tylko pomażyć by dojechać do rodziny, członkowie CK przy śniadanku przekazywali pozdrowienia z różnych końców świata. Wiadomo też, że są spotkania statutowe, kursy, szkolenia itp. Trzeba na nie dojechać - jednocześnie ponosząc koszty transportu. Wiem też że na przykład na otwarcie jakiejś drukarni w Japoni polecieli niektórzy członkowie Betel z Polski ! (sic!)
Po co - to już inny temat.

Moje pytanie - czy zastanawiacie się ile muszą kosztować braci-podatników WTS - takie podróże ? Czy WTS ma jakąś umowę z liniami lotniczymi ? A wreszcie najciekawsze pytanie - czy latają Economy czy Business ? A może First ?
Pomyślcie - jeśli 1 bilet kosztuje ok 2000 zł w klasie Ekonomicznej (mówię o najtańszym locie interkontynentalnym) - to są to 5 x miesięczne datki ze zboru na ogólnoświatową działalność. Oznacza to w praktyce, że ok 400 osób sponsoruje raz w miesiącu taką podróż. A jest ich z pewnością setki !

Bardzo mnie to ciekawi z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Może macie jakieś wiadomości z pierwszej ręki. Może są wśród nas betelczycy lub ex-betelczycy, którzy mogą pomóc.

Przesyłanie niemoralnych treści przez nieletnich

2010-06-13, godz. 17:32

Zgodnie z obietnicą - nowy list dot. postępowania z osobami przesyłającymi niemoralne treści. Aby uniknąć niejasności poniżej cały list. (i tak już pewnie będę się smażył w piekle więc co mi tam) :)

Ciekawy jestem waszych opinii, na który fragment szczególnie zwrócicie uwagę. Mnie podoba się jeden, ale dam znać o nim dopiero po kilku komentarzach, żeby nie kierować dyskusją.

List z dnia 24 maja 2010 r.

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH
Dotyczy: wypadków przesyłania niepełnoletnim wiadomości zawierających niemoralne treści.
Drodzy Bracia !
Jak Wam wiadomo, za każdym razem, gdy ktoś zgłasza przypadek seksualnego molestowania dziecka, starsi muszą poprosić o wskazówki Dział Prawny. Niniejszy list zawiera dodatkowe wytyczne co do postępowania z osobami winnymi przesyłania niepełnoletnim materiałów o nieprzyzwoitej treści.
Chodzi tu o przesyłanie drogą elektroniczną, również przez telefon, aktów, roznegliżowanych zdjęć lub niemoralnych wiadomości. W wielu krajach ( w tym we wszystkich stanach USA) przesyłanie takich materiałów niepełnoletnim jest uznawane za molestowanie seksualne. Zdarzały się już liczne przypadki, że świadome swych czynów osoby niepełnoletnie odpowiadały przed sądem jak dorosłe za tego typu przestępstwa. Jeśli starsi dowiedzą się, że jakieś osoby niepełnoletnie przesyłają takie materiały innym niepełnoletnim lub że czynią to jakieś osoby dorosłe, powinni natychmiast zadzwonić do Działu Prawnego. Opiszą sytuację, po czym zostaną skierowani do Działu Służby, który udzieli wskazówek dotyczących teokratycznych i sądowniczych aspektów tej sprawy. Nie trzeba dzwonić do działu prawnego, gdy starsi dowiedzą się, że niemoralne materiały i wiadomości przesyłają sobie dorośli (tzn. gdy wszystkie strony są pełnoletnie).
Gdy takiego postępowania dopuszczają się ochrzczone osoby niepełnoletnie, starsi muszą z rozeznaniem ustalić, czy sytuacja wymaga wszczęcia kroków sądowniczych. Pomocne informacje można znaleźć w „Pytaniach czytelników” zamieszczonych w Strażnicy z 15 lipca 2006 r. Uważnie przeanalizujcie te myśli, zanim uznacie, że ochrzczony nastolatek jest winny rażącej nieczystości lub rozpasania. W większości wypadków trzeba będzie podjąć działania sądownicze, zwłaszcza jeśli ochrzczony nastolatek trwa w niewłaściwym postępowaniu mimo udzielanych my wcześniej rad. Inaczej można rozpatrywać sytuację, w których niemoralne materiały przesyłają sobie osoba dorosła i niepełnoletnia. Każdy przypadek należy ocenić indywidualnie. Pytania dotyczące konkretnych spraw prosimy kierować do Działu Służby. Pamiętajcie też, że przy rozmowach z dzieckiem, które mogło uczestniczyć w rozsyłaniu niemoralnych treści, powinni być obecni jego Chrześcijańscy
Poważne konsekwencje rozsyłania niemoralnych treści ukazują, jak ważne jest, by chrześcijańscy rodzice sprawowali nadzór nad tym, jak ich dzieci korzystają z telefonów komórkowych i innych urządzeń służących przekazywaniu informacji. Cenne wskazówki można na przykład znaleźć w Przebudźcie Się z listopada 2009 r. na stronach 6 i 7. Starsi mogą skorzystać z takich materiałów, udzielając biblijnych rad i zachęt rodzicom oraz nastolatkowi, który przesyła innym niemoralne treści.
P.s. List należy zachować w aktach zboru