Skocz do zawartości


swiatlo7

Rejestracja: 2005-05-02
Poza forum Ostatnio: 2009-05-12, 19:36

Moje posty

W temacie: Uczciwość ŚJ jako pracowników

2009-05-12, godz. 19:35

Fly,

Możesz przybliżyć na czym polegało kłamstwo Jezusa? To poważne oskarżenie. Czy możesz je uzasadnić?

Pozdrawiam

W temacie: Dusza - Łk 16:19-31

2008-10-05, godz. 14:12

W katechizmie kkmmożna przeczytać:"Pismo Świete wyrażnie powiada,że wtedy dopiero stał się człowiek istotą żyjącą,gdy Bóg tchnął w niego duszę/1Mojż.2:7/Czy tak było w rzeczywistości? Otóż Biblia nie mówi,że Bóg tchnął w ciałó ludzkie DUSZĘ,lecz jedynie TCHNIENIE ŻYCIA./1Mojż.2:7BT/zaś w TCHNIENIU ŻYCIA (hebr.NISZMATH CHAJIM) nie można w żaden sposób dopatrywać się duszy nieśmiertelnej,gdyż to samo TCHNIENIE otrzymały także zwierzęta co wynika z 1Mojż7:22/por.Sal.3:19/'a one nie mają przecież nieśmiertelnej duszy.
Tak więc wypada się zgodzić,że TCHNIENIE ŻYCIA nie oznacza duszy nieśmiertelnej ani wogóle duszy lecz energię życia, lub pierwiastek życia,to witalną moc sprawiającą,że zarówno człowiek jak i zwierzęta żyją. Funkcją Boskiego TCHNIENIA ŻYCIA bło ożywienie ukształtownego przez Boga z prochu ziemi człowieka,który stał się wtedy "DUSZĄ ŻYJĄCĄ",czyli żywą istotą(NEFESZ CHAJJA)Kto więc upatruje w TCHNIENIU ŻYCIA duszę nieśmiertelną musi się również zgodzić z tezą iż taką samą duszę maja również zwierzęta.
Katolicka nauka mów,że "śmierć człowieka rozdziela duszę od ciała.To ostatnie rozsypuje się w proch.Duch natomiast trwa dalej, idzie do Boga,który jest dawcą/Ks.Fr.Dziasek/ Czy takie twierdzenie jest prawdziwe?Jasno tu widać,że nieprawnie utożsamiono tu dwa różne znaczeniowo terminy, mianowicie DUCHA wracającego do Boga z DUSZĄ oddzieloną od ciała.
Gdyby zgodzić się z tym twierdzeniem,należałoby wierzyć także,że dusze wszystkich bez wyjątku ludzi dobrych i złych podążają w chwili śmieci do nieba,gdzie przeebywają na wieki,ponieważ od Boga wyszły i do Niego wróciły.W tym momencie kk sam sobie zaprzecza bowiem uczy,że do nieba idą wyłącznie dusze, które w chwili rozłączenia się z ciałem nie mają żadnych grzechów

poslużyłeś się moim cytatem, który dotyczył czegoś konkretnego, do sformuowania swojej własnej wypowiedzi-w zasadzie nie związanej z tym co napisałem...
mogłeś chociaż odpowiedzieć na zapytanie w moim poście... :(
pozdrawiam

W temacie: 144000

2008-10-02, godz. 16:00

gambit,
to co piszesz w kontekscie Jana Chrzciciela jest tylko Twoją dowolną interpretacją...ale masz do niej prawo :)
wcale nie musi oznaczać tego, co sugerujesz. Każdy kto jest w Niebie jest większy od nas ludzi zyjących na Ziemii. Od Jana Chrziciela, ode mnie od Ciebie...Jan Chrzciciel był uważany za wielka postać wśród ludzi natomiast Jezus swoją wypowiedzią dał do zrozumienia jak "wielcy" są ci, którzy są w Niebie. Wystarczy przeczytać ów fragment i nie dorabiać ideologii tam, gdzie nie potrzeba.
pozdrawiam

W temacie: 144000

2008-09-29, godz. 20:52

gambit,
ja naturalnie mam inne wytłumaczenie i chyba wiesz jakie ono jest...
dziękuję za argumentację,ale dla mnie osobiście jest niewystarczająca. może innych przekonuje. trochę za dużo spekulacji jak na literalne traktowanie owych słów z Apokalipsy. Ale to może moje wyłącznie wrażenie..
pozdrawiam,

W temacie: 144000

2008-09-29, godz. 17:54

henryku
przyznam szczerze,ze nie wpadłbym na tego typu teorie, że "Starcy" to uosobienie proroctw... Zbyt duża egzotyka jak dla mnie :)

gambit,
Skoro Starcy zostali wymienieni z osobna i 144000 tak samo, wniosek jest prosty. Starcy nie zaliczaja się do 144000. Co zatem robia w Niebie?

pozdrawiam