CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Dlaczego taki serwis?

Dlaczego taki serwis?

Organizacja ŚJ widzi wszystko w kategoriach "wszystko albo nic". Tzn. albo dana religia jest doskonała i głosi nauki Boże w zgodne z Biblią a każdym szczególe, albo jest religią... diabelską. W ten sposób szeregowym ŚJ wmawia się, że wszystkie inne wyznania chrześcijańskie są od szatana. Fakty umieszczone w tym serwisie dowodzą jednak, że nawet sama organizacja ŚJ nie potrafi takiemu kryterium sprostać i dlatego jest zmuszona ukrywać te wszystkie swoje kompromitujące błędy doktrynalne przed ludźmi. Stąd wiele osób zna nauki Świadków Jehowy tylko z ich propagandowej, atrakcyjnej i wybielanej strony. Zdając się tylko na to co ci powiedzą sami ŚJ będziesz znał tylko jedno stronę medalu.Dzieki tej internetowej stronie każdy będzie mógł przyjrzeć sie drugiej stronie medalu. Materiały tu zebrane są, moim zdaniem, solidne. Zarzuty wobec organizacji ŚJ nie są oparte na gołosłownych pomówieniach i domysłach, ale na konkretnych cytatach z ich własnej literatury. Większość artykułów posiada również dołączone fotokopie, które można sobie stąd wydrukować i używać jako materiał pomocniczy w rozmowach ze ŚJ. Jest to często potrzebne, gdyż w wiele faktów tu prezentowanych nie wierzą nawet sami ŚJ! Organizacja ŚJ już się postarała, aby osoba werbowana nie miała świadomości o istnieniu takich materiałów, a osoba, która już jest ŚJ ma z kolei kategoryczny zakaz czytania takich publikacji (szczególnie ten zakaz dotyczy literatury byłych ŚJ). Więc wielu ŚJ jest nieświadomych faktycznej historii swojej organizacji, historii pełnej fałszywych proroctw, zmian doktryny i kłamstw "ciała kierowniczego". To, że szeregowym Świadkom tak trudno połapać się w tym, że ich organizacja prowadzi z nimi nieuczciwą grę wynika z tego, że stosuje zaawansowane techniki "kontroli umysłu" za pomocą której manipuluje swoimi członkami.

Celem tego serwisu nie jest walka ze Świadkami Jehowy. Uważam bowiem, że organizacja ŚJ nie naucza samych błędów. To byłoby zbyt banalne. Diabeł przecież jest nazwany aniołem światłości (2Kor.11:14).Problemem SJ nie jest to, że mylą się odnośnie różnych kwestii szczegółowych - oni się mylą w kwestiach ZASADNICZYCH, dotyczących osoby Chrystusa, zmartwychwstania i naszego ZBAWIENIA. Wg Biblii zbawienie człowieka jest kwestią zasadniczą (J.20:21), a wg Strażnicy - drugorzędną (Człowiek poszukuje Boga, s.355, par.26, foto).

Niniejszym rzucam wyzwanie każdemu Świadkowi Jehowy, aby spróbował odeprzeć prezentowane tu fakty i opinie na temat ich organizacji.

Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2023 Jarosław Zabiełło (http://Apologetyka.com)