Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - kobiety


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

Ankieta: Jaka część znanej Ci młodzieży żeńskiej ŚJ przestrzega(ła) zakazu seksu przed ślubem?

Jaka część znanej Ci młodzieży żeńskiej ŚJ przestrzega(ła) zakazu seksu przed ślubem?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-26, godz. 22:31

Ja też chciałbym wiedzieć, co to znaczy, no chyba,ze kolega hubert doszedł do siebie po fali ostatnich postów sugerujacych iz był pod wpływem......

pod czyim wplywem???


Sebus... hybil
[font=Tahoma]

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-26, godz. 22:36

Wobec tego znamy już wyjaśnienie. Kiedyś Hubert opowiadał, że miał w swoim życiu okres masturbacji.
Przypuszczalnie masturbacja była powodem zastrzeżenia, że był "prawie" czysty.

Jestem o tyle zdziwiony, że wielu mężczyzn ŚJ i nie ŚJ nie uważa masturbacji za naruszenie czystości...
Mam na myśli, że niekiedy potrafią przechwalać się jacy są pobożni, szlachetni czyści itd. ale kiedy zapytać ich o masturbację czerwienią się i marginalizują kwestię, np. mówiąc że to "drobiazg, który nie zmienia istoty rzeczy"...

#43 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-26, godz. 22:38

pozwole sobie zachowac wlasne zdanie na ten temat
[font=Tahoma]

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-26, godz. 22:46

i bardzo słusznie...

a wracając do tematu wątku, wynik głosowania wyraźnie wskazuje, że miałeś rację mówiąc, że pod tym względem świadkowie Jehowy pozytywnie wyróżniają się na tle reszty społeczeństwa.

O ile w wypadku młodzieży męskiej ŚJ, możnaby dyskutować, o tyle w wypadku młodzieży żeńskiej ŚJ, sprawa jest oczywista (przynajmniej dla mnie).

#45 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-26, godz. 22:49

hut ap.. czy jest tu tylko jeden normalny odstepca??? (maly zarcik)
[font=Tahoma]

#46 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-27, godz. 00:52

jeśli kryterium normalności byłaby gotowość do przyznania że kobiety ŚJ są bardziej wstrzemięźliwe seksualnie przed ślubem od kobiet nie-ŚJ, to mielibyśmy conajmniej czterech "normalnych odstępców":

powyżej podobne spojrzenie wyrazili z mężczyzn brat_jaracz i Terebint a z kobiet, uzytkowniczka o nicku "ktoś"

#47 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-29, godz. 11:37

Oj Sebastian, kobiety to dziwne stworzenia :) Ostatnio osłupiałem, jak się dowiedziałem że obecna żona naszego brata była wykluczona za barabara z człowiekiem ze świata, a przed ślubem z tym bratem też pozwoliła sobie na rikitiki. A tak jej dobrze z oczu patrzy i gdybym miał ją oceniać, powiedział bym że napewno nie ona :)

Osobiście uważam - wg mojej subiektywnej oceny - że na 10 sióstr ponad połowa dopuściła się jakieś formy rozpusty z mężczyzną (w tym swoim przyszłym mężem).
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#48 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-30, godz. 00:11

czyli Twoja opinia jest powyżej średniej, wynikającej z tej ankiety...

a o tym, że kobiety są do różnych rzeczy zdolne, to akurat wiem... ;)

#49 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-12, godz. 13:04

Po tej ankiecie widzę, że jestem ofiarą efektu ślepej plamki i propagandy ("siostry cnotliwe są, nie to co rozpustny świat").

Miałam ochotę zagłosować na 90 - 100%, ale właśnie przypomniało mi się, że znam całkiem sporo panien śj z brzuchem (dla przyzwoitości wykluczanych na parę miesięcy, fakt - nie wszystkie wróciły). Co fajne, były wykluczane akurat te w ciąży (tzn. jak nie dało się ukryć, że do czegoś doszło).

Oczywiście, byli i wstrzemięźliwi - też o nich bywało głośno przez rozprawy w sądzie o pozwolenie na ślub mimo wieku :P

#50 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-12, godz. 13:31

Po tej ankiecie widzę, że jestem ofiarą efektu ślepej plamki i propagandy ("siostry cnotliwe są, nie to co rozpustny świat").

Miałam ochotę zagłosować na 90 - 100%, ale właśnie przypomniało mi się, że znam całkiem sporo panien śj z brzuchem (dla przyzwoitości wykluczanych na parę miesięcy, fakt - nie wszystkie wróciły). Co fajne, były wykluczane akurat te w ciąży (tzn. jak nie dało się ukryć, że do czegoś doszło).

Oczywiście, byli i wstrzemięźliwi - też o nich bywało głośno przez rozprawy w sądzie o pozwolenie na ślub mimo wieku :P

Hm... obecnie mlodziez (ja tez jestem mlody :P zeby nie bylo) z tego co mi wiadomo raczej nie robi sobie jakichs wyrzutow z powodu np seksu oralnego niz to bylo jeszcze ok 10 lat temu :P
Znam wiele osob ktore zaczely uprawiac seks przed slubem - kwestia dobrego zabezpieczenia zeby na jaw nie wyszlo ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#51 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-06-12, godz. 13:32

Nie mam pojęcia. Jednak to "wyróżnianie się" jest objawem zwyczajnej świętoszkowatości, która udziela się także ludziom niereligijnie usposobionym.
Dołączona grafika

#52 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-12, godz. 14:40

Seks przedmalzenski u SJ? To cos takiego istnieje???
Jestem w szoku...
Dołączona grafika

#53 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-13, godz. 07:12

Seks przedmalzenski u SJ? To cos takiego istnieje???
Jestem w szoku...

Tak. Napewnie nie jest on praktykowany w 100% ale mysle ze ok 50% nie slucha tego zakazu.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#54 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-13, godz. 15:07

Hm... obecnie mlodziez (ja tez jestem mlody :P zeby nie bylo) z tego co mi wiadomo raczej nie robi sobie jakichs wyrzutow z powodu np seksu oralnego niz to bylo jeszcze ok 10 lat temu :P
Znam wiele osob ktore zaczely uprawiac seks przed slubem - kwestia dobrego zabezpieczenia zeby na jaw nie wyszlo ;)


To znaczy, że śJ się liberalizują pod tym względem? :unsure:
Pamiętam tekst z Przebudźcie się! z cudnej serii "Młodzi ludzie pytają?". Nie wiem, o co akurat pytali, ale utkwiła mi odpowiedź, bo tak barwnie i żywo napisana była, coś w stylu jak to niewłaściwe jest wkładanie rąk pod ubranie osobie płci odmiennej. Albo ostrzeżenia, że od trzymania się za ręce wiedzie prosta droga do zapomnienia się i rozpusty. Były też rady "psychologiczne" w PML, coś w stylu "nazajutrz po niedozwolonym seksie chłopak może odkryć, że dziewczyna nie jest atrakcyjna".

No i ten dysonans poznawczy: rozpusty i seksu przedmałżeńskiego u śj nie ma, ale jak się tak przyjrzeć to sporo nieślubnych dzieci jest :huh:

#55 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-14, godz. 11:35

To znaczy, że śJ się liberalizują pod tym względem? :unsure:
[...]

No i ten dysonans poznawczy: rozpusty i seksu przedmałżeńskiego u śj nie ma, ale jak się tak przyjrzeć to sporo nieślubnych dzieci jest :huh:

Oficjalnie nie ma zadnej liberalizacji ale nieoficjalnie dziaja sie rozne rzeczy czego wynikiem sa jak sama zauwazylas nieslubne dzieci ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#56 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-06-18, godz. 02:46

Wszystko co nie jest przestępstwem i krzywdą drugiego człowieka jest dozwolone. I wynocha wszystkim z butami w intymność.

#57 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-18, godz. 10:28

I wynocha wszystkim z butami w intymność.


To do nas? My opisujemy tylko pewne zjawisko (i to bardziej podwójnego życia, niż seksu przedmałżeńskiego) , w niczyją intymność nie wkraczamy

#58 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-06-18, godz. 10:33

To do nas? My opisujemy tylko pewne zjawisko (i to bardziej podwójnego życia, niż seksu przedmałżeńskiego) , w niczyją intymność nie wkraczamy

Zapewniam Cię Kantato, że mój kolega te słowa skierował do WTS i jego funkcjonariuszy czyli starszych ;)

#59 otello

otello

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-06-18, godz. 13:04

Dokładnie.

#60 Kaśka

Kaśka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 70 Postów

Napisano 2008-07-02, godz. 11:02

Znam wielu braci mających drugie zycie i to często mających zony i regularne kochanki gdzieś w mieście obok.
I znam siostry które uprawiały ze sobą miłosc (bo nie był to tylko seks) przez wiele lat (w tym na obozie pionierskim), ich gorący romans "wypłynął" po czym jedna została zoną starszego który był w komitecie sądzącym tą drugą.
No i jedna z nich jest poza organizacją, druga jak napisałam została żoną starszego i pacjentką szpitali psychiatrycznych....:/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych