CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Kwestia pieniędzy

Ile pieniędzy faktycznie zarabia organizacja Strażnicy?

Wiele osób jest z pewnością ciekawych co do faktycznego stanu posiadania i finansowania organizacji Świadków Jehowy. Przeciętni ŚJ zwykle usiłują nas przekonać, że Strażnica nie jest organizacją nastawioną na zysk i robienie pieniędzy na religii. Dlatego z pewnością interesująco dla wielu zabrzmi informacja, że Towarzystwo Strażnica zarabia setki milionów dolarów każdego roku! Skąd to wiadomo? Na stronie internetowej wortalu Newsday.com pomiędzy innymi firmami znajdujemy także informację na temat Towarzystwa Strażnicy. I cóż się okazuje?
Wg informacji tam dostępnej na dzień 17 września 2001 Towarzystwo Strażnica posiada dochód z ostatniego roku w wysokości 951 milionów dolarów! Zatrudnia 3415 pracowników i jest korporacją wydawniczą produkującym ogromną ilość publikacji religijnych dostarczanych do ponad 6 milionów Świadków Jehowy. Tylko jedna z takich publikacji ukazuje się w 23 milionach kopii dwa razy w miesiącu co jest 7.5 procentowym wzrostem w stos do poprzedniego roku. Ta informacja wywołała burzliwą reakcję na angielskich listach dyskusyjnych Świadków Jehowy.

Watchtower Bible & Tract Society of New York
25 Columbia Heights, Brooklyn, 11201

718-560-5000

www.jw-media.org

Revenue: $951 million

Industry: Publishing

President: Milton Henshel

Employees: 3,415

Trudno faktycznie uwierzyć, aby tak wielkie majętności pozyskano jedynie drogą dobrowolnych datków. Na stronie serwisu watchtower.observer.org ujawniono cały szereg organizacji biznesowych którymi posługuje się organizacja Strażnicy aby generować dodatkowe dochody. Więc w sumie ilość dochodów tej "niedochodowej korporacji" może być o wiele większa. W Polsce co niektórzy ŚJ także wykazują się własną "przedsiębiorczością". Np. na kongresach niektórzy Świadkowie handlują na całego literaturą religijną. Zobacz artykuły:


ŚWIADKOWIE JEHOWY POD LUPĄ

Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)